مقالات

پاکسازی پوست و اهمیت آن برای قبل از تاتو

پاکسازی پوست قبل از تاتو

پاکسازی پوست یکی از خدمات عالی برای پاک کردن آلودگی‌ها و چربی از روی پوست صورت است. احتمالا تا بحال اسم فشیال پوست به گوشتان خورده است. اما آیا این تکنیک واقعا بر سلامت پوست و زیبایی آن تاثیرگذار است؟پاسخ به این سوال مثبت است. فیشیال می‌تواند زیبایی و درخشندگی را به پوست هدیه دهد. در کل فواید پاکسازی صورت بسیار زیاد است که در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم به آن میپردازیم.

پاکسازی صورت چیست؟

پاکسازی پوست اصطلاحی کلی برای تعریف روش‌هایی است که در فرآیند کامل مراقبت پوست به کار می‌رود. با توجه به اینکه پاکسازی پوست در مراکز درمانی و کلینیک‌های زیبایی انجام شود یا پاکسازی پوست در خانه، ممکن است مراحل مختلفی داشته باشد. به علاوه برخی از کلینیک‌ها از دستگاه‌های مخصوصی استفاده می‌کنند که به کار بردن آنها به مجوز پزشک متخصص احتیاج دارد. در کل پاکسازی پوست ترکیبی از روش‌های مراقبت از پوست است که سه هدف کلی را دنبال می‌کند و هرکدام فوایدی برای پوست دارند:

برداشت سلول‌های مرده در لایه شاخی پوست یا اگزفولیشن(Exfoliation)

سطح پوست از سلول‌های مرده یا لایه شاخی تشکیل شده است. این سلولها در سطحی‌ترین بخش اپیدرم پوست قرار دارند و وظیفه آنها حفاظت از پوست بدن است و اولین خط دفاعی بدن در برابر عوامل بیماری‌زا محسوب می‌شود. به طور معمول بدن هر 30 روز یکبار تمام سلول‌های لایه شاخی را حذف و سلول‌های جدیدی را جایگزین می‌کند. البته گاهی این سلول‌های مرده روی پوست تجمع می‌یابند. برداشت سلولهای مرده یا اگزفولیشن به شما کمک می‌کند که پوست شاداب‌تر و درخشان‌تری داشته باشید. مشکل اگزفولیشن این است که اگر به شکل صحیحی انجام نشود باعث التهاب پوست می‌شود.

برای مثال در گذشته افراد پوست خود را با کیسه‌های ضخیم آبی رنگ و سفیدآب می‌سابیدند. زمانی که صورت گل می‌انداخت، حسابی ذوق میکردند. اما گل انداختن و قرمزی پوست نشانه التهاب است و التهاب یکی از عواملی است که باعث تسریع پیری پوست و ظهور علایم پیری مثل چروک‌های عمیق می‌شود. پس هدف اگزفولیشن این است که همزمان با برداشت سلولهای مرده اضافی باعث التهاب پوست نشود.

پاکسازی پوست صورت برای زدودن آلودگی‌ها، چربی و سبوم اضافی و ناخالصی پوستی

روی پوست به طور طبیعی چربی‌هایی وجود دارد که در حفظ رطوبت پوست موثر هستند و خواص ضدمیکروبی دارند. در برخی افراد چربی‌ها روی پوست تجمع پیدا می‌کنند و منافذ پوستی را می‌بندند و باعث آکنه و جوش می‌شوند. این مورد بیشتر برای افرادی که دارای پوست چرب هستند اتفاق می‌افتد. پاکسازی پوست تمام چربی‌های اضافی پوست را از بین می‌برد. همچنین آلودگی‌هایی که به طور روزمره با آنها در تماس هستیم روی پوست می‌نشینند و باعث التهاب و بسته شدن منافذ و مشکلات دیگر می‌شوند.

مشکل محصولات پاکسازی این است که روی حذف چربی‌های اضافی تمرکز دارند و مصرف کنندگان به شکل افراطی از آنها استفاده می‌کنند. چربی‌ها برای حفظ سلامت پوست موثرند و استفاده نادرست و بیش از اندازه از اسکراب‌ها یا لایه بردارها نه تنها به پوست کمک نمی‌کند بلکه به آن آسیب هم می‌رساند.

آبرسانی عمقی و بهبود گردش خون و تقویت و تغذیه بافت پوست

انواع روش‌های پاکسازی پوست صورت معمولا شامل مواردی مثل بخور دادن یا ماساژ صورت هستند که خونرسانی به پوست را بهبود می‌بخشند. ماساژ علاوه بر بهبود خونرسانی باعث آزادسازی عوامل ضد التهابی و ضد پیری از سلول‌های پوستی می‌شود. حتی در تحقیقی مشاهده شد که ماساژ پوست سر از ریزش مو شقیقه جلوگیری می‌کند. استفاده از لوسیون‌ها و کرم‌های مخصوص معمولا در روش‌های پاکسازی صورت دیده می‌شوند. تمام این محصولات با آبرسانی، ویتامین رسانی و تغذیه پوست باعث بهبود بافت، رنگ و حتی قوام پوست می‌شوند.

انواع روش‌ های پاکسازی صورت و پوست

اساس تمام روش‌های پاکسازی یکسان است و آنچه بین این روش‌ها تفاوت ایجاد می‌کند، ابزار و مواد استفاده شده و همچنین مراحل پاکسازی پوست است. انواع روش‌های پاکسازی پوست عبارتند از:

 • پاکسازی پوست در خانه: این روش‌ها را می‌توانید خودتان در خانه انجام دهید. روتین‌ها یا برنامه‌های بسیاری برای این کار در اینترنت وجود دارد که این روش‌ها معمولا باعث پاکسازی سطحی پوست می‌شوند.
 • پاکسازی پوست در آرایشگاه: این روش‌ها در آرایشگاه‌ها و مراکز سلامت پوست انجام می‌شوند و معمولا در آنها از دستگاه بخور مخصوص، ماساژ و کرم‌های خاصی استفاده می‌شود. این روش پاکسازی قوی‌تر از پاکسازی پوست در خانه است.
 • روش‌های کلینیکی: این روش باید توسط متخصصین پوست یا تکنسین‌های دارای مدرک بهداشت و درمان انجام شود. روش‌های کلینیکی باعث پاکسازی عمیق پوست می‌شوند و با شیوه‌های مختلف انجام می‌شوند.

تفاوت اصلی روش‌های کلینیکی و غیر کلینیکی این است که در روش‌های کلینیکی ابزارها و موادی استفاده می‌شوند که استفاده از آنها تنها برای پزشکان و کادر درمانی مجاز است. این روش‌های پاکسازی پوست نباید در محیط خارج از مطب انجام شوند. چراکه برای فرد مسئول پیگرد قانونی دارند.

طریقه پاکسازی پوست در منزل

اگر قصد پاکسازی صورت در خانه را دارید طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • در ابتدا پوست را با آب ولرم بشویید. سپس پوست را خشک کنید و بخور دهید.
 • سپس با ابزار پیلینگ جوش‌های سر سیاه را تخلیه کنید.
 • لایه برداری پوست با مواد خانگی مثل لایه بردار شکر و روغن زیتون
 • استفاده از اسکراب و ماسک صورت
 • جهت متعادل سازی پوست از تونرها استفاده کنید.
 • در آخر با یک مرطوب کننده یا آبرسان کار پاکسازی را به اتمام برسانید.

حتما برای پاکسازی در خانه دقت کنید که در استفاده از لایه بردارها زیاده روی نکنید. چراکه این کار باعث التهاب و حساسیت پوست می‌شود. قبل از استفاده از اسکراب و ماسک صورت حتما تست پچ را انجام دهید و از عدم حساسیت پوستی خود اطمینان حاصل پیدا کنید. بیشتر از یک یا دوبار در ماه پاکسازی پوست در خانه را انجام ندهید.

روش پاکسازی پوست در آرایشگاه

پاکسازی پوست در آرایشگاه طبق مراحل زیر انجام می‌شود:

 1. تمیز کردن پوست با استفاده از شوینده‌های حرفه‌ای
 2. برداشت سلول‌های مرده با توجه به نوع پوست
 3. ماساژ حرفه‌ای و استاندارد پوست برای بهبود خونرسانی و تحریک کلاژن سازی
 4. لایه برداری پوست به صورت حرفه‌ای
 5. استفاده از ماسک‌های درمانی و زیباکننده مانند ماسک لیفتینگ و روشن کننده و آبرسان

در روش آرایشگاهی خدمات پاکسازی باتوجه به شرایط شما طراحی می‌شود و از روش‌های مناسب با توجه به نوع پوست استفاده میگردد. این نوع پاکسازی ایمنی و اثرگذاری بالایی دارد و باعث شادابی و درخشندگی پوست می‌شود.

چرا افراد دارای پوست چرب باید قبل از میکروبلیدینگ ابروف پاکسازی پوست را انجام دهند؟

اگر جزو افرادی هستید که پوست چرب و ابروهای کم پشت دارید و قصد دارید میکروبلیدینگ ابرو در بهترین مرکز میکرو ابرو را انجام دهید، باید بدانید که بلید ابرو برای پوست‌های چرب ماندگاری کمی دارد. به همین علت چند هفته قبل از اجرای میکروبلیدینگ ابرو توصیه می‌شود که پاکسازی صورت انجام شود. در این صورت ، ریزش رنگ میکرو کمتر اتفاق می‌افتد.

16 thoughts on “پاکسازی پوست و اهمیت آن برای قبل از تاتو

 1. آواتار مائده مائده گفت:

  هیچ وقت فکرش را نمیکردم منی که پوستم چربه، باید قبل از میکروبلیدینگ، پاکسازی پوست انجام بدم. با خوندن این مطلب کلی لذت بردم و به دانسته‌هام اضافه شد. ممنونم از مطلب مفید و عالیتون

  1. آواتار مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان گفت:

   خواهش میکنم. ما با تکنیک اختصاصی مرکزمون میتونیم حتی برای پوست چرب هم میکرو ابرو را با بیشترین ماندگاری و بالاترین کیفیت ممکن انجام بدیم.

 2. آواتار عارفه عارفه گفت:

  خانم غزل زرگریان برای ماهایی که پوست‌ چربی داریم بهترین بلید ابرو بدون ترمیم میکروبلیدینگ ابرو را انجام میدن. همین کار یکی از نقاط قوت خانم غزل زرگریان تو کل ایرانه که با بیشترین ماندگاری بهترین میکرو را برای من انجام دادند.

  1. آواتار مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان گفت:

   نظر لطفتونه عزیزم. تمام تلاش مون را میکنیم که بهترین ها را ارائه بدیم.

 3. آواتار فرنوش فرنوش گفت:

  امان از این پوست چرب که برای کم پشتی ابروها و اجرای تکنیک‌های آرایش دائمم به مشکل بر میخورم. هرجایی رفتم نتونستند برام میکرو با ماندگاری بالا انجام بدند و گفتند مشکلت اینه که پوستت خیلی چربه. اما یه بار بهم نگفتند که قبلش پاکسازی پوست رو انجام بدم. چه قدر خوب که شما به این نکته اشاره کردین. بی شک با خوندن این مطلب متوجه تخصصتون شدم و شما را انتخاب میکنم.

  1. آواتار مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان گفت:

   بله ما در مرکز برای پوست چرب هم تضمین میکنیم که بیشترین ماندگاری را خواهد داشت.

 4. آواتار مهتاب مهتاب گفت:

  به نظر من حتی اگه پاکسازی پوست هم قبل از میکروبلیدینگ انجام ندین خانم غزل زرگریان با تخصص و مهارت بالایی که دارن بهترین میکرو ابرو با بیشترین ماندگاری را براتون انجام میدن.

  1. آواتار مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان گفت:

   ممنونم عزیزم. بله ما از تکنیک اختصاصی استفاده می کنیم که بی نظیر هستش

 5. آواتار اعظم اعظم گفت:

  من که بدون پاکسازی پوست رفتم و الان که چندین ساله میگذره هنوز هر کی منو میبینه ازم میپرسه که کجا رفتم برای ابروهام. من با ذوق مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان را معرفی می‌کنیم.

  1. آواتار مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان گفت:

   لطف دارید عزیزم ممنونم

 6. آواتار بهنوش بهنوش گفت:

  ای کسانی که پوست چربی دارید، ایمان بیاورید و مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان تو غرب تهران را بدون معطلی انتخاب کنید. اینو منی که سالهاست مرکزهای متفاوتی را امتحان کردم بهتون میگم که این مرکز نه تنها تو غرب تهران بلکه تو کل ایران بهترینند.

  1. آواتار مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان گفت:

   ای جانم لطف دارید بله ما تضمینی خدمات میکروبلیدینگ را ارائه می کنیم.

 7. آواتار احلام احلام گفت:

  بنظر من اگه قصد دارید که پاکسازی پوست قبل از میکرو ابرو را انجام بدین، روش آرایشگاهی را انتخاب کنید که سلول‌های مرده پوست شما به طور کامل پاکسازی بشن.

  1. آواتار مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان گفت:

   قطعا بهترین روش همین روش های آرایشگاهی هستش

 8. آواتار سونا سونا گفت:

  به عنوان کسی که تو مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان، خدمات انجام دادم خودم با چشمام دیدم که از شهرهای مختلف ایران برای انجام خدمات به این مرکز تو شمال تهران اومده بودند. بی شک خانم زرگریان بهترین و درجه یک‌ترین فرد تو زمینه انواع خدمات آرایش دائم تو کل ایرانه.

  1. آواتار مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان گفت:

   لطف دارید عزیزم تمام تلاش مون را برای به دست آوردن رضایتتون انجام میدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *