مقالات مرکز غزل زرگریان

پاکسازی پوست چرب قبل از تاتو

پاکسازی پوست چرب قبل از تاتو
4.3
(7)

پاکسازی پوست چرب قبل از تاتو به‌منظور پاک کردن آلودگی‌ها و چربی از روی پوست صورت انجام می‌گیرد. احتمالا تابحال اسم فشیال پوست به گوشتان خورده است. فیشیال و امادگی پوست چرب قبل تاتو می‌تواند زیبایی و درخشندگی پوست و همچنین ماندگاری تاتو را افزایش دهد. نوع پوست و چربی و خشکی آن برای اجرای تکنیک‌های آرایش دائم نظیر میکروبلیدینگ ابرو، فیبروز ابرو و ... بسیار مهم است و در نحوه بهبود و ماندگاری آن تاثیر بسزایی دارد. با مشاهده عکس قبل و بعد پاکسازی صورت می‌توانید به تفاوت پوست پی ببرید.

برای نمونه میکرو پوست چرب و میکروبلیدینگ برای پوست چرب دارای ماندگاری کمتری نسبت به پوست معمولی است. در ادامه این مطلب از وب سایت مرکز غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم به توضیح هر آنچه که باید در خصوص پاکسازی پوست چرب بدانید و مراحل پاکسازی پوست چرب در کلینیک، مراحل پاکسازی پوست چرب در خانه، فیشیال پوست چرب و ... پرداخته‌ایم.

آیا روی پوست چرب می‌توان میکروبلیدینگ انجام داد؟

پاکسازی صورت چیست؟

پاک سازی پوست شامل روش‌هایی است که برای مراقبت پوست به کار می‌رود. پاکسازی پوست بسته به اینکه در مراکز درمانی و کلینیک‌های زیبایی انجام شود یا پاکسازی پوست در خانه، ممکن است مراحل مختلفی داشته باشد.

به‌علاوه برخی از کلینیک‌ها از دستگاه‌های مخصوصی استفاده می‌کنند که به کار بردن آنها به مجوز پزشک متخصص احتیاج دارد. در کل پاکسازی پوست ترکیبی از روش‌های مراقبت از پوست بوده که اهداف زیر را دنبال می‌کند:

برداشت سلول‌های مرده در لایه شاخی پوست یا اگزفولیشن(Exfoliation)

سطح پوست از لایه شاخی یا سلول‌های مرده تشکیل شده است. سلول‌های شاخی پوست در بیرونی‌ترین لایه اپیدرم قرار گرفته‌اند و وظیفه آنها حفاظت از پوست بدن است. این سلول‌ها به‌عنوان خط دفاعی بدن در مقابل عوامل بیماری‌زا به شمار می‌روند.

معمولا بدن هر 30 روز یکبار اقدام به حذف سلول‌های لایه شاخی و جایگزینی سلول‌های جدید می‌کند. البته گاهی این سلول‌های مرده روی پوست تجمع می‌‌کنند.

برداشت سلولهای مرده یا اگزفولیشن باعث افزایش شادابی و درخشان‌ شدن پوست شما می‌شود. مشکل اگزفولیشن این است که اگر به شکل صحیحی انجام نشود موجب التهاب پوست خواهد شد.

برای مثال برخی افراد پوست خود را با کیسه‌های ضخیم و با سفیدآب می‌سابیدند. زمانی که صورت گل می‌انداخت، احساس تمیزی در پوست می‌کردند. اما گل انداختن و قرمزی پوست نشان دهنده التهاب بوده و التهاب موجب تسریع پیری پوست و ظهور علایم پیری مثل چروک‌های عمیق می‌شود.

پس هدف اگزفولیشن این است که همزمان با برداشت سلولهای مرده اضافی باعث التهاب پوست نشود.

پاکسازی پوست صورت برای زدودن آلودگی‌ها، چربی‌ها و ناخالصی پوستی

چربی‌های موجود روی پوست باعث حفظ رطوبت می‌شوند همچنین خواص ضدمیکروبی نیز دارند. در برخی افراد تجمع چربی‌ها روی پوست باعث بسته شدن منافذ پوستی می‌شود و آکنه و جوش روی پوست مشاهده می‌گردد.

افراد با پوست چرب بیشتر در معرض این اتفاق هستند. همچنین آلودگی‌هایی که به طور روزمره با آنها در تماس هستیم روی پوست می‌نشینند و باعث التهاب و بسته شدن منافذ و مشکلات دیگر می‌شوند. پاکسازی پوست و فیشیال پوست چرب موجب از بین رفتن تمامی آلودگی‌ها و چربی‌های اضافی پوست می‌شود.

اغلب محصولات پاکسازی روی حذف چربی‌های اضافی تمرکز دارند و استفاده افراطی مصرف کنندگان موجب آسیب به پوست می‌شود. چربی‌ها یکی از عوامل موثر در حفظ سلامت پوست هستند و استفاده غیراصولی و بیش از اندازه از لایه بردارها یا اسکراب‌ها نه تنها به پوست کمک نمی‌کند بلکه به آن آسیب هم می‌رساند.

آبرسانی عمقی و بهبود گردش خون و تقویت و تغذیه بافت پوست

روش‌های پاکسازی عمقی پوست صورت معمولا شامل مواردی مثل پاکسازی صورت با بخور و اسکراب و همچنین ماساژ صورت هستند. این روش‌ها باعث بهبود خونرسانی به پوست می‌شوند. ماساژ پوست یکی از مواردی است که علاوه بر بهبود خونرسانی سبب از بین رفتن عوامل ضد پیری و ضد التهابی از سلول‌های پوستی می‌گردد.

همچنین براساس تحقیقات می‌توان اظهار داشت ماساژ پوست سر از ریزش مو شقیقه جلوگیری می‌کند. استفاده از بهترین اسکراب برای پوست چرب و کرم‌های مخصوص معمولا در روش‌های پاکسازی صورت موثرند. تمام محصولات مراقبتی با ویتامین رسانی، آبرسانی و تغذیه پوست موجب قوام پوست و بهبود بافت و رنگ آن می‌شوند.

شناخت انواع پوست

قبل از پاکسازی صورت باید به شناخت درستی از شرایط و نوع پوست خود برسید. در ادامه شما را با انواع پوست آشنا می‌کنیم:

 1. پوست چرب : براق، ضخیم، چرب، دارای منافذ باز و جوش است.
 2. خشک : شفاف، دارای منافذ ریز و کوچک و لک و مک می‌باشد. افراد دارای پوست خشک کشیدگی در پوست خود احساس می‌کنند.
 3. پوست خشک و حساس: تمام مشخصات پوست خشک را دارند و علاوه‌بر آن واکنش پذیرند و ملتهب است.
 4. مختلط: نواحی T صورت (پیشانی و چانه چرب) و کناره لب و زیر چشم خشک است و کشیدگی احساس می‌شود.

انواع روش‌ های پاکسازی صورت و پوست

به‌طور کلی روش‌های فیشیال پوست چرب بر یک اصول انجام می‌شوند و تنها ابزار، مواد استفاده شده و مراحل پاکسازی پوست متفاوت است. انواع روش‌های پاکسازی پوست شامل موارد زیر هستند:

 • مراحل پاکسازی پوست چرب در خانه: پاکسازی پوست چرب و جوش‌دار در منزل شامل روتین‌های بسیاری می‌شوند که براحتی در اینترنت قابل دسترسی است. معمولا از این روش‌ها برای پاکسازی سطحی پوست استفاده می‌شود.
 • مراحل پاکسازی پوست چرب در آرایشگاه: این روش‌ها در آرایشگاه‌ها و مراکز سلامت پوست بوسیله دستگاه بخور مخصوص، ماساژ و کرم‌های خاصی انجام می‌شود. این روش پاکسازی عمقی و قوی‌تری نسبت به پاکسازی پوست در خانه است.
 • مراحل پاکسازی پوست چرب در کلینیک: اینکار باید توسط متخصصین پوست دارای مدرک بهداشت و درمان انجام شود. روش‌های کلینیکی با شیوه‌های مختلف باعث پاکسازی عمقی می‌شوند.

پاکسازی پوست چرب و جوش دار در منزل

مراحل پاکسازی پوست چرب در خانه شامل موارد زیر است:

 • برای پاکسازی صورت در خانه برای پوست چرب در ابتدا پوست را با آب ولرم بشویید. سپس پوست را خشک و بخور دهید.
 • با ابزار پیلینگ اقدام به تخلیه جوش‌های سر سیاه نمایید.
 • لایه برداری با مواد خانگی مثل روغن زیتون و لایه بردار شکر
 • استفاده از بهترین اسکراب برای پوست چرب
 • استفاده از تونرها برای متعادل سازی پوست
 • در انتها با یک آبرسان یا مرطوب کننده کار پاکسازی را به اتمام برسانید.

حتما در مراحل پاکسازی پوست چرب در خانه دقت کنید که در استفاده از لایه بردارها زیاده روی نکنید.

زیرا استفاده بیش از اندازه از این مواد باعث التهاب و حساسیت پوست می‌گردد. بهتر است قبل از استفاده از انواع ماسک و اسکراب صورت حتما تست پچ را انجام دهید و از عدم حساسیت پوستی خود اطمینان پیدا کنید. همچنین توصیه می‌شود بیشتر از یک یا دوبار در ماه پاکسازی پوست چرب و جوش دار در منزل را انجام ندهید.

از مواد طبیعی مانند شکر، لیموترش، جو دوسر تخم مرغ و عسل و جوش شیرین نیز می‌توانید برای لایه‌برداری در خانه استفاده نمایید. همچنین برای پوست خشک می‌توانید از روغن بادام شیرین و آووکادو،  و برای پوست چرب نیز از وغن درخت چای و روغن هسته انار و برای پوست حساس از روغن جوجوبا استفاده کنید.

مراحل پاکسازی پوست چرب در آرایشگاه

پاکسازی پوست در آرایشگاه طبق مراحل زیر انجام می‌شود:

 1. تمیز کردن پوست باشوینده‌های سازگار با پوست
 2. از بین بردن سلول‌های مرده با توجه به نوع پوست
 3. ماساژ صورت برای بهبود خونرسانی و تحریک کلاژن سازی
 4. لایه برداری پوست
 5. استفاده از ماسک صورت برای پاکسازی پوست چرب، ماسک لیفتینگ، آبرسان و روشن کننده

در مراحل پاکسازی پوست چرب در آرایشگاه، خدمات فیشیال باتوجه به شرایط پوست شما طراحی می‌شود. و از براساس نوع پوستتان از روش‌های مناسب استفاده می‌گردد. این نوع پاک سازی اثرگذاری و ایمنی بالایی دارد و باعث درخشندگی و طراوت پوست می‌شود.

پاکسازی صورت برای رفع جوش

جوش‌های صورت تاثیر بسزایی در ظاهر و اعتماد به نفس افراد می‌گذارد. پاک سازی صورت برای رفع جوش با دستگاه میکرودرم سبب تخلیه جوش‌های صورت از منافذ پوست می‌شود.

در این صورت شما پوستی سالم، باطراوت و بدون جوش خواهید داشت. تعداد جلسات برای از بین بردن جوش در این روش طبق دستور پزشک تعیین می‌گردد.

مراحل پاکسازی پوست چرب در کلینیک

این روش‌ها توسط متخصصان زیبایی با تجربه و مهارت بالا صورت می‌گیرد. این اشخاص باید دارای مجوز و مدرک بهداشت و درمان بوده و از ابزار و دستگاه‌های استاندارد استفاده کنند.

معمولا مراحل پاکسازی پوست چرب در کلینیک تحت عنوان فیشیال پوست معرفی می‌شود. تفاوت مهم روش‌های کلینیکی و غیر کلینیکی در ابزارها و مواد مصرفی می‌باشد. در روش‌های کلینیکی از مواد و ابزاری که تنها برای پزشکان مجاز است استفاده می‌شود. این روش‌ها در صورت اجرا در محیط خارج از مطب برای فرد مسئول پیگرد قانونی دارند.

ضرورت امادگي پوست چرب قبل تاتو

اگر جزو افرادی هستید که پوست چرب و ابروهای کم پشت دارید و قصد دارید میکروبلیدینگ ابرو در بهترین مرکز میکرو ابرو را انجام دهید، باید بدانید که بلید ابرو برای پوست‌های چرب و میکرو پوست چرب ماندگاری کمی دارد.

به همین علت چند هفته قبل از اجرای میکروبلیدینگ ابرو توصیه می‌شود که پاکسازی برای امادگي پوست چرب قبل تاتو انجام شود. در این صورت، ریزش رنگ میکرو کمتر اتفاق می‌افتد. از این رو پاکسازی پوست قبل از میکروبلیدینگ بسیار مهم است. لازم به ذکر است که در مرکز غزل زرگریان توانسته‌‎ایم با تکنیک اختصاصی خود، میکروبلیدینگ برای پوست چرب را با بیشترین زمان ماندگاری انجام دهیم.

فواید پاکسازی پوست صورت

پاکسازی صورت بسیار مفید است و به دلایل زیر باید حتما انجام شود:

 • شادابی و شفافیت پوست
 • کنترل چربی پوست
 • پاکسازی عمقی منافذ صورت
 • از بین بردن انواع ذرات ناخواسته از روی پوست
 • حفاظت از عناصر مفید پوست
 • آبرسانی و افزایش رطوبت پوست
 • درمان لک صورت و زیبایی پوست
 • جوانسازی پوست
 • افزایش گردش خون
 • باز شدن منافذ پوست
 • تعادل در ph پوست

مراقبت‌های بعد از پاکسازی صورت

برای اینکه بهترین نتیجه را از پاکسازی صورت بگیرید حتما مراقبت‌های زیر را رعایت کنید:

 1. پس از پاکسازی از لوازم آرایش‌های سنگین استفاده نکنید.
 2. برای شستن صورت خود از شوینده‌های قوی خودداری نمایید.
 3. از کرم‌های لایه بردار استفاده نکنید.

هزینه فیشیال پوست چقدر است؟

هزینه پاکسازی صورت به عواملی مثل روش پاکسازی صورت، مواد مورد استفاده، مهارت و تخصص تکنسین و انتظارات فرد متقاضی بستگی دارد.

عوارض پاکسازی پوست چیست؟

اگر پاک سازی در کلینیک‌های غیر تخصصی و توسط فرد غیر متخصص انجام شود به دلیل اینکه فرد هیچگونه تخصص و اطلاعات کافی در مورد آناتومی پوست شما ندارد به بهانه پاک سازی از انواع ویتامین‌ها و مواد نامرغوب و کرم‌های مختلف و چرب برای پوست شما استفاده می‌کند که باعث تحریک شدید جوش‌های شما می‌شود و التهاب پوست و قرمزی و حساسیت از عوارض پاک سازی صورت در آرایشگاه‌های غیر حرفه‌ای می‌باشد.

چه مواقعی باید برای پاکسازی صورت مراجعه کرد؟

جلسات پاک سازی پوست برای هر فرد متفاوت است اما در حالت کلی انجام آن یکبار در ماه توصیه می‌شود. اما چنانچه پوست حساسی دارید می‌توانید هر 6 هفته برای پاک سازی مراجعه کنید.

در روش پاکسازی پوست چرب با دستگاه، از چه دستگاه‌هایی استفاده می‌شود؟

در مراحل پاکسازی پوست چرب در کلینیک از دستگاه‌هایی همچون میکرونیدلینگ صورت، میکرو ابریژن، میکرودرم، دستگاه لایه بردار و ... استفاده می‌شود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 7

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

2 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
16 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مائده
مائده
1 سال قبل

هیچ وقت فکرش را نمیکردم منی که پوستم چربه، باید قبل از میکروبلیدینگ، پاکسازی پوست انجام بدم. با خوندن این مطلب کلی لذت بردم و به دانسته‌هام اضافه شد. ممنونم از مطلب مفید و عالیتون

عارفه
عارفه
1 سال قبل

خانم غزل زرگریان برای ماهایی که پوست‌ چربی داریم بهترین بلید ابرو بدون ترمیم میکروبلیدینگ ابرو را انجام میدن. همین کار یکی از نقاط قوت خانم غزل زرگریان تو کل ایرانه که با بیشترین ماندگاری بهترین میکرو را برای من انجام دادند.

فرنوش
فرنوش
1 سال قبل

امان از این پوست چرب که برای کم پشتی ابروها و اجرای تکنیک‌های آرایش دائمم به مشکل بر میخورم. هرجایی رفتم نتونستند برام میکرو با ماندگاری بالا انجام بدند و گفتند مشکلت اینه که پوستت خیلی چربه. اما یه بار بهم نگفتند که قبلش پاکسازی پوست رو انجام بدم. چه قدر خوب که شما به این نکته اشاره کردین. بی شک با خوندن این مطلب متوجه تخصصتون شدم و شما را انتخاب میکنم.

مهتاب
مهتاب
1 سال قبل

به نظر من حتی اگه پاکسازی پوست هم قبل از میکروبلیدینگ انجام ندین خانم غزل زرگریان با تخصص و مهارت بالایی که دارن بهترین میکرو ابرو با بیشترین ماندگاری را براتون انجام میدن.

اعظم
اعظم
1 سال قبل

من که بدون پاکسازی پوست رفتم و الان که چندین ساله میگذره هنوز هر کی منو میبینه ازم میپرسه که کجا رفتم برای ابروهام. من با ذوق مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان را معرفی می‌کنیم.

بهنوش
بهنوش
1 سال قبل

ای کسانی که پوست چربی دارید، ایمان بیاورید و مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان تو غرب تهران را بدون معطلی انتخاب کنید. اینو منی که سالهاست مرکزهای متفاوتی را امتحان کردم بهتون میگم که این مرکز نه تنها تو غرب تهران بلکه تو کل ایران بهترینند.

احلام
احلام
1 سال قبل

بنظر من اگه قصد دارید که پاکسازی پوست قبل از میکرو ابرو را انجام بدین، روش آرایشگاهی را انتخاب کنید که سلول‌های مرده پوست شما به طور کامل پاکسازی بشن.

سونا
سونا
1 سال قبل

به عنوان کسی که تو مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان، خدمات انجام دادم خودم با چشمام دیدم که از شهرهای مختلف ایران برای انجام خدمات به این مرکز تو شمال تهران اومده بودند. بی شک خانم زرگریان بهترین و درجه یک‌ترین فرد تو زمینه انواع خدمات آرایش دائم تو کل ایرانه.