مقالات مرکز غزل زرگریان

سوزن و کارتریج اسکالپ چه ویژگی هایی دارد؟

سوزن و کارتریج اسکالپ
4.4
(7)

سوزن و کارتریج اسکالپ سر یکی از ابزارهای مهم و مخصوص تکنیک تاتو اسکالپ سر می‌باشد. درصورتی که شما قصد انجام این تکنیک را دارید باید توجه کنید که مرکزی که انتخاب می‌کنید با رعایت استانداردها از بهترین کارتریج سوزن اسکالپ و رنگ مخصوص اسکالپ سر استفاده نماید. زیرا کیفیت سوزن اسکالپ با کارتریج‌های تاتو متفاوت است و دارای قیمت بیشتری نیز می‌باشد. از جمله ویژگی‌های سوزن مناسب اسکالپ سر می‌توان به یکبار مصرف بودن، استریل شده، دارای ضخامت 0 و تولید شده براساس استاندارد جهانی اشاره کرد.

در ادامه این مطلب از وب سایت مرکز غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم بیشتر به ویژگی‌های سوزن و کارتریج اسکالپ، اسکالپ سر با سوزن چند سر، قیمت دستگاه اسکالپ سر، سوزن کارتریج چیست  اشاره خواهیم کرد.

کارتریج و سوزن اسکالپ سر چیست؟

سوزن کارتریج چیست؟ برای انجام اسکالپ سر از سوزن‌های مخصوص از جنس نانو با تعداد زیاد استفاده می‌شود. سوزن‌های اسکالپ در کنار هم در داخل کارتریج مخصوص قرار می‌گیرند.

سوزن‌ اسکالپ به صورت یکبار مصرف بوده و پیگمنتر برای هر فرد به صورت مجزا استفاده می‌شود. به سبب انتقال هپاتیت با تاتو و سایر بیماری‌های خونی بوسیله سوزن تاتو و سوزن اسکالپ، این ابزار باید استریل شده و بهداشتی باشند.

از این‌رو زمانی‌که برای اجرای این تکنیک با سوزن مناسب اسکالپ سر به مرکزی مراجعه می‌کنید ضروری است از استریل بودن و تمیزی سوزن و کارتریج اسکالپ مطمئن شوید. سوزن‌های نانو ضخامت 18 میلی متری داشته و به سبب ضخامت کم آن‌ها این روش با ظرافت بالا و جلوه‌ای طبیعی انجام می‌شود.در این روش برای کاهش درد تاتو و اسکالپ از بهترین مواد بی حسی تاتو استفاده می‌شود.

با گسترش فناوری امروزه برای اجرای این روش به صورت بهداشتی از کارتریج‌ها و سوزن‌های یکبارمصرف استفاده می‌شود. این مسئله سلامت مشتری را تا حد بالایی تامین می‌کند. از طرفی کارتریج باید استریل و ایزوله باشد. برخی کارتریج‌ها به سبب عدم ورود خون و لنف به داخل هندپیس موجب افزایش ایمنی کار می‌شوند.

در تکنیک میکرونیدلینگ صورت نیز بهتر است از این نوع کارتریج‌ها استفاده نمود. به سبب تنظیم بودن عمق دستگاه از ورود سوزن به ناحیه درم که ریشه موها در این قسمت قرار دارد جلوگیری می‌شود. این کارتریج‌ها با تزریق رنگدانه به لایه‌های پوست سر، جریان خون را در این ناحیه افزایش می‌دهند و برای افرادی که دچار ریزش مو شقیقه هستند، سبب تقویت ریشه مو و رشد مو خواهند شد.

کارتریج و سوزن اسکالپ سر چیست؟

کارتریج و سوزن مناسب اسکالپ سر چه ویژگی دارد؟

از جمله مزایا و ویژگی‌های کارتریج و سوزن اسکالپ می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دارای محفظه ایمن برای جلوگیری از بازگشت خون و لنف به درون هندپیس
  • تولید شده در اشکال مختلف
  • کمک به رشد مجدد مو و افزایش جریان خون
  •  انتقال ساده و سریع رنگدانه
  • قابل استفاده به صورت یکبار مصرف
  •  کاملا استریل
  • دارای ضخامت 0
  • تولید شده بر اساس استاندارد جهانی

نحوه کار با سوزن اسکالپ چکونه است؟

برای کار با سوزن و کارتریج اسکالپ ابتدا با بی حسی اسکالپ سر ناحیه مدنظر را بی حس نموده تا فرد حین اجرای این تکنیک دردی احساس نکند.

سپس پیگمنتری که دوره آموزش اسکالپ سر را گذرانده است، با اسکالپ سر با دستگاه تاتو را انجام می‌دهد. بدین صورت که رنگ مخصوص اسکالپ براساس سلیفه فرد انتخاب می‌شود و در داخل کارتریج با ظاهری شبیه به ماژیک قرار می‌گیرد.

با روشن کردن دستگاه، رنگدانه با حرکت دستگاه روی سر از طریق سوزن‌‌های نانو وارد لایه میانی پوست سر می‌شود و ظاهری همانند تار مو در این ناحیه ایجاد می‌کند.

قیمت سوزن و کارتریج اسکالپ

قیمت دستگاه اسکالپ سر، سوزن و کارتریج آن بر اساس نوع آن، شرکت سازنده و ... متفاوت است. اما در حالت کلی این ابزار از قیمت بالایی برخوردار هستند. از آنجایی که برای هر شخص باید از سوزن و کارتریج مجزا استفاده نمود، سالن‌های آرایش دائم و مراکز باید هزینه‌های زیادی را متحمل شوند.

شما می‌توانید سوزن و کارتریج اسکالپ را با بهترین کیفیت و قیمت از فروشگاه‌های معتبر نیز تهیه نمایید.

استفاده از سوزن اسکالپ آلوده چه پیامدهایی به دنبال دارد؟

سوزن آلوده به سبب وارد شدن آن به لایه‌ میانی سر خطراتی به همراه خواهد داشت. از شایع‌ترین خطرات امکان انتقال انواع بیماریه‌های خونی و خطرناک بواسطه استفاده از سوزن و کارتریج غیربهداشتی است.

به چه علت در داخل کارتریج‌ها واشر ارتجاعی قرار دارد؟

این واشرها به سبب عدم انتقال و ترشح رنگ اسکالپ و آلودگی به درون هندپیس و انتقال آن به فرد در داخل کاتریج قرار می‌گیرند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 7

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید