مقالات مرکز غزل زرگریان

کشش پوست در تکنیک های آرایش دائم

کشش پوست در تکنیک های آرایش دائم
5
(5)

یکی از مهم‌ترین عوامل در انجام صحیح بلید ابرو، نحوه کشش پوست در تکنیک های آرایش دائم است. عواملی دیگری نیز نظیر روش عمق کاشت رنگدانه، طراحی و قرینه سازی ابرو و… در انجام فرآیند تتو دارای اهمیت هستند. یکی از مهارت‌های مهم که هر پیگمنتری باید به آن تسلط کافی داشته باشد این است که نحوه صحیح کشش پوست برای میکروبلدینگ ابرو به چه صورت است؟

از آنجایی که پوست انسان حالت ارتجاعی دارد، برای کاشت رنگدانه و ایجاد خطوطی ظریف پیگمنتر باید آموزش کشش پوست و انگشت گذاری در میکروبلیدینگ ابرو را گذرانده باشد. در ادامه این مطلب از وب سایت مرکز غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم بیشتر با نحوه کشیدن پوست برای انجام تکنیک های آرایش دائم، کشش سه نقطه و دو نقطه پوست و ... آشنا خواهید شد.

آموزش کشش پوست و انگشت‌گذاری در تکنیک های آرایش دائم

کشش سه نقطه برای تکنیک های آرایش دائم بسیار مهم است. اما یادگیری نحوه انجام این تکنیک در عمل کار ساده‌ای نیست. البته لازم است بدانید که برخی از هنرجوها این تکنیک را به آسانی یاد می‌گیرند اما برخی دیگر نیاز به آزمون و خطای زیادی دارند.

بنابراین اگر در ابتدای مسیر آموزش میکروبلیدینگ ابرو هستید ما در ادامه این مطلب به شما می‌آموزیم که کشش پوست در بلید ابرو باید چگونه باشد. در این مطلب به توضیح کشش سه نقطه و کشش دو نقطه برای میکرو با دستگاه پرداخته‌ایم.

چرا کشش پوست در تکنیک های آرایش دائم اهمیت دارد؟

پوست انسان حالت ارتجاعی داشته و دارای چین و چروک‌های زیادی است. به همین دلیل در زمان انجام میکرو و هر تکنیک دیگری یه یک سطح صاف و کشیده نیاز خواهید داشت. این سطح صاف این امکان را برای شما فراهم می‌کند که رنگدانه‌های تاتو را دقیقا در جایی که می‌خواهید قرار دهید.

با این کار، رنگ تاتو در عمق مناسبی از پوست قرار خواهد گرفت. این امکان از طریق کشش و محکم نگهداشتن پوست در محل به دست می‌آید. اگر پوست در زمان کاشت رنگدانه سفت یا صاف نباشد، مشکلات زیر ایجاد می‌‌گردد:

 • تیغه یا سوزن تاتو حرکت نمی‌کند. در نتیجه مستر با دقت کافی نمی‌تواند رنگدانه‌ها را وارد پوست کند. همچنین تیغه یا سوزن نمی‌تواند به عمق مناسبی از پوست برسد، بنابراین رنگدانه به اندازه کافی و به صورت عمیق وارد پوست نخواهد شد.
 • در صورت عدم کشش پوست در تکنیک های آرایش دائم، ضربه و آسیب به پوست زیاد می‌گردد.
 • خطوط ابرو به اندازه کافی دیده نخواهد شد.
 • الگوی سایه در زمان انجام کار بهم ریخته و به صورت تکه تکه می‌شود.
  بنابراین کشش پوست در تکنیک های آرایش دائم از اهمیت بالایی برخورددار است و این موضوع به گم کردن خطوط ابرو کمک زیادی می‌کند. اگر این کار برایتان سخت است سطح کوچکی را با انگشتتان به گونه‌ای قرار دهید تا فضای کافی برای مانور داشته باشید.

نحوه صحیح کشش پوست

چنانچه دوست دارید کشش صحیح پوست در میکرو ابرو را یاد بگیرید طبق مراحل زیر پیش بروید:

کشش سه نقطه

کشش سه نقطه به معنی استفاده از انگشت وسط و اشاره است. (با این دو انگشت هیچ ابزاری را نگه نمی‌دارید). انگشت دستی که با آن ابزار را نگه می‌دارید برای کشش پوست، یک سطح صاف را ایجاد می‌کند. قرارگیری انگشتان برای کشیدن پوست به شرح زیر است:

 1. انگشت اشاره دستی که ابزاری را با آن نگه نمیدارید باید بالای قوس ابرو باشد. البته بسته به موقعیت صورت مشتری سمت نوک انگشتی را که فشار می‌دهید باید دور کنید.
 2. انگشت میانی باید زیر قوس ابرو باشد. در راستای این انگشت، نوک انگشت باید به پوست فشار وارد کند و در جهت مخالف پوست کشیده شود.
 3. با انگشت دستی که ابزار را نگه میدارید باید در مجاورت انگشتان دست دیگر قرار داده، اما به اندازه‌ای دور نگه دارید که جایی برای حرکت ابزار باشد. کنار نوک انگشت را کمی فشار داده و پوست را به اطراف بکشید.
 4. انگشت حلقه به صورت طبیعی روی صورت قرار دارد. این انگشت به شما پشتیبانی کافی برای نگهداشتن ابزار را می‌دهد.
 5. زمانی که بر روی ابرو کار می‌کنید در حین حرکت دستان و انگشتان خود را حرکت دهید. سپس سه نقطه را برای قسمت‌های مختلف قوس ابرو تکرار کنید.
 6. زمانی که بر روی سر و دم ابرو کار می‌کنید، 2 نقطه از دست که ابزار را نگه نمی‌دارند، به سمتی می‌روند که پایین‌ترین نقطه فشار است. این نقطه نه در بالا و نه در پایین قوس است.
 7. تغییر مکان انگشت نسبت به ابرو هیچ اشکالی در کار ایجاد نخواهد کرد. اما پیکربندی انگشت‌ها باید نسبت به یکدیگر ثابت باشند.

کشش دو نقطه

گاهی کشش سه نقطه سخت است و پیگمنتر احساس راحتی نمی‌کند. مخصوصا اگر پیگمنتر دست‌های ریز یا انگشتان کوتاهی داشته باشد، کشش سه نقطه برایش سخت‌تر خواهد شد و فضای کافی برای کشش سه نقطه نخواهد داشت.

بسیاری از افراد حالت سه نقطه را از دست می‌دهند و از حالت دو نقطه استفاده می‌کنند. کشش دو نقطه‌ای به شرح زیر است:

 •  زمانی که بر روی قوس ابرو به‌صورت چند قسمتی کار می‌کنید دست‌ها را باید در امتداد ابرو حرکت دهید. اما زمانی که می‌خواهید روی قسمتی از قوس کار کنید باید پوست را بکشید.
 •  انگشت شست دست را در نقطه پایین قوس ابرو قرار دهید. این کار را به گونه‌ای انجام دهید که انگار در کنار صورت مشتری کار می‌کنید. اگر اینگونه نبود،موقعیت انگشت را تنظیم نمایید.
 • سمت نوک انگشتی که صاف است را بر روی صورت قرار داده و فشار وارد کنید تا پوست دور گردد.
 •  انگشت اشاره را در مقابل انگشت شست قرار داده و کناره انگشت را صاف بر روی صورت قرار دهید و پوست را از انگشت شست دور کنید.

نکات مهم در زمان نحوه درست کشش پوست و کشیدن تیغ بلید

در ادامه به نکات کاملا حرفه‌ای و مهم در کشش پوست در تکنیک های آرایش دائم اشاره کرده‌ایم:

 •  قرارگیری دست و انگشت نیاز به زمان دارد تا شما عادت کنید. پس اصلا نگران عدم یادگیری این موضوع نباشید. شما باید فاصله‌های مختلفی را امتحان کنید و موقعیت انگشت حلقه را تنظیم نمایید تا راحت‌ترین حالت را پیدا کنید.
 • ناحیه ابرو یک سطح سه بعدی است و شما باید محل قرارگیری نقاط فشار را با توجه به ساختار استخوانی مشتری خود تنظیم کنید.
 •  اجازه دهید دستان شما به طور طبیعی بهترین موقعیت را پیدا کنند. تا زمانی که کشش محکمی داشته باشید، فضایی برای اصلاح خواهید داشت.
 •  نگهداری انگشت نباید از هر دو طرف رها شود. دست‌های خود را به گونه‌ای عادت دهید که نیروی کشش ثابت بماند. با این کار عمق ضربه‌ها یا سایه یکنواخت و ثابت می‌‌گردد.
 •  اگر از انگشت شست و اشاره برای 2 نقطه بالا و پایین قوس استفاده می‌کنید باید بند وسط انگشت به صورت صاف بر روی پیشانی مشتری قرار دهید. با این کار باید نقطه چهارمی وجود داشته باشد. این ترفند را نیز امتحان کنید و ببینید با کدام یک راحت‌تر خواهید بود.
 • اگر انگشت را به طور مستقیم بر روی پیشانی قرار دهید حرکات شما منقبض خواهند شد. در این صورت سوزن تاتو با زاویه‌ای مایل به درون پوست می‌رود.
 •  با کشش دو نقطه‌ای باید بر روی ثابت نگهداشتن کشش تمرکز داشته باشید. با وجود اینکه کار بدون نقطه سوم، فضا را راحت‌تر می‌کند. اما شما نقطه متقابل را از دست خواهید داد. بنابراین باید با دو نقطه باقیمانده مابقی کارها را انجام دهید.

ارتباط کشش پوست در تکنیک های آرایش دائم با بی حسی چیست؟

فرمول‌هایی قبل از بی‌حسی وجود دارد که دسترسی به یک سطح صاف را سخت‌تر می‌کند.  بنابراین با وجود این فرمول‌ها ممکن است پوست نرم و لاستیکی‌تر شود.

این موضوع یک مشکل بسیار مهم در زمان میکرو ابرو است. چراکه اگر پوست نرم شود دسترسی به ضربه‌های واضح در زمان کار بسیار سخت خواهد شد. اگر چنین اتفاقی افتاد حتی با محکم‌ترین کشش می‌توانید کارهای زیادی را انجام دهید.

بنابراین سعی کنید در انتخاب بی حسی خود دقت کافی داشته باشید. اگر اولین بار است از یک برند بی حسی استفاده می‌کنید سعی کنید از قبل آن را امتحان کرده یا از استفاده آن صرف نظر نمایید.

آیا کشش پوست در تکنیک های آرایش دائم نیاز به تمرین دارد؟

مثل هر آموزش دیگری در آرایش دائم این موضوع هم نیاز به تمرین دارد و باید آنقدر تمرین کنید تا موقعیت انگشت شما در بهترین حالت باشد. تنها باید اطمینان پیدا کنید که در بخش‌های کوچکتری کار می‌کنید تا از طرح، خارج نشوید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 5

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها