مقالات

پیگمنتر کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

پیگمنتر

به کسی که کار میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ ابرو یا خدمات آرایش دائم را انجام می‌دهد، پیگمنتر می‌گویند. واژه پیگمنتر در آرایش دائم صورت کاربرد زیادی دارد. بسیاری از خانم‌ها هستند که وقت و زمان کافی برای آرایش کردن ندارند. گاهی هم به دلیل اینکه باید در روز چندین بار آرایش را تمدید کنند حوصله آرایش کردن را ندارند. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که تکنیک آرایش دائمی صورت را انجام دهند. با این کار علاوه بر اینکه از شر خرید مواد و لوازم آرایشی راحت می‌شوید، همچنین در وقت خود صرفه‌جویی می‌کنید. اما دقت کنید که این کار باید توسط یک پیگمنتر حرفه‌ای انجام شود. در غیر اینصورت با مراجعه به افراد غیر حرفه‌ای و مراکز نامعتبر باید به فکر ریموو تاتو باشید. در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان بیشتر با واژه پیگمنتر آشنا خواهید شد.

پیگمنتر Pigmenter یا اجراکننده میکروپیگمنتیشن کیست؟

میکروپیگمنتیشن به معنی کاشت رنگدانه‌های ریز با دستگاه‌های مخصوص برقی است. در صورتی که این رنگدانه‌ها ترمیم نشوند بعد از مدتی از زیر پوست پاک می‌شوند. نام دیگر کاشت رنگدانه که در حوزه پزشکی و زیبایی برای رفع کم پشتی مو سر انجام می‌شود، تاتو اسکالپ سر یا میکرو اسکالپ نام دارد.

پیگمنت در انگلیسی به معنی رنگدانه است. کلمه میکرو به معنی ریز و کوچک است.  پسوند er در انگلیسی اسم ساز است. با اضافه شدن er به کلمه pigment کلمه پیگمنتر به وجود می‌آید. به طور کلی پیگمنتر به فردی می‌گویند که کاشت رنگدانه در پوست را انجام دهد.

تفاوت Pigmenter و تاتوکار

 به دلیل اینکه به دستگاه میکروپیگمنتیشن، هندپیس handpiece می‌گویند، به فردی که خدمات مربوط به فیبروز ابرو و میکروپیگمنتیشن و یا دیگر خدمات آرایش دائم را انجام می‌دهد، پیگمنتر می‌گویند. اما به فردی که خدمات تاتو بدن را انجام می‌دهد تاتو آرتیست می‌گویند.

در قدیم به فردی که کار تاتو را انجام میداد تاتوکار می‌گفتند. اما با پیشرفت علم اسم این رشته از تاتو بدن جدا شد. یعنی امروزه فقط به کسی که کار تاتو بدن انجام می‌دهد تاتو کار می‌گویند. به افرادی که انواع خدمات آرایش دائم و تاتو به غیر از تاتو بدن را انجام می‌دهند، Pigmenter می‌گویند. حتی مشخص نیست اولین بار این دسته بندی توسط چه کسی انجام شد. اما طبق گفته‌ها این تقسیم بندی توسط کمپانی‌های آرایشی و تولید رنگ برای میکروپیگمنتیشن و… انجام شده است.

اهمیت رنگ تاتو برای پیگمنتر و مشتری

انتخاب رنگ مناسب برای آرایش دائم اهمیت زیادی دارد و استفاده از رنگهایی که بر اساس اصول بهداشتی تولید نشده‌اند، سلامتی افراد را به خطر می‌اندازد. برای عدم وجود حساسیت به رنگ باید عمل آزمون رنگ و حساسیت انجام شود. برای این تست باید مقداری از رنگ به صورت جداگانه به پوست زده شود.

آرایش دائم

دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت برای pigmenter

دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت دستگاه لینل تو آمبا و دستگاه مدریوایو آمیا و دستگاه نانو بروز ۵ ولتی است. البته همانطور که می‌دانید دستگاه‌های متفاوتی در بازار وجود دارند. اما این را بدانید که برای داشتن این دستگاه‌ها باید مدرک نانو بروز از کمپانی فی داشته باشید. استاد غزل زرگریان از بهترین و عالی‌ترین دستگاه‌ها برای انجام انواع خدمات زیبایی و آرایش استفاده می‌کنند. استاد غزل زرگریان صاحب برندهای مرکزهای خدماتی و آکادمی آموزش در تهران است. به همین دلیل به شما این اطمینان را می‌دهیم که استاد غزل زرگریان از دستگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت استفاده می‌کنند.

مدارک مورد نیاز برای یک پیگمنتر حرفه‌ای

برای اینکه یک فردی بخواهد ‌pigmenter حرفه‌ای شود باید مدارک زیر را داشته باشد تا بتواند در مراکز و سالن‌های زیبایی کار کند. این مدارک عبارتند از:

  • مدرک اصلاح و ابرو از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
  • مدرک گریم و میکاپ صورت از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور: با این مدرک پیگمنتر به اصول چهره آشنا است و برای مثال برای فیبروز ابرو می‌تواند بهترین فرم ابرو بر اساس چهره را برای مشتری ایجاد کند.
  • پیگمنتر باید مدرک آرایش دائم از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور داشته باشد.
  • همچنین pigmenter به مدارک تاییدیه سلامت پزشکی و کارت بهداشت نیاز دارد.

به کدام مرکز برای انجام خدمات آرایش دائمی صورت مراجعه کنم؟

اگر با خواندن این مطلب به این فکر افتادید که به چه مرکزی مراجعه کنید باید به شما بگوییم که حتما به مرکزی برای انجام خدمات زیبایی مراجعه کنید که از دستگاه‌های بروز و مورد تایید وزارت بهداشت استفاده می‌کنند. حتما گواهی و مدارک پیگمنتر را از او بخواهید. همچنین مطمئن شوید که پیگمنتر گواهی وزارت بهداشت دارد و از رنگ‌ها و دستگاه‌های مطمئن استفاده می‌کند. این نکته را در نظر داشته باشید که برای زیبایی به هر مرکزی مراجعه نکنید و سلامت خود را در اولویت قرار دهید.

علاوه بر اینکه استاد غزل زرگریان تمامی مدارک معتبر را دارند لازم است بدانید که استاد غزل زرگریان از بهترین رنگ‌ها و بهترین دستگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت استفاده می‌کنند. مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان یکی از بهترین مراکز برای انجام خدمات زیبایی است. استاد غزل زرگریان بهترین پیگمنتر در کل ایران است. به قدری کار استاد غزل زرگریان حرفه‌ای است که از سراسر ایران برای انجام خدمات زیبایی به مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان مراجعه می‌کنند.

بهترین پیگمنتر چه کسی است؟؟؟

بهترین فرد برای انجام خدمات آرایش دائم کسی است که سالها تجربه و تخصص و مهارت داشته باشد. تخصص و مهارت بالا نشانه کیفیت بالای کار است. بنابراین اگر به پیگمنتری مراجعه کنید که تخصص و مهارت بالایی داشته باشد نه تنها چهره‌ای زیباتر خواهید داشت. بلکه به هیچ عنوان دچار مشکلات پوستی نخواهید شد.

از دیگر مواردی که باعث می‌شود تا یک pigmenter به عنوان بهترین فرد معرفی شود استفاده از مواد مرغوب و باکیفیت است. همچنین یک مستر خوب باید موارد بهداشتی را رعایت کند. استاد غزل زرگریان اولین کسی بودند که در ایران اولین سالن آرایش دائم را تاسیس کردند. همچنین استاد غزل زرگریان بیش از 15 سال است که در زمینه آرایش دائم تخصص و مهارت دارند و بهترین پیگمنتر در کل ایران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *