بروزترین مطالب آرایش دائم و زیبایی

کانتور لب و آموزش آن در 4 مرحله

کانتور لب

کانتور لب و تکنیک کانتورینگ لب نوعی آرایش دائم لب‌هاست که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. آرایش دائم لب و حجیم‌سازی لب‌ها با این روش، شکل و رنگ طبیعی لب شما را تقویت می‌کند. درصورت انجام اصولی کانتور لب، لب‌ها خوش‌فرم‌تر و برجسته‌تر از حالت طبیعی خواهند شد. افرادی که لب‌های بی‌رنگ، باریک و یا نامتقارن دارند، با روش کانتور کردن لب می‌تواند تمامی عیوب لب خود رابرطرف کنند. اما این تکنیک به سبب حساسیت لب، باید توسط پیگمنتری ماهر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود.

شما در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان، همه آنچه درباره کانتورینگ لب نیاز است بدانید را آموخته و با مزایایی کانتور لب آشنا خواهید شد.

کانتور کردن لب‌ها به چه معناست؟

کانتورینگ لب به‌منظور حجیم‌سازی، بزرگتر شدن و تقویت لب‌ها انجام می‌گیرد. این روش به دلیل برجسته کردن و خوش‌فرم کردن لب‌ها در بین بانوان بسیار متداول شده است. کانتورینگ با ایجاد حاشیه و سایه در لب، سبب برجسته به نظر رسیدن و عمق دادن به لب‌ها می‌شود. از این‌رو به این تکنیک برجسته‌سازی لب می‌گویند.

افرادی که به علت تصادف و یا جای جراحی و یا نقص مادرزادی مانند لب شکری از فرم لب خود ناراضی هستند، می‌توانند میکروپیگمنتیشن و کانتور لب انجام دهند. این روش درواقع نوعی تاتو لب است که رنگ و حالت لب را برای مدت طولانی تغییر می‌دهد. اما این روش نیز مانند سایر تکنیک‌های آرایش دائم صورت نظیر بلید ابرو، هاشور ابرو و ... نیاز به ترمیم دارد.

کانتور یا شیدینگ لب برای چه افرادی مناسب است؟

برخی افراد به دلایلی نیاز به انجام کانتورینگ لب دارند که در زیر این دست از افراد را مشخص کرده‌ایم:

 • افراد با لب‌های ظریف و باریک به منظور برجسته کردن لب و بزرگتر نشان دادن آن می‌توانند از این روش استفاده کنند.
 • افرادی که دارای لب‌های بی‌رنگی هستند می‌توانند جهت تقویت رنگ لب خود از این روش استفاده کنند.
 • برخی افراد لب‌های متقاون ندارند و یا دچار مشکلاتی نظیر زخم و یا لکه روی لب خود هستند. این دست از افراد می‌توانند با این روش جهت قرینه کردن و پنهان نمودن ایرادات لب خود استفاده کنند.
 • افرادی که زمان کافی جهت آرایش روزانه و رسیدگی به لب خود را ندارند.

مزایای کانتورینگ لب

کانتور لب یکی از تکنیک‌های آرایش دائم برای حجیم‌سازی لب‌هاست که علاوه بر افزایش زیبایی چهره دارای مزایای زیر است:

 • اصلاح فرم لب‌ها
 • رفع عیوب و ایرادهای لب
 • تغییر رنگ و یا اصلاح رنگ لب
 • برجسته و حجیم‌سازی لب با حفظ حالت طبیعی
 • شاداب و پرطراوت نشان داده چهره

فرق کانتور لب با شیدینگ لب

در کانتور، رنگدانه یکدست‌تر و متراکم‌تر بر روی لب کاشته می‌شود و ظاهری مشخص‍‌تر و حجیم‌تر از شیدینگ لب دارد. شیدینگ لب، رنگدانه خیلی سطحی ‌تر کاشته شده و تنها رنگی طبیعی و ملایم به لب‌ها اضافه می‌شود.

در این روش دورگیری انجام نشده و تنها رنگ لب‌ها تقویت می‌شود. اما در کانتور لب با دورگیری و به اصطلاح خط لب، رنگدانه به صورت متراکم کاشته می‌شود. از طرفی کانتورینگ موجب حجیم‌سازی و پرتر نشان دادن لب‌ها نیز می‌گردد.

فیکانتور لب چیست؟

تکنیک فیکانتور لب شامل شیدینگ لب، رژ لب و خط لب می‌شود. فیکانتور از کلمه‌های فی+کانتور تشکیل شده است. این روش از تکنیک‌های ارائه شده توسط کمپانی فی می‌باشد.

فیکانتور لب باعث رفع عیوب لب‌ها می‌گردد. این تکنیک بی رنگی یا بدرنگی لب‌ها را از بین برده و خط سفید دور لب را رنگی می‌کند.

همچنین افرادی که دارای کبودی لب هستند، می‌توانند با این تکنیک کبودی لب خود را به صورت کامل از بین ببرند. در متد فیکانتور، حجیم‌سازی لب با استفاده از متدهای قوانین زیبایی‌شناسی اجرا شده و طبق سلیقه مشتری نیست. برای اجرای این تکنیک از ابزار فیبروز بکار می‌رود.

آموزش کانتور در 4 مرحله

قبل از شروع کانتورینگ لب، باید از کرم بی حس‌کننده استفاده کرد. هنگامی که لب‌ها متقارن است، طراحی لب با رنگ مورد نظر و طبق خواسته فرد انجام می‌‌شود. رنگ تایید شده توسط سشوزن تاتو و دستگاه‌های مخصوص به بافت لب تزریق می‌گردد. به طور کلی می‌توان گفت مراحل کانتورینگ لب به شرح زیر است:

1-انتخاب رنگ

اولین مرحله برای انجام کانتور لب، انتخاب رنگ است. در کانتورینگ تناسب رنگ پوست فرد و رنگ انتخاب شده در نتیجه کار بسیار تاثیرگذار است. رنگ مورد نظر شما برای انجام کانتور یا شیدینگ لب باید با رنگ طبیعی لب و تناژ پوستی‌تان تناسب داشته باشد.

2-قرینه‌سازی

در مرحله بعدی با اندازه‌گیری دقیق و استفاده از ابزارهای مخصوص، قرینه‌سازی لب‌ انجام می‌شود.

3-بی حسی

در این مرحله با استفاده از انواع بی‌حسی نظیر ژل‌های بی حسی، پد بی‌حسی لب و همچنین داروهای تزریقی و .. بی‌حسی انجام می‌شود. مدت زمان بی‌حسی لب به مقدار و نوع ماده بی‌حسی مربوط است. معمولا بین 20 تا 40 دقیقه زمان برای تاثیرگذاری بی حسی نیاز است.

4-آماده کردن دستگاه

در این مرحله رنگ مورد تایید را در دستگاه قرار می‌دهیم. سپس نوع و اندازه سوزن را بر اساس نوع کانتورینگ و یا شیدینگ مشخص کرده و آن را در دستگاه قرار می‌دهیم. در ادامه می‌توانیم کانتورینگ لب را با دستگاه شروع کنیم.

آیا کانتور لب درد دارد؟

لب‎ها جزو حساس‌ترین بخش‌های صورت هستند. بسیاری از افراد به دلیل درد تاتو از انجام تکنیک‌های زیباسازی لب نطیر کانتورینگ و یا شیدینگ لب هراس دارند.

تکنیک‌های آرایش دائم نظیر کانتورینگ لب به سبب استفاده از سوزن و انواع دستگاه تاتو صورت،بسته به آستانه تحمل افراد دردناک هستند. اما با استفاده از بهترین بی حسی برای تاتو و ژل‌ها و پمادهای بی‌حسی می‌توان تا حد زیادی از این دردها کاست.

ماندگاری کانتور لب چقدر است؟

کانتور لب، تکنیک آرایش نیمه‌ دائمی است که بعد از گذشت مدت زمانی اثر آن کمرنگ و فرم و رنگ لب به حالت اولیه خود باز می‌گردد. مدت زمان دوام این تکنیک بین 6 الی 10 ماه است. به منظور افزایش ماندگاری و پررنگ نمودن کانتورینگ، می‌توان هر ماه نسبت به ترمیم آن اقدام نمود. لایه‌برداری لب، خشکی بیش از حد لب، قرارگری در معرض نور خورشید و ...از عواملی هستند که موجب کاهش ماندگاری تاتو لب می‌شوند.

لازم به ذکر است ماندگاری تاتو رژ لب دائم بین 1 الی 5 سال و تتو خط لب بین 2 تا 7 سال می‌باشد. دوام تکنیک‌های آرایش دائم تا حد زیادی به مهارت و تخصص تاتوکار، کیفیت رنگ مصرفی، نوع پوست و ... نیز بستگی دارد.

مراقبت های بعد از کانتور لب

کانتورینگ لب نیز مانند سایر روش‌های آرایش دائم برای کیفیت و ماندگاری بالا، نیاز به مراقبت بعد از تاتو دارد. در زیر به چند مورد آن اشاره می‌کنیم:

 • تا یک هفته بعد از تاتو از رفتن به استخر خودداری کنید.
 • تا 3 روز بعد از کانتور لب از شستن لب خودداری کنید.
 • به مدت یک هفته، روزی 3 بار با پماد آ چشمی محل تاتو را مرطوب نمایید.
 • به مدت یک هفته روزی 1 بار از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده کنید.
 • از خاراندن لب و کندن پوسته‌های لب خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.
 • تمیز نگه داشتن محل تاتو به منظور جلوگیری از عفونت
 • استفاده از یخ برای کاهش کبودی لب و تورم

توجه داشته باشید پس از انجام این تکنیک آرایش دائم، پوست لب شما زخم است. در صورت عدم رعایت نکات گفته شده در بالا احتمال عفونت وجود دارد. شما با رعایت این کار می‌توانید از عوارض تاتو جلوگیری کرده و ماندگارترین و زیباترین کانتور لب را به چهره خود هدیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *