مقالات مرکز غزل زرگریان

کانتور لب و آموزش آن در 4 مرحله

کانتور لب
4.3
(15)

کانتور لب و تکنیک کانتورینگ لب نوعی آرایش دائم لب‌هاست که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. آرایش دائم لب و حجیم‌سازی لب‌ها با کانتور لب دائم، شکل و رنگ طبیعی لب شما را تقویت می‌کند. درصورت انجام اصولی کانتور لب با دستگاه، لب‌ها خوش‌فرم‌تر و برجسته‌تر از حالت طبیعی خواهند شد. افرادی که لب‌های بی‌رنگ، باریک و یا نامتقارن دارند، با آموزش کانتور لب دائم و روش کانتور کردن لب می‌توانند تمامی عیوب لب خود رابرطرف کنند. اما کانتورینگ لب با تاتو به سبب حساسیت لب، باید توسط پیگمنتری ماهر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود.

شما در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان، همه آنچه درباره کانتورینگ لب نیاز است بدانید را آموخته و با مزایایی کانتور لب، ماندگاری کانتور لب و تفاوت شیدینگ لب و کانتور لب آشنا خواهید شد.

کانتور کردن لب‌ها به چه معناست؟

کانتور لب دائم چیست؟ کانتورینگ لب یا تاتو لب به‌منظور حجیم‌سازی، بزرگتر شدن و تقویت رنگ لب‌ها انجام می‌گیرد. این روش به دلیل برجسته کردن و خوش‌فرم کردن لب‌ها در بین بانوان بسیار متداول شده است.

در واقع در پاسخ به این پرسش که کانتور لب چیست می‌توان گفت کانتورینگ با ایجاد حاشیه و سایه در لب، سبب برجسته به نظر رسیدن و عمق دادن به لب‌ها می‌شود. از این‌رو به کانتور لب دائم، برجسته‌سازی لب می‌گویند.

افرادی که به علت تصادف و یا جای جراحی و یا نقص مادرزادی مانند لب شکری از فرم لب خود ناراضی هستند، می‌توانند میکروپیگمنتیشن و کانتور لب تاتو انجام دهند. این روش درواقع نوعی تاتو لب است که رنگ و حالت لب را برای مدت طولانی تغییر می‌دهد. اما این روش نیز مانند سایر تکنیک‌های آرایش دائم صورت نظیر بلید ابرو، هاشور ابرو و ... نیاز به ترمیم دارد.

کانتور یا شیدینگ لب برای چه افرادی مناسب است؟

برخی افراد به دلایلی نیاز به انجام کانتورینگ لب با تاتو دارند که در زیر این دست از افراد را مشخص کرده‌ایم:

 •  افراد با لب‌های ظریف و باریک به منظور برجسته کردن لب و بزرگتر نشان دادن آن می‌توانند از این روش استفاده کنند.
 •  افرادی که دارای لب‌های بی‌رنگی هستند می‌توانند جهت تقویت رنگ لب خود از این روش استفاده کنند.
 •  برخی افراد لب‌های متقاون ندارند و یا دچار مشکلاتی نظیر زخم و یا لکه روی لب خود هستند. این دست از افراد می‌توانند با این روش جهت قرینه کردن و پنهان نمودن ایرادات لب خود استفاده کنند.
 •  افرادی که زمان کافی جهت آرایش روزانه و رسیدگی به لب خود را ندارند.

مزایای کانتورینگ لب

این روش یکی از تکنیک‌های آرایش دائم برای حجیم‌سازی لب‌هاست که علاوه بر افزایش زیبایی چهره دارای مزایای زیر است:

 •  اصلاح فرم لب‌ها
 •  رفع عیوب و ایرادهای لب
 •  تغییر رنگ و یا اصلاح رنگ لب
 •  برجسته و حجیم‌سازی لب با حفظ حالت طبیعی
 •  شاداب و پرطراوت نشان داده چهره

تفاوت شیدینگ و کانتور لب

فرق شیدینگ لب با کانتور لب این است که در کانتور، رنگدانه یکدست‌تر و متراکم‌تر بر روی لب کاشته می‌شود و ظاهری مشخص‌تر و حجیم‌تر از شیدینگ لب دارد.

شیدینگ لب، رنگدانه خیلی سطحی‌تر کاشته شده و تنها رنگی طبیعی و ملایم به لب‌ها اضافه می‌شود.

در بیان دیگر فرق کانتور لب با شیدینگ نیز می‌توان گفت در شیدینگ دورگیری انجام نشده و تنها رنگ لب‌ها تقویت می‌شود. اما در کانتورینگ با دورگیری و به اصطلاح خط لب، رنگدانه به صورت متراکم کاشته می‌شود. دیگر تفاوت شیدینگ و کانتور لب این است که کانتورینگ موجب حجیم‌سازی و پرتر نشان دادن لب‌ها نیز می‌گردد.

فیکانتور لب چیست؟

تکنیک فیکانتور لب شامل شیدینگ لب، رژ لب و خط لب می‌شود. فیکانتور از کلمه‌های فیکانتور تشکیل شده است. این روش از تکنیک‌های ارائه شده توسط کمپانی فی می‌باشد.

فیکانتور لب باعث رفع عیوب لب‌ها می‌گردد. این تکنیک بی رنگی یا بدرنگی لب‌ها را از بین برده و خط سفید دور لب را رنگی می‌کند.

همچنین افرادی که دارای کبودی لب هستند، می‌توانند با این تکنیک کبودی لب خود را به صورت کامل از بین ببرند. در متد فیکانتور، حجیم‌سازی لب با استفاده از متدهای قوانین زیبایی‌شناسی اجرا شده و طبق سلیقه مشتری نیست. برای اجرای این تکنیک از ابزار فیبروز بکار می‌رود.

آموزش کانتور در 4 مرحله

در آموزش کانتور لب دائم یا کانتورینگ لب حرفه ای قبل از شروع، باید طبق آموزش بی حسی تاتو، از کرم بی حس کننده استفاده کرد. هنگامی که لب‌ها متقارن است، طراحی لب با رنگ مورد نظر و طبق خواسته فرد انجام می‌‌شود. رنگ تایید شده توسط سوزن تاتو و دستگاه‌های مخصوص به بافت لب تزریق می‌گردد. به طور کلی می‌توان گفت در آموزش کانتور لب دائم مراحل به شرح زیر است:

انتخاب رنگ

اولین مرحله برای انجام کانتورینگ، انتخاب رنگ‌های کانتور لب است. در کانتورینگ تناسب رنگ پوست فرد و رنگ انتخاب شده در نتیجه کار بسیار تاثیرگذار است. رنگ مورد نظر شما برای انجام این روش باید با رنگ طبیعی لب و تناژ پوستی‌تان تناسب داشته باشد.

قرینه‌سازی

در مرحله بعدی با اندازه‌گیری دقیق و استفاده از ابزارهای مخصوص، قرینه‌سازی لب‌ انجام می‌شود.

بی حسی

در این مرحله با استفاده از انواع بی‌حسی نظیر ژل‌های بی حسی، پد بی حسی لب و همچنین داروهای تزریقی و .. بی‌حسی انجام می‌شود. مدت زمان بی‌حسی لب به مقدار و نوع ماده بی‌حسی مربوط است. معمولا بین 20 تا 40 دقیقه زمان برای تاثیرگذاری بی حسی نیاز است.

آماده کردن دستگاه

در این مرحله رنگ مورد تایید را در دستگاه قرار می‌دهیم. سپس نوع و اندازه سوزن را بر اساس نوع کانتورینگ و یا شیدینگ مشخص کرده و آن را در دستگاه قرار می‌دهیم. در ادامه می‌توانیم کانتور لب با دستگاه شروع کنیم.

آیا کانتور لب درد دارد؟

لب‎ها جزو حساس‌ترین بخش‌های صورت هستند. بسیاری از افراد به دلیل درد تاتو از انجام تکنیک‌های زیباسازی لب نظیر کانتورینگ و یا شیدینگ لب هراس دارند.

تکنیک‌های آرایش دائم نظیر کانتورینگ به سبب استفاده از سوزن و انواع دستگاه تاتو صورت،بسته به آستانه تحمل افراد دردناک هستند. اما با استفاده از قویترین بی حسی برای تاتو و ژل‌ها و پمادهای بی‌حسی می‌توان تا حد زیادی از این دردها کاست.

ماندگاری کانتور لب چقدر است؟

این روش، تکنیک آرایش نیمه‌ دائمی است که بعد از گذشت مدت زمانی اثر آن کمرنگ و فرم و رنگ لب به حالت اولیه خود باز می‌گردد. مدت زمان دوام این تکنیک بین 6 الی 10 ماه است. به‌منظور افزایش ماندگاری کانتور لب و پررنگ نمودن کانتورینگ، می‌توان هر ماه نسبت به ترمیم آن اقدام نمود.

لایه‌ برداری لب، خشکی بیش از حد لب، قرارگری در معرض نور خورشید و ...از عواملی هستند که موجب کاهش ماندگاری تاتو لب می‌شوند.

لازم به ذکر است ماندگاری تاتو رژ لب دائم بین 1 الی 5 سال و تتو خط لب بین 2 تا 7 سال می‌باشد. دوام تکنیک‌های آرایش دائم تا حد زیادی به مهارت و تخصص تاتوکار، کیفیت رنگ مصرفی، نوع پوست و ... نیز بستگی دارد.

مراقبت های بعد از کانتور لب

این تکنیک نیز نیز مانند سایر روش‌های آرایش دائم برای کیفیت و ماندگاری بالا، نیاز به مراقبت بعد از تاتو دارد. در زیر به چند مورد آن اشاره می‌کنیم:

 • تا یک هفته بعد از تاتو از رفتن به استخر خودداری کنید.
 •  تا 3 روز بعد از این تکنیک از شستن موضع خودداری کنید.
 •  به مدت یک هفته، روزی 3 بار با پماد آ چشمی محل تاتو را مرطوب نمایید.
 •  به مدت یک هفته روزی 1 بار از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده کنید.
 •  از خاراندن لب و کندن پوسته‌های لب خودداری کنید.
 •  از قرار گیری در زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.
 •  تمیز نگه داشتن محل تاتو به منظور جلوگیری از عفونت
 • استفاده از یخ برای کاهش کبودی لب و تورم

توجه داشته باشید در عکس کانتور لب پس از انجام این تکنیک آرایش دائم، پوست لب شما زخم است. در صورت عدم رعایت نکات بالا احتمال عفونت وجود دارد. شما با رعایت این کار می‌توانید از عوارض کانتور لب جلوگیری کرده و ماندگارترین و زیباترین کانتورینگ لب به چهره خود هدیه کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 15

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها