مقالات

پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکروبلیدینگ و علت ایجاد آن

پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو

پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو امری کاملا طبیعی است.اما با انجام مراقبت‌های لازم می‌توانید مدت زمان آن را کاهش دهید. یکی از مراحل طبیعی در روند بهبود تشکیل دلمه است. به طور کلی بدن برش‌ها را به‌عنوان یک زخم درک می‌کند و یک سد محافظ روی آن‌ها ایجاد می‌نماید. در نتیجه به زخم‌ها اجازه می‌دهد تا به درستی بهتر شوند. بنابراین پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو کاملا طبیعی است. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم بیشتر با علت پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو آشنا خواهید شد.

اگر بعد از میکرو ابرو دچار دلمه بر روی زخم شدید، نگران نباشید. تشکیل دلمه‌ها به بهبودی زخم کمک می‌کند. اما دلمه‌های سنگین بسیار مشکل‌ساز است و باید درمان شود. در ادامه به توضیح کامل این موضوع میپردازیم.

علت پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو

میکروبلیدینگ به معنی برش پوست است. به‌طور کلی میکرو به معنای ایجاد برش‌هایی شبیه مو ابرو با کشیدن یک تیغ نازک از بین آنها و پر کردن نواحی خالی با رنگ تاتو می‌باشد. تیغ به لایه درم پوست وارد شده و پوست شروع به تراوش لنف و خونریزی حین تاتو خواهد کرد. حتی گاهی این روند تا بعد از اتمام کار نیز ادامه دارد. بعد از اتمام کار ترشحات روی زخم لخته می‌شوند و یک سد محافظ ایجاد می‌نمایند. ترشحات لنفاوی و لختگی آن امری کاملا طبیعی است. برای اینکه از میکرو خود بهترین نتیجه را بگیرید راه‌هایی برای به حداقل رساندن این ترشحات وجود دارد. در زیر به علت‌های ایجاد پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو و روش‌های دیگری مثل فیبروز ابرو اشاره کرده‌ایم:

عدم درست تمیز کردن زخم بعد از میکرو

منظور از لنف ایجاد یک سد محافظ بر روی برش‌ها است. زیر زخم‌ها به سرعت بسته نمی‌شود. به همین دلیل لنف به مدت چند ساعت ترشح خواهد داشت. در طول این چند ساعت باید قبل از اینکه لنف خشک شود به طور مرتب آن را پاک کنید. اگر لنف به اندازه کافی تمیز نشود انباشته و خشک می‌شود. در نتیجه لایه محافظ، ضخیم‌تر خواهد شد. اگر خونریزی زیادی داشتید این را بدانید که خون با لنف ترکیب شده و دلمه غلیظ‌تر می‌گردد.

نوع پوست یکی از دلایل پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو

نوع پوست تاثیر زیادی در پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو دارد. اگر پوست چرب باشد به‌طور طبیعی سبوم بیشتری تولید می‌نماید. در نتیجه سبوم استخراجی در ابرو با لنف مخلوط خواهد شد. بنابراین دلمه‌های سنگین ایجاد می‌شوند. برای جلوگیری از این اتفاق باید روز اول 1 یا 2 بار با پد پنبه‌ای مرطوبی که به چند قطره آب استریل آغشته است، پاک کنید. به این نکته توجه کنید که نباید پنبه را بر روی زخم مالش دهید. برای خشک کردن این ناحیه از پد خشک دیگری استفاده کنید.

عدم استفاده درست از پماد مراقبت‌های بعد از میکرو

برای درمان پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو، باید مراقبت‌های بعد از تاتو را به درستی انجام داد. یکی از این مراقبت‌های بعد از تاتو استفاده از پماد مخصوص برای مرطوب کردن ابروها است. تا دو هفته بعد از میکرو باید از پماد مخصوص استفاده کنید.

دلایل استفاده از پماد بعد از میکرو

در زیر  به دلایلی اشاره کرده‌ایم تا متوجه شوید که چرا باید از پماد بعد از تاتو استفاده کرد:

 1. زمانی که پوست زخم می‌شود بدن شروع به ترشح لنف می‌کند تا مانعی بر روی زخم ایجاد شود.
 2. برای اینکه سد مناسبی ایجاد شود باید زخم تاتو، مرطوب شود. بنابراین کم و بیش لنف ترشح می‌شود.
 3. اگر از پماد بر روی زخم استفاده شود بدن این پیام را دریافت می‌کند که رطوبت در این ناحیه کافیست. در نتیجه پوست لنف بسیار کم ترشح خواهد شد.
 4. بنابراین دلمه تشکیل شده کمتر خواهد شد. همچنین استفاده از پماد مراقبت بعد از تاتو این دلمه را انعطاف‌پذیرتر می‌کند و به‌صورت یک لایه نازک ایجاد می‌شود.

چگونگی استفاده از پماد بعد از میکرو

برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو باید از پماد استفاده کنید. شما باید برای استفاده از آن هر چند ساعت یکبار ناحیه لنفاوی را تمیز کرده و یک لایه نازک پماد بر روی آن قرار دهید. برای استفاده مجدد نیز لازم است تا مجدد پوست را تمیز کرده و لایه جدیدی از پماد را روی آن بگذارید.

این کار را به گونه‌ای انجام دهید که فقط این ناحیه مرطوب شود. اگر در استفاده از پماد زیاده‌روی کنید و بیشتر از یک لایه پماد بزنید، زخم‌ها با یک لایه ضخیم پماد پوشیده می‌شوند. به این ترتیب زخم خفه خواهد شد و اکسیژن کافی دریافت نمی‌کند. این روند، بهبود زخم را کند خواهد کرد. همچنین جدا کردن کامل یک لایه ضخیم از سطح پوست سخت است. بنابراین این لایه‌ها بر روی هم جمع شده و یک لایه ضخیم ایجاد می‌شود.

آلوده شدن زخم از دلایل پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو

اگر روند بهبودی زخم به‌درستی پیش رود، ابروها دچار پوسته‌های بسیار نازکی می‌شوند. بعد از بهبود بافت زیر پوست، پوسته پوسته می‌شود. همین امر باعث خشکی و خارش پوست خواهد شد. از جمله عواملی که باعث آلودگی زخم می‌شوند عبارتند از:

 • تمیز کردن ابروها با انگشت
 • استفاده از پدهای پنبه‌ای غیر استریل برای تمیزی و مرطوب کردن ابروها
 • استفاده از مواد آرایشی
 • خوابیدن بر روی بالشت کثیف
 • شنا کردن در استخر

به‌طور‌کلی هرگونه تماس بین ابرو و یک سطح غیر استریل فرصتی برای ورود باکتری‌ها به زخم می‌باشد. پاسخ پوست به آلودگی زخم، ایجاد التهاب و افزایش تولید لنف می‌باشد. بنابراین در این صورت پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو بسیار شدید اتفاق می‌افتد.

چرا پوسته شدن ابرو بعد از میکروبلیدینگ دردسر ساز است؟

عدم توجه به 2 عامل مهم سبب می‌شود تا بعد از میکرو، پوسته پوسته شدن ابرو را تجربه نمایید. یکی از این عوامل عفونت و دیگری عدم کاشت رنگدانه است. در زیر به توضیح هر کدام از این موارد پرداخته‌ایم:

عفونت یکی از مشکلات دردسر ساز پوسته پوسته شدن ابرو

عفونت باعث ایجاد دلمه سنگین می‌شود. اما گاهی برعکس عمل می‌کند. به طور کلی دلمه ضخیم انواع ناخالصی‌ها را به دام می‌اندازد. این ناخالصی‌ها عبارتند از: گرد و غبار، میکروب‌ها و سبوم. این آلودگی‌ها همیشه بر روی سطح باقی نخواهند ماند و گاهی وارد زخم می‌شود. محیط مرطوب و گرم بستر مناسبی برای رشد باکتری‌ها است. اگر متوجه شدید که مشکلات زیر را دارید حتما به یک متخصص پوست مراجعه کنید:

 • خارش شدید
 • سوزش ابروها
 • تورم
 • خونریزی
 • چرک
 • و هرگونه بثورات پوستی

عدم کاشت رنگدانه

عدم کاشت رنگدانه از جمله مشکلات دردسر ساز پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو است. پوسته‌ای که بر روی ابروها ایجاد می‌شود دارای مقداری رنگدانه است. در نتیجه زمان پوسته پوسته شدن میکرو ابرو آن قسمتی از رنگدانه‌ها که کاشته نشده‌اند با پوسته‌ها خارج می‌شوند. جدا شدن پوسته‌های نازک با کمی رنگدانه کاملا طبیعی است. به همین دلیل نمی‌توان از ایجاد این اتفاق جلوگیری کرد. اما اگر پوسته‌های ضخیمی ایجاد شد رنگدانه‌ها بیشتر به دام می‌افتند و رنگدانه کمتری در پوست باقی میماند. در نتیجه میکرو بسیار سریع از بین می‌رود.

 برای جلوگیری از چنین اتفاقی باید یک مستر حرفه‌ای و باتجربه برای میکرو انتخاب کنید. به طور کلی اگر اجازه ندهید دلمه به طور طبیعی از بین برود، احتباس بدتر خواهد شد. در نتیجه هر چه دلمه‌ها ضخیم‌تر باشند، وسوسه برداشتن آنها بیشتر می‌شود. اما اگر پوسته‌ها را قبل از بهبود کامل بافت زیرین بکشید، رنگدانه‌ها به صورت تکه‌ای از بین می‌روند و ابروها به صورت تکه‌ای بهبود می‌یابند.

سوالات پر تکرار

در ادامه قصد داریم به سوالاتی که در این باره برای شما پیش می‌آید، پاسخ دهیم:

پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو از چه زمانی شروع می‌شود؟

بین روزهای 5 تا 12 لایه محافظ روی ابرو به‌صورت طبیعی و آرام آرام لایه برداری می‌شود. این لایه پوسته پوسته شده، علت پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو است که ریخته می‌شود.

چگونه از پوسته پوسته شدن شدید ابرو بعد از میکرو جلوگیری کنیم؟

دستورالعمل‌هایی که پیگمنتر شما تجویز می‌کند مخصوصا در زمینه پاک کردن لنف را تا حد امکان دنبال کنید. برای جلوگیری از آلودگی و عفونت به مدت چند روز به ابروهای خود توجه زیادی داشته باشید. همچنین اگر متوجه علائمی خارج از بهبودی طبیعی یا پوسته پوسته شدن شدید ابرو بعد از میکرو شدید، با پیگمنتر خود تماس گرفته و یا به یک متخصص پوست مراجعه نمایید. هر چه مدت عفونت بیشتر شود درمان آن نیز دشوارتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *