مقالات مرکز غزل زرگریان

شیدینگ ابرو و مراقبت های بعد از آن

شیدینگ ابرو
3.9
(21)

شیدینگ ابرو روشی نیمه دائمی برای داشتن ابروهایی پرپشت و طبیعی است. شید ابرو یا میکروشیدینگ ابرو برای افرادی که از فرم ابروها و یا خالی بودن ابرو خود ناراضی هستند، مناسب است. مدل شیدینگ ابرو همانند سایه ابرو دائمی، با ایجاد حالت مخملی و پودری در ابرو، ظاهری طبیعی و جلوه‌ای پرپشت برای ابروهای شما به ارمغان می‌آورد. شما می‌توانید با مشاهده عکسهای شیدینگ ابرو و عکس سایه ابرو بعد از یک هفته در سایت غزل زرگریان بهترین انتخاب را برای زیبایی ابروهای خود داشته باشید.

در این مطلب از وب سایت غزل زرگریان، با تکنیک میکرو شیدینگ ابرو، اینکه شید ابرو چیست؟ شیدینگ بهتره یا فیبروز، ماندگاری شیدینگ ابرو، هزینه شیدینگ ابرو، نحوه اجرای شید ابرو پوست چرب و تمامی موارد در ارتباط با این تکنیک زیباسازی ابرو آشنا می‌شوید.

شیدینگ ابرو چیست؟

در پاسخ به این پرسش که شیدینگ یا بولد شیدینگ ابرو چیست؟ می‌توان گفت شیدینگ ابرو به‌منظور فرم‌دهی و پرپشت‌سازی ابروها بکار می‌رود.

پیگمنتر در اجرای ابرو شیدینگ با استفاده از جوهر تاتو و ابزار مخصوص، نقاطی ریز در سرتاسر ابرو ایجاد می‌کند تا نواحی کم‌پشت ابرو را پر کند. در مدل ابرو شیدینگ، تراکم نقاط ایجاد شده از سمت تاج ابرو به دم آن بیشتر قابل مشاهده است. این روش باعث ایجاد حالتی مخملی و پودری در ابرو می‌شود.

شیدینگ ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ؟!

در بیان اینکه شیدینگ بهتره یا فیبروز؟ باید گفت مدل ابرو شیدینگ همانند میکرو ابرو و فیبروز تکنیکی برای اصلاح فرم و پرپشت‌سازی ابرو است. اما در برخی موارد با میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو متفاوت است. اینکه شیدینگ بهتره یا فیبروز بستگی به مدل ابرو، سلیقه و ترجیحات شما دارد. شما می‌توانید با مشاهده عکسهای شیدینگ ابرو و تفاوت آن با دیگر تکنیک‌ها اقدام به تصمیم‌گیری در این رابطه نمایید. در زیر به چند مورد از تفاوت‌های این روش‌ها اشاره می‌کنیم:

 • شیدینگ با ایجاد نقاطی در داخل ابرو حالت سایه‌ای به ابرو می‌دهد. اما در روش میکرو ابرو و فیبروز خطوطی ظریف در بین تارهای ابرو ترسیم می‌شود.
 • بلید ابرو در راستای فرم طبیعی ابرو اجرا می‌شود. این درحالی است که مدل شیدینگ ابرو به ابروها تیرگی بیشتری می‌بخشد.
  میکرو یا فیبروز تا امتداد خط طبیعی ابرو پیش می‌رود اما شید ابرو، کادر مشخصی ندارد.
 • بلید ابرو برای افراد با پوست‌ها خشک مناسب‌تر است. اما شیدینگ ابرو پوست چرب به راحتی انجام می‌شود.

مزایای میکروشیدینگ ابرو

در ادامه به مزایای میکروشیدینگ ابرو اشاره خواهیم کرد:

 • ماندگاری مدل ابرو شیدینگ بسیار بالا است.
 • شیدینگ برای انواع پوست اجرا می‌شود. حتی این روش برای کسانی که پوست حساس و روتین پوست چرب دارند نیز بسیار ایده‌آل است. در نتیجه شیدینگ پوست چرب با بیشترین ماندگاری انجام می‌شود. چراکه در سایر روش‌ها تیغه‌ای بر روی ابروها مانند برش کاغذ، کشیده می‌شود و برای پوست‌های حساس این خط بسیار دردناک است.
 • ابروهای پرتر و خوش فرمی ایجاد می‌کند.
 • موجب قرینه‌ سازی ابرو می‌شود.

مراقبت‌های قبل از شیدینگ ابرو چیست؟

قبل از اجرای میکرو شیدینگ ابرو موارد زیر را رعایت کنید:

 • تا 24 ساعت قبل از انجام تاتو ابرو از مصرف کافئین، روغن ماهی، الکل و ایبوپروفن پرهیز کنید.
 • تا 1 هفته قبل از تتو از اصلاح ابرو پرهیز کنید.
 • تا دو هفته قبل از شیدینگ، پاکسازی پوست انجام ندهید.
 • از قرار گرفتن در زیر نور آفتاب خودداری کنید.
 • تا یک ماه قبل ازتاتو، ازمصرف ویتامین A و محصولات رتینول خودداری کنید.

رتینول یکی از مشتقات ویتامین A است که به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین ترکیبات روتین مراقبت از پوست در بازار شناخته می‌شود. رتینوئید حالت پایه‌ی ویتامین A است و رتینول و رتین A، مشتقات آن هستند. رتین A حالت فعال رتینول بوده و قدرت بسیار بیشتری دارد به همین جهت خرید آن تنها با نسخه‌ی پزشک امکان‌پذیر است. رتینول ملایم‌ترین حالت این ماده است و استفاده از آن حتی بدون نسخه هم امکان‌پذیر است.

قیمت شیدینگ ابرو
ماندگاری شیدینگ ابرو
میکروشیدینگ ابرو
هزینه شیدینگ ابرو
شیدینگ ابرو پوست چرب
شیدینگ ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ

انجام مدل شیدینگ ابرو در 7 مرحله

 • مرحله اول: در این مرحله مشتری با پیگمنتر درباره انتخاب فرم و رنگ ابرو مشورت می‌کند. سپس پیگمنتر اطراف ابرو را تمیز و آن را آماده می‌کند.
 • مرحله دوم: در مرحله بعد پیگمنتر از مواد بی حسی برای کاهش درد تاتو شما استفاده می‌کند. این مواد 20 دقیقه زمان برای تاثیرگذاری روی پوست نیاز دارند.
 • مرحله سوم: در این مرحله پیگمنتر با توجه به رنگ پوست و مو شما، رنگ ابرویتان را انتخاب می‌کند.
 • مرحله چهارم: پیگمنتر با درنظر گرفتن تقارن، فرم صورت و... طراحی ابرو شما را انجام می‌دهد و منتظر رضایت شما می‌ماند.
 • مرحله پنجم: رنگدانه توسط دستگاه تاتو و از طریق سوزن‌های ریز، در لایه‌ های پوست تزریق می‌شود. در این مرحله در صورتی که مشتری احساس درد و ناراحتی داشت، پیگمنتر طبق صلاح‌دید خود، از بی‌حس کننده‌های حین کار استفاده می‌کند.
 • مرحله ششم: در این مرحله که آخرین مرحله کاشت رنگ است، آخرین لایه رنگدانه اضافه شده و سپس ابروها تمیر می‌شوند.
 • مرحله هفتم: پس از اتمام کار تا 5 روز بعد، ابروها تیره هستند. اما به تدریج با ریزش رنگ تاتو، رنگ ابرو روشن می‌شود. پس از بهبود ابروها، به‌منظور رفع نواقص و پر کردن نواحی خالی که رنگدانه به خوبی نفوذ نکرده، نیاز به یک جلسه ترمیم خواهید داشت.

روش های انجام شیدینگ ابرو چیست؟

بولد شیدینگ ابرو با دو روش زیر انجام می‌گیرد:

 • مدل ابرو شیدینگ با سوزن پاور: در این روش می‌توان همه نواحی ابرو و یا بخش‌های کوچک خالی در ابرو را به شکل نقطه‌ای پر کرد.
 • شید ابرو با سوزن فلت: در این روش برای پر کردن نواحی درون ابرو به صورت کامل با استفاده از چند سوزن فلت، رنگدانه به شکل پی در پی روی پوست تزریق می‌شود.

مراقبت بعد از شیدینگ ابروها

در ادامه به چند نکته برای مراقبت بعد از شیدینگ ابرو یا شید استروک ابرو و دیگر تکنیک‌های مشابه اشاره خواهیم کرد:

 1. در هفته اول به آرامی ابروهای خود را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید و اجازه دهید تا ابروها در معرض هوا خشک شوند. سپس با مرطوب کننده و کرم ترمیم کننده مانند پماد ترمیم کننده تتو استرانگ راک ابروهای خود را چرب نمایید.
 2. تا چند روز سعی کنید روی صورت خود نخوابید.
 3. برای خشک ماندن ابروها در هفته اول از آرایش چشم، سونا، ورزش و استحمام پرهیز کنید.
 4. به دور از نور آفتاب باشید و ابروهای خود را نکنید و نخراشید.

ماندگاری شیدینگ ابرو چقدر است؟

این تکنیک برخلاف سایر روش‌های زیباسازی ابرو، برای پوست‌های چرب نیز مناسب است. از طرفی این تکنیک به‌منظور پوشاندن جای بخیه، زخم و اسکار نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماندگاری این تکنیک به انسجام رنگ در زیر پوست و جنس پوست مشتری بستگی دارد.

بدون شک هرچه انسجام رنگ بیشتر و جنس پوست خشک باشد، ماندگاری شیدینگ ابرو نیز بیشتر است. در حالت کلی می‌توان گفت بسته به شرایط مشتری، دوام شیدینگ از 1 تا 3 سال است. اما هر 6 تا 8 ماه این روش نیاز به مراجعه برای ترمیم دارد.

عوارض شیدینگ ابرو

این روش درحالت کلی روشی ایمن است، اما در صورت مراجعه به مرکزی نامعتبر و استفاده از مواد بی‌کیفیت ممکن است عوارضی در پی داشته باشد. در این روش جوهر به لایه فوقانی پوست نفوذ می‌کند.

درصورتی که سوزن تاتو از این ناحیه فراتر رود، احتمال ایجاد خطر آسیب دیدگی پوست وجود دارد. از طرفی ممکن است بعد از تتو علائم و عوارض میکرو شیدینگ ابرو زیر را مشاهده کنید:

 • تحریکات پوستی
 • خارش
 • تورم
 • قرمزی
 • عفونت

همچنین ممکن است فرد به جوهر تاتو و یا کرم‌های بی حس کننده حساسیت داشته باشد. از طرفی خطر عفونت و بیماری‌های قابل انتقال از خون نیز وجود دارد.

در صورتی که علائمی مانند تورم شدید، درد، پوسته پوسته شدن پوست صورت شدید و تاول زدن مشاهده شد سریعا باید به پزشک مراجعه کنید.

قیمت و هزینه شیدینگ ابرو در سال 1402

قیمت شیدینگ ابرو، بسته به عواملی متفاوت است. درحقیقت هر مرکز تخصصی با توجه به تخصص مستر، کیفیت مواد و متریال، تجهیزات و دستگاه و .. قیمت بولد شیدینگ ابرو را تعیین می‌کند.

لازم به ذکر است برندهای باکیفیت متریال رنگ و تجهیزات استاندارد و مجهز دارای قیمت شیدینگ ابرو بالاتری هستند. از این‌رو هیچگاه نباید کیفیت را فدای کمیت نمود.

ممکن است مرکزی به دلیل استفاده از مواد تقلبی و بی‌کیفیت، قیمت بولد شیدینگ ابرو یا قیمت شیدینگ لب پایین از شما دریافت نماید. اما نتیجه کار هیچگاه مورد رضایت شما نخواهد بود و حتی ممکن است به عوارض تاتو دچار شوید. تخصص و تجربه مستری که برای شما این تکنیک را انجام می‌دهد نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه شیدینگ ابرو است.

2.000.000 تومان

2.000.000 تومان

مستر تینا

مستر مرجان

فرم تخفیف

نوع تخفیف مد نظر شما(Required)

به منظور جلوگیری از التهاب بعد از شیدینگ چه کارهایی انجام دهم؟

برای جلوگیری از التهاب و قرمزی بعد از تتو، از داروهای مسکن مانند ایبوپروفن یا استامینوفن استفاده کنید.

آیا ترکیب شیدینگ و میکروبلیدینگ امکان پذیر است؟

برخی از پیگمنترها این دو تکنیک را باهم ترکیب می‌کنند. ترکیب این دو تکنیک که میکرو شیدینگ نام دارد، نتیجه بسیار طبیعی و نچرالی را در ابروها ایجاد خواهد کرد.

به این صورت که میکروبلیدینگ خطوطی شبیه به تار مو در ابروهای شما می‌کشد و شیدینگ فاصله تارهای مو را سایه می‌زند.

آیا همه افراد می‌تواند شیدینگ انجام دهند؟

این تکنیک برای برخی افراد به علت‌هایی همانند بارداری، آکنه‌های فعال،پوست حساس، آلرژی به جوهر تاتو، اگزما، پسوزیاریس و ... توصیه نمی‌شود.

مراحل انجام میکرو شیدینگ چقدر زمان میبرد؟

انجام این تکنیک به صورت معمول 2 ساعت زمان نیاز دارد که البته این مورد به مهارت و تجربه پیگمنتر هم بستگی دارد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.9 / 5. تعداد آرا: 21

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مارال
مارال
1 سال قبل

خیلی خوبه که تفاوت میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو را توضیح دادین. با اینکه هر دو روش دستی ان اما تفاوت‌هایی دارن و الان بهتر میتونم تصمیم بگیرم

ماندانا
ماندانا
1 سال قبل

اگه ورم و التهاب بعد از شیدینگ ابرو داشتید به نظرم بهترین مسکن‌ها استامینوفن و ایپوروفن. من خودم چون تجربه شیدینگ ابرو را داشتم با این قرص‌ها ورمم بهتر شد و بعد از یه هفته هیچ اثری ازشون نبود

sjhv
sjhv
1 سال قبل

من نمیدونستم قبل از شیدینگ ابرو نباید کافئین مصرف کنم. متاسفانه شب قبلش هم کافئین خوردم و رنگ ابروهام خیلی زود از بین رفت. کاش حداقل تو زمان مشاوره این موردا را بپرسند.

عاطفه
عاطفه
1 سال قبل

همیشه ابروهام اعتماد به نفس منو گرفته بود و واقعا ترکیب دو تکنیک میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو بهترین روش برای من بود.