مقالات

آموزش بی حسی تاتو و تاثیر بی حسی ها در ماندگاری رنگ تاتو

آموزش بی حسی تاتو

در این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم آموزش بی حسی تاتو را به شما پیگمنتران عزیز می‌دهیم. استفاده از بی حسی یکی از مراحل تاتو و آرایش دائم است. به طور کلی تاتو درد زیادی دارد. چراکه سوزن تاتو وارد پوست می‌شود. بنابراین پیگمنترها از بی‌حسی استفاده می‌کنند. علاوه بر پمادها و محلول‌های بیحسی برای تاتو رژلب از پدهای بی حسی لب استفاده می‌شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.  چراکه در این مطلب اطلاعات کاملی درباره آموزش بی حسی تاتو و تاثیر بیحسی برای تاتو را به شما عزیزان ارائه می‌دهیم.

آموزش بی حسی تاتو

زمانی که می‌خواهید از پمادهای بی حسی مثل پماد بی حسی عقرب استفاده کنید باید 20 تا 30 دقیقه صبر کنید تا پوست بی حس شود. حتی اگر پماد بی حسی که استفاده می‌کنید بسیار قوی باشد باز هم باید 20 تا 30 دقیقه صبر کنید. در زیر به آموزش بی حسی تاتو و تاثیر بی حسی‌ها بر تاتو و ماندگاری رنگ تاتو اشاره کرده‌ایم:

 1. اسپری لیدوکایین باعث می‌شود که رنگ پذیری در زمان تاتو کم شود. به همین دلیل مشتری بعد از استفاده از لیدوکایین شاهد ریزش رنگ تاتو می‌شود. ما به شما عزیزان توصیه می‌کنیم حتی در حین کار هم از اسپری لیدوکایین استفاده نکنید. این مورد یکی از مهم‌ترین موارد آموزش بی حسی تاتو است.
 2. یکی دیگر از موارد آموزش بی حسی تاتو این است که از پمادهایی استفاده کنید که درصد لیدوکایین کمتری داشته باشند. به شما توصیه می‌کنیم که درصد لیدوکایین پماد بی حسی بهتر است 4 درصد باشد. بعد از اینکه از پماد بیحسی مناسب استفاده کردید حتما بر روی بی حسی به مدت چند دقیقه سلفون بی حسی تاتو بکشید.
 3. یکی از نکات مهم برای آموزش بی حسی تاتو و تاثیر بهتر بی حسی این است که بهتر است قبل از بی حسی، موضع یا اطراف آن را تیغ بزنید. با این کار تاثیر بی حسی بهتر است و ماندگاری رنگ تاتو افزایش می‌یابد.
 4. از دیگر نکات مهم آموزش بی حسی تاتو این است که باید بدانید استفاده از بی حسی حین کار بخصوص برای تاتو خط چشم کار اشتباهی است. زیرا این کار باعث رنگ بری در تاتو می‌شود.

تاثیر بی حسی ها در ماندگاری رنگ تاتو و هاشور

در زیر به نکات مهمی که برای آموزش بی حسی تاتو و تاثیر بی حسی در ماندگاری تاتو تاثیرگذار است اشاره کرده‌ایم:

 • اگر مشتری شما جزو افرادی است که آلرژی دارد به او پیشنهاد دهید 6 ساعت قبل از تاتو ستیریزین بخورد. همچنین خوردن ستیریزین باید توسط مشتری تا چند روز ادامه یابد.
 • برای تاتو خط چشم نباید حرکات سوزن تاتو را دائما تکرار کرد. زیرا این کار باعث تورم شدید و آسیب زیاد به چشم می‌شود.
 • یکی از نکات مهم در زمان آموزش بی حسی تاتو این است که هرچه موضع بی‌حس‌تر شود رنگ پذیری رنگ تاتو کمتر می‌شود. بنابراین استفاده از بی حسی زیاد نه تنها خوب نیست بلکه رنگ پذیری تاتو را هم کم می‌کند.
 • در زمان تاتو خط چشم چندین بار قطره آب مقطر چشمی یا اشک مصنوعی را داخل چشم بریزید تا هرچه رنگ در چشم رفته شسته شود و بیرون بیاید. در غیر اینصورت چشم‌ها آسیب می‌بیند.
 • اگر فرد بعد از تاتو، زخم و خونریزی زیادی داشت باید 2 تا 3 بار تتراسایکلین بعد از پماد چشمی A استفاده کند. اما اگر خونریزی و زخم کم بود 1 تا 2 بار از چنتامایسین بعد از ویتامین A استفاده کند.
 • هرچقدر که آنتی بیوتیک بیشتری توسط مشتری مصرف شده باشد رنگ بری تاتو بیشتر است.
 • لازم است قبل از بی حسی متوجه شوید که آیا مشتری از آسپیرین استفاده کرده است؟ چراکه استفاده از آسپیرین رنگ پذیری تاتو را کم می‌کند.
 • یکی از موارد بسیار مهم در آموزش بی حسی تاتو مدت زمان بی حسی بر روی پوست است. لازم است بدانید که برای ابرو مثل فیبروز ابرو به نیم ساعت بیحسی نیاز دارید و برای تاتو خط چشم به 45 دقیقه بی حسی نیاز دارید. البته بسته به نوع بیحسی این مدت زمان متغیر است.

استفاده از بهترین بی حسی ها از نکات مهم در آموزش بی حسی تاتو

یکی از نکات مهم در آموزش بی حسی تاتو استفاده از بهترین بی حسی است. زیرا بی‌حسی‌های خوب و باکیفیت در ماندگاری رنگ تاتو هم تاثیر زیادی دارند. در کل نکاتی مثل فشار دست مستر، نحوه صحیح ترکیب رنگ تاتو و مکث رنگ به دفعات لازم در ماندگاری رنگ تتو تاثیرگذار هستند. مراقبت بعد از تاتو  یکی از نکات مهمی است که باید توسط مشتری رعایت شود و در ماندگاری رنگ تاتو تاثیر زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *