مقالات مرکز غزل زرگریان

آرایش اداری و آموزش بهترین میکاپ برای محل کار

آرایش اداری و آموزش بهترین میکاپ برای محل کار
2.3
(3)

آرایش اداری و آرایش مناسب محیط کار یکی از سبک‌های میکاپ برای بانوانی است که تمایل دارند در محل کار خود آراستگی با آرایش صورت ملایم داشته باشند. اجرای میکاپ اداری براساس مکانی که در آن حضور پیدا می‌کنید بسیار مهم است؛

آموزش آرایش اداری و رسمی نیز باعث حفظ حالت طبیعی چهره در محیط کار همراه با آراستگی و افزایش اعتماد بنفس خواهد شد. در آموزش آرایش اداری که نوعی آرایش لایت و آرایش ملایم محسوب می‎شود، از خط چشم اداری و لوازم آرایشی سبک با رنگ ملایم استفاده می‌شود و باید از انجام آرایش غلیظ و اغراق شده خودداری شود.

بانوانی که بدون کوچکترین آرایش ملایم برای سرکار و رسیدگی به صورت راهی محیط کار می‌شوند، اغلب چهره‌ای خسته و عبوس داشته و روی دیگران تاثیر منفی می‌گذارند.

در آرایش صورت ملایم برای محل کار اصولا از رنگ‌های خیره‌کننده برای آرایش لب و چشم استفاده نمی‌شود. معمولا در میکاپ ادارای کرم‌های سبک، تینت لب و دیگر لازم آرایشی سبک که به پوست در طول روز آسیب نمی‌رسانند، بکار می‌رود. در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان به ترفندهای یک آرایش مناسب و سریع برای محل کار و آموزش آرایش اداری و رسمی پرداخته می‌شود.

تاثیر میکاپ و آرایش اداری در افزایش اعتماد بنفس

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اجرای آرایش ملایم برای سرکار به اندازه‌ای در شما تاثیر می‌گذارد که حتی بعد از مدتی تغییرات ناشی از آراستگی و مرتب بودن در محیط کار و افزایش راندمان کاریتان را احساس خواهید نمود. همانطور که می‌دانید آراستگی و آرایش کردن باعث افزایش عتماد بنفس بانوان شده و نشان‌دهنده نشاط و احساسات درونی است.

از این‌رو همانگونه که در میهمانی‌ها و مراسمات می‌توانید با اجرای آرایش و میکاپ عروسکی لایت عروس، آرایش صورت کشیده و … چهره‌ای دلربا داشته باشید، در محیط کار نیز با آموزش آرایش اداری، می‌توانید چهره‌ای سرزنده و با نشاط به خود هدیه دهید.

ضمن اینکه اجرای آرایش ملایم برای سرکار روی موفق و منضبط نشان دادن خود به دیگران نیز تاثیرگذار است.

البته این نکته که آموزش آرایش اداری و رسمی الزامی است که همه زنان موفق باید آن را بیاموزند، در هیچ تحقیقی اثبات نشده است. اما با نگاهی به مدیران موفق می‌توانید تاثیر آراستگی را در شادابی و تاثیرگذاری بیشتر چهره مشاهده کنید. از این‌رو به شما نیز پیشنهاد می‌کنیم ترفندهای یک آرایش مناسب و سریع برای محل کار را آموخته و همواره ظاهری مرتب و شاداب در محیط کار خود داشته باشید.

تفاوت آرایش اداری و رسمی با سایر انواع میکاپ صورت

یکی از تفاوت‌های اصلی آرایش اداری و رسمی و سایر انواع آرایش صورت، القای انرژی درونی، موفق بودن و سخت کوشی شما به دیگران است. آرایش اداری و میکاپ رسمی صورت شما را جدی‌تر و در عین حال منضبط و فعال نشان خواهد داد.

از طرفی ممکن است برخی از افراد برحسب سلیقه خود آرایش ملایم برای سرکار یا آرایش اداری را بیشتر از آرایش‌های غلیظ بپسندند. در میکاپ اداری از آنجایی که آرایش در طول روز و برای مدت زمان زیادی روی پوست وجود دارد، باید از لوازم آرایشی سبک و مناسب نوع پوستی استفاده نمود.

برخی افراد نیز با اجرای آرایش دائم نظیر میکروبلیدینگ ابرو، شیدینگ ابرو، ساکورالیپس لب، بن مژه چشم و … به صورت دائمی و بدون صرف زمان، چهره‌ای بانشاط و همیشه آرایش شده برای خود به ارمغان می‌آورند.

هدف از انجام آرایش ملایم برای سرکار چیست؟

هدف از آموزش آرایش اداری و آرایش صورت ملایم این است که بانوان شاغل همواره با ظاهری فعال، شایسته و بشاش درعین حال حرفه‌ای بنظر برسند. اما در آموزش آرایش اداری و رسمی باید به این نکته توجه شود که این سبک میکاپ هیچ شباهتی با آرایش‌های غلیظ مجلسی ندارد؛

بنابراین نباید در استفاده از لوازم آرایشی زیاده‌روی و اغراق کرد. آرایش ملایم و میکاپ اداری سبک به شما کمک می‌کند تا استفاده صحیح از لوازم آرایشی در این سبک را بیاموزید و در عین حال در هزینه و زمان خود برای مراجعه به آرایشگاه صرفه جویی نمایید.

از طرفی با توجه به استرس‌های موجود در محل کار و تاثیر استرس بر پوست صورت، اجرای آرایش ملایم برای سرکار یا آرایش پوست حساس می‌تواند در سلامتی و شادابی پوست شما تاثیرگذار باشد.

آماده سازی پوست برای اجرای آرایش صورت ملایم و اداری

اغلب بانوان در زمان رفتن به محل کار تصمیم به انجام آرایشی ملایم و سبک دارند؛ اما در بیشتر مواقع آرایش این افراد غلیظ می‌شود.

بهترین روش برای داشتن ظاهری آراسته و در عین حال رسمی برای محل کار، استفاده از ترفندهای یک آرایش مناسب و سریع برای محل کار است. از آنجایی که در سبک آرایش اداری، استفاده از کرم پودرهای مخملی، رژ لب‌های قرمز و آرایش چشم اسموکی و .. درکار نیست، بهتر است نکات آرایش ملایم برای سرکار را بدانید.

در مواقعی همانند حضور در جلسات رسمی و مهم باید سبک آرایش بی آرایشی را در پیش بگیرید. برای این امر در زیر به 5 قانون طلایی آرایش اداری اشاره می‌کنیم:

  • زیبایی صورت شما به خوبی حفظ شود.
  • در محل کار خود حرفه‌ای بنظر برسید.
  • روحیه تلاشگری و جدیت در دستیابی به اهداف را نمایش دهید.
  • خستگی و پف صورت را برطرف نمایید.
  • زیبایی و شخصیت خود را بدون اینکه شبیه به یک زن در مهمانی شوید، نشان دهید.

در ادامه به مراحل اولیه آموزش آرایش اداری و رسمی برای زیرسازی میکاپ و آماده‌سازی پوست اشاره می‌کنیم:

پاکسازی و تمیز کردن پوست برای انجام میکاپ اداری

پاکسازی و تمیز کردن پوست

یکی از قوانین مهم پیش از هرگونه میکاپ و آرایشی از ساده تا غلیظ، تمیز کردن پوست و زدودن آلودگی‌ها با استفاده از انواع پاک کننده‌ها نظیر میسلار واتر، تونر و … است.

البته در زمان خرید میسلار واتر و تونرها توجه به نوع پوست بسیار مهم است. چراکه در صورت عدم توجه به نوع پوست، این محصولات بهداشتی می‌توانند به پوست شما آسیب وارد کنند.

روتین روزانه مناسب پوست در میکاپ و آرایش اداری

روتین روزانه مناسب پوست

بعد از شستشوی پوست باید صورت را با حوله‌ای نرم خشک نمایید و محصولات مراقبتی روتین روزانه خود را استفاده کنید.

داشتن روتین پوستی سبب آماده سازی پوست برای میکاپی زیبا و ماندگار و همچنین افزایش سلامتی و درخشندگی پوست شما در دراز مدت خواهد شد. از جمله محصولاتی که باید در روتین پوستی خود درنظر بگیرید عبارتند از:

  • آبرسان یا کرم مرطوب کننده
  • کرم دور چشم
  •  سرم پوست
  •  کرم روز
  • بالم لب و لایه برداری لب

 

ضد آفتاب در میکاپ خانم های شاغل

ضد آفتاب

آخرین اقدامی که برای زیرسازی آرایش و آماده کردن پوست برای میکاپ اداری باید انجام دهید، استفاده از یک ضد آفتاب مناسب با نوع پوستتان می‌باشد. باتوجه به آنکه لوازم آرایشی قدرت محافظت از پوست را در برابر اشعه‌های مضر آفتاب ندارند، درصورت عدم استفاده از ضد آفتاب پوست شما حتما دچار مشکلات غیرقابل جبرانی خواهد شد.

مراحل آموزش آرایش اداری و رسمی مناسب محل کار

حال که پوست شما برای اجرای آرایش اداری مناسب است، زمان آشنایی با روش‌های انجام یک آرایش ملایم برای سرکار است. البته میکاپ کردن کاملا به سلیقه هر فرد بستگی دارد. اما در زیر به برخی توصیه‌های اصولی و ساده برای داشتن ظاهری آراسته و مناسب برای محل کار خواهیم پرداخت؛ شما می‌توانید بسته به سلیقه‌تان بخش‌هایی از آن را کم یا زیاد کنید.

انتخاب یک کرم پودر مناسب برای میکاپ و آرایش اداری

انتخاب یک کرم پودر مناسب

از آنجایی که آرایش اداری یا آرایش مناسب محیط کار بهتر است رسمی و ساده باشد، باید از یک کرم پودر با رنگی نزدیک به تناژ پوستی خود کمک بگیرید. در صورتی که پوست شما چرب است برای کنترل این چربی بهتر است علاوه‌بر توجه به روش های کنترل چربی پوست، از پنکک استفاده نمایید. اگر هم پوست خشکی دارید برای جلوگیری از خشکی بیشتر پوست، از کرم پودر استفاده نمایید. کنید.

برای پوشاندن گودی و سیاهی زیر چشم نیز می‌توانید یک کانسیلر کمی روشنتر از کرم پودرتان بکار ببرید. اما انجام کانتور بینی یا کانتورینگ صورت برای میکاپ اداری لزومی ندارد.

فرم دهی ابروها در میکاپ اداری

فرم دهی ابروها

استفاده از ماژیک یا مداد ابرو در اغلب مواقع ابروها را بیش از حد تیره می‌کند، از این رو برای آرایش اداری یا آرایش ملایم برای سرکار بهتر است، ابروهایتان را با ژل ابرو و یا سایه ابرو آرایش کنید، تا جلوه‌ای زیبا و طبیعی داشته باشد. همچنین می‌توانید با اجرای لیفت ابرو، ابروهایی طبیعی، پرپشت و مرتب به چهره‌تان هدیه کنید.

آرایش چشم در میکاپ اداری

آرایش چشم در میکاپ اداری

آرایش چشم و خط چشم اداری باید به صورتی باشد که با گذشت زمان طولانی بهم نریزد. بدین منظور علاوه بر کیفیت لوازم آرایشی، روش استفاده از آن نیز مهم است. برتی نمونه استفاده از یک ریمل مرغوب در بهم نریختن میکاپ اداری در طول روز اهمیت دارد؛ اما این به استفاده کم و به اندازه از این محصول نیز برای داشتن میکاپ اداری مناسب برای محل کار و پخش نشدن آن بستگی دارد.

بهتر است از خط چشم در محل کار استفاده نکنید، اما اگر به این کار عادت و یا علاقه دارید می‌توانید با اجرای خط چشم اداری به صورتی نازک در بالای پلک زیبایی چشمانتان را افزایش دهید. استفاده از سایه‌های رنگی و غلیظ در آرایش اداری توصیه نمی‌شود.

آرایش لب ها در آرایش اداری

آرایش مناسب محیط کار برای لب‌ها

استفاده از رنگ‌های تیره و زننده رژ لب برای آرایش اداری اصلا توصیه نمی‌شود. شما می‌توانید از برق لب، تینت لب یا مداد لب با رنگ‌های خنثی در آرایش ملایم برای سرکار استفاده نمایید.

آیا آرایش کردن در محل کار باعث غیرحرفه‌ ای بنظر رسیدن می شود؟

انجام آرایش‌های سنگین و خیره کننده و استفاده از کرم پودرهای مخملی، سایه چشم شاین و براق و رژلب‌های پررنگ و شاین‌دار و .. علاوه بر راحت نبودن شما در زمان کار باعث می‌شود حرفه‌ای و خوب بنظر نرسید. اما اجرای آرایش اداری و استفاده از لوازم آرایش لایت و ملایم ظاهری آراسته و حرفه‌ای به شما می‌دهد.

بهترین کرم پودر برای آرایش اداری چیست؟

برای فوندانسیون آرایش اداری باید از کرم‌هایی با پوشانندگی و دوام بالا اما سبک استفاده نمایید. همچنین در زمان انتخاب کرم پودر باید به نوع پوستتان نیز توجه کنید.

آیا انجام آرایش ملایم برای سرکار صحیح است؟

درصورتی که آرایش شما رسمی و متناسب با محیط کاری باشد، نه تنها زیبایی و شادابی شما بیشتر می‌شود بلکه به هیچ وجه زننده نخواهد بود و اعتمادبنفس شما را نیز افزایش خواهد داد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.3 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.