مقالات

گم کردن خطوط ابرو در انواع پوست‌ها

گم کردن خطوط ابرو

گم کردن خطوط ابرو در پوست‌های چرب یکی از دغدغه‌های پیگمنترها و مسترها است. بسیاری از مسترها بعد از اینکه دور اول خطوط ابرو را اجرا می‌کنند در پوست‌های چرب خطوط را گم می‌کنند. فرقی نمی‌کند که از چه روشی استفاده کنید. شاید با خود فکر کنید اگر میکروبلیدینگ یا فیبروز ابرو و… باشد بهتر است. اما لازم است بدانید که با وجود تمامی این تکنیک‌ها بازهم مشکل گم کردن خطوط هاشور در پوست‌های چرب وجود دارد. اگر ذهنتان با سوالات زیر مشغول است در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم به جواب آنها خواهید رسید.

  1. فشار دست چقدر باشد؟
  2. چگونگی کشش پوست
  3. تکنیک تکرار خطوط
  4. گم کردن خطوط ابرو

حل مشکل گم کردن خطوط در هاشور

برای اینکه دیگر با این مشکل روبرو نشوید نکات زیر را رعایت کنید:

از یک رنگ تیره استفاده کنید

در دور اولی که خطوط را برای پوست‌های چرب در هاشور ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو و دیگر روش‌ها می‌کشید از یک رنگ تیره استفاده کنید. اگر می‌ترسید از رنگ تیره استفاده کنید باید به شما بگوییم که رنگ تیره مشکلی در نتیجه نهایی و تناژ رنگ به وجود نمی‌آورد. زیرا در دور اول ما باید خطوط را در ابروها ایجاد کنیم و کاشت رنگ در دور اول نداریم. برای دورهای بعدی از رنگ اصلی استفاده می‌کنیم.

ماساژ رنگ اصلی یکی از راه‌حل‌های گم کردن خطوط ابرو

حتما برای اینکه خطوط را در ابروها گم نکنید از ماساژ رنگ اصلی با یک رنگ تیره‌تر غافل نشوید. بعد از اینکه خطوط را ایجاد کردید یک قطره رنگ اصلی را روی هر ابرو بچکانید. سپس با استفاده از از لینت- فری اپلیکاتور فی ( Lint Free-Applicator ) رنگ را روی پوست ماساژ دهید. استفاده از این محصول عالی است. زیرا این محصول لبه‌های زبری دارد. همین لبه‌های زبر باعث می‌شود تا رنگ وارد استروک‌ها شود. مژه کارها از این محصول برای برداشتن مژه‌ها استفاده می‌کنند.

میزان اهمیت کشش پوست برای مشکل گم کردن خطوط ابرو

کشش پوست در زمان آرایش دائم ابروها اهمیت زیادی دارد. چراکه اگر حتی کمتر از نیم میلی‌متر خطا داشته باشید باعث می‌شود که خطوط را دو خطه ببینید. در نتیجه خروجی کار تمیز نمی‌شود. پس از ابتدا تا انتهای خطوط را باید بر روی خطوط قبلی کار کنید.

استفاده از تکنیک استروک مارکر فی یکی از راه‌های حل مشکل گم کردن خطوط ابرو

استروک مارکر کمپانی فی (Stroke marker) یک نانو رنگدانه است. این محصول برای آشکار کردن و علامت گذاری تمام خط هایی که روی پوست انداخته‌ایم و قابل دیدن نیست طراحی شده است. در استفاده از استروک مارکر فی هیچ نگرانی نداشته باشید. چراکه این رنگدانه در پوست باقی نمی‌ماند. همچنین این محصول برای انواع پوست و رنگ مو مناسب است. برای استفاده از استروک مارکر فی یک قطره از آن را بعد از مرحله اول ماساژ روی رنگ ابرو بریزید و با فی براش بر روی ابرو ماساژ دهید. لازم است این نکته را بدانید که بعد از چند دقیقه این محصول بر روی استروک‌ها محو می‌شود.

نکته مهم در زمان برداشتن رنگ بر روی سوزن

برای اینکه مشکل گم کردن خطوط ابرو را نداشته باشید باید به میزان رنگی که بر می‌دارید توجه کنید. بر روی سوزن تاتو مقدار کمی رنگ بردارید. سپس با دقت و با آرامش کامل خطوط را ایجاد کنید. تند تند و پشت سرهم خطوط را نزنید. این کار باعث می‌شود که دقت شما پایین بیاید و نتوانید روی خط قبلی کار کنید. بنابراین خطوط ابرو را گم می‌کنید.

تکرار خطوط  در گم کردن خطوط ابرو باید چگونه باشد؟

دفعه اولی که کاشت رنگ را انجام می‌دهید باید به لایه درستی از پوست رسیده باشید. یعنی رنگدانه‌ها باید بین لایه درم و اپیدرم کاشت شوند. فشار دست در میکروبلیدینگ ابرو نباید زمانی که وارد لایه درم می‌شویم زیاد باشد. پس در زمان تکرار خطوط به هیچ عنوان نباید فشار دست را زیاد کنید. برای اینکه متوجه شوید که تکرار خطوط درست است یا نه طبق گفته زیر عمل کنید:

  • اگر خطوطی که کار می‌کنید هر کدام دو برابر ضخیم‌تر و تیره‌تر از رنگ مو طبیعی ابرو مشتری باشد یعنی اینکه تکرار خطوط کافیست و به اندازه است.
  • روش دیگری هم برای متوجه شدن این موضوع وجود دارد. می‌توانید پوست را باز کنید و شیارهای ایجاد شده را ببینید. باید ببینید که آیا شیارهای ایجاد شده پر از رنگ هستند یا خیر؟ برای اینکه چند بار خطوط را تکرار کنید تا به این درجه برسید هیچ استانداردی وجود ندارد.

تکرار خطوط در انواع تیپ‌های پوستی چگونه است؟

اینکه خطوط را چقدر تکرار کنید بستگی به شرایط پوستی و میزان حرفه‌ای بودن شما دارد. معمولا افرادی که پوست خشکی دارند باید 2 تا 3 بار خطوط را تکرار کنید. اما افرادی که پوست کلفت و چربی دارند باید 10 تا 15 بار تکرار خطوط را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *