مقالات مرکز غزل زرگریان

کانتور چشم و فیکانتور دائم و ویژگی های آن

کانتور چشم و فیکانتور دائم
4.2
(10)

تکنیک کانتور چشم به صورت دائمی روشی است که با تاتو سایه چشم عیوب ظاهری چشم‌ها را ازبین می‌برد. هدف از انجام کانتورینگ چشم و فیکانتور چشم، قرینه‌سازی و برجسته‌سازی خطوط دور چشم به منظور برطرف کردن عیوب ظاهری چشم است. طراحی چشم در این تکنیک بر اساس آناتومی چهره هر فرد و درنظر گرفتن نسبت‌های طلایی صورت انجام می‌شود. لازم است خدمات فیکانتور چشم توسط دستگاه کانتور استاندارد و به صورت اصولی انجام شود.

پیگمنت مصرفی در کانتورینگ چشم و تطابق آن با رنگ پوست و مو از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان شما به این پرسش‌ها پاسخ خواهید داد که کانتور چیست؟ کانتور چشم دائم چیست و تفاوت کانتور چشم و خط چشم. همچنین با تکنیک کانتور چشم دائم و ویژگی های آن آشنا خواهید شد.

کانتور یعنی چه؟

ابتدا با توضیح کامل راجع به اینکه کانتور چیست و نقش آن در زیبایی، شما را با این تکنیک بیشتر آشنا می‌سازیم. معنی کانتور ایجاد سایه های تیره و روشن برای جلوه بهتر اجزای صورت است. اگر دقت کنید تکنیک کانتور بینی، کانتور صورت و... در میکاپ صورت و پوشاندن نقص ها و نشان دادن زیبایی ها نیز اهمیت فراوانی دارد. اما کانتور دائمی این فرآیند را با ماندگاری بیشتر انجام می‌دهد. این تکنیک دارای انواع گوناگونی نظیر کانتور چشم، کانتور لب، کانتور بروز( کانتور ابرو) و... است.

فیکانتور چشم چیست؟

خدمات فیکانتور چشم مطابق سایر تکنیک‌های ارائه شده توسط کمپانی فی، سلیقه مشتری در مقایسه با استانداردهای معین کمپانی فی، اهمیت کمتری دارد. در فیکانتور چشم، رنگدانههای بکار رفته در چشم و لب، باید با رنگ طبیعی مو و لب مطابقت داشته باشد. فیکانتور درواقع متدی جدید برای انجام تاتو خط مژه، تاتو خط چشم، تاتو سایه چشم و تاتو رژ لب است. این روش به منظور رفع عیوب و قرینه‌سازی در قسمت پلک‌ها اجرا می‌گردد.

تفاوت کانتور چشم و خط چشم دائم چیست؟

برای توضیح این مسئله که تفاوت کانتور چشم و خط چشم در چیست؟ لازم است بگوییم که خط چشم دائم یا تاتو خط چشم، با ایجاد خط واضح روی پلک و بالای مژه ها ظاهری شیک به فرد می‌بخشد.

اما کانتور چشم و بن مژه با ایجاد سایه های نامحسوس بر بن مژه، نواقص ظاهری چشم ها را از بین می‌برد. دستگاه کانتورینگ چشم با سوزن تاتو که در خط چشم دائم استفاده می‌شود فرق دارد. اگر ظاهری نچرال و طبیعی می‌پسندید توصیه می‌کنیم از روش کانتور چشم دائم استفاده کنید.

موارد مهم در انجام کانتور چشم دائم

لازم است که برای انجام کانتور چشم دائم به مواردی توجه گردد. به عنوان مثال مراحل کانتورینگ چشم دائمی لازم است به صورت اصولی طی شود. اولین مرحله برای انجام کانتور زیر چشم آشنایی با انواع دستگاه های فی کانتور است.

لازم است که قبل از انجام کانتور چشم و بن مژه و آرایش دائم ابتدا طرح را طراحی کنید. ابزار مورد استفاده در این مرحله ماژیک طراحی تاتو است که می‎توان در صورت تمایل آن را پاک نمود. میزان فشار دست در انجام کانتور چشم اهمیت فراوانی دارد.

همچنین لازم است با تمامی نکات مهم در ترکیب رنگ تاتو و شناخت انواع دستگاه های تاتو صورت به منظور عدم پخش رنگ تاتو خط چشم و کانتورینگ چشم آشنا باشید. همچنین گذراندن دوره آموزش بی حسی تاتو برای بی حس نمودن موضع و کاهش درد تاتو مشتری و همچنین استفاده از کرم حین کار تاتو  نیز اهمیت دارد.

تکنیک کانتورینگ چشم چقدر ماندگاری دارد؟

در واقع ماندگاری تکنیک های آرایش دائم بستگی به عواملی دارند و نمی‌توان به‌صورت دقیق آن را تخمین زد. اما به‌طور کلی می‌توان گفت ماندگاری کانتور چشم دائم بین 2 الی 5 سال است.

عوامل موثر در افزایش ماندگاری خدمات فیکانتور چشم نظیر:

فیکانتور چشم درد داره؟

تمامی تکنیک های آرایش دائم به دلیل تزریق پیگمنت به لایه‌های پوست با مقداری درد همراه هستند. البته توجه نمایید که درد تاتو در نقاط مختلف بدن به دلیل تفاوت ضخامت و تراکم رشته های عصبی متفاوت است.

اما می‌توان با توجه به نکاتی درد کانتور چشم و دیگر تکنیک ها را کاهش و به حداقل رساند. اولین نکته انجام مراقبت های قبل از کانتور است. به‌عنوان مثال شما باید تغذیه مناسب قبل از تاتو داشته باشید.

همچنین درصورتی که پیگمنتر از بهترین بی‌حسی برای تاتو استفاده کند، درد تاتو به حداقل می‌رسد. به‌عنوان مثال یکی از بهترین مواردی که می‌توانیم برای این کار مثال بزنیم، پماد بی حسی عقرب است که با بهترین ترکیبات و قوی ترین مواد به‌صورت کامل پوست را بی‌حس خواهد کرد و به هیچ عنوان در فیکانتور چشم دردی حس نمی‌شود.

عوارض فیکانتور چشم و جلوگیری از آن

اگر به این نکته توجه کرده باشید که چقدر مراقبت های قبل و بعد از تاتو اهمیت دارند، می‌دانید که عوارض تاتو چگونه مهار می‌شود. اما برای توضیح کامل باید بگوییم که عوارض تاتو به مواردی بستگی دارد.

به عنوان مثال، پیگمنت مورد استفاده از مهم‌ترین عوامل در ایجاد عوارض می‌باشد. اگر از بهترین مواد برای تاتو و آرایش دائم از جمله کانتور چشم استفاده شود به هیچ عنوان موجب عوارض تاتو نخواهد شد. در غیر این صورت شاهد مواردی نظیر قرمزی، التهاب، خارش، سوزش و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی شاهد عفونت به عنوان عوارض تاتو هستیم.

مراقبت های قبل و بعد کانتور چشم

رعایت نکات مراقبتی در افزایش ماندگاری و کاهش عوارض کانتور نقش اساسی دارند. در ادامه می‌خواهیم به صورت کامل شما را با مراقبت های قبل و بعد کانتور چشم آشنا کنیم:

مراقبت های قبل از کانتورینگ چشم:

برای توضیح این نکته که قبل از کانتور چشم چه مراقبت هایی انجام دهیم، باید نکاتی را مثال بزنیم:

 • توجه نمایید که انجام تکنیک های آرایش دائم و تاتو در بارداری، شیردهی، قاعدگی ممنوع است.
 • افرادی که دیابت، پوست کلویید ساز، سرطان و ... دارند قبل از کانتور چشم با پزشک مشورت کنند.
 • انجام این تکنیک در مناسب‌ترین و بهترین فصل برای تاتو
 • استفاده از کربوهیدرات کافی
 • خودداری از مصرف نوشیدنی های الکلی

برای ماندگاری بیشتر و عدم بروز عوارض کانتور چشم لازم است به این نکات توجه شود.

مراقبت های بعد از کانتور:

مراقبت های بعد از تاتو نیز اهمیت فراوانی دارند که ما در ادامه به این موارد اشاره می‌کنیم:

 • تا ترمیم کامل زخم تاتو از نور مستقیم خورشید دوری کنید.
 • در صورت خاریدن و سوزش از کرم های ترمیم کننده استفاده شود.
 • حتما از ویتامین A استفاده کنید.
 • حداقل تا 10 روز بعد از کانتور از استخر و سونا و جکوزی دوری شود.
 • به هیچ عنوان از محصولات و لوازم آرایشی استفاده نگردد.

برای توضیح استفاده از کرم های ترمیم کننده باید بگوییم که اگر از ترمیم کننده اورجینال و باکیفیت استفاده نشود ممکن است عوارضی نظیر عفونت، انتقال بیماری های خطرناک هپاتیت و اچ آی وی و... را به همراه داشته باشد. شما عزیزان بعد از تاتو می‌توانید از بهترین ترمیم کننده مانند کرم ترمیم کننده ویتامینه پورپیگمنت اصل بعد از کانتور چشم استفاده کنید.

آموزش کانتور چشم در 4 مرحله

کانتور چشم و آموزش کانتورینگ چشم بر اساس فرم چشم‌ها با استفاده از دستگاهی پیشرفته و رنگدانه‌های خاص انجام می‌شود. فیکانتور، به منظور اصلاح رنگ و شکل نقاطی مانند لب و پلک انجام می‌شود. برای اجرای این تکنیک 4 مرحله باید طی شود که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

 • در ابتدا باید با روش استفاده از دستگاه و تکنیک فیکانتور آشنا شوید.
 • طراحی کانتور چشم قبل از اجرا انجام می‌شود.
 • چشم‌ها قبل از کار بی حس می‌شوند.
 • کاشت رنگ به صورت صحیح و با فشار دست مناسب انجام می‌گیرد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 10

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید