مقالات مرکز غزل زرگریان

کانتور بینی و انواع کانتورینگ انواع فرم بینی

کانتور بینی
5
(1)

کانتور بینی یکی از روش‌های تغییر فرم و زیبا سازی بینی است که با ایجاد دو خط متقارن و یکسان در دو سمت بینی موجب زاویه‌ سازی آن می‌شود. کانتورینگ انواع فرم بینی و اجزای صورت به منظور نزدیک کردن ظاهر فرد به استانداردهای زیبایی امروز انجام می‌گیرد.

با اجرای کانتور بینی استخوانی و کشیده و آموزش کانتور بینی گوشتی، می‌توان فرم بینی را متناسب با چهره ظریف و زیبا درآورد. برخلاف اجرای رژگونه با هدف محو کردن چاقی گونه‌ها و ایجاد ظاهری استخوانی، تغییر فرم بینی کار دشواری است. اما شما می‌توانید با موزش کانتور بینی برای انواع بینی های پهن و گوشتی و کمی سایه روشن در اطراف بینی، شکل و فرم بینی خود را به صورت کلی تغییر دهید.

درصورتی که میکاپ آرتیست شما به کانتورینگ انواع فرم بینی مسلط باشد، می‌تواند در میکاپ عروسکی لایت و هر نوع سبک میکاپ عروس، کانتورینگ را باتوجه به شکل طبیعی بینی انجام دهد. ما در مرکز غزل زرگریان با برخورداری از مجرب‌ترین میکاپ‌ آرتیست‌ها کانتور انوع بینی گوشتی، پهن، استخوانی، کشیده و … را به بهترین صورت در میکاپ‌های شما انجام خواهیم داد.

با مشاهده عکس کانتور بینی گوشتی در نمونه کارها می‌توانید پی به این تکنیک ظریف ببرید. در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان بیشتر به آموزش کانتور بینی برای انواع بینی های پهن، استخوانی، گوشتی و … خواهیم پرداخت.

کانتورینگ انواع فرم بینی چیست؟

قبل از آموزش کانتور بینی گوشتی و انواع فرم بینی بهتر است با مفهوم کانتورینگ آشنا شوید. کانتورینگ تکنیکی است که در آن از لوازم آرایشی جهت فرم‌دهی بینی، پیشانی، استخوان‌های چانه و گونه استفاده می‌شود. با اجرای کانتورینگ، فرم چهره فرد می‌توان به طور کلی تغییر کند.

در واقع با اجرای کانتورینگ، صورت برجسته و بلد شده و ویژگی‌ها و قسمت‌های ناخوشایند صورت پوشانده می‌شود. اصولا کانتور بینی با مداد ابرو یا کانتور بینی با سایه یک تا دو درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست انجام می‌شود. همچنین با استفاده از یک هایلایتر روشن‌تر از رنگ پوست نیز می‌توان نقاط زیبای صورت را برجسته نمود.

انواع محصولات مناسب برای کانتور بینی

انواع ابزار و لوازم آرایشی مورد استفاده برای اجرای کانتورینگ بینی گوشتی شامل کانتور بینی با مداد ابرو، کانتور بینی با سایه، پرایمر، هایلایتر، آبرسان، براش آرایشی، کانتور پودری یا کرمی، کانسیلر، پودر فیکس و .. می‌باشند. از طرفی کانتورینگ بینی با استفاده از یکی از انواع مدل کانتوری که در زیر بدان اشاره می‌کنیم، اجرا می‌شود:

کانتور مایع

این نوع کانتور، دارای بافتی سبک و قابل ترکیب با دیگر لوازم آرایشی است. از این رو پس از استفاده از آن، شاهد بینی زیباتر و طبیعی‌تری خواهید بود.

کانتور پودری

افراد مبتدی اغلب از این مدل کانتور استفاده می‌کنند. زیرا کنترل رنگ و شدت آن با استفاده از این مدل راحت‌تر است. بعلاوه‌ برای افرادی که پوست چربی دارند، استفاده از این محصول مناسب‌تر است. درصورتی که استفاده از این نوع را بلد نباشید ممکن است نیاز به روتوش پایه آرایش داشته باشید.

کانتور کرمی

کانتورهای کرمی دارای بافت غلیظی هستند که به ترکیب بیشتر با محصولات آرایشی دیگر نیاز دارند. برای استفاده از این محصول می‌توانید از رنگ‌های متضاد کانتور برای رسیدن به رنگ مورد نظر خود استفاده کنید. بعلاوه آنکه این نوع برای افراد با پوست خشک و معمولی نیز بسیار مناسب است.

آموزش کانتورینگ بینی

در گام اول برای اجرای کانتوریگ باید زیرسازی بینی و آماده سازی پوست را به صورت اصولی و حرفه‌ای انجام داد. سپس برای اجرای کانتورینگ بینی باید براساس شکل بینی خود پیش روید. براساس تغییراتی که می‌خواهید روی بینی‌تان انجام دهید، می‌توانید از تکنیک‌های مختلف کانتور استفاده کنید.

برای شرع کار به لوازم آرایشی نظیر کانسیلری 2 تا 3 درجه روشنر و تیره‌تر از رنگ پوست، براش متوسط و متراکم و بیوتی بلندر نیاز دارید. از کانسیلر تیره‌تر برای ایجاد سایه و فرورفتگی و از کانسیلر روشن‌تر برای بوجود آوردن هایلایت و برجستگی استفاده نمایید. در ادامه براساس مراحل زیر پیش روید:

  • با کمک یک براش ظریف و نوک تیز خطوط کانتور را دو سمت بینی خود بکشید.
  • برای محو کردن خطوط از بیوتی بلمد کمک بگیرید.
  • با براش دیگری هایلایتر را روی خطوط کانتور ترکیب نمایید.
  • از پودر فیکس برای تثبیت کانتور استفاده کنید.

آموزش کانتور بینی برای انواع بینی های پهن، گوشتی، استخوانی و …

برای داشتن بینی بی نقص باید کانتورینگ بینی را به صورت حرفه‌ای انجام دهید. بدین منظور باید در ابتدا با فرم بینی خود آشنایی داشته باشید و براساس شکل و اندازه آن اقدام به شروع کار کنید. با تکنیک‌های کانتور بینی با سایه می‌توانید بینی خود را ظریف‌تر، کوتاه‌تر، بلندتر، نازک‌تر و یا پهن‌تر و … کنید. در ادامه به آموزش کانتور بینی گوشتی، استخوانی و … خواهیم پرداخت:

کانتورینگ بینی پهن

همانطور که می‌دانید بینی پهن، لیفت و سربالا نیست. این نوع بینی معمولا در راستای گونه‌ها هستند. برای کانتورینگ بینی گوشتی و پهن باید با استفاده از خطوطی تیز در دو طرف استخوان بینی به بینی بعد داد. در ادامه خطوط را به سمت پایین محو و پخش کنید.

با کانسیلر روشن، پل بینی را برجسته کرده و خط هایلایت را ظریف نگه دارید. درصورتی که نوک بینی پهنی دارید، هایلایتر را تنها تا نیمه پل بینی پخش کنید و آن را تا نوک بینی امتداد ندهید.

کانتورینگ بینی باریک و بلند

برای کانتور بینی باریک و بلند باید نوک بینی را با استفاده از سایه تیره به همراه قسمت زیریت نوک بینی بپوشانید. خطوط کانتور را دو در سمت پره‌های بینی بزنید تا بخش پایین بینی کوچکتر بنظر آید. در ادامه باید با کانسیلر روشن پل بینی را هایلایت کنید. خط هایلایت را نازک و ظریف نگه داشته و تا نیمه پل بینی ادامه دهید.

گریم بینی مثلثی

این نوع بینی‌ها معمولا سوراخ‌های پهن‌تری دارند و در زیر ابرو باریک هستند. برای کانتور بینی با سایه باید خطوطی صاف و تیز در ابتدا از زیر ابروها تا نوک بینی رسم کنید. سپس روی حباب آن یک نیم دایره کشیده و نوک بینی را نمایان‌تر کنید.

کانتور بینی عقابی

در بینی‌های عقابی یا پل بینی کج، به جای خطی مستقیم، ناهمواری‌هایی متمایل به یک سمت مشاهده می‌شود. اجرای کانتور بینی با مداد ابرو و سایه برای این مدل بینی بسیار سخت است. اما با رعایت برخی ترفندها و تمرین می‌توان این فرم بینی را نیز با کانتورینگ استاندارد نمود. برای کانتورینگ این نوع بینی باید خطوط را از ابروها به صورت موازی دو دو سمت بینی بکشید.

این خطوط امکان دارد به دلیل شکل نامنظم بینی، صاف نباشند که مشکلی ندارد. سپس با استفاده از کرم پودر خطوط را محو نمایید. برای پوشاندن کجی بینی نیز می‌توانید از هایلایتر روی پل بینی استفاده کنید.

کانتورینگ بینی گوشتی و گرد

بینی‌های گوشتی دارای سوراخ‌هایی پهن بوده و پل نازکی دارند. برای کانتورینگ بینی گوشتی باید خط مستقیم کانتور را تا گردی و نوک بینی ادامه دهید. با محو کردن خطوط کانتورینگ به سمت پایین، سوراخ‌های بینی کوچکتر بنظر خواهند رسید.

کانتور بینی استخوانی و کشیده

برای کانتور بینی استخوانی و کشیده باید از استفاده از سایه تیره نوک بینی را تا قسمت زیرین آن بپوشانید. خطوط تیره کانسیلر را در دو سمت پره‌های بینی بکشید تا بخش زیرین بینی کوچکتر بنظر آید. در ادامه پل بینی را با استفاده از کانسیلر روشن هایلایت نمایید. در این روش کانتورینگ باید خط هایلایت را نازک نگه داری و تا نیمه پل بینی ادامه دهید.

کانتورینگ بینی کج

افرادی که بینی‌های کج و انحراف‌دار دارند باید با استفاده از براشی سرکج و متوسط و کانسیلر تیره، خطوطی را در دو طرف بینی بکشند. این خطوط را به صورت زاویه دار در میان سوراخ‌های بینی همانند شکل فلشی روبه پایین بهم متصل نمایند.

با استفاده از براشی بزرگتر و تمرکز روی خطوط بیرونی دو طرف بینی، خطوط تیره را محو نمایید. سپس با براش سرکج و کانسیلر روشن، خط ظریفی از هایلایت را از میان ابروها تا نوک بینی کشیده و محو کنید. همچنین با کانسیلر روشن کناره‌های بینی را تا نزدیک سوراخ‌ها پخش کنید.

ترفندهایی برای افزایش تاثیر کانتورینگ بینی

براساس مبانی آناتومی و زیبایی شناسی چهره، اجزای صورت تاثیرات متقابلی روی ظاهر هم دارند. برای نمونه بینی کشیده، می‌تواند لب‌ها را کوچکتر نشان دهد. آرایشگران حرفه‌ای در مرکز غزل زرگریان برای تکمیل مراحل میکاپ از این تکنیک‌ها بهره می‌برند. در زیر به چند نمونه ترفندهایی که برای افزایش تاثیر کانتور بینی استفاده می‌شود اشاره می‌کنیم:

تاثیر ابروها روی ظاهر بینی

با ابروهای کشیده و پهن شما می‌توانید بینی خود را کوچک‌تر و کوتاه‌تر نشان دهید. بعد از اتمام کانتور بینی می‌توانید با استفاده از لوازم آرایشی ابروهای خود را پر کنید. همچنین می‌توانید از خدمات فیبروز ابرو، هاشور ابرو، میکروبلیدینگ ابرو و سایر تکنیک‌های پرپشت‌ساری ابرو در مرکز غزل زرگریان استفاده نمایید.

آرایش چشم کامل و غلیظ

اولین چیزی که در آرایش چهره توجه افراد را جلب می‌کند، آرایش چشم است. درصورتی که قصد دارید نواقص بینی خود یا سایر اجزای صورتتان را بپوشانید، می‌توانید از ترفندهای آرایش چشم و تاتو خط چشم استفاده کنید. اجرای تاتو خط چشم، بن مژه، خط چشم‌های بالدار و کشیده با اکستنشن یا کاشت مژه می‌تواند زیبایی چهره شما را دوچندان کند.

توجه به مدل موها

رنگ و مدل مو تاثیر چشمگیری در زیبایی و افزایش جذابیت چهره دارد. با اجرای موهای یک ور، بینی شما کوچکتر بنظر خواهد رسید. همچنین موهای چتری با پوشش پیشانی توجهات را به مرکز صورت هدایت کرده و موجب بزرگتر بنظر رسیدن بینی می‌شود. از طرفی شما می‌توانید با اجرای انواع لایت مو نظیر آمبره مو، سامبره مو، بالیاژ مو، موون لایت و … زیبایی چهره خود را دو چندان کنید.

چگونه با استفاده از تکنیک کانتورینگ بینی را کوچک کنیم؟

برای کوچک کردن بینی با کانتورینگ، همانند آنچه در متن گفته شد، دو خطی موازی در دو سمت بینی ترسیم کنید؛ این خطوط تا حد امکان باید بهم نزدیک باشند.

چگونه بینی را با کانتور بینی کوتاه تر نشان دهیم؟

برای کانتور بینی برای کوتاهتر نشان دادن آن باید نوک بینی را براساس آنچه در متن بالا گفتیم کانتورینگ نمایید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.