مقالات

کاغذ استنسیل تاتو و طریقه استفاده از آن

کاغذ استنسیل تاتو

از لوازم پر کاربرد برای انتقال طرح تاتو کاغذ استنسیل تاتو است. کاغذ استنسیل classic Thermal یک نوع صفحه است که مانند شابلون کار می‌کند. انتقال طرح تاتو از اهمیت ویژه‌ای در تتو برخورددار است. در واقع تاتو آرتیست‌ها برای اینکه دقت و تمرکز بیشتری در حین کار داشته باشند از انواع کاغذ استنسیل مخصوص انتقال طرح تاتو استفاده می‌کنند. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم بیشتر با کاغذ استنسیل و کاربردهای آن در تاتو آشنا خواهید شد.

هم افراد مبتدی و هم افراد حرفه‌ای از کاغذ استنسیل استفاده می‌کنند.  چراکه استفاده از این کاغذ باعث می‌شود تا طرح تاتو سریع‌تر بر روی پوست انتقال یابد و دست تاتو کار سریع‌تر شود. با استفاده از کاغذ تاتو،  طراحی بر روی پوست انسان به بهترین نحو انجام خواهد شد و احتمال درصد خطا کمتر می‌شود. قیمت کاغذ استنسیل تاتو بسیار ارزان است و نیاز به هزینه‌های زیاد و اضافی ندارد.

کاغذ استنسیل چیست؟

با استفاده از کاغذ استنسیل، طرح تاتو با دقت بیشتری طراحی می‌شود. برای استفاده از این کاغذ، باید بر روی کاغذ استنسیل، طرح تاتو پیاده سازی شود و سپس با استفاده از آن بر روی بدن منتقل یابد. این کاغذ برای دقت و تمرکز در حین کار بسیار عالی است. کاغذ استنسیل به پوست بدن می‌چسبد و کار تاتو کار را راحت‌تر می‌کند. اما کاغذهای قدیمی‌تر این ویژگی را نداشتند و دردسرهای زیادی را برای تاتوکاران ایجاد می‌کردند. کاغذ انتقال طرح تاتو از نوع سه برگ برای چندین بار قابل استفاده است. اما باید با نحوه استفاده از کاغذ استنسیل و صرفه جویی در مصرف آن آشنا باشید. این کاغذ هیچ تاریخ انقضایی ندارد و تا سالها می‌توانید آن را نگهدارید و استفاده نمایید.

البته باید از کاغذ استنسیل مراقبت کنید و آن را در جایی نگهدارید تا پاره نشود. زیرا در صورت پارگی ممکن است افراد مبتدی نتوانند از کاغذ استنسیل استفاده کنند. بدین ترتیب نمی‌توانند طرح خود را به راحتی انتقال دهند. برای برخی از طرح‌های تاتو از شابلون مخصوص استفاده می‌شود و نیازی به کاغذ تاتو نخواهد بود.

مشخصات کاغذ استنسیل classic Thermal

در ادامه به مشخصات کاغذ استنسیل اشاره کرده‌ایم:

 • در دو مدل سه برگی و تک برگ آمریکایی به بازار عرضه می‌گردد. سه برگی شامل برگه رویی که کاغذ انتقال طرح است، می‌باشد. لایه نازک محافظ از قبل باید کنده شده و دور انداخته شود و برگه کاربنی و برگه ضخیم زبری می‌باشد.
 • سایز این کاغذ A4 است.
 • صفحه کاربنی با کیفیت بالایی است و با دقت طرح را روی کاغذ اصلی انتقال می‌دهد.
 • طرح کامل و پررنگ بر روی بدن انتقال می‌یابد.

کاغذ استنسیل چه کاربردی دارد؟

از کاغذ کاربن استنسیل برای کشیدن طرح بر روی سطوح و رنگ آمیزی استفاده می‌شود. علاوه بر تکنیک تاتو در تکنیک‌های دیگری از این محصول استفاده می‌شود. این تکنیک‌ها عبارتند از:

 1. تکنیک چاپ، پتینه و تاتو
 2. رنگ کردن سطوح ساده با طرح‌های زیبا
 3. طراحی بر روی کاغذ و مقوا، دیوار، پرده، پارچه، چرم و چوب
 4. انتقال طرح تاتو بدن
 5. درصد خطای کم از کاربردهای عالی کاغذ استنسیل تاتو

نحوه استفاده از کاغذ استنسیل برای تاتو

برای استفاده از این نوع کاغذ نیاز به مهارت و تخصص خاصی نیست. البته در زمان طراحی با استفاده از این کاغذ باید وسیله‌های تاتو کامل باشند. برای مثال با مداد معمولی نمی‌توان طرح را بر روی کاغذ تتو کشید. برای استفاده از این کاغذ باید از سوزن تاتو مخصوص استفاده شود. در ابتدا مشتری باید تعیین کند که چه طرحی می‌خواهد و سپس تاتو آرتیست آن را بر روی کاغذ بکشد و از درستی و زیبایی طرح مطمئن شود. تاتو کار بعد از اطمینان از درستی طرح می‌تواند طرح را بر روی پوست مشتری انتقال دهد.

ابتدا طرح دلخواه باید در سایز مورد نظر چاپ شود و سپس با چسب نواری روی کاغذ استنسیل فیکس گردد و با خودکار بر روی خطوط خط بیاندازید. هرجایی از بدن که می‌خواهید طرح را انتقال دهید با آب و صابون به خوبی شسته و خشک کنید. اگر مو زائدی وجود داشت باید شیو گردد. در این مرحله باید مقداری ژل الکتروم یا مام بر روی پوست کشیده شود. طرح را بر روی بدن بگذارید و چند لحظه بعد آن را بردارید. با این کار طرح به خوبی بر روی پوست منتقل شده است. بدین ترتیب می‌توانید کار تاتو را بدون نگرانی از پاک شدن طرح شروع نمایید.

نکات مهم در زمان استفاده از انواع کاغذ استنسیل مخصوص انتقال طرح تاتو بدن

کاغذ استنسیل تاتو باید تمیز باشد و قبلا هیچ طرحی بر روی آن کشیده نشده باشد. برای کشیدن طرح تاتو بر روی کاغذ باید از قبل طرح تتو دیده شود. سپس جهت طراحی بر روی کاغذ استنسیل باید در یکجای ثابت، طرح را روی آن کشید تا زیر دست تکان نخورد و مواد یا رنگ تاتو پخش نشود. چراکه با پخش رنگ، کاغذ بدون استفاده خواهد ماند. به این ترتیب طرح را باید بر روی کاغذ دیگری بزنید. این کار باعث اتلاف وقت و خستگی تاتو کار می‌شود. همچنین در مصرف کاغذ صرفه جویی نمی‌شود و مواد اضافی به کار خواهند رفت. باید رنگ تاتو با غلظت مناسبی بر روی کاغذ ریخته شود. چراکه رنگ تاتو غلیظ باعث می‌شود تا رنگ به راحتی بر روی کاغذ استنسیل خشک نشود و کاغذ تاتو تا چند روز خیس بماند. در نتیجه بازهم کاغذ بلا استفاده خواهد ماند.

مزایای کاغذ انتقال طرح تاتو

از مزایای کاغذ استنسیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خرید آسانی دارد و به راحتی می‌توان آن را نگهداری کرد. چراکه فضای کمی را اشغال می‌کند.
 • سرعت کار را بالا می‌برد.
 • به لحاظ اقتصادی بسیار مناسب می‌باشد. چراکه چندین بار می‌توان از آن استفاده کرد.
 • تنوع زیادی دارد.
 • خطری ندارد و آتش زا نیست.

سوالات متداول

در ادامه به سوالات پرتکرار شما عزیزان درباره کاغذ استنسیل تاتو پاسخ داده‌ایم:

انواع کاغذ انتقال طرح تاتو چه تفاوتی دارند؟

هر چه طرح بزرگتر باشد به کاغذ تاتو بزرگتری نیاز دارید. اما هرچه طرح تاتو کوچکتر و مینیمال‌تر باشد به کاغذ کوچکتری نیاز خواهید داشت. برای این منظور می‌توانید کاغذ استنسیل بزرگی را خریداری کنید و آن را به قسمت‌های کوچکتری تقسیم بندی کنید. با این کار چندین بار می‌توانید از یک کاغذ استفاده کرده و از لحاظ اقتصادی به صرفه کار کنید.

قیمت کاغذ استنسیل تاتو چقدر است؟

قیمت این محصول بسیار باصرفه اsت. چراکه چندین بار می‌توانید از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *