مقالات

پوست شناسی در تاتو

پوست شناسی در تاتو

پوست شناسی در تاتو یک عامل بسیار مهم است. زیرا با شناخت پوست شناسی می‌توان بهترین ترکیب رنگ تاتو را انجام داد. در واقع با شناخت این علم می‌توان بهترین و نزدیکترین رنگ را به پوست انتخاب کرد. همچنین با شناخت پوست شناسی در تاتو می‌توان مکمل‌هایی استفاده کرد که بعد از اتمام کار، رنگ تاتو با توجه به نوع پیگمنت پوست تغییری نکند. پوست شناسی در تاتو و آرایش دائم بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل آموزش و یادگیری پوست شناسی یکی از الزامات دانش یک پیگمنتر است. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین مرکز ریموو ابرو بیشتر با علم پوست شناسی در تاتو آشنا خواهید شد.

عوامل موثر در گوناگونی رنگ پوست و تشخیص انواع پوست‌ها

ژنتیک و زمینه ارثی یکی از اصلی‌ترین عوامل تفاوت رنگ پوست در افراد مختلف است. اما گاهی هم منشا آن فراتر است و پراکندگی جغرافیایی و نژادی ممکن است از علت‌های تفاوت رنگ پوست باشد. آگاهی و دانستن منشا تفاوت رنگ پوست برای پوست شناسی در تاتو شاید در نگاه اول امری بی‌دلیل و بی‌فایده باشد. اما با دانستن آن می‌توانید انواع پوست را تشخیص دهید و متناسب با آن از پیگمنت‌های رنگی استفاده کنید. هرچه به خط استوا نزدیک‌تر می‌شویم رنگ پوست هم تیره‌تر می‌شود و هرچه از خط استوا دورتر می‌شویم پوست روشن و سفیدتر می‌شود. افرادی که در نزدیکی خط استوا زندگی می‌کنند.تابش بسیار زیاد اشعه ماورا بنفش بر روی پوست سبب می‌شود تا پوست ماده‌ای به نام ملانین تولید کند. وجود ملانین در پوست سبب حفاظت پوست در برابر تابش شدید می‌شود.

تولید ملانین باعث تیرگی پوست می‌شود و هرچه پوست تیره‌تر باشد، محافظت و مقاومت بیشتری در برابر تابش نور خورشید دارد. به همین دلیل افرادی که در نزدیکی خط استوا زندگی می‌کنند ویتامین D کمتری دارند. اما با تابش شدید این مقدار کمبود ویتامین جبران می‌شود. از جمله عوامل تاثیرگذار در تغییر رنگ پوست عبارت است از:

تغذیه، بیماری‌های ژنتیکی، کمبود برخی ویتامین‌ها، استفاده از دخانیات و عدم استراحت کافی.

انواع رنگ پوست و آموزش پوست شناسی در تاتو صورت و بدن

به طور کلی انواع رنگ‌های پوست به 5 دسته زیر تقسیم بندی می‌شوند:

  1. پوست سفید : در پوست‌های سفید پیگمنت قرمز به بدن آنها غالب است.
  2. سبزه: غالب بودن پیگمنت آبی
  3. پوست گندمی و شناخت پوست شناسی در تاتو : در این نوع رنگ پوست پیگمنت آبی و قرمز به صورت نصف نصف غالب است. زیرا رنگ پوست گندمی مابین رنگ سفید و سبزه است.
  4. گندمی رو به سفید : در پوست شناسی و ترکیب رنگ تاتو این رنگ پوست باید بدانید که 80 درصد پیگمنت قرمز و 20% پیگمنت آبی به بدن غالب است.
  5. گندمی رو به سبزه :افرادی که رنگ پوست آنها گندمی رو به سبزه است دارای 80 درصد پیگمنت آبی و 20% پیگمنت قرمز هستند.

چرا پوست شناسی در تاتو اهمیت دارد؟!!

زمانی که با پیگمنت‌های پوست آشنا شدید و در تیتر بالا متوجه شدید که هر کدام از پوست‌ها چه پیگمنت غالبی دارند. بنابراین بر طبق آن رنگ مورد نظر و همرنگ برای تاتو انتخاب می‌شود. این کار باعث می‌شود تا پیگمنت اصلی پوست تشدید نشود. منظور از تشدید پیگمنت اصلی را با مثال زیر برای شما توضیح می‌دهیم:

اگر پوست شما سفید یا سبزه است باید از یک مکمل استفاده کنید که پیگمنت غالبی رنگ پوست خنثی شود. همچنین در انتهای کار نباید رنگ صورت رو به قرمزی و بنفشی، آبی یا سبزی برود.

بنابراین پوست شناسی در تاتو صورت و بدن بسیار مهم است. اگر مستر این موضوع را نداند دچار سردرگمی می‌شود و اشتباهات زیادی در زمان فیبروز ابرو، هاشور ابرو و…. انجام می‌دهد. همچنین اگر مستر با پوست شناسی در تاتو آشنا نباشد نتیجه نهایی کار زیبا نیست. پس برای انتخاب درست رنگ باید پیگمنتر درباره ساختمان پوست و بهترین لایه برای کاشت رنگذانه و رنگ پوست و پوست شناسی اطلاعات داشته باشد.

راه‌های تشخیص رنگ‌های سرد و گرم در تاتو

با پوست شناسی در تاتو می‌توان متوجه شد که هر کدام از پوست‌ها بر چه رنگی غالب هستند. برای اینکه رنگ‌های سرد و گرم را در تاتو تشخیص دهید باید با علم پوست شناسی در تاتو آشنا باشید. با روش‌هایی که در زیر به آنها اشاره کرده‌ایم می‌توانید متوجه گرمی یا سردی پوست شوید:

رنگ چشم و مو

برای اینکه در پوست شناسی تاتو بتوانید رنگ سرد و گرم و پیگمنت غالب به پوست را بشناسید، می‌توانید طبق رنگ چشم و مو رنگ پوست سرد و گرم را تشخیص دهید:

  • افرادی که چشم‌های آبی، طوسی و سبز دارند دارای رنگ مو طبیعی بلوند، قهوه‌ای و مشکی هستند. این افراد دارای پوست سرد هستند. برای پوست سرد پیگمنت آبی و سبز به بدن غالب هستند.
  • افرادی که رنگ چشم‌های قهوه‌ای یا عسلی دارند دارای رنگ مو طبیعی بلوند با تناژ طلایی یا مشکی با تناژ طلایی و قرمزی هستند. این افراد دارای رنگ مو با زمینه زرد هستند و پوست‌های گرمی دارند. برای پوست گرم پیگمنت قرمز بر پوست غالب است.

رنگ مچ دست و شناخت پوست سرد و گرم با علم پوست شناسی در تاتو

با استفاده از علم پوست شناسی  و رنگ مچ دست به راحتی می‌توانید متوجه سردی و گرمی پوست شوید. افرادی که رگ مچ دست آنها آبی یا بنفش است دارای پوست سرد هستند. همچنین افرادی که رنگ مچ سبز یا زیتونی دارند پوست گرمی دارند. اگر رنگ مچ دست ترکیبی از دو رنگ سبز و آبی است یعنی اینکه مشتری شما پوست خنثی دارد.

توجه به تغییرات رنگ پوست در نور خورشید

با تغییرات رنگ پوست در زیر نور خورشید می‌توانید متوجه سردی یا گرمی پوست شوید.  با دو روش زیر می‌توانید متوجه سردی و گرمی پوست شوید:

  • اگر آفتاب سبب سوختن و قرمزی پوست شود یعنی اینکه پوست مشتری سرد است.
  • همچنین در صورتی که آفتاب رنگ پوست مشتری را طلایی، برنزه یا قهوه‌ای کند، یعنی اینکه پوست مشتری گرم است.

استفاده از زیورآلات نقره‌ای و طلایی برای تشخیص انواع پوست

اگر زیورآلات نقره‌ای استفاده کردید و جلوه زیبایی بر روی پوست شما داشت یعنی اینکه پوست شما سرد است. اگر زیورآلات طلایی به چهره شما می‌آید یعنی اینکه پوست گرمی دارید. به همین راحتی می‌توانید متوجه سردی و گرمی پوست مشتری شوید و بهترین ترکیب رنگ تاتو را با توجه به رنگ پوست انجام دهید.

توجه به نوع پوست

برخی از افراد هستند که رنگ پوست آنها خنثی است. یعنی پوست این افراد ترکیبی از دو نوع پوست سرد و گرم است. به همین دلیل با توجه به اینکه پوست این افراد ترکیبی است پیگمنت‌های آبی، سبز و قرمز بر بدن آنها غالب است. پیگمنترها باید با توجه به اینکه رنگ پوست افراد ترکیبی است از بهترین رنگ تاتو استفاده کنند. شناخت و تشخیص رنگ سرد و گرم پوست به همراه پوست شناسی در و رنگ شناسی در تاتو به مستر کمک می‌کند تا بهترین ترکیب رنگ تاتو را انجام دهد.

شناخت رنگ‌ها در پوست شناسی در تاتو

بعد از شناخت پوست شناسی مهم‌ترین عامل برای ایجاد یک تاتو خوب، استفاده از بهترین رنگ تاتو است. پوست شناسی و رنگ‌شناسی مکمل‌های هم در تتو هستند. رنگ شناسی نه تنها در تاتو بلکه در نقاشی و عکاسی هم کاربرد دارد.

بعد از شناختن این موارد استفاده از بهترین رنگ تاتو و بهترین برند رنگ در زمان تاتو از اهمیت بسیاری برخورددار است. همچنین پیگمنتر باید بتواند رنگ‌ها را باهم مخلوط کند و غالب پوست کند. البته رنگ غالب با تناژ پوستی در بازار موجود است. یکی دیگر از عوامل مهم در پوست شناسی،  مهارت پیگمنتر کار است. در صورتی که پیگمنتر کار مهارت کافی نداشت باید به فکر ریموو تاتو باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *