مقالات مرکز غزل زرگریان

پخش رنگ تاتو خط چشم و از بین بردن پخش رنگ تاتو

پخش رنگ تاتو خط چشم و از بین بردن پخش رنگ تاتو
3.8
(12)

پخش رنگ تاتو خط چشم یکی از دغدغه‌های افرادی است که تاتو خط چشم انجام می‌دهند. پخش رنگ تتو به دلایل متعددی ممکن است بعد از مدتی برای افراد رخ دهد و آن‌ها مجبور به از بین بردن پخش رنگ تاتو شوند. برای نمونه در صورتی که فرد نکات مراقبت بعد از تاتو را انجام ندهد، ممکن است شاهد پخش رنگ خط چشم تاتو و پخش رنگ تاتو بدن باشد. همچنین بی‌تجربگی پیگمنتر و عدم استفاده از بهترین مارک رنگ تاتو خط چشم و کیفیت رنگ مصرفی نیز می‌توانند دلایل و علت پخش شدن خط چشم تاتو و علت پخش رنگ تاتو بدن باشند.

در این گونه مواقع فرد به دلیل نارضایتی به دنبال راه‌های درمان پخش شدن رنگ تاتو زیر پوست و ریمو پخش رنگ خط چشم است. در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان، به علت‌های پخش رنگ در تاتو خط چشم، علت پخش شدن رنگ تاتو بدن زیر پوست، درمان پخش شدن رنگ تاتو چشم و .... می‌پردازیم.

دلایل پخش رنگ تاتو خط چشم

با مشاهده عکس پخش رنگ تاتو بدن و پخشی رنگ خط چشم می‌توان دریافت این مسئله به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیافتد که در زیر به چند مورد آن اشاره می‌کنیم:

 1. استفاده از رنگ‌های بی‌کیفیت و تقلبی از دلایل پخش رنگ تتو است.
 2. زاویه نامناسب دست پیگمنتر و عمود نبودن دست او بر صورت فرد، در پخش شدن رنگ خط چشم موثر است.
 3. عدم رعایت نکات مراقبت بعد از تاتو خط چشم و تعریق زیاد در زمان انجام تاتو علت پخش شدن خط چشم تاتو است.
 4. پیگمنتر در حین اجرای کار کنترلی بر فشار دست خود نداشته باشد و به علت فشار دست زیاد موجب پارگی مویرگ‌ها و خونریزی حین تاتو گردد.
 5. در صورتی که پیگمنتر بدون دقت و حوصله تاتو خط چشم را با تکنیک‌های غیر اصولی انجام دهد.
 6. اگر سرعت دستگاه تاتو تنظیم نشده و زیاد باشد می‌تواند باعث پخش رنگ تاتو شود.
 7. درصورتی که سوزن تاتو در دستگاه کج قرار گرفته باشد و یا دچار زنگ‌زدگی شده باشد، پخش رنگ تاتو اتفاق می‌افتد.
 8. اگر پیگمنتر در حین کار مکث و صبر بیش از حد داشته باشد می‌تواند در نتیجه کار تاثیرگذار باشد.
 9. عدم تجربه و مهارت لازم پیگمنتر در حین انجام کار تتو یکی از دلایل پخش رنگ تاتو بدن است.
 10. عوامل محیطی نظیر گرم نگه داشتن بیش از حد چشم و مالش زیاد چشم نیز می‌توانند در پخش رنگ تتو تاثیرگذار باشند.
 11. مصرف قرص‌های اعصاب، الکل و دخانیات توسط مشتری موجب عدم رنگ گرفتن پوست و رقیق شدن رنگ در پوست شود.
 12. عدم کشش پلک در حین اجرای تتو در 2 یا 3 زاویه، توسط پیگمنتر می‌تواند باعث پخش رنگ خط چشم شود.
 13. شستشو و در معرض آب قرار گرفتن مشتری در روزهای ابتدایی انجام تتو باعث پخش رنگ تتو می‌شود.

پخشی رنگ خط چشم به علت استفاده از رنگ نامرغوب

رنگ تاتو خط چشم یکی از موارد مهم و تاثیرگذار در نتیجه نهایی تاتو است. در صورتی که پیگمنتر از رنگ‌های نامرغوب، بی‌کیفیت و یا تاریخ گذشته استفاده کند می‌تواند باعث پخش شدن رنگ تاتو خط چشم، علت ابی شدن تاتو خط چشم، علت کم رنگ شدن تاتو خط چشم  و حتی علت رنگ نگرفتن تاتو خط چشم شود.

از طرفی رقیق بودن رنگ مصرفی نیز یکی دیگر از دلایل ایجاد خط چشم پخش شده و دلیل پخش شدن رنگ تاتو زیر پوست است. سفت بودن رنگ تاتو سبب می‌شود رنگ در زیر پوست حرکت نکند. برای جلوگیری از پخش شدن رنگ تاتو ناشی از رنگ نامرغوب باید اقدامات زیر لحاظ شود:

 •  15 تا 20 دقیقه قبل از اجرای خط چشم دائم ، جوهر تاتو را برای رسیدن به غلظت مورد نظر آماده نمایید.
 •  در حین اجرای تاتو دستگاه تاتو با پلک باید زاویه 90 درجه داشته باشد.
 •  اریب گرفتن دست در حین انجام تتو خط چشم باعث پخش رنگ تتو می‌شود.
 •  دور موتور و سرعت دستگاه در حین تتو باید پایین و سرعت انجام کار بالا باشد.

استفاده بیش از حد از رنگ تاتو علت پخش شدن خط چشم تاتو

با مشاهده عکس پخش رنگ تاتو بدن، یکی دیگر از دلایل تاثیرگذار بر پخش شدن رنگ تاتو در زیر پلک، استفاده زیاد از رنگ تتو است. درصورتی که پیگمنتر از مقدار زیادی رنگ استفاده کند، این رنگ در سوزن تاتو جمع می‌شود.

این مسئله باعث می‌شود در حین اجرای تاتو، رنگ زیادی از سوزن خارج و روی پلک پخش شود. در این مواقع باید با استفاده از رول پنبه، رنگ اضافی موجود در سوزن را جمع نمود. از طرفی برای جلوگیری از تاتو پخش شده، باید رنگ تتو در سوزن به صورت دائم در حین کار تخلیه گردد.

دلایل پخش رنگ تاتو توسط مشتری

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در نتیجه نهایی تاتو، رعایت نکاتی از سوی مشتری است. در صورتی که مشتری موارد مراقبت بعد از تاتو را رعایت نکند، حتی اگر پیگمنتر ماهر و باتجربه باشد و از بهترین رنگ تاتو استفاده کند، باز هم ممکن است شاهد خط چشم پخش شده باشد. از نکاتی که مشتری برای افزایش کیفیت کار تتو باید در نظر بگیرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خودداری از رفتن به استخر، سونا و جکوزی در هفته اول بعد از تتو
 • خودداری از شستشو چشم و رفتن به حمام تا هفته اول بعد از تتو
  • گرم نگه‌داشتن بیش از حد چشم
  • دست زدن و مالش بیش از حد چشم بعد از تاتو
  • تعرق زیاد در حین تاتو و بعد از آن
  • مصرف الکل و دخانیات قبل و بعد از تتو
  • انجام ورزش‌های سنگین

تاثیر پیگمنتر در پخش رنگ تتو

در صورتی که پیگمنتر نکاتی را رعایت نکند و دارای تجربه و مهارت کافی در این زمینه نباشد نیز می‌تواند سبب پخش شدن رنگ تاتو بدن و خط چشم شود. از طرفی پیگمنتر باید با استفاده از بروزترین تکنیک‌های اصولی و حرفه‌ای اقدام به انجام تاتو نماید تا نتیجه نهایی برای شما مطلوب باشد.

از این‎‌رو به افرادی که قصد انجام تاتو خط چشم را دارند توصیه می‌شود، حتما به بهترین سالن برای تتو خط چشم و مجرب‌ترین پیگمنترها مراجعه کنند. در زیر به مواردی که عدم رعایت آن توسط پیگمنتر می‌تواند در پخش رنگ خط چشم تاثیرگذار باشد اشاره شده است:

 • عدم استفاده پیگمنتر از رنگ باکیفیت و اورجینال می‌تواند موجب تغییر رنگ تاتو و پخش رنگ شود. همچنین اگر پیگمنتر از رنگ نامرغوب استفاده کند ممکن است باعث ورم چشم بعد از تاتو گردد.
 •  زاویه دستگاه تاتو و سوزن با پوست مشتری باید 90 درجه باشد.
 • سر سوزن باید کاملا صاف و بدون زنگ زدگی باشد.
 •  قبل از شروع کار از الکل برای رنگ تتو به منظور بهبود رنگ‌پذیری و نفوذ بهتر رنگ به پوست، استفاده کنید.
 •  برای اجرای تتو از تکنیک‌های صحیح و اصولی به‌منظور عدم پخش رنگ تاتو استفاده کنید.

آیا فشار دست پیگمنتر در پخش شدن رنگ تاتو تاثیر دارد؟

یکی از موارد مهمی که تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی تاتو دارد، کنترل فشار دست پیگمنتر در حین اجرای تاتو است. پیگمنتری که تکنیک‌های آرایش دائم نظیر خط چشم دائم، میکروبلیدینگ ابرو، هاشور ابرو و .. را انجام می‌دهد، باید بر فشار دست خود در زمان کار تسلط داشته باشد.

چراکه در صورتی که فشار دست پیگمنتر حین کار زیاد باشد باعث پارگی شبکه مویرگ‌های پشت پلک مشتری می‌شود و در نتیجه آن پخش رنگ اتفاق می‌افتد. درواقع فشار دست زیاد علت پخش رنگ در میکروبلیدینگ ابرو و خط چشم پخش شده می‌شود. همچنین فشار دست کم پیگمنتر از دلایل و علت کم رنگ شدن تاتو خط چشم است.

برای درمان پخش شدن رنگ تاتو زیر پوست باید چه کرد؟

برای جلوگیری از پخش رنگ تاتو، پیگمنتر باید در اصول پوست شناسی در تاتو تخصص داشته باشد. همچنین در صورت بروز این اتفاق و مشاهده عکس پخش رنگ خط چشم مسئولیت کار خود را برعهده بگیرد. اما شما می‌توانید با رعایت نکات مراقبتی از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید. و ناچار به از بین بردن پخش رنگ تاتو نشوید.

درصورتی که شما تمامی نکات مراقبت بعد از تاتو را رعایت کنید و به مرکزی معتبر برای انجام تتو خط چشم مراجعه کنید، دچار هیچ‌گونه عوارض تاتو و پخش رنگ تاتو نخواهید شد. در صورت عدم هر یک از موارد گفته شده تنها درمان پخش شدن رنگ تاتو چشم و درمان پخش شدن رنگ تاتو بدن، ریموو تاتو خط چشم و ریمو پخش رنگ خط چشم خواهد بود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.8 / 5. تعداد آرا: 12

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید