مقالات مرکز غزل زرگریان

پادر بروز Powder Brows چیست؟!

پادر بروز و مزایای آن
4.6
(9)

پادر بروز تکنیک مدرن آرایش نیمه دائمی ابرو بسیار همانند شیدینگ ابرو است. در تکنیک پادر بروز یا رویال بروز هیچ‌گونه خطی مانند میکروبلیدینگ ابرو، فیبروز ابرو و .. مشاهده نمی‌شود. رویال بروز ابرو مانند سایه مخملی و سایه ابرو ظاهری نچرال دارد با این تفاوت که هیچ قابی برای ابرو ترسیم نمی‌شود. در پادر بروز ابرو به دلیل تفاوت تناژ رنگ از تیره به روشن در گوشه ابرو به سمت تاج ابرو، ظاهری بسیار طبیعی برای ابرو ایجاد می‌گردد. از مزایای مهم تکنیک پادر بروز می‌توان به استفاده از آن برای انواع پوست، حتی پوست چرب اشاره کرد.

در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان، به پرسش‌های شما از قبیل رویال بروز ابرو چیست، پادر بروز چیست، آموزش پادر بروز ابرو و ... پاسخ خواهیم داد.

قیمت پادر بروز
رویال بروز
پادر بروز یا آمبره ابرو
پادر بروز چیست
پادر بروز Powder Brows
پادر بروز
بهترین مرکز زیبایی پادر بروز در تهران
آمبره ابرو
اکو بروز ابرو
Powder Brows

Powder Brows چیست؟

رویال بروز چیست؟ پادر بروز یا رویال بروز تکنیکی از آرایش دائم ابرو برای تقویت و فرم دهی ابروها است. در این روش پیگمنتر رنگدانه‌ را پس از ترکیب با رقیق کننده رنگ تاتو، با استفاده از دستگاه تاتو به لایه‌ های بالایی پوست وارد می‌کند. در نتیجه اینکار ابروها خوش‌حالت و سایه‌دار می‌شوند.

پادر بروز یا آمبره ابرو به که به آن شیدینگ نیز می‌گویند، به دلیل تفاوت رنگ در قسمت ابتدایی و انتهایی ابرو، ظاهری طبیعی به ابروهای شما می‌بخشد.

تکنیک پادر بروز می‌تواند برای تمامی افراد با هر مدل ابرو، سلیقه و نوع پوستی مناسب باشد. پادر بروز را همانند بولد بروز ابرو می‌توان برای انواع پوست خشک، نرمال، مختلط، حساس و حتی چرب با ماندگاری بالا انجام داد. این تکنیک برخلاف سایر تکنیک‌ها نیاز به روش‌های کنترل چربی پوست نداشته و برای پوست چرب نیز کیفیت و ماندگاری عالی دارد.

روش‌های زیباسازی ابرو

اغلب بانوان به دلیل خسته‌کننده و زمان‌گیر بودن آرایش ابرو با لوازم آرایشی و همچنین ریزش ابرو، به تاتو ابرو روی آورد‌ه‌اند. اما در این بین برخی افراد که تجربه تاتو ابرو ندارند، ممکن است نگران مصنوعی به نظر رسیدن چهره خود پس از تاتو ابرو باشند.

اما تکنیک‌های جدید ارائه شده برای زیباسازی ابرو، این مشکل را برطرف نموده است. این تکنیک‌ها با حفظ حالت طبیعی ابرو فرم زیبایی به ابروهای شما می‌دهند.

تکنیک‌هایی با نام‌های پادر بروز، رویال بروز، آمبره ابرو، سایه مخملی و ... تقریبا مشابه هستند. در روش‌های فیبروز ابرو، میکروبلیدینگ ابرو، بولد بروز و ... ظاهر تاتو ابرو به صورت خطی است. این درحالی است که در تکنیک‌های سایه ابرو نظیر شیدینگ و پادر بروز هیچ خطی قابل مشاهده نیست.

مزیت روش پادر بروز

پادر بروز روشی طبیعی برای فرم‌دهی و زیبایی ابروهاست. این تکنیک قابل اجرا برای تمامی پوست‌های نرمال، خشک، چرب، حساس و مختلط است. همانطور که می‌دانید ماندگاری و کیفیت میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو در پوست‌های چرب بسیار کم است.

این درحالی است که تکنیک پادر بروز گزینه مناسب برای انواع پوست‌ها حتی پوست چرب می‌باشد. همچنین از نظر ظاهری این تکنیک بدون قاب به‌صورت کاملا طبیعی و نچرال هستند.

در رویال بروز یک گوشه ابرو روشن و دیگر گوشه تیره است و این موضوع موجب طبیعی بنظر رسیدن ابرو می‌شود. انتهای ابرو در این متد، تیره بوده و هرچه به سمت تاج ابرو می‌رویم، رنگ ابرو طبیعی‌تر و محوتر مشاهده می‌شود.

تفاوت سایه ابرو با پادر بروز

با مشاهده عکس پادر بروز و سایه ابرو می‌توان متوجه شد این دو تکنیک تا حد زیادی با هم مشابه هستند. اما تفاوت این دو تکنیک در ظاهر انتهایی کار است.

بدین معنا که در پادر بروز ابرو قاب ندارد اما در سایه ابرو دارای قاب است. همچنین می‌توان گفت رویال بروز ابرو دارای ماندگاری کمتری نسبت به سایه ابرو است.

ماندگاری و ترمیم پادر بروز

ماندگاری این متد همانند سایر روش‌های زیباسازی ابرو، به عواملی مانند مواد مصرفی، مهارت و تخصص پیگمنتر، مراقبت بعد از تاتو توسط مشتری و ... بستگی دارد.

در کل می‌توان گفت ماندگاری این روش بین 1 تا 4 سال است. ترمیم اولیه این روش بین 5 الی 6 هفته انجام می‌شود. در جلسه ترمیم میکروبلیدینگ با این تکنیک، علاوه‌بر پر کردن قسمت‌های ریزش داشته و رفع نواقص ابرو، ماندگاری نیز افزایش می‌یابد.

تفاوت پادر بروز و میکروبلیدینگ

پادر بروز از تکنیک‌های مدرن در حیطه آرایش نیمه دائم صورت است که در دسته سایه ابرو و رویال بروز قرار می‌گیرد.

در واقع روش‌های تاتو ابرو در خیلی موارد باهم مشابه هستند، اما نتیجه نهایی هرکدام با دیگری متفاوت است. به‌طور مثال بزرگترین تفاوت تکنیک پادر بروز و میکروبلیدینگ ابرو در مشخص بودن خطوط ابرو در میکروبلیدینگ است.

در پادر بروز خطوط همانند ابرو دیده نمی‌شود. این درحالی است که در میکرو ابرو با استفاده از بلید فیبروز، خطوطی همانند تارهای ابرو طبیعی کشیده می‌شود.
از دیگر تفاوت این دو روش ماندگاری بیشتر پادر بروز است. از طرفی میکروبلیدینگ بیشتر برای افراد با پوست خشک و معمولی بکار می‌رود اما پادر بروز برای پوست‌های چرب نیز گزینه مناسبی است.

آیا می‌توان تکنیک پادر بروز و میکروبلیدینگ را ترکیب کرد؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تکنیک پادر بروز و میکروبلیدینگ ابرو را می‌توان با یکدیگر ترکیب کرد. از ترکیب این دو روش تکنیک به نام میکروشیدینگ ابرو ایجاد می‌شود.

در روش ابروهای ترکیبی موهای ظریف با سایه‌زنی به‌منظور داشتن ابروهای برجسته و زیبا اجرا می‌شود.

تکنیک پادر بروز برای چه کسانی مناسب نیست؟

برخی شرایط همانند عدم انجام تاتو ابرو در بارداری و .. ممکن است شما را از انجام این تکنیک مدرن باز دارد. در زیر به چند مورد از افرادی که نمی‌توانند این روش را انجام دهند اشاره می‌کنیم:

 • افراد تحت شیمی درمانی
 • بیماران دیابتی ( تنها با دستور پزشک)
 •  افراد دارای اختلالات خونریزی
 •  افرادی که به تازگی پوستشان برنزه شده است.
 • افرادی که داروهای رقیق‌کننده خون مصرف می‌کنند.
 • افراد ی که تزریق فیلر و بوتاکس در ناحیه مورد نظر انجام داده‌اند.
 • افراد با بیماری‌های عفونی و ویروسی
 • افراد مبتلا به پسوریازیس و تحریکات پوستی

آموزش پادر بروز ابرو؟

این تکنیک در 7 مرحله انجام می‌گیرد که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

 1. مشاوره و اصلاح: در این مرحله مشتری با پیگمنتر مشورت می‌کند. سپس متخصص با تمیز کردن اطراف ابرو، ناحیه را برای اجرای تکنیک آماده می‌سازد.
 2. بی حسی: در این مرحله با آموزش بی حسی تاتو ناحیه ابرو، قویترین پماد بی حسی تاتو انتخاب می‌شود.
  3-انتخاب رنگ: در این مرحله فرد و متخصص با توجه به پوست و رنگ مو، رنگدانه مورد مناسب را انتخاب می‌کنند.
  4-قرینه سازی و طراحی ابرو: مساحت ابروها بر اساس تقارن و شکل صورت اندازه‌گیری می‌شود. سپس طرح کلی ابرو کشیده می‌شود.
  5-ایجاد نقاط ریز با سوزن: با استفاده از دستگاه مخصوص و سوزن تاتو، نقاط ریزی در محل مورد نظر ایجاد می‌شود که در مرحله بعد با رنگدانه پر می‌گردد. (در این مرحله درصورتی که مشتری احساس درد و ناراحتی کرد، پیگمنتر می‌تواند از بی حسی حین کار تاتو استفاده نماید)
  6-کاشت رنگدانه: در این مرحله رنگدانه بواسطه قلم مخصوص حاوی سوزن به لایه‌های پوست تزریق می‌شود. سپس ناحیه اطراف ابرو تمیز می‌شود.
  7-ترمیم ابرو: پس از گذشت چند هفته از انجام این تکنیک، جهت رفع نواقص و پر کردن نواحی که ریزش رنگ داشتند، باید ترمیم انجام دهید.

آیا پادر بروز درد دارد یا بی خطر است؟

این روش مانند سایر روش‌های زیباسازی ابرو، به دلیل استفاده از سوزن و دستگاه تاتو دردناک است. اما بسته به آستانه تحمل افراد و همچنین مواد بی‌حسی اورجینال و تخصص پیگمنتر این درد می‌‌تواند کاهش یابد.
پیگمنتر با استفاده از مواد بی‌حسی قوی می‌تواند تا حد زیادی از درد تاتو بکاهد. همچنین این روش به دلیل ایجاد خراش برای تزریق رنگدانه، خطراتی را به همراه دارد.

درصورتی که پیگمنتر از ابزارهای استریل نشده استفاده کند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکند، ممکن است ناحیه ابرو دچار عفونت شود.

همچنین رعایت مراقبت بعد از تاتو نیز در روند بهبود و جلوگیری از بروز عوارض تاتو موثر است. بنابراین درصورتی که فرد به مراکز معتبر مراجعه کرده و نکات مراقبتی بعد از تتو را انجام دهد، هیچ جای نگرانی نخواهد داشت.

مراقبت‌های بعد از روش پادر بروز

 • استفاده از پمادهای توصیه شده از سوی پیگمنتر مانند پماد آ استریل چشمی 2 تا 3 بار در روز.
  • خودداری از استحمام تا 72 ساعت بعد از تاتو
  • از کشیدن لیف و هر چیز دیگری بر روی ناحیه تتو شده خودداری کنید.
  • عدم استفاده از شامپوهای اسیدی و قلیایی
  • به مدت یک ماه پس از انجام تتو از رفتن به سونا، سولاریوم و شنا کردن پرهیز کنید.
  • در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
  • به مدت 2 هفته پس از انجام تتو از استفاده از هرگونه مواد آرایشی در ناحیه تتو شده خودداری کنید.

عوارض رویال بروز ابرو شامل چه مواردی است؟

متورم و تیره به نظر رسیدن رویال بروز در روزهای ابتدایی کاملا طبیعی است. این تورم و تیرگی ابرو به تدریج محو شده و شکل ابرو مطابق خواسته شما درخواهد آمد.

همچنین ممکن است پس از انجام تاتو دچار خارش یا پوسته پوسته شدن ابرو شوید، که به هیچ عنوان نباید محل تتو را بخراشید و یا پوسته‌ها را بکنید.

پوسته پوسته شدن ابرو ممکن است پس از 3 تا 5 روز خود را نشان دهد و تا دو هفته ادامه داشته باشد.

در ادامه به برخی عوارضی که ممکن است به دلیل عدم رعایت نکات مراقبت بعد از تاتو و یا مراجعه به پیگمنتری بی‌تجربه رخ دهد اشاره می‌کنیم:

 • عفونت
 •  آلرژی
 •  تحریکات پوستی
 •  دلمه زدن
 • تیرگی ابروها
 •  تورم در ناحیه ابرو
 •  محو شدن سریع رنگدانه‌ها
 • خارش

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 9

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید