مقالات

میکسر رنگ تاتو و طرز استفاده از آن

میکسر رنگ تاتو

میکسر رنگ تاتو همانند فی براش برای ترکیب رنگ تاتو کاربرد دارد. میکسر رنگ دارای دو عدد باتری قلمی است. همچنین این دستگاه دارای چند سر است. اما سرهای  میکسر رنگ تاتو، یکبار مصرف نیستند. به همین دلیل بعد از استفاده از آن می‌توانید سری‌های آن را بشویید و مجددا استفاده کنید. همچنین لازم است این نکته را بدانید که سری‌های این دستگاه قابلیت اتصال بهم را دارند. با چند سری مختلف می‌توانید طول میکسر رنگ تاتو را افزایش دهید. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم بیشتر با میکسر رنگ تاتو آشنا خواهید شد.

میکسر رنگ تاتو چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

دستگاه میکسر رنگ تاتو یکی از لوازم پرکاربرد برای تاتو است. از دستگاه میکسر رنگ تاتو برای همزدن رنگ‌ها و ترکیب رنگ تاتو استفاده می‌شود. اما برخی از پیگمنترها برای ترکیب رنگ از خلال دندان یا فی براش استفاده می‌کنند. خلال دندان وسیله‌ای بسیار خطرناک است و نباید از آن استفاده کرد. همچنین این وسایل هم باعث اتلاف وقت می‌شوند و هم باعث خستگی مچ دست پیگمنتر می‌شوند. اما با دستگاه میکسر رنگ، خود دستگاه به صورت دورانی رنگ را ترکیب می‌کند و در مدت زمان کمی این کار انجام می‌شود.

مشخصات و ویژگی‌های همزن رنگ تاتو جعبه سفید و مشکی

دستگاه میکسر رنگ تاتو دارای ویژگی‌های زیر است:

  • این محصول دارای ابعاد کوچکی است.
  • دارای یک سری که با آرمیچر شروع به چرخش می‌کند.
  • مناسب برای ترکیب رنگ تاتو
  • انرژی این دستگاه از طریق دو عدد باتری قلمی (AA) تأمین می‌شود.
  • قابلیت تغییر و تعویض سری‌های آن
  • دارای رنگ بندی‌های متنوع
  • کاملا بهداشتی

طرز استفاده از میکسر رنگ تاتو

قبل از اینکه رنگ تاتو را درون انگشتری رنگ تاتو بریزید باید آن را سه دقیقه تکان دهید. سپس با میکسر رنگ تاتو باید آن را مخلوط کنید. چراکه رنگها معمولا در ظرف ته نشین می‌شوند. لازم است بدانید که رنگ‌های دارای آب و روغن باید حتما همزده شوند تا ترکیب واقعی آنها بدست آید. همچنین بعد از اینکه رنگ را درون انگشتری رنگ ترکیب کردید باید بازهم با میکسر رنگ تاتو، رنگ را ترکیب کنید. چراکه باید تک تک اتم‌های تشکیل دهنده رنگ‌ها باهم ترکیب شوند.

نکته مهم در زمان ترکیب رنگ تاتو با میکسر رنگ تاتو

بعد از اینکه رنگ را درون انگشتری رنگ تاتو ریختید فقط از حرکت دورانی این دستگاه استفاده نکنید. زیرا در این حالت مولکول‌های رنگ‌ها پشت سر هم حرکت می‌کنند و با هم برخوردی نخواهند داشت. روش صحیح این است که با میکسر رنگ باید حرکت‌های دورانی و علائم مثبت (+) و ضربدر (*) دستگاه را درون انگشتری رنگ تاتو پشت سر هم و به مدت 3 دقیقه تکرار کنید. در این حالت برخورد مولکول‌ها به طور صحیحی اتفاق می‌افتد و ترکیب رنگ به خوبی انجام می‌شود. همچنین باید به این نکته دقت کنید که سری مثبت (+) و منفی (-) باتری‌های دستگاه میکسر رنگ باید به درستی درون میکسر بر روی هم قرار بگیرند.

مزایای استفاده از همزن رنگ تاتو

از این وسیله پیگمنترهای حرفه‌ای و باتجربه استفاده می‌کنند.و همه مسترها به این موضوع کاملا آگاه هستند که رنگ‌های تاتو بعد از مدتی ته نشین می‌شوند. به همین دلیل باید رنگ ها را به خوبی همزد تا باهم ترکیب شوند. البته قبل از اینکه رنگ را درون انگشتری رنگ بریزید باید قوطی رنگ را با دست تکان دهید. بعد از این کار باید با میکسر رنگ، پیگمنت‌ها را به خوبی با هم ترکیب کنید. از جمله مزایای استفاده از این محصول عبارت است از:

  • ترکیب رنگ سریع
  • رنگ‌ها به طور یکدست باهم ترکیب می‌شوند. (اگر ترکیب رنگ‌ تاتو به طور یکدست انجام نشود، رنگ دلخواه بدست نمی‌آید.)

آیا می‌توان با فی براش یا خلال دندان رنگ را ترکیب کرد؟

استفاده از خلال دندان بسیار خطرناک است و جلوه بدی دارد. به همین دلیل از این وسیله استفاده نکنید.اما فی براش وسیله‌ای عالی برای ترکیب رنگ است.

آیا می‌توان سری‌های میکسر رنگ را کوتاه یا بلند کرد؟

بله. سری‌های این دستگاه قابلیت کوتاه و بلند شدن دارند.

از دستگاه میکسر رنگ برای ترکیب رنگ داخل بطری هم استفاده می‌شود؟

بله. به دلیل اینکه سری‌های میکسر رنگ تاتو قابلیت بلند شدن دارند. می‌توان از این وسیله برای ترکیب رنگ داخل قوطی رنگ استفاده کرد.  زمانی که می‌خواهید بطری رنگ را هم بزنید باید از دو سری استفاده کنید.

آیا رنگ‌های جامد نیازی به همزدن دارند؟

رنگ‌های جامدی که مخصوص میکرو و فیبروز ابرو هستند نیاز به ترکیب شدن دارند. حتی اگر به تنهایی بخواهید از رنگ‌های جامد استفاده کنید، بازهم باید این رنگ‌ها را باهم ترکیب کنید.

آیا می‌توان از دستگاه میکسر رنگ برای ترکیب رنگ جامد استفاده کرد؟

بله. با استفاده از این دستگاه می‌توان رنگ‌های جامد را ترکیب کرد. اتم‌ها و مولکول‌های رنگ تا سه دقیقه گرم و فعال می‌شوند. سپس فازهای مختلف رنگ در هم ترکیب می‌شوند و این رنگ‌ها آماده کاشت زیر پوست هستند.

قیمت میکسر رنگ چقدر است؟

قیمت این دستگاه بستگی به جنس و مدل آن دارد. حتما برای خرید این دستگاه از فروشگاه‌های معتبر اقدام به خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *