مقالات

میکسر رنگ تاتو و طرز استفاده از آن

میکسر رنگ تاتو

میکسر رنگ تاتو همانند فی براش برای ترکیب رنگدانه‌های تتو کاربرد دارد. میکسر رنگ دارای دو عدد باتری قلمی و دارای چند سر است. اما سرهای  میکسر رنگ تاتو، یکبار مصرف نیستند. به همین دلیل بعد از استفاده از آن می‌توان سری‌های آن را شست و مجددا استفاده کرد. همچنین لازم است این نکته را بدانید که سری‌های این دستگاه قابلیت اتصال به یکدیگر را دارند و با چند سری مختلف می‌توانید طول میکسر رنگ تاتو را افزایش دهید. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم بیشتر با میکسر رنگ تاتو آشنا خواهید شد.

میکسر رنگ تاتو چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

دستگاه میکسر رنگ تاتو یکی از لوازم پرکاربرد برای تاتو است. از این دستگاه برای همزدن رنگ‌ها و ترکیب رنگ تاتو استفاده می‌شود. اما متاسفانه برخی از پیگمنترها برای ترکیب رنگ از خلال دندان یا فی براش استفاده می‌کنند. خلال دندان وسیله‌ای بسیار خطرناک است و به هیچ عنوان نباید از آن استفاده کرد. اینگونه وسایل علاوه بر خطرناک بودن، باعث اتلاف وقت و خستگی مچ دست پیگمنتر می‌شوند. اما با استفاده از دستگاه میکسر رنگ، خود دستگاه به صورت دورانی رنگ را ترکیب کرده و در مدت زمان کمی این کار انجام خواهد داد.

انواع میکسر رنگ تاتو

همزن رنگ به سه دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • دسته اول آن دسته از همزن رنگ‌هایی است که رنگدانه و رنگ پایه را میکس و بعد از آن طی فرآیندی میکس رنگ بدست آمده را به ماده‌ای خمیری شکل تبدیل می‌کند. سپس آن ماده خمیری را داخل آسیاب ریخته تا خرد و پخش شود.
 • دسته دوم آن دسته از همزن‌هایی هستند که تنها وظیفه آسیاب کردن رنگدانه و رنگ پایه و میکس آنها را دارند. تفاوت این نوع با نوع اول این است که این نوع همزن‌ها تمامی این مراحل را به صورن همزمان انجام می‌دهند.
 • و دسته سوم آن دسته از همزن‌های رنگ هستند که فقط خمیر آسیاب شده را با مواد دیگری از رنگ میکس می‌کنند تا رنگ اصلی به دست آید.

مشخصات و ویژگی‌های همزن رنگ تاتو جعبه سفید و مشکی

دستگاه میکسر رنگ تاتو دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد:

 • این محصول دارای ابعاد کوچکی است.
 • دارای یک سری که با آرمیچر شروع به چرخش می‌کند.
 • میکسر رنگ تتو مناسب برای ترکیب رنگ تاتو می‌باشد.
 • انرژی این دستگاه از طریق دو عدد باتری قلمی (AA) تأمین می‌شود.
 • تغییر و تعویض وشستشوی سری‌های آن ممکن است.
 • دارای رنگ بندی‌های متنوع و کاملا بهداشتی می‌باشد.
 • دارای جنس‌های پلاستیکی و فلزی است.
 • منبغ تغذیه آن باتری است و با شاسی روشن و خاموش می‌گردد.
 • طول دستگاه برابر با 13 سانتی متر و منبع انرژی 2 باتری 1.5 ولتی است.
 • میکسر رنگ سبک وزن بوده و دارای 4 عدد سری قابل تعویض می‌باشد.

طرز استفاده از میکسر رنگ تاتو

قبل از اینکه رنگ تاتو را درون انگشتری رنگ تاتو بریزید باید آن را سه دقیقه تکان دهید. سپس با میکسر رنگ تاتو آن را مخلوط نمایید. چراکه رنگها معمولا در ظرف ته نشین می‌شوند. لازم است بدانید که رنگ‌های دارای آب و روغن باید حتما همزده شوند تا ترکیب واقعی آنها بدست آید. همچنین بعد از اینکه رنگ را درون انگشتری رنگ ترکیب کردید باید بازهم با میکسر رنگ تاتو، رنگ‌ها را ترکیب نمایید. چراکه باید تک تک اتم‌های تشکیل دهنده رنگ‌ها باهم ترکیب گردند.

نکته مهم در زمان ترکیب رنگ تاتو با میکسر رنگ تاتو

بعد از اینکه رنگ را درون انگشتری رنگ تاتو ریختید تنها از حرکت دورانی این دستگاه استفاده نکنید. چراکه در این حالت مولکول‌های رنگ‌ها پشت سر هم حرکت کرده و با هم برخوردی نخواهند داشت. روش صحیح استفاده از میکسر رنگ این است که باید حرکت‌های دورانی و علائم مثبت (+) و ضربدر (*) دستگاه را درون انگشتری رنگ تاتو پشت سر هم و به مدت 3 دقیقه تکرار کنید. در این حالت، برخورد مولکول‌ها به طور صحیحی اتفاق می‌‌افتد و ترکیب رنگ به خوبی انجام خواهد شد. همچنین باید به این نکته دقت کنید که سری مثبت (+) و منفی (-) باتری‌های دستگاه میکسر رنگ باید به درستی درون میکسر بر روی هم قرار گیرند.

مزایای استفاده از همزن رنگ تاتو

از این وسیله پیگمنترهای حرفه‌ای و باتجربه استفاده می‌کنند و همه مسترها به این موضوع کاملا آگاه هستند که رنگ‌های تاتو بعد از مدتی ته نشین می‌شوند. به همین دلیل باید رنگ ها را به خوبی همزد تا باهم ترکیب گردند. البته قبل از اینکه رنگ را درون انگشتری رنگ بریزید باید قوطی رنگ را با دست تکان داده و بعد از این کار باید با میکسر رنگ، پیگمنت‌ها را به خوبی با هم ترکیب نمایید. از جمله مزایای استفاده از این محصول عبارت است از:

 • ترکیب رنگ سریع از بهترین مزایای استفاده از این محصول است.
 • رنگ‌ها به طور یکدست باهم ترکیب می‌شوند. (عدم ترکیب رنگ‌ تاتو به طور یکدست ، باعث می‌شود تا رنگ دلخواه بدست نیاید.)

سوالات پرتکرار

در ادامه به سوالاتی که در این باره ممکن است برای شما عزیزان پیش بیاید، پاسخ داده‌ایم:

کاربردهای میکسر رنگ چیست؟

این دستگاه مدت زمان خدمات را کاهش داده و برای مخلوط کردن یکنواخت رنگ بسیار کاربردی است.

آیا می‌توان با فی براش یا خلال دندان رنگ را ترکیب کرد؟

استفاده از خلال دندان بسیار خطرناک است و جلوه‌ی بسیار بدی در ذهن مشتری ایجاد خواهد کرد. به همین دلیل از این وسیله استفاده نکنید. اما فی براش وسیله‌ای عالی برای ترکیب رنگ است و هیچگونه ضرری برای مشتری نخواهد داشت.

آیا سری‌های میکسر رنگ قابلیت کوتاه یا بلند شدن دارند؟

بله. سری‌های این دستگاه قابلیت کوتاه و بلند شدن دارند.

آیا از دستگاه میکسر رنگ برای ترکیب رنگ درون بطری هم استفاده می‌شود؟

بله. به دلیل اینکه سری‌های میکسر رنگ تاتو قابلیت بلند شدن دارند. می‌توان از آن برای ترکیب رنگ درون قوطی رنگ استفاده کرد. تنها باید به این نکته توجه کنید زمانی که می‌خواهید بطری رنگ را هم بزنید باید از دو سری استفاده نمایید.

آیا رنگ‌های جامد نیازی به همزدن دارند؟

رنگ‌های جامدی که مخصوص میکرو و فیبروز ابرو هستند نیاز به ترکیب شدن دارند. حتی اگر به تنهایی بخواهید از رنگ‌های جامد استفاده کنید، بازهم باید آنها را ترکیب نمایید.

آیا می‌توان از دستگاه میکسر رنگ برای ترکیب رنگ جامد استفاده کرد؟

بله. با استفاده از این دستگاه می‌توان رنگ‌های جامد را ترکیب کرد. اتم‌ها و مولکول‌های رنگ تا سه دقیقه گرم و فعال می‌شوند. سپس فازهای مختلف رنگ در هم ترکیب شده و این رنگ‌ها آماده کاشت در زیر پوست هستند.

قیمت میکسر رنگ چقدر است؟

قیمت این دستگاه بستگی به جنس و مدل آن دارد. حتما برای خرید این دستگاه از فروشگاه‌های معتبر اقدام به خرید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *