مقالات مرکز غزل زرگریان

مایع استنسیل الکتروم چیست و طرز استفاده آن چگونه است؟

مایع استنسیل
3.8
(9)

مایع استنسیل تاتو چیست؟ مایع استنسیل الکتروم یا مایع استنسیل تاتو یک محلول است که برای انتقال طرح تاتو استفاده می‌شود. ژل الکتروم تاتو یا ژل استنسیل سبب می‌شود تا طرح تاتو به‌راحتی بر روی بدن انتقال داده شود. مهم‌ترین دلیل استفاده از مایع استنسیل الکتروم Electrum و جایگزین مایع استنسیل ماندگاری بالای تتو است. مایع انتقال طرح تاتو یا الکتروم تاتو ساخت کشور آمریکا و محصول شرکت الکتروم است.

مایع استنسیل در صنعت تتو، طرفداران زیادی دارد. در واقع با خرید مایع استنسیل الکتروم (ژل انتقال دهنده تاتو) هیچ مشکلی برای تاتو آرتیست به وجود نمی‌آید و رنگ تاتو پاک نمی‌شود. در ادامه این مطلب از سایت غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم بیشتر با اینکه الکتروم تاتو چیست، مایع استنسیل چیست، جایگزین مایع استنسیل، ساخت مایع استنسیل، بهترین مایع استنسیل، قیمت مایع استنسیل تاتو و طرز استفاده از مایع استنسیل و .. آشنا خواهید شد.

مایع استنسیل چیست؟

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که استنسیل تاتو چیست؟ یکی از عوامل مهم برای اجرای یک طرح تاتو عالی، انتقال صحیح و درست طرح است. ژل الکتروم یا ژل استنسیل، طرح تتو را به نحو عالی و بدون مشکل بر روی پوست انتقال می‌دهد. البته در کنار مایع استنسیل الکتروم، کاغذ استنسیل تاتو نیز نقش مهمی در انتقال طرح به خوبی و بدون مشکل بر روی بدن دارد.

ساخت مایع استنسیل برای کشور آمریکا و محصول شرکت الکتروم است. الکتروم تاتو Electrum در صنعت تتو طرفداران زیادی دارد و جزو قوی‌ترین و بهترین مایع استنسیل محسوب می‌شود. زیرا در زمان کار و با وارد کردن سوزن تاتو در پوست، خونابه و رنگ باهم ترکیب می‌شوند و تاتو کار متوجه این موضوع نمی‌شود. به همین دلیل باید یک محلول وجود داشته باشد تا بتواند آنها را پاک کند. در چنین مواقعی بهترین انتخاب برای تاتو آرتیست، ژل استنسیل یا الکتروم استنسیل است.

تاتوکار باید با نحوه انتقال طرح تتو روی بدن و طریقه‌ی استنسیل کردن و همچنین نحوه استفاده از استنسیل روی پوست آشنا باشد. یادگیری طرز استفاده از استنسیل تاتو به تاتوکار کمک می‌کند که دیگر نگرانی بابت پاک شدن طرح تتو نداشته باشد.

الکتروم تاتو

مشخصات الکتروم تاتو

الکتروم تاتو دارای ویژگی‌ها و مشخصات زیر است:

 1. ژل استنسیل یک ژل غلیظ است که با استفاده از آن می‌توان طرح‌های دلخواه و پرینت شده را بر روی بدن انتقال داد.
  2. استفاده از ژل استنسیل تاتو بسیار آسان و راحت است.
  3. در زمان کار و استفاده از بهترین مایع استنسیل حتی اگر تاتو کار بر روی طرح دستمال بکشد، طرح تتو به هیچ عنوان پاک نمی‌شود. به همین دلیل با استفاده از مایع استنسیل تاتو دیگر جای هیچ نگرانی برای پاک شدن طرح تتو وجود ندارد.
  4. انواع طرح‌های تتو مانند طرح‌های ظریف، بزرگ، سه بعدی و… با استفاده از ژل استنسیل بر روی بدن انتقال داده می‌شود.
  5. برای ایجاد یک طرح عالی و بدون نقص علاوه بر مایع انتقال طرح تاتو به کاغذ استنسیل هم نیاز است. چراکه این دو محصول در کنار هم کارایی دارند.
  6. الکتروم تاتو ساخت کشور آمریکا است.
  7. محلول الکتروم مخصوص انتقال طرح تاتو، محلولی کاملا گیاهی و بدون حساسیت است.
  8. مایع انتقال طرح تاتو با تمامی کاربن‌های شابلون سازگار است.
  9. چسبندگی بالای این محصول باعث می‌شود تا انتقال طرح بر روی بدن به آسانی انجام شود.
  10. انواع الکتروم استنسیل برای انتقال طرح تاتو بسیار قوی هستند و در کل دنیا برای انتقال طرح تتو از این محلول استفاده می‌کنند.

طرز استفاده از مایع استنسیل

در نحوه استفاده از الکتروم تاتو می‌توان گفت تاتو کار باید از مشتری بخواهد یک روز قبل از اجرای کار، طرح مورد نظر خود را با سایز دلخواه پرینت کند. بعد از چاپ طرح، تاتو آرتیست باید طرح را بر روی کاغذ بچسباند.

سپس خطوط طرح باید با دقت و تمرکز بالا بر روی کاغذ استنسیل کشیده شود. در این مرحله تاتو آرتیست باید پوست را با مایع پاک کننده به خوبی تمیز و خشک کند. سپس در این مرحله باید مقداری الکتروم تاتو بر روی پوست مالیده شود.

سپس باید کاغذ بر روی پوست گذاشته شود و به مدت چند ثانیه ثابت بماند. در آخرین مرحله کاغذ برداشته می‌شود. زمانی که تمامی مراحل طرز استفاده از مایع استنسیل انجام شود، طرح به خوبی و بدون نقص بر روی بدن انتقال می‌یابد. با الکتروم استنسیل پیچیده‌ترین طرح‌ها هم بر روی پوست به راحتی و آسانی منتقل می‌شود.

قیمت مایع استنسیل تاتو چقدر است؟

قیمت مایع استنسیل الکتروم با توجه به کارایی و عملکرد که برای تاتو دارد بسیار عالی است. انتقال بادقت طرح تاتو یکی از عوامل تاثیرگذار بر کیفیت کار است. چراکه اگر طرح تاتو به خوبی منتقل نشود یا طرح تتو در حین کار پاک شود، تاتو کار در انجام تتو به مشکل خواهد خورد.

در نتیجه امکان کیفیت پایین کار بسیار زیاد است. بنابراین اگر تاتوکار هستید، حتما این محلول را با بهترین قیمت مایع استنسیل الکتروم خریداری کنید تا با چنین مشکلاتی روبرو نشوید.

تفاوت ژل استنسیل با مواد انتقال دهنده چیست؟

مهم‌ترین و اصلی‌ترین تفاوت الکتروم تاتو با سایر مواد انتقال دهنده این است که این مایع در تایم طولانی‌تری خشک می‌شود.

تایم خشک شدن ژل الکتروم بین 20 تا 30 دقیقه است. این در حالی است که برای دیگر مواد انتقال دهنده، 15 تا 20 دقیقه زمان کافیست تا محلول خشک شود. بعد از اتمام هر کدام از این زمان‌ها متناسب با نوع انتقال دهنده تاتو، تاتو آرتیست می‌تواند کار خود را شروع کند.

میزان مایع الکتروم تاتو باید چه اندازه باشد؟

میزان استفاده از ژل استنسیل و جایگزین مایع استنسیل باید به مقدار معینی باشد زیرا درصورت کم بودن این ژل، طرح به درستی چاپ نشده و در صورت زیاد بودن آن نیز پخش خواهد شد.

بهترین مایع استنسیل کدام است؟

الکتروم استنسیل یا الکتروم تاتو، قوی ترین و بهترین مایع استنسیل به شمار می‌رود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.8 / 5. تعداد آرا: 9

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید