مقالات

مایع استنسیل چیست و طرز استفاده آن چگونه است؟

مایع استنسیل

مایع استنسیل الکتروم یک محلول است که برای انتقال طرح تاتو استفاده می‌شود. ژل الکتروم سبب می‌شود تا طرح تاتو به راحتی بر روی بدن انتقال داده شود. مهم‌ترین دلیل استفاده از استنسیل تتو Electrum ماندگاری بالای تتو است. ژل انتقال دهنده تاتو یا مایع استنسیل تتو ساخت کشور آمریکا و محصول شرکت الکتروم است. این محصول در صنعت تتو، طرفداران زیادی دارد. در واقع با خرید مایع استنسیل تاتو هیچ مشکلی برای تاتو آرتیست به وجود نمی‌آید و رنگ تاتو پاک نمی‌شود. در ادامه این مطلب از سایت غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم بیشتر با مایع استنسیل و کاربردهای آن آشنا خواهید شد.

مایع استنسیل چیست؟

یکی از عوامل مهم برای اجرای یک طرح تاتو عالی، انتقال صحیح و درست طرح است. ژل الکتروم، طرح تتو را به نحو عالی و بدون مشکل بر روی پوست انتقال می‌دهد. البته در کنار این محلول، کاغذ استنسیل تاتو نقش مهمی دارد تا طرح به خوبی و بدون مشکل بر روی بدن انتقال داده شود. استنسیل تتو Electrum در صنعت تتو طرفداران زیادی دارد و جزو قوی‌ترین و بهترین مایع استنسیل محسوب می‌شود. زیرا در زمان کار و با وارد کردن سوزن تاتو در پوست، خونابه و رنگ باهم ترکیب می‌شوند و تاتو کار متوجه این موضوع نمی‌شود. به همین دلیل باید یک محلول وجود داشته باشد تا بتواند آنها را پاک کند. همچنین تاتو کار  از پاک نشدن طرح تاتو باید آسوده خاطر باشد. در چنین مواقعی بهترین انتخاب برای تاتو آرتیست، مایع استنسیل الکتروم است.

مشخصات ژل الکتروم

مایع استنسیل تاتو دارای ویژگی‌ها و مشخصات زیر است:

  1. ژل الکتروم یک ژل غلیظ است که با استفاده از آن می‌توان طرح‌های دلخواه و پرینت شده را بر روی بدن انتقال داد.
  2. استفاده از استنسیل تتو Electrum  بسیار آسان و راحت است.
  3. در زمان کار حتی اگر تاتو کار بر روی طرح دستمال بکشد، طرح تتو به هیچ عنوان پاک نمی‌شود. به همین دلیل با استفاده از این محلول دیگر جای هیچ نگرانی برای پاک شدن طرح تتو وجود ندارد.
  4. انواع طرح‌های تتو مانند طرح‌های ظریف، بزرگ، سه بعدی و… با استفاده از ژل انتقال دهنده تاتو بر روی بدن انتقال داده می‌شود.
  5. برای ایجاد یک طرح عالی و بدون نقص علاوه بر مایع استنسیل به کاغذ استنسیل هم نیاز است. چراکه این دو محصول در کنار هم کارایی دارند.
  6. مایع استنسیل الکتروم ساخت کشور آمریکا است.
  7. محلول الکتروم مخصوص انتقال طرح تاتو، محلولی کاملا گیاهی و بدون حساسیت است.
  8. مایع استنسیل تاتو با تمامی کاربن‌های شابلون سازگار است.
  9. دارای چسبندگی بسیار بالا: همین ویژگی باعث می‌شود تا انتقال طرح بر روی بدن به آسانی انجام شود.
  10. انواع مایع استنسیل تاتو برای انتقال طرح تاتو بسیار قوی هستند و در کل دنیا برای انتقال طرح تتو از این محلول استفاده می‌کنند.

طرز استفاده از مایع استنسیل

برای انتقال طرح تاتو بدن لازم است که تاتو کار از مشتری بخواهد یک روز قبل از اجرای کار، طرح مورد نظر خود را با سایز دلخواه پرینت کند. بعد از چاپ طرح، تاتو آرتیست باید طرح را بر روی کاغذ بچسباند. سپس خطوط طرح باید با دقت و تمرکز بالا بر روی کاغذ استنسیل کشیده شود. در این مرحله تاتو آرتیست باید پوست را با مایع پاک کننده به خوبی تمیز و خشک کند. سپس در این مرحله باید مقداری مایع استنسیل تاتو بر روی پوست مالیده شود. سپس باید کاغذ بر روی پوست گذاشته شود و به مدت چند ثانیه ثابت بماند. در آخرین مرحله کاغذ برداشته می‌شود. زمانی که تمامی این مراحل انجام شود، طرح به خوبی و بدون نقص بر روی بدن انتقال می‌یابد. با این محلول پیچیده‌ترین طرح‌ها هم بر روی پوست به راحتی و آسانی منتقل می‌شود.

قیمت مایه استنسیل چقدر است؟

قیمت مایع استنسیل (انتقال دهنده) الکتروم با توجه به کارایی و عملکرد که برای تاتو دارد بسیار عالی است. انتقال طرح تاتو یکی از عوامل تاثیرگذار بر کیفیت کار است. چراکه اگر طرح تاتو به خوبی منتقل نشود یا طرح تتو در حین کار پاک شود، تاتو کار در انجام تتو به مشکل خواهد خورد. در نتیجه امکان کیفیت پایین کار بسیار زیاد است. بنابراین اگر تاتوکار هستید، حتما این محلول را خریداری کنید تا با چنین مشکلاتی روبرو نشوید.

تفاوت مایع استنسیل با مواد انتقال دهنده چیست؟

مهم‌ترین و اصلی‌ترین تفاوت الکتروم با سایر مواد انتقال دهنده این است که مایع استنسیل در تایم طولانی‌تری خشک می‌شود. تایم خشک شدن ژل الکتروم بین 20 تا 30 دقیقه است. این در حالی است که برای دیگر مواد انتقال دهنده، 15 تا 20 دقیقه زمان کافیست تا محلول خشک شود. بعد از اتمام هر کدام از این زمان‌ها متناسب با نوع انتقال دهنده تاتو، تاتو آرتیست می‌تواند کار خود را شروع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *