مقالات مرکز غزل زرگریان

لولایت مو دخترانه بدون دکلره

لولایت مو دخترانه بدون دکلره
5
(6)

لولایت مو تکنیکی از لایت مو است که در مرکز غزل زرگریان توسط متخصصانی ماهر و باتجربه انجام می‌گیرد. لولایت روی موی دکلره باعث افزایش ضخامت و حجم مو می‌گردد. لولایت مو پرطرفدار امروزی با ایجاد سایه‌های رنگی در مو عمق زیادی ایجاد کرده و حجم موها را بیشتر نشان می‌دهد.

همانطور که می‌دانید تکنیک هایلایت سبکی است که در آن موها 3 درجه روشن‌تر است. اما در لولایت مو قضیه برعکس بوده و رنگ‌ مو 2 درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی آن می‌شود. بدین ترتیب درصورتی که خواستار مدل مو لولایت هستید، باید زمینه و پایه موهایتان را روشن کنید تا تکه‌های تیره مو خودشان را بهتر نشان دهند. در لولایت روی موی روشن، مو عمق جدیدی دریافت می‌کند.

اغلب افراد بعد از چندین مرتبه هایلایت کردن مو به‌منظور برگرداندن آن به حالت قبلی انواع لولایت مو نظیر لولایت شکلاتی، لولایت دودی و ... را انجام می‌دهند. برای تکنیک لولایت مو می‌توان از روش فویل یا بالیاژ مو که در هایلایت استفاده می‌شد نیز استفاده نمود.

در مرکز غزل زرگریان، متخصصان رنگ مو با آگاهی از مهم ترین تکنیک‌های رنگ مو لولایت، این تکنیک بروز را برای شما انجام می‌دهند.

لولایت (lowlight) چیست؟

لولایت مو یکی از روش‌های ترند و خاص برای رنگ کردن مو است. در تکنیک لولایت از رنگ‌هایی 2 تا 3 درجه تیره‌تر از رنگ زمینه و پایه مو برای حجیم‌تر نشان دادن موها استفاده می‌شود. به عبارتی در این سبک لایت مو، با رنگ‌های تیره‌تر از پایه اصلی مو، رگه‌هایی تیره در میان موها ایجاد می‌کنند تا کنتراست بیشتری میان تارهای مو با رنگ پایه و رنگ جدید ایجاد گردد.

اصولا آرایشگران به مشتریانی که موهای ظریف و کم‌پشتی دارند، اجرای سبک لولایت مو را پیشنهاد می‌دهند تا بعد از اجرای لولایت مو، موهایشان ضخیم‌تر و پرتر بنظر برسد.

از طرفی لولایت مو روی موی روشن مانند بلوند یا قهوه‌ای روشن، برای افزایش جلوه و زیبایی منحصربفرد مو توصیه می‌شود. استفاده از لولایت شکلاتی، لولایت دودی و ... برای افراد با موهای مشکی و تیره توصیه نمی‌شود. زیرا به علت نزدیکی رنگ مو با رنگ پایه، به چشم آمدن آن سخت خواهد بود و جذابیتی ندارد.

تفاوت هایلایت و لولایت مو چیست؟

شاید بسیاری از افراد گمان کنند که هایلایت و لولایت دو روش یکسانی هستند؛ اما باید گفت این دو تکنیک تفاوت‌هایی دارند که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

  1. اگرچه قانونی برای این دو تکنیک وجود ندارد اما معمولا تکنیک هایلایت روی موهای تیره نظیر مشکی و قهوه‌ای بهتر دیده می‌شود. درحالیکه لولایت روی موی روشن نظیر بلوند و قهوه‌ای روشن انجام می‌گیرد.
  2. همانطور که می‌دانید برای روشن‌تر شدن مو به مواد روشن کننده مثل پودر دکلره نیاز است که برای موها آسیب‌زا هستند. از این‌رو در میان این دو تکنیک، هایلایت نسبت به لولایت برای مو مضرتر است.
  3. باتوجه به اینکه هر دو تکنیک برای عمق دادن و حالتی خاص به مو انجام می‌گیرد، اما هایلایت باعث برق و حرکت در مو می‌شود. درحالیکه لولایت بیشتر به موها حجم داده و باعث پرتر بنظر رسیدن موها می‌گردد.
  4. این دو تکنیک گاهی فصل خاصی دارند؛ برای نمونه هایلایت اصولا بیشتر به سبک آرایش تابستانی می‌خورد. و انواع لولایت مو به دلیل وجود رنگ تیره در آن، معمولا برای فصل زمستان مناسب است.
  5. در هایلایت قسمت‌هایی از مو 2 تا 3 درجه از رنگ مو روشن‌تر شده اما در لولایت برعکس بخش‌هایی از مو تیره‌تر می‌شود.
  6. اصولا هایلایت روی موهایی با زمینه تیره و لولایت روی موی روشن انجام می‌شود.

انواع لولایت مو را بشناسید

در زیر به برخی از انواع لولایت مو اشاره می‌کنیم:

لولایت ماهگونی

درصورتی که دارای رنگ موی مایل به قرمز یا نارنجی هستید، لولایت ماهگونی رنگ موی ایده‌آلی برای شماست. این مدل لولایت با ایجاد عمق در سایه روشن‌های جذاب میان موهای شما چهر‌ه‌تان را متفاوت می‌کند.

لولایت روی مو قهوه‌ ای

درصورتی که دارای موهای قهوه‌ای تیره هستید و تمایل به پرحجم‌تر دیده شدن آن دارید، می‌توانید چند لولایت سیاه بین موهایتان بزنید. تا علاوه بر افزایش عمق در مو، ظاهری زیبا و پر حجم به موهای شما بخشیده شود. لولایت دودی یا خاکستری نیز برای موهای قهوه‌ای مناسب است.

لولایت قهوه ای

اگر جزو افرادی هستید که موهایتان را دائما بلوند یا روشن می‌کنید، اجرای لولایت قهوه‌ای یا لولایت شکلاتی باعث ایجاد تفاوت در چهره شما خواهد شد. البته شاید بهتر باشد برای ایجاد عمق در مو، تیرگی رنگ لولایت به ریشه موی شما نزدیکتر باشد.

لولایت روی موی بلوند

اجرای لولایت روی موی بلوند با رنگ تقریبا سیاه می‌تواند ظاهری فوق‌العاده به موی شما بدهد.

لولایت روی مو مشکی

اپرچه در بالا به این نکته اشاره شد که لولایت روی موی مشکی گزینه مناسبی نیست، اما ممکن است برخی علاقه‌مند به اجرای آن باشند. در این حالت اگر لولایت بیش از اندازه تیره نشده و بخش غظیمی از مو را در برنگیرد، ایده‌ای متفاوت برای رنگ مو می‌باشد.

لولایت روی موی روشن

اجرای لولایت روی موی روشن، یکی از بهترین و پرطرفدارترین گزینه‌ها در میان سایر انواع لولایت است. البته امروزه انواع دیگر لولایت نظیر لولایت شکلاتی، لولایت دودی، لولایت نسکافه‌ای و .. نیز از نمونه‌های پرطرفدار این سبک به شمار می‌روند.

از کجا متوجه شویم چه روشی برای رنگ مو مناسب تر است؟

یکی از دغدغه‌های اغلب بانوان برای انتخاب متد رنگ مو، این است که کدام روش برای آن‌ها مناسبتر می‌باشد. اکثر افراد امکان استفاده از کلیه روش‌های لایت به خصوص لولایت را دارند. اما در زمان استفاده از این روش‌ها باید در انتخاب رنگ مو توجه شود. برای نمونه افراد با پوست تیره، بهتر است از رنگ‌های تیره و گرم استفاده کنند.

بدین ترتیب روش هایلایت برای این افراد مناسب‌تر است. چراکه این روش برای موهایی با زمینه تیره استفاده می‌شود. درحالیکه برای افراد با پوست سفید و زمینه مو روشن، روش لولایت گزینه مناسبتری می‌باشد.

ما در مرکز غزل زرگریان با بهره‌گیری از متخصصانی ماهر در شناخت انواع روش‌های رنگ مو با درنظر گرفتن رنگ پوست، مو، تاتو و میکروبلیدینگ ابرو شما بهترین روش و رنگ را برای شما برمی‌گزینیم. متخصصان ما در این مرکز از بهترین و معتبرترین رنگ مو برای تضمین سلامت موهای شما استفاده می‌کنند.

ما در مرکز غرل زرگریان ضمن ارائه خدمات رنگ مو و آرایش و میکاپ عروسکی لایت عروس، انواع خدمات آرایش دائم نظیر فیبروز ابرو، تاتو خط چشم، تاتو رژ لب و ... را نیز ارائه داده‌ایم.

تفاوت لولایت و هایلایت مو با مش چیست؟

در روش هایلایت و لولایت اختلاف رنگ 2 تا 3 درجه است اما در مش این اختلاف بیشتر و 4 درجه می‌باشد.

روش لولایت مو برا چه رده سنی مناسب است؟

لولایت روی موی سفید و برای سنین بالاتر نیز استفاده می‌شود. درواقع با اجرای لولایت روی موی سفید باعث پوشاندن موهای سفید خواهید شد.

رنگ مناسب مو لولایت کدام است؟

به دیدگاه اغلب آرایشگران تکنیک لولایت برای افراد دارای رنگ مو با پایه روشن نظیر قهوه‌ای روشن، بلوند و .. مانند لولایت دودی پیشنهاد می‌شود.

تخفیف ویژه رنگ و لایت مو

نوع تخفیف مد نظر شما(Required)

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 6

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید