مقالات

علت تیرگی لب بعد از تاتو و میکروپیگمنتیشن

علت تیرگی لب بعد از تاتو و میکروپیگمنتیشن

علت تیرگی لب بعد از تاتو رژلب دائم به عوامل زیادی بستگی دارد. تیرگی لب بعد از تتو یکی از مشکلاتی است که برای افراد مختلف ایجاد می‌شود. کبودی لب ظاهری ناخوشایند ایجاد می‌کند. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان قصد داریم دلیل و علت تیرگی لب بعد از تاتو را بررسی کنیم. همچنین در این مطلب از مرکز غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم این مشکل را برای شما حل می‌کنیم تا در صورتی که با تیرگی لب مواجه شدید بتوانید آن را حل کنید.

دلیل تیرگی لب در میکروپیگمنتیشن

علت تیرگی لب بعد از تاتو بسیار زیاد هستند. به طور کلی به چند دلیل است که تاتو رژلب کبود می‌شود. یکی از این دلایل فشار دست نامناسب پیگمنتر در زمان کار است. از دیگر دلایل می‌توان به خشکی لب‌ها اشاره کرد. خشکی پوست لب باعث ایجاد کبودی و تیرگی لب‌ها بعد از میکروپیگمنتیشن می‌شود. به طور کلی دلایل تیرگی لب بعد از تتو عبارتند از:

  • فشار دست بالای مستر
  • استفاده زیاد از بی حسی تاتو یخی در زمان کار (مانند استفاده زیاد از بی حسی یخی جیلانگ)
  • ترکیب ناصحیح رنگ تاتو: برای مثال رنگ‌های سرد باید با رنگ‌های خنثی خود ترکیب شوند. برای این مورد مستر باید با رنگ شناسی در تاتو آشنا باشد.
  • یکی دیگر از علت های تیرگی لب بعد از تاتو، عمق نامناسب سوزن تاتو است.

لازم به ذکر است بدانید که اگر علت تیرگی لب بعد از تاتو، فشار نامناسب دست پیگمنتر باشد به سختی درمان می‌شود. زیرا مویرگ‌های لب ممکن است پاره شده باشد. پس در انتخاب مستر خود دقت زیادی به خرج دهید. اما اگر علت تیرگی لب بعد از تاتو ترکیب رنگ نامناسب تاتو بود می‌توان آن را با ترکیب با رنگ‌های دیگر اصلاح کرد.

چرا بعد از تاتو با کبودی لب مواجه می‌شویم؟

تغییر رنگ لب بعد از تاتو رژلب دائم موضوعی کاملا طبیعی است و همیشه رنگ لب‌ها بین 5 تا 6 درجه ریزش رنگ خواهند داشت. اما اگر تغییر رنگ به کبودی متمایل شد کاملا غیر طبیعی است. حتما توجه کنید که مستر شما باید متناسب با لب شما رنگ مناسبی را استفاده کند. هرچه مهارت مستر در رنگ شناسی تاتو و روش‌های ترکیب رنگ تاتو بیشتر باشد قطعا در مرحله اول کار به خوبی پیش خواهد رفت. پس حتما در انتخاب پیگمنتر خود دقت کنید.

نحوه انجام درست تاتو رژلب برای لب‌های تیره

اگر فرد مراجعه کننده از همان ابتدا لب‌های کبودی دارد، پیگمنتر باید برای رفع کبودی لب از رنگ نارنجی استفاده کند. پس مستر باید در زمان اجرای آرایش دائم برای لب‌های تیره به این موضوع دقت کند. اگر مستر از رنگ گوشتی برای لب‌های تیره استفاده کند، بعد از مدتی لب‌های مراجعه کننده کاملا بنفش شده و کبودی لب بعد از تاتو بسیار زیاد می‌شود. اگر مستر می‌خواهد از رنگ گوشتی استفاده کند باید رنگ گوشتی مناسبی را انتخاب کند و برای ادامه کار از این رنگ استفاده کند.

بنابراین هر مستری باید ابتدا ایرادات رنگ لب مراجعه کننده را برطرف کند. سپس به ادامه کار بپردازد. به طور کلی برای لب‌های تیره پیشنهاد می‌شود از رنگ‌هایی با تناژ نارنجی، گلبهی و قرمز روشن استفاده کنید.

میزان مهارت مستر در ایجاد رنگ مناسب برای تاتو لب

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، یکی از علت های تیرگی لب بعد از تاتو انتخاب رنگ نامناسب بود. کاشت رنگ در زمان اجرای کار و میزان مهارت مستر از اهمیت ویژه‌ای برخورددار است. توانایی در کنترل فشار دست یکی از مهارت‌های مهم برای هر مستری است. این موضوع یکی از شاه کلیدهای موفقیت در زمینه آرایش دائم لب است. همین توانایی و مهارت بر زیبایی نتیجه کار تاثیر زیادی دارد. یکی دیگر از علت تیرگی لب بعد از تاتو ، عدم فشار مناسب دست مستر در زمان کار است. مهارت مستر می‌تواند تا 98% موفقیت کار برای میکروپیگمنتیشن و تاتو لب تضمین کند.

رفع کبودی لب با میکروپیگمنتیشن و درمان خشکی لب

میزان رطوبت لب تاثیر زیادی بر روی نتیجه کار دارد. اگر لب‌های مراجعه کننده خشک است قطعا مستر در زمان اجرای تاتو با مشکل مواجه خواهد شد. یکی از علت‌های تیرگی لب بعد از تاتو، خشکی لب است. به همین دلیل بعد از مدتی شاهد تیرگی و کبودی لب بعد از میکرپیگمنتیشن خواهید بود.

برای رفع این مشکل حتما دو هفته قبل از تکنیک آرایش دائم برای لب باید مراجعه کننده از یک ویتامین عالی برای تقویت و رفع خشکی لب استفاده کند. قبل از اجرای کار باید لب‌های مراجعه کننده به خوبی بررسی شود. در صورتی که خشکی لب‌ها زیاد بود مستر نباید هیچ اقدامی انجام دهد. مراجعه کننده باید به مدت 2 هفته و حداقل روزی 3 بار مرتب لب‌های خود را یا یک کرم ویتامینه یا وازلین چرب کند. با این کار هم پیگمنتر در زمان اجرای کار راحت‌تر است و هم مراجعه کننده با مشکل تیرگی و کبودی لب مواجه نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *