مقالات

علت تغییر رنگ تاتو ابرو

علت تغییر رنگ تاتو ابرو

علت تغییر رنگ تاتو ابرو بسیار مهم است. دلایل زیادی وجود دارند که این مشکل رخ می‌دهد که در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم به تمامی دلایل این موضوع می‌پردازیم. همچنین در این مطلب راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکل به شما عزیزان می‌دهیم. تغییر رنگ تاتو یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر فردی است که تاتو و آرایش دائم انجام می‌دهد. در کل اگر به طور خلاصه بخواهیم به شما بگوییم دلیل ایجاد چنین اتفاقی تنها ریزش رنگ نیست. بلکه عواملی مثل تخصص و مهارت مستر، رنگ تاتو و نوع پوست در ایجاد این اتفاق تاثیر گذار هستند.

دلایل تغییر رنگ تاتو صورت، بدن و میکروبلیدینگ ابرو در روزهای ابتدایی

در روزهای اول رنگدانه‌ها بسیار شاداب و زیبا هستند. اما بعد از چند روز رنگ‌ها اکسیده می‌شوند و همزمان گلبول‌های سفید تتو این رنگدانه‌ها را مهاجم فرض می‌کنند و همراه آب میان بافتی روی رنگ تاتو را می‌پوشانند. در همان روزهای اول به دلیل اینکه بیشتر گلبول‌های سفید در ناحیه تتو شده تجمع کرده‌اند، رنگدانه‌ها کمرنگ و کمرنگ‌تر می‌شوند. بعد از یک هفته زخم‌های تتو  به حالت پوسته‌های خشک از روی پوست جدا می‌شوند. در این زمان بخشی از رنگ‌ها همراه با پوسته‌های خشک از روی پوست بلند می‌شوند. این امر کاملا طبیعی است و شما شاهد روشن‌تر شدن رنگ ابروهای خود خواهید بود. در این مرحله، رنگ تاتو جذابیت روزهای اولیه را ندارد و همین امر موجب نگرانی افراد می‌شود.

لازم است آگاه باشید که ریزش رنگ در تاتو یک اتفاق کاملا طبیعی است. به طور کلی هر پیگمنتری به شما این موضوع را می‌گوید که بعد از 14 روز رنگ اصلی تاتو نمایان می‌شود. اگر بازهم بعد از 14 روز احساس کردید که رنگ تتو کمرنگ و بی جان است و رضایت شما را جلب نمی‌کند، می‌توانید با مستر خود تماس بگیرید و موضوع را با او در میان بگذارید. اما زودتر از 14 روز نگرانی نباید داشته باشید و نباید مستر خود را قضاوت کنید.

علت تغییر رنگ در تاتو ابرو و بدن

تغییر رنگ تاتو ابرو و بدن به عوامل مختلفی بستگی دارد. در زیر به علت های تغییر رنگ تاتو ابرو و بدن اشاره کرده‌ایم:

 • اشتباه در زمان اجرای تتو و آرایش دائم
 • استفاده از محصولات بی کیفیت و نامرغوب
 • وجود برخی از بیماری‌ها در بدن مشتری
 • توجه نکردن به مراقبت‌های بعد از تتو

پس علت تغییر رنگ تاتو ابرو به دو عامل مهم بستگی دارد. یکی مشتری و دیگری مستر. چنانچه هر کدام از این دو عامل وظایف خود را بدرستی انجام ندهند شما شاهد تغییر رنگ تاتو هستید.

علت تغییر رنگ تاتو ابرو و نقش مستر در آن

یکی از مهم‌ترین عوامل در تغییر رنگ تاتو ابرو نقش مستر است. اگر مستر یا پیگمنتر مهارت و تجربه بالایی نداشته باشد رنگ تاتو بعد از مدتی تغییر پیدا می‌کند. یک مستر حرفه‌ای در زمان کار خود باید به نکات زیر توجه داشته باشد:

 • در حین تاتو پوست باید با یک دست کشیده شود.
 • فشار سوزن تاتو باید مناسب باشد تا کاشت رنگدانه‌ها یک شکل انجام شود.
 • اگر در زمان کار و اجرای تتو خونریزی مشاهده شد نشانه این است که کاشت رنگدانه به درستی انجام نشده است. این مسئله موجب بیرون آمدن رنگ از پوست و ریزش رنگ تاتو ابرو می‌شود. همچنین لازم است بدانید که خون اسیدی است و باعث بد رنگی تاتو می‌شود.
 • سرعت عمل تاتو کار یکی از مسائل بسیار مهم و علت‌های تغییر رنگ تاتو ابرو است. تزریق یکنواخت و مکث چند باره، موجب ثبات رنگ تاتو ابرو می‌شود. اگر رنگ به تعداد دفعات کم روی پوست زده شود ممکن است که عمل رنگ پذیری خوب صورت نگیرد.
 • زیاد بیرون بودن سوزن از دستگاه تاتو نیز در رنگ پذیری پوست بی تاثیر نیست و یکی از دلایل و علت تغییر رنگ تاتو ابرو همین موضوع است.
 • چنانچه رنگ تاتو بیش از حد روشن باشد رنگ پذیری به خوبی انجام نمی‌شود.
 • زاویه دست مستر و پیگمنتر در زمان کار بسیار مهم است و اگر این زاویه درست نباشد شما شاهد تغییر رنگ تاتو ابرو خواهید بود.

فشار دست مناسب

اگر فشار دست مستر زیاد باشد بافت‌های پوستی تخریب می‌شود و پوست خشک می‌شود. به این ترتیب رنگدانه‌های تاتو ریزش پیدا می‌کنند. همچنین فشار کم دست نیز یکی از علت‌های تغییر رنگ تاتو ابرو در میکروبلیدینگ ابرو و… است.

کند شدن سوزن تاتو از دلایل و علت تغییر رنگ تاتو ابرو

اگر سوزن تاتو کند شود تغییر رنگ تاتو ابرو رخ می‌دهد. چنانچه مدت زمان زیادی از سوزن استفاده شود سر سوزن کج می‌شود. سوزن کج توانایی ایجاد سوراخ و خراش بر روی پوست را ندارد و به همین ترتیب کاشت رنگ تا زمان تعویض سوزن باید به تعویق بیفتد تا مشتری با تغییر رنگ تاتو ابرو مواجه نشود.

انتخاب رنگ تاتو نامرغوب یکی از علت های تغییر رنگ تاتو ابرو

یکی از علت های تغییر رنگ تاتو ابرو استفاده از رنگ تاتو نامرغوب و بی‌کیفیت است. اگر از رنگ با کیفیت استفاده شود،تخریب بافت‌های پوست اتفاق نمی‌افتد و کاشت رنگ به خوبی انجام می‌شود.

استفاده زیاد از بی حسی از موارد مهم در علت تغییر رنگ تاتو ابرو

اگر یک بی حسی لیدوکائین زیادی داشته باشد رنگ پذیری تاتو به خوبی اتفاق نمی‌افتد. زیرا لیدوکائین از موادی است که اثر رنگ بری دارد.

عدم توجه به نوع پوست مشتری و عدم خنثی کردن پیگمنت مزاحم پوست

یک مستر باتجربه می‌داند که هر رنگی مناسب یک پوست خاص است. ملانین پوست افراد سفید، سرخ و سفید رنگدانه قرمز است. از طرفی رنگ قهوه‌ای ترکیبی از رنگ‌های مشکی، قرمز و زرد است. پس یکی از پیگمنت‌های اصلی این رنگ، قرمز است. زمانی که برای ابرو این نوع پوست بخواهید ترکیب رنگ را در انگشتری رنگ تاتو انجام دهید باید حتما نیم قطره رنگ زیتونی به ترکیب رنگ خود اضافه کنید.بر اساس چرخه رنگ در تاتو رنگ‌های زیتونی و قرمز روبروی هم قرار دارند. این د رنگ خنثی کننده هم هستند. طبیعتا اگر رنگدانه‌های قرمز خنثی نشوند شما شاهد قرمز شدن تاتو ابرو خواهید بود و یکی از دلایل اصلی قرمز شدن رنگ تاتو ابرو همین موضوع است.

علت تغییر رنگ تاتو ابرو  و نقش مشتری

یکی از عوامل و علت های تغییر رنگ تاتو ابرو عاملی به نام مشتری است. گاهی مشتری در عدم رنگ پذیری تاتو نقش دارد.این عوامل عبارتند از:

 • ابتلا به دیابت
 • ابتلا به بیماری‌های قلبی و تیروئید و…
 • وجود اختلالات هورمونی
 • مصرف داروهای اعصاب
 • مصرف قرص‌های جلوگیری
 • و مصرف نوشیدنی‌های الکلی
 • سیگار کشیدن
 • دوران پریودی، شیردهی و بارداری: در این دوران حتی ریموو تاتو هم به خوبی جواب نمی‌دهد چه برسد به انجام تاتو و آرایش دائم.
 • رقیق بودن خون
 • ضخیم یا نازک بودن پوست
 • رنگ پوست

یکی از دلایل تغییر رنگ تاتو این است که رنگ پذیری سمت چپ بدن کمتر از رنگ پذیری سمت راست است. به همین دلیل بهتر است که اگر می‌خواهید تاتو بدن انجام دهید طرح را در سمت راست بدن خود اجرا کنید. در مورد ابرو راه حلی در این باره وجود ندارد. اما مهارت مستر می‌تواند این مشکل را حل کند و ابروها را شبیه هم کند.

جنس پوست مشتری از موارد مهم در علت تغییر رنگ هاشور ابرو یا فیبروز

چرب بودن پوست مشتری یکی از دلایل تغییر رنگ تاتو ابرو است. افرادی که پوست چربی دارند، کاشت رنگدانه برای آنها به خوبی انجام نمی‌شود. مگر اینکه پیگمنتر در این زمینه تخصص و مهارت داشته باشد. برای اینکه این افراد نتیجه خوبی بگیرند باید حرکت و سرعت دست مستر بسیار عالی باشد و مستر باید تخصص و مهارت بالایی داشته باشد تا بتواند برای پوست‌های چرب بهترین کاشت رنگدانه را انجام دهد.

عدم توجه به مراقبت‌های بعد از تاتو یکی از علت‌های تغییر رنگ تاتو ابرو

به توصیه‌هایی که مستر به مشتری می‌کند باید توجه شود. نه باید پوست بیش از حد چرب شود و نه نباید بیش از حد خشک نگه داشته شود. باید حد تعادل بین این دو مورد رعایت شود. یکی از نکات مهم مراقبت بعد از تاتو نزدن آب به صورت است. تا سه روز به محل تاتو هیچ آبی نزنید. بنابراین در این مدت به حمام، استخر و سونا و جکوزی نروید. چراکه این امر یکی از علت تغییر رنگ تاتو ابرو است و در رنگ تاتو این موضوع اهمیت زیادی دارد. مصرف‌ کرم‌های لایه بردار از علت‌های تغییر رنگ تاتو ابرو است.

علت قرمز شدن رنگ تاتو چیست؟

در قدیم به دلیل اینکه رنگ‌ها دارای اکسید فلزات بودند تغییر رنگ تاتو به ته رنگ قرمز، نارنجی، سبز، طوسی و سرمه‌ای و … دیده می‌‌شد. به طور کلی مقدار زیاد اکسید آهن در رنگ تاتوها باعث پررنگ یا کم رنگ بودن و بد رنگی تاتو می‌شد. همچنین در گذشته رنگ تاتو در عمق بیشتری از پوست انجام میشد به همین دلیل پاک کردن آن سخت‌‌تر بود. اما امروزه مهم‌ترین دلیل قرمز شدن تاتو ابرو تجربه کم پیگمنتر است. افراد مبتدی و تازه کار دانش کافی برای شناخت صحیح رنگ تاتو ابرو و ترکیب رنگ را ندارند. البته گاهی بعد از چندین ماه یا چندین سال این اتفاق می‌افتد که دلیل‌های زیادی دارد. در بالا به دلیل‌های ایجاد این اتفاق اشاره کردیم.

روشهای پیشگیری از تغییر رنگ هاشور ابرو یا فیبروز چیست؟

در ادامه راهکارهایی ارائه داده‌ایم تا دچار تغییر رنگ تاتو نشوید:

 • رعایت مراقبت های فردی بعد از آرایش دائم
 • کمتر قرار گرفتن در معرض نور خورشید و بخار آب
 • استفاده نکردن از رنگ مشکی برای تاتو و استفاده از رنگ تاتو مرغوب
 • تا 3 روز حمام نروید.
 • محل تاتو را زیاد چرب نکنید. همچنین از کندن پوسته‌های زخم تاتو خودداری کنید.
 • مصرف کافئین و داروهای خاص دیابت و فشار خون و داروهای هورمونی باعث عدم رنگ پذیری پوست می‌شود.
 • عدم مصرف الکل و سیگار
 • مصرف قرص اعصاب باعث تغییر رنگ تاتو خواهد شد
 • رقیق بودن خون یا مصرف داروهای رقیق کننده خون باعث کمرنگ شدن تاتو و هاشور ابرو می شود. بنابراین از این داروها استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *