مقالات مرکز غزل زرگریان

علت قرمز شدن و تغییر رنگ تاتو ابرو و بررسی 5 دلیل اصلی آن

علت قرمز شدن و تغییر رنگ تاتو ابرو و بررسی 5 دلیل اصلی آن
4.1
(17)

علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو و تغییر رنگ تاتو ابرو یکی از نکات بسیار مهم و حائز اهمیت در آرایش دائم است. دلیل قرمز شدن رنگ تاتو ابرو، علت طوسی شدن رنگ تاتو و علت رنگ پس دادن تاتو می‌تواند به موارد زیادی بستگی داشته باشد. دلیل قرمز شدن رنگ تاتو ابرو و راهکارهای جلوگیری از آن مهم‌ترین دغدغه‌ هر فردی است که تاتو و آرایش دائم انجام می‌دهد. در کل می‌توان گفت دلیل ایجاد چنین اتفاقی تنها ریزش رنگ و به علت رنگ پس دادن تاتو نیست. بلکه عواملی مثل تخصص و مهارت مستر، رنگ تاتو و نوع پوست در قرمز شدن رنگ تاتو ابرو و تغییر رنگ تاتو تاثیرگذار هستند.

فهرست مطالب

در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان، بیشتر با اینکه علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو پس از مدتی چیست؟ آشنا خواهیم شد و به بررسی راه‌های از بین بردن قرمزی تاتو ابرو و رفع قرمزی تاتو ابرو را مشخص می‌کنیم.

فایل صوتی دلیل قرمز شدن رنگ تاتو ابرو

علت رنگ پس دادن تاتو و تغییر رنگ در روزهای ابتدایی

در روزهای اول رنگدانه‌ها بسیار شاداب هستند. اما بعد از چند روز، رنگ تاتو اکسید خواهد شد. در نتیجه، گلبول‌های سفید به این رنگدانه‌ها به چشم مهاجم نگاه کرده و با آب میان بافتی روی تاتو را کاور می‌نمایند. در همان روزهای اول به دلیل تجمع بالای گلبول‌های سفید در اطراف تاتو، رنگدانه‌ها کمرنگ خواهند شد. بعد از یک هفته زخم‌های تتو به‌صورت پوسته‌های خشک از روی پوست جدا می‌شوند. در این زمان بخشی از رنگ‌ها همراه با پوسته‌های خشک از روی پوست بلند خواهند شد. درنتیجه تاتو جذابیت خود را از دست داده و می‌تواند شما را نگران کند. این امر کاملا طبیعی است و شما به مرور شاهد روشن‌تر شدن رنگ ابروهای خود خواهید بود.

علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو

علت تغییر رنگ هاشور ابرو یا فیبروز چیست؟

تغییر رنگ تاتو ابرو و بدن به عوامل مختلفی بستگی دارد. در زیر به علت کم رنگ شدن تاتو بدن و علل تغییر رنگ تاتو ابرو اشاره کرده‌ایم:

 •  اشتباه در زمان اجرای تتو و آرایش دائم
 • استفاده از محصولات بی‌کیفیت و نامرغوب
 • وجود برخی از بیماری‌ها در بدن مشتری
 • توجه نکردن به مراقبت‌های بعد از تتو

باتوجه به موارد گفته شده نتیجه می‌گیریم، علت تغییر رنگ تاتو ابرو و علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو به دو عامل مهم بستگی دارد. یکی مشتری و دیگری مستر، چنانچه هر کدام از این دو عامل وظایف خود را بدرستی انجام ندهند شما شاهد قرمز شدن رنگ تاتو ابرو خواهید بود.

علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو و نقش مستر در آن

یکی از مهم‌ترین عوامل در علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو نقش مستر است. اگر مستر یا پیگمنتر مهارت و تجربه بالایی نداشته باشد رنگ تاتو بعد از مدتی تغییر پیدا می‌کند و شاهد قرمز شدن رنگ تاتو ابرو خواهید بود. یک مستر حرفه‌ای در زمان کار خود باید به نکات زیر توجه داشته باشد:

 • در حین تاتو، پوست باید با یک دست کشیده شود.
 •  فشار سوزن تاتو باید مناسب باشد تا کاشت رنگدانه‌ها یک شکل انجام شود.
 • خونریزی حین تاتو نشانه این است که کاشت رنگدانه به درستی انجام نشده است. این مسئله موجب بیرون آمدن رنگ از پوست و ریزش رنگ تاتو ابرو می‌شود. همچنین لازم است بدانید که خون اسیدی است و باعث بدرنگی تاتو می‌شود.
 •  سرعت عمل تاتو کار یکی از مسائل بسیار مهم و علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو است. تزریق یکنواخت و مکث چند باره، موجب ثبات رنگ تاتو ابرو می‌شود. اگر رنگ به تعداد دفعات کم روی پوست زده شود ممکن است که عمل رنگ‌پذیری خوب صورت نگیرد.
 • زیاد بیرون بودن سوزن از دستگاه تاتو نیز در رنگ‌پذیری پوست بی‌تاثیر نیست و یکی از دلایل و علت طوسی شدن رنگ تاتو همین موضوع است.
 • چنانچه رنگ تاتو بیش از حد روشن باشد رنگ‌پذیری به خوبی انجام نمی‌شود.
 •  زاویه دست مستر و پیگمنتر در زمان کار بسیار مهم است و اگر این زاویه درست نباشد، شما شاهد قرمز شدن رنگ تاتو ابرو خواهید بود.

فشار دست نامناسب علت طوسی شدن رنگ تاتو

اگر فشار دست مستر زیاد باشد بافت‌های پوستی تخریب شده و پوست خشک می‌شود. به این ترتیب رنگدانه‌های تاتو ریزش پیدا می‌کنند. همچنین فشار کم دست نیز یکی از علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو در میکروبلیدینگ و… است.

کند شدن سوزن تاتو علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو

کند شدن سوزن تاتو از دلایل و علت تغییر رنگ تاتو ابرو

اگر سوزن تاتو کند شود تغییر رنگ تاتو ابرو رخ می‌دهد. چنانچه مدت زمان زیادی از سوزن استفاده شود، سر سوزن کج خواهد شد. سوزن کج توانایی ایجاد سوراخ و خراش بر روی پوست را ندارد و به همین ترتیب کاشت رنگ تا زمان تعویض سوزن باید به تعویق بیافتد تا مشتری با تغییر رنگ تاتو ابرو مواجه نشود.

انتخاب رنگ تاتو نامرغوب یکی از علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو

انتخاب رنگ تاتو نامرغوب یکی از علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو

یکی از مهم‌ترین علل تغییر رنگ تاتو ابرو استفاده از رنگ تاتو نامرغوب و بی‌کیفیت است. اگر از رنگ باکیفیت استفاده شود، تخریب بافت‌های پوست رخ نداده و کاشت رنگ به خوبی انجام خواهد شد.

استفاده زیاد از بی‌حسی از موارد مهم در دلیل قرمز شدن رنگ تاتو ابرو

استفاده زیاد از بی‌حسی از موارد مهم در دلیل قرمز شدن رنگ تاتو ابرو

استفاده زیاد از بی‌ حسی تاتو یکی از دلایل و علل رنگ نگرفتن ابرو است. اگر یک ماده بی‌حسی لیدوکائین زیادی داشته باشد رنگ‌پذیری تاتو به خوبی اتفاق نمی‌افتد. زیرا لیدوکائین از موادی است که اثر رنگ بری دارد.

دلیل قرمز شدن رنگ تاتو ابرو و راهکارهای جلوگیری از آن

یک مستر باتجربه می‌داند که هر رنگی مناسب یک پوست خاص است. ملانین پوست افراد سفید، سرخ و سفید رنگدانه قرمز است. از طرفی رنگ قهوه‌ای ترکیبی از رنگ‌های مشکی، قرمز و زرد است. پس یکی از پیگمنت‌های اصلی این رنگ، قرمز است. زمانی که برای ابرو این نوع پوست بخواهید ترکیب رنگ را در انگشتری رنگ تاتو انجام دهید باید حتما نیم قطره رنگ زیتونی به عنوان خنثی کننده رنگ قرمز تاتو به ترکیب رنگ خود اضافه کنید. براساس چرخه رنگ در تاتو، رنگ‌های زیتونی و قرمز روبروی هم قرار دارند و رنگ زیتونی خنثی کننده رنگ قرمز تاتو است.

طبیعتا اگر رنگدانه‌های قرمز خنثی نشوند شما شاهد قرمز شدن تاتو ابرو خواهید بود و یکی از دلایل اصلی قرمز شدن رنگ تاتو ابرو همین موضوع است.

بهترین رنگ تاتو ابرو چه رنگی است؟

فرم و رنگ ابرو یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند در زیبایی و تعادل چهره شما تاثیرگذار باشد. از این‌رو انتخاب مناسب‌ترین رنگ تاتو برای آرایش دائم ابرو بسیار مهم و قابل توجه است. پیگمنتری که آرایش دائم صورت را انجام می‌دهد، برای تشخیص تناژ متناسب هر پوست و ترکیب‌های درست رنگ‌ها باید مهارت و تجربه بالایی داشته باشد. این شخص با توجه به درنظر گرفتن رنگ پوست و مو مشتری و با تسلط کامل بر مبحث رنگ‌ شناسی در تاتو می‌داند چه رنگی برای چه فردی مناسب است. همچنین می‌داند بهترین رنگ تاتو ابرو چه رنگی است و آن را برای مشتری خود انتخاب می‌کند.

همچنین پیگمنتر با آشنایی با تفاوت رنگ سرد و گرم و شناخت بهترین برندهای رنگ تاتو، رنگی ماندگاری و متناسب با سلیقه و چهره شما انتخاب می‌کند.

علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو پس از مدتی چیست؟

اگر شما هم هنوز برای این پرسش که علت تغییر رنگ در تاتوی ابرو چیست؟ پاسخی نیافتید، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا متوجه شوید چرا تاتو یا هاشور ابرو خیلی زود تغییر رنگ می‌دهد؟

یکی از عوامل و علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو و تغییر رنگ تاتو ابرو، شرایط مشتری است. بنابراین می‌توان گفت مشتری در عدم رنگ‌پذیری تاتو می‌تواند نقش داشته باشد. از عواملی که مشتری و شرایط او می‌تواند در رنگ‌پذیری تاتو مشکل ایجاد کند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ابتلا به دیابت
 • ابتلا به بیماری‌های قلبی و تیروئید و…
 •  وجود اختلالات هورمونی
 • مصرف داروهای اعصاب
 •  مصرف قرص‌های جلوگیری
 •  و مصرف نوشیدنی‌های الکلی
 •  سیگار کشیدن
 •  دوران پریودی، شیردهی و تاتو ابرو در بارداری: در این دوران حتی ریموو تاتو هم به خوبی جواب نمی‌دهد چه برسد به انجام تاتو و آرایش دائم.
 •  رقیق بودن خون
 •  ضخیم یا نازک بودن پوست
 •  رنگ پوست

یکی از دلایل و علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو این است که رنگ‌پذیری سمت چپ بدن کمتر از رنگ‌پذیری سمت راست است. به همین دلیل بهتر است که اگر می‌خواهید تاتو بدن انجام دهید طرح را در سمت راست بدن خود اجرا کنید. در مورد ابرو راه‌حلی در این باره وجود ندارد. اما مهارت مستر می‌تواند این مشکل را حل کند و ابروها را شبیه هم کند.

جنس پوست مشتری از موارد مهم در قرمز شدن رنگ تاتو ابرو

چرب بودن پوست مشتری و عدم استفاده از روش‌های کنترل چربی پوست یکی از دلایل و علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو و تغییر رنگ تاتو ابرو است. افرادی که پوست چربی دارند، کاشت رنگدانه برای آنها به خوبی انجام نمی‌شود. مگر اینکه پیگمنتر در این زمینه تخصص و مهارت داشته باشد. برای اینکه این افراد نتیجه خوبی بگیرند باید حرکت و سرعت دست مستر بسیار عالی باشد. همچنین مستر باید تخصص و مهارت بالایی داشته باشد تا بتواند برای پوست‌های چرب بهترین کاشت رنگدانه را انجام دهد.

عدم توجه به مراقبت‌های بعد از تاتو علت رنگ پس دادن تاتو

توجه به توصیه‌هایی که مستر به مشتری می‌کند، از نکات بسیار مهم برای جلوگیری از ریزش رنگ تاتو و همچنین جلوگیری از جوش زدن بعد از تاتو ابرو است. برای مثال پوست نه باید بیش از حد چرب باشد و نه باید بیش از حد خشک نگه داشته شود. باید حد تعادل بین این دو مورد رعایت شود. یکی از نکات مهم مراقبت بعد از تاتو نزدن آب به صورت است. تا سه روز به محل تاتو هیچ آبی نزنید. بنابراین در این مدت به حمام، استخر و سونا و جکوزی نروید. چراکه این امر یکی از علت رنگ پس دادن تاتو است و در رنگ تاتو این موضوع اهمیت زیادی دارد. همچنین مصرف‌ کرم‌های لایه بردار نیز از علت‌های تغییر رنگ تاتو ابرو است.

از بین بردن قرمزی تاتو ابرو

یکی از اتفاقات شایع بعد از انجام تاتو ابرو، قرمز شدن رنگ تاتو ابرو است. قرمز شدن رنگ تاتو ابرو می‌تواند به علت تجربه کم پیگمنتر و دلایل دیگر باشد. رنگ قرمز ماندگاری و دوام بیشتری نسب به سایر رنگدانه‌ها دارد. افراد با پوست روشن نیز، احتمال اینکه رنگ قرمز بیشتر خود را روی پوستشان نشان دهد بیشتر است. از آنجایی که این موضوع برای افراد خوشایند نیست، به دنبال دلیل قرمز شدن رنگ تاتو ابرو و راهکارهای جلوگیری از آن هستند. تغییر رنگ تاتو و رفع قرمزی تاتو ابرو در گذشته به‌خصوص از تیره به روشن امکان‌پذیر نبود.

اما امروزه می‌توان با فرمولاسیون‌‌های رنگی، قرمزی رنگ تاتو را از بین برد و رنگ تیره تاتو را به رنگ عسلی روشن درآورد. خنثی کردن ته رنگ قرمز تاتو با سرد کردن تناژ رنگ تاتو موجب رفع قرمزی تاتو ابرو می‌شود. از این رو می‌توان با توجه به علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو با استفاده از خنثی کننده رنگ قرمز تاتو موجب از بین بردن قرمزی تاتو ابرو شد.

ابروی تاتو شده را چگونه رنگ کنیم؟

برخی افراد بعد از تاتو ابرو از تیره بودن رنگ تاتو ابرو خود راضی نیستند. این دست از افراد در این هنگام با این پرسش روبرو می‌شوند که چگونه رنگ تاتو ابرو را روشن کنیم؟ یا ابروی تاتو شده را چگونه رنگ کنیم؟ در این مواقع فرد باید به این نکته توجه کند که به علت حساسیت پوست بعد از انجام تاتو، نباید آن را در موقعیت سختی قرار دهد. از این رو رنگ کردن ابرو بلافاصله بعد از انجام تاتو، فشار زیادی به پوست و مو وارد خواهد کرد.

بنابراین بهتر است بعد از گذشت حداقل دو هفته و حداکثر تا یک ماه از رنگ کردن ابرو بس از تاتو خودداری کنید. بعد از گذشت این مدت می‌توانید با مراجعه به مراکز معتبر اقدام به رنگ کردن ابرو خود نمایید. لازم به ذکر است در صورت تیره بودن رنگ تاتو می‌توان با استفاده از رنگ کاراملی و یا نارنجی، رنگ تاتو را روشن نمود. همچنین رنگ تاتو قرمز را نیز می‌توان با رنگ خردلی خنثی کرده و از بین برد.

علت کم رنگ شدن تاتو خط چشم

برخی افراد بعد از انجام تاتو خط چشم شاهد کم رنگ شدن تاتو خط چشم خود هستند. این مسئله می‌تواند به علت عدم مهارت تاتوکار یا عدم استفاده از جوهر تاتو اورجینال و مرغوب باشد. از دیگر دلایل رنگ نگرفتن تاتو خط چشم می‌توان به افرادی با پوست خیلی خشک و یا پوست چرب و تعرق زیاد، مصرف الکل و دخانیات، استفاده از داروهای خاص، انجام تاتو در دوران عادت ماهیانه، بارداری و شیردهی و…. اشاره کرد. همچنین از دیگر مشکلات شایع در تاتو خط چشم، آبی شدن آن و پخش رنگ تاتو خط چشم است.

بی‌کیفیت بودن جوهر تاتو، استفاده از جوهر مشکی، عدم تجربه پگیمنتر و … می‌تواند از دلایل آبی شدن تاتو خط چشم باشد.

راه‌های جلوگیری از تغییر رنگ هاشور ابرو و فیبروز چیست؟

شاید برای خیلی از افراد این پرسش پیش آمده باشد که علت تغییر رنگ بعد از هاشور ابرو چیست؟ اما آنچه مهم است، یافتن راهکارهایی است که از کم رنگ شدن فیبروز ابرو و تغییر رنگ فیبروز و هاشور ابرو جلوگیری کند. در ادامه به برخی از این راهکارها اشاره کرده‌ایم:

 •  رعایت مراقبت‌های فردی بعد از آرایش دائم
 •  در معرض مستقیم نور خورشید و یا بخار آب قرار نگیرید.
 • کمتر قرار گرفتن در معرض نور خورشید و بخار آب
 • رنگ تاتو مشکی انتخاب نکنید
 • تا 3 روز حمام نروید.
 • محل تاتو را زیاد چرب نکنید. همچنین از کندن پوسته‌های زخم تاتو خودداری کنید.
 • به هیچ عنوان از مواد کافئین‌دار، داروهای هورمونی، اعصاب و دیابت استفاده نکنید.
 • عدم مصرف الکل و سیگار
 • داروهای رقیق کننده خون سبب کمرنگ شدن تاتو و هاشور ابرو خواهد شد. در نتیجه پیشنهاد می‌نماییم در زمان مراجعه از این داروها استفاده نکنید.

دلیل اصلی قرمز شدن رنگ تاتو

در قدیم به دلیل اینکه رنگ‌ها دارای اکسید فلزات بودند تغییر رنگ تاتو به ته رنگ قرمز، نارنجی، سبز، طوسی و سرمه‌ای و … دیده می‌‌شد. به طور کلی مقدار زیاد اکسید آهن در رنگ تاتوها از دلایل و علت طوسی شدن رنگ تاتو، پررنگ یا کم‌رنگ بودن و بد رنگی تاتو است. همچنین در گذشته رنگ تاتو در عمق بیشتری از پوست انجام میشد. به همین دلیل پاک کردن آن سخت‌‌تر بود. اما امروزه مهم‌ترین دلیل قرمز شدن تاتو ابرو تجربه کم پیگمنتر است.

افراد مبتدی و تازه کار دانش کافی برای شناخت صحیح رنگ تاتو ابرو و ترکیب رنگ را ندارند. البته گاهی بعد از چندین ماه یا چندین سال این اتفاق می‌افتد که دلایل زیادی دارد. که در این مطلب به‌طور مفصل درباره آن توضیح داده‌ایم.

رنگ اصلی تاتو ابرو کی مشخص میشود؟

لازم است آگاه باشید که ریزش رنگ در تاتو یک اتفاق کاملا طبیعی است. به‌طور کلی هر پیگمنتریبه شما این موضوع را می‌گوید که بعد از 14 روز رنگ اصلی تاتو نمایان می‌شود. اگر باز هم بعد از 14 روز احساس کردید که رنگ تتو کمرنگ و بی‌جان است و رضایت شما را جلب نمی‌کند، می‌توانید با مستر خود تماس گرفته و موضوع را با او در میان بگذارید. اما زودتر از 14 روز نباید نگرانی داشته باشید و نباید مستر خود را قضاوت کنید.

علت ریزش رنگ تاتو بدن چیست؟

شاید شما هم پس از انجام تاتو بدن شاهد ریزش رنگ تاتو شده باشید. این پدیده ممکن است به دلایلی نظیر میزان چربی پوست، باز بودن منافذ پوستی و ترشح زیاد چربی اتفاق بیافتد. از طرفی استفاده از داروهایی مانند داروهای ضدبارداری، داروهای اعصاب، رقیق کننده خون، داروهای مخصوص افراد دیابتی و در کل داروهایی که بر روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارند، می‌تواند موجب ریزش رنگ تاتو بدن و ابرو گردد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد آرا: 17

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید