مقالات

رنگ شناسی در تاتو و اهمیت آن و شناخت چرخه رنگ

رنگ شناسی در تاتو

رنگ شناسی در تاتو و شناخت چرخه رنگ در همه دوره‌های زندگی انسان‌ها وجود داشته و در همه جا کاربرد داشته است. رنگ شناسی علاوه بر اینکه در تاتو کاربرد دارد بلکه در طراحی و دکوراسیون و چیدمان منزل و لباس‌ها و…. کاربرد دارد. با این وجود در تاتو یا آرایش دائم شناخت چرخه رنگ و انواع رنگ‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان بیشتر به موضوع رنگ شناسی در تاتو میپردازیم. پس با ما همراه باشید.

رنگ شناسی در تاتو (آرایش دائم) چیست؟

هر شخصی که در زمینه آرایش دائم، خدماتی را ارائه می‌دهد باید با رنگ شناسی و چرخه رنگ آشنایی داشته باشد. در این صورت پیگمنتر می‌تواند همه موارد را در زمینه کاری خود استفاده کند و نتیجه مطلوبی بدست آورد. پس دانستن این موضوع بسیار مهم است. همچنین زمانی که فردی تصمیم به انجام میکروبلیدینگ ابرو یا هاشور ابرو دارد لازم است که مستر با توجه به نوع پوست مشتری چندین رنگ تتو را با هم مخلوط کند. در واقع هرچه مهارت و تکنیک یک مستر بیشتر باشد قدرت تشخیص بیشتری برای ساخت رنگ مناسب دارد.

انواع رنگ تاتو

رنگ‌ها با توجه به فاکتورهای مختلفی دسته بندی می‌شوند. اما به طور کلی و از یک دیدگاه رنگ‌ها به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم بندی می‌شوند.

رنگ‌های اصلی

رنگ‌های اصلی شامل سه رنگ هستند. این سه رنگ به طور ذاتی در طبیعت وجود دارند. در ترکیب با این سه رنگ رنگ‌های دیگری ایجاد می‌شوند. با توجه به کم و زیاد کردن رنگ‌ها تناژهای مختلفی از رنگ‌ها ساخته می‌شود. این سه رنگ عبارتند از: قرمز، زرد و آبی. به این سه رنگ، رنگ‌های ذاتی طبیعی و اولیه گفته می‌شود.

رنگ‌های فرعی و شناخت آن برای رنگ شناسی در تاتو

در مقابل رنگ‌های اصلی، رنگ‌های فرعی قرار دارند. نام دیگر رنگ‌های فرعی، رنگ‌های ثانویه و مکمل است. این رنگ‌ها از ترکیب رنگ‌های اصلی به وجود می‌آیند. در واقع با کم و زیاد کردن رنگ‌های اصلی تنالیته رنگی آنها تغییر می‌کند. به همین دلیل به این نوع رنگ‌ها، رنگ‌های مکمل گفته می‌شود. رنگ‌های فرعی تکمیل کننده رنگ‌های اصلی هستند، به گونه‌ای که رنگ‌های اصلی را کامل می‌‎کنند و در چرخه رنگ کامل روبروی هم قرار دارند.

تقسیم بندی رنگ‌ها بر اثر انرژی

تقسیم بندی رنگ‌ها بر اثر انرژی

رنگ‌ها با توجه به عواملی به رنگ‌های گرم، سرد و خنثی تقسیم بندی می‌شوند. متناسب با نوع پوست از رنگ مناسب آن برای انتخاب رنگ تاتو استفاده می‌شود. در زیر به توضیح هر کدام از رنگ‌های سرد، گرم و خنثی پرداخته‌ایم:

رنگ‌های گرم و شناخت آن در رنگ شناسی در تاتو

رنگ‌های گرم دارای تناژ گرمی هستند. این رنگ‌ها شامل طیف رنگی زرد تا قرمز می‌شوند. در واقع از رنگ‌های گرم برای بیان کردن شادی و انرژی و حرکت استفاده می‌شود. رنگ‌هایی مثل قرمز و نارنجی، زرد و بنفشی که رو به قرمزی می‌رود جزو رنگ‌های گرم محسوب می‌شوند.

رنگ‌های سرد در رنگ شناسی در تاتو

یکی دیگر از انواع رنگ‌ها در شناخت رنگ شناسی در تاتو، رنگ‌های سرد است. رنگ‌های سرد تناژ سرد دارند. طیف رنگی آنها شامل رنگ‌های سبز تا بنفش است. از رنگ‌های سرد برای بیان سکوت، سکون و آرامش استفاده می‌شود. رنگ‌هایی مثل سبز و آبی و بنفش‌هایی که رو به آبی می‌روند جزو رنگ‌های سرد هستند.

رنگ‌های خنثی

برای رنگ شناسی در تاتو باید رنگ‌های خنثی را هم بشناسید. این نوع رنگ‌ها در ترکیب با رنگ‌های سرد و گرم به وجود می‌آیند. اما در هیچگدام از دو دسته رنگ‌های سرد و گرم قرار نمی‌گیرد. به همین دلیل به آنها رنگ‌های خنثی گفته می‌شود. یعنی رنگ‌های حنثی نه تناژ گرمی دارن و نه تناژ سردی. از جمله رنگ‌های خنثی می‌توان به رنگ‌های سفید، خاکستری و سیاه اشاره کرد.

ترکیب رنگ‌ها و اهمیت رنگ شناسی در میکروپیگمنتیشن

شناخت یک رنگ تتو خوب و مناسب پوست، کار دشواری است. باید در نظر داشت که معمولا رنگ تتو ابرو را باید چند درجه تیره‌تر از رنگ‌ ابرو انتخاب کرد. زیرا بعد از انواع آرایش دائم ابروها مانند فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ و ….. ممکن است که رنگ کمرنگ شود یا از بین برود. باید با استفاده از تناژهای مکمل پوست، رنگ‌ها را ترکیب کرد.

برای مثال اگر پوست مشتری دارای رنگ سردی است باید از رنگ‌های تناژ گرم استفاده شود. برای اینکه بتوانید تناژهای پوستی را بشناسید باید قبل از تاتو مو اضافی صورت را کوتاه کرد تا رنگ پوست به خوبی نشان داده شود. در نتیجه مستر می‌تواند بهترین رنگ‌ را با توجه به تناژ پوست و رنگ شناسی در تاتو برای مشتری خود انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *