مقالات مرکز غزل زرگریان

رنگ شناسی در تاتو و اهمیت آن و شناخت چرخه رنگ

رنگ شناسی در تاتو
4.4
(9)

رنگ شناسی در تاتو و شناخت چرخه رنگ در حوزه آرایش دائم و تاتو اهمیت بسیار فراوانی دارد. باتوجه به محدودیت در تناژ‌های رنگ تاتو، هنگامی که افراد تصمیم به انجام میکرو ابرو، بولد بروز ابرو و .. می‌گیرند، باید نکات طلایی ترکیب رنگ تاتو برای انواع پوست را بدانند. پوست شناسی تاتو و راز و رمزهای ترکیب رنگ برای داشتن تاتو ابرویی جذاب و متناسب با چهره فرد بسیار مهم است. درواقع می‌توان گفت پیگمنتر هر اندازه تجربه و مهارت بیشتری داشته باشد، قدرت تشخیص بهتری برای ساخت و ترکیب رنگ‌ها خواهد داشت.

شما در این مطلب از وب سایت مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان، با چرخه رنگ و دایره رنگ شناسی، رنگ های سرد، خنثی کننده رنگ قرمز تاتو، کاربرد رنگ نارنجی در تاتو و به طور کلی اهمیت رنگ شناسی و ترکیب رنگ در میکروپیگمنتیشن ابرو آشنا خواهید شد.

فایل صوتی آمورش رنگ شناسی در تاتو

رنگ شناسی در تاتو (آرایش دائم) چیست؟

بعد از پوست‌ شناسی در تاتو، رنگ شناسی در تاتو و شناخت چرخه رنگ و رنگ‌های سرد و گرم در تاتو از مباحثی است که یک پیگمنتر باید به آن مسلط باشد. درواقع به‌عبارتی دیگر پوست شناسی و رنگ شناسی و ترکیب رنگ‌ها مکمل هم هستند. رنگ شناسی در حوزه‌های آرایشی، عکاسی، نقاشی و … استانداردهایی دارد. اما نمی‌توان از اهمیت رنگ شناسی و ترکیب رنگ در میکروپیگمنتیشن و سایر تکنیک‌های آرایش دائم، غافل شد.

پیگمنتر باید دوره آموزش ترکیب رنگ تاتو ابرو و رنگ شناسی در تاتو و اهمیت شناخت خنثی کننده رنگ تتو را دیده و با ترکیب رنگ جهت انجام میکرو و یا هاشور ابرو آشنا باشد. همچنین برای انجام اسکالپ سر نیز باید حتما از رنگ مخصوص اسکالپ سر استفاده نمود.

انواع رنگ تاتو

رنگ تاتو در چرخه رنگ نسبت به پارامترهای مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود. درحالت کلی می‌توان این رنگ‌ها را به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم‌بندی نمود.

در واقع در رنگ شناسی در تاتو و میکروبلیدینگ اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، تفکیک رنگ‌های اصلی از فرعی و تشخیص آن‌هاست.

رنگ اصلی تاتو

قرمز، آبی و زرد رنگ‌های اصلی هستند. این سه رنگ در طبیعت زیاد دیده می‌شوند. رنگ‌‌های دیگر از ترکیب این سه رنگ اصلی ساخته می‌شوند.

بدین‌صورت که با کم و زیاد کردن این سه رنگ اصلی، می‌توان تناژهای مختلفی خلق کرد. این سه رنگ را می‌توان به‌عنوان رنگ‌های اولیه و ذاتی طبیعی در دایره رنگ شناسی برشمرد.

رنگ‌های فرعی تاتو

علاوه‌بر رنگ‌های اصلی، رنگ‌های فرعی نیز وجود دارند که این رنگ‌ها از ترکیب رنگ‌های اصلی بوجود می‌آیند. به رنگ‌های فرعی، رنگ‌های ثانویه و مکمل نیز می‌گویند. تنالیته‌های رنگی مختلف رنگ‌های فرعی را می‌توان از کم و زیاد کردن رنگ‌های اصلی بدست آورد.

از این‌رو می‌توان گفت که رنگ‌های فرعی مکمل رنگ‌های اصلی هستند. این رنگ‌ها در چرخه رنگ مقابل رنگ‌های اصلی قرار گرفته و آن‌ها را کامل می‌کنند.

تقسیم بندی رنگ‌ها بر اثر انرژی

ترکیب رنگ تاتو ابرو برای پوست سبزه و سفید و یا گندمی و ترکیب رنگ تاتو بدن مشکی و ... یکی از دغدغه‌های پیگمنترهای مبتدی است. شناخت پوست سرد و گرم در تاتو و خنثی کننده رنگ قرمز تاتو یکی ازمهم‌ترین مسائلی است که پیگمنتر باید به آن توجه کند. رنگ‌ها را می‌توان براساس عواملی به رنگ‌های سرد، گرم و خنثی دسته بندی نمود.

پیگمنتر با تخصص در زمینه رنگ شناسی در تاتو و دایره رنگ شناسی باید بتواند متناسب با رنگ پوست هر فرد، از رنگ تاتو مناسب آن استفاده کند. در ادامه مطلب به معرفی رنگ‌های سرد، گرم و خنثی می‌پردازیم:

تقسیم بندی رنگ‌ها بر اثر انرژی

شناخت رنگ گرم در تاتو

طیف رنگی قرمز و زرد تناژ گرمی دارند. در بیان کردن انرژی، حرکت و همچنین نشاط و شادی از تناژ رنگ‌های گرم استفاده می‌شود. رنگ‌های گرم عبارتند از؛ قرمز، زرد، نارنجی و بنفش متمایل به قرمز.

شناخت رنگ گرم در تاتو

رنگ‌های سرد در رنگ شناسی در تاتو

در چرخه رنگ و رنگ شناسی پوست در تاتو به دسته دیگری از رنگ‌ها برمی‌خوریم که دارای تناژ سرد هستند. رنگ‌های سبز تا بنفش دراین چرخه رنگی قرار می‌گیرند. از این تناژ رنگی در بیان سکون، آرامش و سکوت استفاده می‌گردد. رنگ‌های تناژ سرد شامل آبی، سبز و بنفش متمایل به آبی هستند.

رنگ‌های سرد در رنگ شناسی در تاتو

رنگ‌های خنثی

رنگ شناسی در تاتو و اهمیت شناخت خنثی کننده رنگ تتو از اهمیت زیادی برخوردار است. این دسته از رنگ‌ها از ترکیب رنگ‌های گرم و سرد حاصل می‌شوند. اما در هیچکدام از این دو دسته سرد و گرم قرار نمی‌گیرند و از این‌رو به آن‌ها رنگ‌های خنثی می‌گویند.

درواقع رنگ‌های خنثی نه دارای تناژ گرم هستند و نه تناژ سرد. رنگ‌های خنثی شامل رنگ‌های سفید، مشکی و خاکستری هستند. در کاور تاتو قدیمی و دکاپاژ ابرو افرادی که تتو آن‌ها قرمز شده است می‌توانند از خنثی کننده رنگ قرمز تاتو استفاده کند.

رنگ‌های خنثی

کاربرد رنگ زرد در تاتو

رنگ زرد در مقابل رنگ بنفش در چرخه رنگ قرار گرفته و خنثی کننده آن است. درصورتی که مشتری تاتو قدیمی با تناژ رنگ نفش یا رنگ قهوه‌ای با ته تناژ مزاحم بنفش داشته باشد، می‌توان از رنگ زرد برای خنثی کردن آن استفاه نمود.

رنگ زرد در دسته تناژ رنگی گرم قرار دارد و به‌منظور کاهش سردی انواع رنگ‌های تاتو بکار می‌رود.

کاربرد رنگ نارنجی در تاتو

رنگ نارنجی در چرخه رنگ جزو رنگ‌های گرم محسوب شده و در مقابل آبی قرار دارد. درنتیجه می‌توان گفت رنگ نارنجی و آبی مکمل و خنثی کننده هم هستند.

هنگامی که مشتری تاتو قدیمی دودی، خاکستری و یا رنگ سرد با ته تناژ خاکستری و دودی دارد، می‌توان با ترکیب رنگ نارنجی آن را خنثی نمود. مقدار رنگ نارنجی برای خنثی کردن رنگ‌های سرد بسته به شدت رنگ سرد در تاتو درنظر گرفته می‌شود.

بهترین رنگ تاتو ابرو چه رنگی است؟

انتخاب و شناخت رنگ تاتو مناسب با پوست فرد، امری دشوار است و نیاز به گذراندن دوره اموزش ترکیب رنگ تاتو ابرو دارد. همانطور که می‌دانید بعد از انجام آرایش دائم ابرو مانند: فیبروز ابرو، میکرو ابرو، بلید کرکی مویی و ….. ممکن است رنگ تاتو کمرنگ شده و یا از بین رود.

همچنین توجه به این نکته ضروری است که معمولا رنگ تاتو ابرو را باید چند درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی ابرو انتخاب نمود. از این رو پیگمنتر باید براساس این قوائد و شناخت چرخه رنگ، ترکیب رنگ را با استفاده از تناژهای مکمل پوست انجام دهد.

بهترین رنگ برای تاتو ابرو، رنگی است که متناسب با پوست افراد باشد. برای نمونه درصورتی که پوست مشتری رنگ سردی دارد، می‌بایست از تناژ‌های رنگ گرم استفاده شود. مستر باتجربه، براساس تناژ رنگ پوست فرد و آشنایی با رنگ شناسی در تاتو، بهترین ترکیب رنگ را برای اجرای تاتو در نظر می‌گیرد. همچنین بهتر است برای انجام تتو باکیفیت عالی در بهترین فصل برای تاتو اقدام به اینکار نمایید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 9

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید