مقالات

رقیق کننده رنگ تاتو و آموزش استفاده از سولوشن تاتو

رقیق کننده رنگ تاتو

رقیق کننده رنگ تاتو یا سولوشن چیست؟ رقیق کننده رنگ تاتو یک محلول است که برای ایجاد رنگ مشکی‌تر در تاتو و آرایش دائم استفاده می‌شود. با Shading Solution رنگ مشکی بهتری را می‌توان برای تاتو خط چشم ایجاد کرد. با استفاده از این محلول، کیفیت رنگ تاتو کم نمی‌شود. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین مرکز ریموو ابرو با ما همراه باشید تا بیشتر با رقیق کننده رنگ تاتو (سولوشن) آشنا شوید.

سولوشن تاتو چیست؟

برخی از پیگمنترها برای اینکه جوهر تاتو را رقیق کنند به جای Shading Solution از آب مقطر استفاده می‌کنند. این کار به شدت اشتباه است و کیفیت رنگ تاتو را کم می‌کند. اگر آب مقطر به صورت کامل با رنگ تتو ترکیب نشود، رنگ تتو روی پوست به صورت ناهماهنگ می‌نشیند. با سولوشن تاتو می‎‌توان جوهر تاتو را بدون ذره‌ای بی‌کیفیتی، رقیق کرد. با سولوشن تاتو سایه زدن تاتو بهتر و به صورت عالی انجام می‌شود. از سولوشن برای رنگ‌هایی که بر پایه آب هستند استفاده می‌شود. از رقیق کننده رنگ تاتو برای شیدینگ و سایه‌های سه بعدی تاتو بدن استفاده می‌شود. استفاده از این محلول به طبیعی بودن رنگ و طرح تاتو کمک زیادی می‌کند.

آموزش استفاده از سولوشن تاتو

رنگ‌های تاتو تنوع زیادی دارند که گاهی ممکن است برای مشتری به رنگ یا پیگمنت دیگری نیاز داشته باشید. در چنین مواقعی پیگمنتر با رقیق کننده رنگ تاتو یا سولوشن برای روشن‌تر کردن و خوش رنگ کردن رنگ استفاده می‌شود. به علاوه تمامی این موارد برای حفظ رعایت بهداشت باید رنگ و جوهر تاتو با سولوشن تاتو ترکیب شود. آموزش استفاده از رقیق کننده رنگ (سولوشن) به شرح زیر است:

ابتدا رنگ مورد نظر را درون انگشتری رنگ تاتو بریزید. (به این نکته توجه کنید که هرچه رنگ بیشتری بریزید غلظت رنگ شما کمتر است). بعد از این کار مقداری از محلول رقیق کننده رنگ تاتو (سولوشن) را به ترکیب رنگ تاتو خود اضافه کنید. با فی براش تمامی ترکیبات رنگ تاتو را به خوبی ترکیب کنید. با این کار به رنگ مشکی که دارای سایه‌های خاکستری است می‌رسید. سپس با 1 یا دو قطره رنگ سفید را به سایه‌هایی که می‌خواهید روشن‌تر کنید اضافه کنید.

معرفی بهترین برندهای Shading Solution

چنانچه پیگمنت‌های رنگی بالایی دارید بهتر است از رقیق کننده رنگ تاتو به صورت مایع استفاده کنید. بدون تغییر تناژ رنگی می‌توانید با استفاده از محلول رقیق کننده رنگ تاتو، تناژهای رنگی زیادی از رنگ خود داشته باشید. محلول سولوشن به مسترها کمک می‌کند تا رنگ‌های بیشتری بسازند. با رنگ‌های اصلی و پایه‌های روشن‌تر آن رنگ می‌توانید با سولوشن رنگ‌های بیشتری داشته باشید. در زیر به انواع برندهای سولوشن تاتو اشاره کرده‌ایم:

رقیق کننده رنگ تاتو (سولوشن) INTENZ

اکثر رنگ‌های تاتو باید رقیق شوند. زیرا با رقیق کننده رنگ تاتو، کیفیت جوهر تتو بیشتر می‌شود و مصرف رنگ کمتر می‌شود. به همین دلیل از رقیق کننده رنگ استفاده می‌شود. این برند جزو یکی از بهترین رقیق کننده‌های رنگ تتو است. متاسفانه برخی از پیگمنترها به جای این محلول از آب مقطر استفاده می‌کنند. استفاده از آب مقطر بسیار بد است و کیفیت رنگ تاتو را کم می‌کند.

از لحاظ شیمیایی پیوندهای آب با رنگ تاتو همخوانی ندارند و باهم ترکیب نمی‌شوند. بنابراین با استفاده از آب مقطر، جوهر تاتو به خوبی ترکیب نمی‌شود. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم برای رقیق کردن رنگ جامد یا مایع حتما از رقیق کننده رنگ تاتو استفاده کنید.مواد تشکیل دهنده برند اینتنز عبارت است از:

 • گلیسیرین
 • نارون کوهی
 • آب مقطر

محلول رقیق کننده رنگ تاتو (سولوشن) وردفیمس

رقیق کننده رنگ وردفیمس یک محلول و مایع رقیق کننده است. معمولا این برند را با نام‌های شیدرسولوشن و سولوشن شیدینگ می‌شناسند. برند فیمس یکی از محبوب‌ترین برندهای رقیق کننده رنگ است. از این برند برای ایجاد سایه در هاشور ابرو و رقیق کردن رنگ استفاده می‌کنند. از جمله ویژگی‌های این برند عبارت است از:

 • 120 میل حجم
 • مورد استفاده برای سایه زنی
 • تثبیت کننده رنگ تاتو

سولوشن تاتو چیک

محلول رقیق کننده رنگ چیک یکی از ابزارهای جانبی در آرایش دائم است. از این برند برای رقیق کردن رنگ تاتو استفاده می‌شود. این محصول از کمپانی آلمان است. از جمله مشخصات این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 25 میل حجم
 • تثبیت کننده رنگ تاتو
 • کیفیت بالا

کاربردهای محلول رقیق کننده رنگ

از سولوشن تاتو برای موارد زیر استفاده می‌شود:

 1. زمانی که جوهر تاتو بسیار خشک یا غلیظ است.
 2. برای ساخت گری واش استفاده از این محلول یکی از واجبات است.
 3. مورد استفاده برای سایه زنی و شیدینگ:  در این موارد به رنگ ملایم‌تری نیاز است و این محلول می‌تواند جوهر تتو را کمرنگ‌تر کند.

به هیچ عنوان به جای رقیق کنده از آب مقطر استفاده نکنید. زیرا بخش‌های مختلف رنگ دارای مواد آلی و معدنی هستند و آب مقطر نمی‌تواند این مواد را در خود حل کند.

قیمت سولوشن تاتو

قیمت محلول رقیق کننده رنگ با توجه به کارایی و عملکردی که دارد بسیار عالی است. چنانچه قصد دارید این محلول را خریداری کنید حتما از فروشگاه‌های معتبر آن را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *