مقالات

رقیق کننده رنگ تاتو و آموزش استفاده از سولوشن تاتو

رقیق کننده رنگ تاتو

رقیق کننده رنگ تاتو یا سولوشن چیست؟ رقیق کننده رنگ تاتو یک محلول است که برای ایجاد رنگ مشکی‌تر در تاتو و آرایش دائم استفاده می‌گردد. با Shading Solution رنگ مشکی بهتری را می‌توان برای تاتو خط چشم ایجاد کرد. همچنین با استفاده از محلول رقیق کننده رنگ  تاتو، کیفیت رنگ تتو کم نخواهد شد. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین مرکز ریموو ابرو با ما همراه باشید تا بیشتر با رقیق کننده رنگ تاتو (سولوشن) آشنا شوید.

رقیق کننده رنگ تتو با نام‌های شیدر سولوشن و سولوشن شیدینگ نیز شناخته می‌شود و برای ایجاد سایه در بین پیگمنترها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. تا انتهای این مطلب به برندهای این محصول و کاربردهای آن اشاره خواهیم کرد.

رقیق کننده رنگ تاتو یا سولوشن تاتو چیست؟

برخی از پیگمنترها برای اینکه جوهر تاتو را رقیق کنند به جای Shading Solution از آب مقطر استفاده می‌کنند. این کار به شدت اشتباه است و کیفیت رنگ تاتو را کمتر خواهد کرد. اگر آب مقطر به صورت کامل با رنگ تتو ترکیب نشود، رنگ تتو روی پوست به صورت ناهماهنگ می‌نشیند. اما با سولوشن تاتو می‎‌توان جوهر تاتو را بدون ذره‌ای بی‌کیفیتی، رقیق کرد. با استفاده از محلول رقیق کننده رنگ تاتو، سایه زدن تاتو بهتر و به صورت عالی‌تر انجام می‌گردد. همچنین از رقیق کننده رنگ تاتو برای شیدینگ و سایه‌های سه بعدی تاتو بدن استفاده می‌شود. استفاده از این محلول به طبیعی بودن رنگ و طرح تاتو کمک زیادی خواهد کرد.

آموزش استفاده از سولوشن تاتو

از آنجایی که رنگ‌های تاتو تنوع زیادی دارند، گاهی ممکن است برای مشتری به رنگ یا پیگمنت دیگری نیاز باشد. در چنین مواقعی پیگمنتر از رقیق کننده رنگ تاتو یا سولوشن برای روشن‌تر کردن و خوش رنگ کردن رنگ تتو استفاده می‌کند . به علاوه تمامی این موارد برای حفظ رعایت بهداشت باید رنگ و جوهر تاتو با سولوشن تاتو ترکیب شود. آموزش استفاده از رقیق کننده رنگ (سولوشن) به شرح زیر است:

ابتدا رنگ مورد نظر را درون انگشتری رنگ تاتو بریزید. (به این نکته توجه کنید که هرچه رنگ بیشتری بریزید غلظت رنگ شما کمتر است). بعد از این کار مقداری از محلول رقیق کننده رنگ تاتو (سولوشن) را به ترکیب رنگ تاتو خود اضافه کنید. با فی براش تمامی ترکیبات را به خوبی ترکیب نمایید. با این کار به رنگ مشکی که دارای سایه‌های خاکستری است، خواهید رسید. سپس با کمک یک یا دو قطره رنگ سفید، می‌توانید سایه‌هایی که می‌خواهید را روشن‌تر کنید.

معرفی بهترین برندهای Shading Solution

چنانچه پیگمنت‌های رنگی بالایی دارید بهتر است از رقیق کننده رنگ تاتو به صورت مایع استفاده کنید. بدون تغییر تناژ رنگی می‌توانید با استفاده از محلول رقیق کننده رنگ تاتو، تناژهای رنگی زیادی از رنگ خود داشته باشید. محلول سولوشن به مسترها کمک می‌کند تا رنگ‌های بیشتری بسازند. با رنگ‌های اصلی و پایه‌های روشن‌تر آن رنگ و با کمک سولوشن، رنگ‌های بیشتری می‌توانید داشته باشید. در ادامه به انواع برندهای سولوشن تاتو اشاره کرده‌ایم:

رقیق کننده رنگ تاتو (سولوشن) INTENZ

اکثر رنگ‌های تاتو باید رقیق شوند. زیرا با رقیق کننده رنگ تاتو، کیفیت جوهر تتو بیشتر و مصرف رنگ کمتر خواهد شد. این برند جزو یکی از بهترین رقیق کننده‌های رنگ تتو می‌باشد. اما متاسفانه برخی از پیگمنترها به جای این محلول از آب مقطر استفاده می‌کنند. استفاده از آب مقطر بسیار بد است و کیفیت رنگ تاتو را کم خواهد کرد.

از لحاظ شیمیایی پیوندهای آب با رنگ تاتو همخوانی ندارند و باهم ترکیب نمی‌شوند. بنابراین با استفاده از آب مقطر، جوهر تاتو به خوبی ترکیب نمی‌گردد. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم برای رقیق کردن رنگ جامد یا مایع حتما از رقیق کننده رنگ تاتو استفاده نمایید. مواد تشکیل دهنده برند اینتنز عبارت است از:

 • گلیسیرین
 • نارون کوهی
 • آب مقطر

برای ایجاد رنگ مشکی رقیق‌تر جهت شیدینگ و طرح‌های تاتو می‌توان از برند اینتنز استفاده کرد.

محلول رقیق کننده رنگ تاتو (سولوشن) وردفیمس

رقیق کننده رنگ وردفیمس یک محلول و مایع رقیق کننده است. معمولا این برند را با نام‌های شیدرسولوشن و سولوشن شیدینگ می‌شناسند. برند فیمس از محبوب‌ترین برندهای رقیق کننده رنگ تتو می‌باشد. از این برند برای ایجاد سایه در هاشور ابرو و رقیق کردن رنگ استفاده می‌‌شود. از جمله ویژگی‌های این برند عبارت است از:

 • 120 میل حجم
 • مورد استفاده برای سایه زنی بهتر
 • تثبیت کننده رنگ تاتو

محلول رقیق کننده رنگ (سولوشن) چیک

محلول رقیق کننده رنگ چیک از ابزارهای جانبی در زمان آرایش دائم است. این محصول تولید کمپانی آلمان می‌باشد. در ادامه به مشخصات این برند اشاره خواهیم کرد:

 • 25 میل حجم
 • تثبیت کننده رنگ تاتو
 • کیفیت بالا

رقیق کننده رنگ Solid ink

با استفاده از رقیق کننده رنگ تتو برند Solid ink کیفیت کار بسیار بالا رفته و مصرف مواد و رنگ کاهش خواهد یافت. این برند برای رقیق کردن رنگ جامد یا مایع و ترکیب رنگ بسیار کاربردی می‌باشد. مواد تشکیل دهنده رقیق کننده رنگ تتو Solid ink شامل گلیسیرین، نارون کوهی و آب مقطر می‌باشد.

کاربردهای محلول رقیق کننده رنگ

از سولوشن تاتو برای موارد زیر استفاده می‌شود:

 1. زمانی که جوهر تاتو بسیار خشک یا غلیظ است.
 2. برای ساخت گری واش استفاده از این محلول یکی از واجبات است.
 3. مورد استفاده برای سایه زنی و شیدینگ می‌باشد. در این موارد به رنگ ملایم‌تری نیاز است و این محلول می‌تواند جوهر تتو را کمرنگ‌تر کند.
 4. مناسب برای افزایش قدرت تثبیت کنندگی و ماندگاری رنگ‌های میکروپیگمنتیشن و تاتو بدن می‌باشد.

به هیچ عنوان به جای رقیق کننده از آب مقطر استفاده نکنید. زیرا بخش‌های مختلف رنگ دارای مواد آلی و معدنی هستند و آب مقطر نمی‌تواند این مواد را در خود حل کند.

سوالات پر تکرار درباره قطره تثبیت کننده رنگ تاتو

در ادامه به سوالات پرتکرار شما عزیزان در این باره پاسخ داده‌ایم:

آیا ماندگاری تاتو با سولوشن تتو بیشتر خواهد شد؟

بهترین رنگ‌ها برای فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ، رنگ‌های جامد هستند. اما اینگونه رنگ‌ها ماندگاری بالایی ندارند. به همین جهت برای ترکیب رنگ و افزایش ماندگاری تاتو از سولوشن تتو استفاده می‌شود. با دو قطره محلول تثبیت کننده ماندگاری تاتو بسیار عالی و فوق العاده خواهد شد.

قیمت سولوشن تاتو چقدر است؟

قیمت محلول رقیق کننده رنگ با توجه به کارایی و عملکردی که دارد بسیار عالی است. چنانچه قصد خرید این محلول را دارید، حتما از فروشگاه‌های معتبر آن را خریداری نمایید.

آیا می‌توان از سولوشن تاتو برای رقیق کردن انواع رنگ‌های تاتو استفاده کرد؟

از سولوشن برای رنگ‌هایی که بر پایه آب و جامد هستند استفاده می‌شود.

آیا محلول تثبیت کننده رنگ تاتو به طبیعی بودن رنگ تتو کمک خواهد کرد؟

با استفاده از این محلول رنگ تاتو کم رنگ‌تر شده و برای سایه‌های سه بعدی و شیدینگ بسیار مناسب می‌باشد و از همین جهت به طبیعی بودن رنگ تتو کمک زیادی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *