مقالات مرکز غزل زرگریان

دیجیتال بلیدینگ چیست؟

دیجیتال بلیدینگ
5
(6)

دیجیتال بلیدینگ جدیدترین تکنیک آرایش دائم محسوب می‌شود که با کارتریج‌های ظریف و قطر سوزن نانو بوسیله دستگاه دیجیتال بلیدینگ اجرا می‌شود.  این تکنیک نتایج ظریف و طبیعی همانند دیگر تکنیک‌های آرایش دائم نظیر فیبروز ابرو و بلیدینگ به دنبال دارد. دیجیتال بلیدینگ لب، دیجیتال بلیدینگ ابرو ، دیجیتال بلیدینگ چشم برای آرایش دائمی لب‌ها، ابروها، چشم‌ها و ... توسط دستگاه‌های پیشرفته میکروپیگمنتیشن ساخت آمیا انجام می‌شود.

در این روش کاشت رنگدانه‌ها توسط منافذی بسیار ظریف در عمقی مناسب از لایه‌های پوست انجام می‌گیرد. این روش به عنوان جدیدترین متد آرایش دائم اولین بار توسط برند آلمانی آمیا معرفی گردید. شما با انجام دیجیتال بلیدینگ ابرو ظرافت و زیبایی روش میکروبلیدینگ با ماندگاری و طرافت بیشتر بدون آسیب به پوست خواهید داشت.

در ادامه این مطلب از وب سایت مرکز غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم به بررسی مزایا و معایب این روش پرداخته و به پرسش‌هایی از قبیل دیجیتال بلیدینگ ابرو طبیعی‌تره یا میکروبلدینگ؟ تفاوت میکروبلیدینگ و دیجیتال بلیدینگ چیست؟ عوارض دیجیتال بلیدینگ ابرو، قیمت دیجیتال بلیدینگ ابرو، طراحی ابرو با دستگاه و.. پاسخ خواهیم داد.

دیجیتال بلیدینگ ابرو، لب و چشم چیست؟

اغلب افراد به‌منظور رفع نواقص صورت نظیر کم پشتی ابروها، رفع عدم تقارن در ابرو و یا داشتن آرایشی طبیعی و دائمی در چهره خود به سراغ تکنیک‌های آرایش دائم می‌روند. این دست از افراد با اجرای تکنیک دیجیتال بلیدینگ ابرو، خطوطی ظریف همانند تارهای مو در ابرو کاشته و همچنین با ایجاد سایه پودری در ابرو، زیبایی و پرپشتی را به ابروهای خود می‌بخشند. همچنین افرادی که دارای لب‌هایی تیره با رنگی غیر یکنواخت و یا عدم تقارن، جای زخم و ... نیز می‌توانند بواسطه تکنیک دیجیتال بلیدینگ لب این نواقص را پوشش دهند.

در دیجیتال بلیدینگ چشم با تزریق رنگدانه در اطراف چشم می‌توان خط چشم، بن مژه و یا سایه چشمی زیبا ایجاد نمود و همیشه آرایشی ملایم و طبیعی داشت. این تکنیک معرفی شده توسط برند آلمانی آمیا است که با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن آمیا و کارتریج‌هایی با قطر سوزن نانو انجام می‌شود. این روش به سبب داشتن نتایجی طبیعی بهترین گزینه برای آرایش دائم به شمار می‌رود.

دیجیتال بلیدینگ ابرو چه کاربردهایی دارد؟

دیجیتال بلیدینگ ابرو روشی است که در آن با ایجاد خطوطی ظریف‌تر از تار مو و سایه‌ای پودری ابروهایی طبیعی و زیبا به وجود می‌آورد. کاشت رنگدانه در این تکنیک توسط دستگاه انجام شده و نتیجه‌ای بسیار طبیعی به دنبال دارد. برخی افراد ترجیح می‌دهند در طراحی ابرو با دستگاه ترکیبی از خطوط ظریف و سایه در ابروهای خود داشته باشند که نتیجه‌ای همانند میکرو تلفیقی ابرو در پی خواهد داشت.

ماندگاری نتایج نانو بلیدینگ بین 6 ماه تا 2 سال است و دارای کاربردهای متنوعی می‌باشد. این روش برای کم‌پشتی ابروها، جای زخم و بخیه، عدم تقارن ابرو و اصلاح فرم ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین افرادی که به دلیل بیماری‌هایی مانند سرطان و آلوپسی دچار ریزش ابرو شده‌اند نیز گزینه مناسبی است.

دیجیتال بلیدینگ ابرو

دیجیتال بلیدینگ چشم چه ویژگی‌هایی دارد؟

در نانو بلیدینگ با تزریق رنگدانه در اطراف چشم می‌توان تاتو خط چشم، سایه چشم و یا بن مژه‌ای طبیعی با ماندگاری 1 تا 3 سال ایجاد نمود. آیشیدینگ به تکنیکی گفته می‌شود که در ترکیب یک خط ظریف و سایه‌ای پودری و طبیعی ایجاد می‌شود. در آیشیدینگ می‌توان با ایجاد سایه‌ای طبیعی و زیبا، فرم چشم‌ها را زیبای نمود.

همچنین افراد با چشم‌های رنگی با این تکنیک می‌توانند زیبایی چشم‌های خود را دو چندان کنند. در این روش با ایجاد خطی بسیار ظریف بین مژه‌ها یا به اصطلاح بن مژه می‌توان باعث پرتر دیده شدن مژه‌ها و زیبایی چشم‌ها گردید.

دیجیتال بلیدینگ چشم

دیجیتال بلیدینگ لب برای چه کسانی توصیه می‌شود؟

این روش از تاتو لب برای افراد با لب‌هایی بی رنگ و یا کبود و یا دارای جای زخم و بخیه روی لب، توصیه می‌شود. همچنین عدم تقارن، افزایش زیبایی و طراوت همیشگی لب و چهره نیز از دلایلی است که افراد را ترغیب به انجام این روش می‌کند.

در بلیدینگ لب با استفاده از سوزن‌هایی به قطر نانو، بهترین رنگ تاتو لب را متناسب با رنگ لب شما انتخاب کرده و تزریق می‌کنند. به دلیل پررنگ بودن این رنگدانه‌ها، برای مشاهده نتیجه اصلی باید 5 الی 7 روز صبر کرد. ماندگاری این تکنیک بین 1 الی 3 سال می‌باشد. برای افزایش کیفیت و ماندگاری نیز باید از پماد ویتامین آ چشمی استفاده کرده و تا 3 روز در معرض آب قرار نگیرید.

دیجیتال بلیدینگ لب

دیجیتال بلیدینگ چگونه انجام می‌شود؟

در این روش طراحی ابرو با دستگاه الکتریکی و دیجیتال که دارای یک صفحه دیجیتال است انجام می‌شود. صفحه دیجیتال به‌منظور انجام تنظیمات و قلم هندپیس برای اجرای و کشیدن خطوط استفاده می‌گردد. این ابزار دارای پدال است که به‌منظور راحتی پیگمنتر تعبیه شده است.

برای شروع کار باید سوزن‌ها را روی کارتریج‌های رنگ تعبیه نمود و پس از ریختن رنگ مورد نظر روی کارتریج، آن را روی هندپیس محکم کرد. هندپیس توسط سیم به صفحه دیجیتال و این صفحه بوسیله آداپتور به برق اتصال می‌یابد. طراحی ابرو با دستگاه به سبب دیجیتالی بودن امکان تنظیم سرعت حرکت سوزن هندپیس و تنظیم میزان نفوذ در پوست را دارد.

به دلیل سطح استاندارد بهداشتی بالا، این روش نسبت به سایر روش‌ها گزینه‌ی بهتری محسوب می‌شود.

ماندگاری دیجیتال بلیدینگ

در روش‌های سنتی به سبب پاره شدن پوست هنگام کاشت رنگ، مقداری از رنگ زمان ترمیم زخم تاتو از پوست خارج می‌شود و غلظت کمی از رنگ باقی خواهد ماند.

به همین سبب در مدت زمان کوتاهی معمولا بین1 الی 6 ماه ممکن است بلید ابرو کمرنگ شود. اما در دیجیتال بلیدینگ به دلیل منافذ ریز ایجاد شده توسط سوزن، پس از ترمیم پوست امکان ریزش رنگ تاتو ابرو نخواهیم داشت و رنگدانه‌ها در جای خود باقی می‌مانند. از این‌رو طی 1 الی 2 سال کمرنگ نخواهد شد. پس می‌توان نتیجه گرفت ماندگاری این تکنیک نسبت به سایر روش‌ها طولانی‌تر است.

مزایای روش دیجیتال بلیدینگ

  • از آنجایی که در دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن امکان تنظیم عمق نفوذ سوزن وجود دارد، می‌توان با کنترل میزان نفوذ سوزن، کاشت رنگدانه را در عمق مناسبی از پوست انجام داد.
  • در این روش به دلیل عدم امکان نفوذ بیش ازحد سوزن به پوست و عدم پارگی پوست بوسیله سوزن، حتی در صورت ورود سوزن به لایه‌های عمیق‌تر امکان آسیب به پوست وجود ندارد.
  • به دلیل استفاده از سوزن‌های نانو در این متد، نتیجه کار بسیار طبیعی و ظریف و همانند تارهای مو خواهند بود.
  • در کاشت رنگ با این روش به دلیل عدم پارگی پوست توسط سوزن، امکان ایجاد اسکار و زخم تاتو وجود نخواهد داشت.
  • این تکنیک بسیار بروز و جدید است و در حال حاضر تنها برند واردکننده این تکنیک در ایران آمیا است. بنابراین هنگام مراجعه برای اجرای این روش باید اطمینان حاصل کنید پیگمنتر با دستگاه دیجیتال بلیدینگ آمیا این تکینک را انجام دهد.

تفاوت میکروبلیدینگ و دیجیتال بلیدینگ

در میکرو ابرو به سبب کنترل عمق نفوذ سوزن بوسیله دست احتمال ایجاد خطا و آسیب به بافت پوست وجود دارد. اما در دیجیتال بلیدینگ به سبب کنترل نفوذ سوزن توسط دستگاه احتمال این مشکل وجود نخواهد داشت.

ماندگاری این تکنیک در مقایسه با سایر روش‌های زیباسازی صورت بیشتر است و دچار ریزش رنگ نخواهد شد.

در این روش برخلاف سایر تکنیک‌ها، هیچ‌گونه زخم، اسکار و آسیبی به پوست شما وارد نخواهدشد. چراکه رنگدانه با استفاده از دستگاه و سوزن‌های با قطر نانو تزریق می‌شود.

در بلید ابرو به سبب ایجاد خونریزی حین تاتو مقداری از رنگ از زیر پوست خارج می‌شود. اما در دیجیتال بلیدینگ این امکان وجود ندارد.

قیمت دیجیتال بلیدینگ ابرو به چه صورت است؟

هزینه و قیمت دیجیتال بلیدینگ ابرو و ... به مواردی از قبیل ابزارهای تخصصی، مواد بی حسی کننده، مهارت‌ها و تجربه پیگمنتر و ... بستگی دارد. انتخاب مرکزی که این خدمات را با قیمتی پایین‌تر از حد معقول ارائه می‌دهد به دلیل عوارض دیجیتال بلیدینگ ابرو و خطرهای پیش رو توصیه نمی‌شود.

عوارض دیجیتال بلیدینگ ابرو چیست؟

نانو بروز ممکن است در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی باعث بروز عفونت، انتقال هپاتیت با تاتو، ایدز، واکنش‌های آلرژیک، گرانولوم، کلوئید و مشکلات ام آر آی گردد.

رنگ‌های مورد استفاده در این تکنیک چگونه‌اند؟

رنگ‌های آمیا بر اساس اصول علمی و کاملا بهداشتی تولید شده‌اند. این رنگ‌های فاقد مواد شیمیایی، سمی، حساسیت‌زا و فلزات سنگین هستند و با پوست انسان سازگار می‌باشند.

همچنین این رنگ‌ها تنها رنگ‌هایی در ایران هستند که توانسته‌اند با گذراندن آزمایشات متعدد مهر تایید از وزارت بهداشت دریافت کنند. این رنگ‌ها دارای ترکیب رنگی زیبا با نتایج طبیعی و ماندگاری بالا هستند. همچنین به دلیل غلظت بالای رنگدانه‌ها سرعت رنگ پذیری و انتقال رنگ بسیار عالی است.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 6

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید