مقالات مرکز غزل زرگریان

دکاپاژ ابرو و روشن کردن ابروهای تیره

دکاپاژ ابرو و روشن کردن رنگ ابرو
3.9
(41)

دکاپاژ ابرو، روشی نوین برای روشن کردن ابروهای تیره و رفع بدرنگی تاتو ابرو است. دکاپاژ و اصلاح بد رنگی تاتو قبلی ابرو با تزریق رنگ جدید به پوست انجام می‌شود. در روش دکوپاژ ابرو یا رنگ كردن ابروي تاتو شده، رنگ قبلی از پوست خارج نمی‌شود. شما می‌توانید با انجام دکاپاژ ابروی تیره یا رفع بدرنگی تاتو برای فیبروز ابرو، رنگ جدید برای ابروهای خود داشته باشید بدون اینکه نیازی به ریموو تاتو ابروداشته باشید.

این روش مانند تاتو ابرو اجرا می‌شود و تنها تفاوت آن استفاده از رنگی متفاوت است. در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان با ما همراه باشید تا همه چیز درباره دکاپاژ ابرو به جای تاتو، اینکه دکاپاژ ابرو چیه، دکاپاژ ابروی مشکی، عوارض دکاپاژ ابرو، قیمت دکاپاژ ابرو، و مراقبت آن را متوجه شوید.

دکاپاژ ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

دکاپاژ ابرو یا روشن کردن ابروهای تیره و رنگ کردن ابروی تاتو شده روشی جدید برای اصلاح بد رنگی تاتو و کاور تاتو قدیمی است. در مواردی که افراد از تاتو ابرو خود راضی نیستند، می‌توانند با دکوپاژ ابرو بدون نیاز به ریموو تاتو، رنگ ابروها را اصلاح کنند.

این روش برای تاتو خط چشم یا کانتور چشم و تاتو لب، کانتور لب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای انجام دکاپاژ ابروی تیره تنها به ابزار و لوازم تاتو نظیر استند تاتو، ترانس تاتو و... نیاز داریم و تنها تفاوت آن با تاتو در رنگ مصرفی و عمق تزریق رنگ است.

برای انجام دکوپاژ ابرو ابتدا پوست را با بهترین بی حسی برای تاتو، بی حس می‌کنند. سپس سوزن تاتو مناسب برای پوست انتخاب می‌شود.

بدین صورت که برای ابروهای باریک سوزن 3 سر و برای ابروهای پهن سوزن 5 سر درنظر گرفته می‌شود. در مرحله بعدی رنگ مناسب دکاپاژ ابروی مشکی یا دکاپاژ ابروی تیره بر اساس رنگ و جنس پوست و همچنین رنگ موی فرد انتخاب می‌شود.

چه زمانی نیاز به انجام دکوپاژ ابرو است؟

در برخی موارد مانند انتخاب رنگ اشتباه یا تقلبی، شرایط آب و هوایی، عدم توجه به پوست شناسی در تاتو توسط پیگمنتر، ترکیب رنگ تاتو ابرو اشتباه، عدم کنترل فشار دست توسط پیگمنتر، خونریزی حین تاتو و .. مشتری از ابروها خود رضایت کافی را نخواهد داشت.

در این شرایط فرد ناچار به انجام ریموو تاتو ابرو می‌شود که این مسئله نیز امری دشوار است و ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد و حتی فرد ممکن است مجبور به درمان قرمزی بعد از ریموو ابرو شود.

همچنین ممکن است میکروپیگمنتیشن یا تاتو ابرو فرد بعد از مدتی به رنگ دودی یا سبز کمرنگ درآید و یا حتی ناخالصی‌های رنگی روی ابرو ایجاد شود که فرد نیاز به دکوپاژ ابرو پیدا کند. شما می‌توانید با مشاهده فیلم دکاپاژ ابروی تیره و فیلم دکاپاژ ابروی دودی و همچنین
عکس قبل و بعد دکاپاژ ابرو تغییر را احساس کنید.

از این‌رو در چنین شرایطی دکاپاژ یا رفع بدرنگی تاتو برای فیبروز بهترین راهکار است. زیرا در دکاپاژ ابرو رنگی بیرون کشیده نمی‌شود و تنها بد رنگی اصلاح می‌شود.

انتخاب رنگ مناسب برای دکاپاژ ابروی تیره

انتخاب رنگ برای دکاپاژ به ابرویی که قرار است اصلاح شود بستگی دارد. درصورتی که بالا، وسط و دم ابرو هر کدام یه رنگ باشد، شما ناچار به اجرای دکاپاژ با همان رنگ‌ها و رنگ‌های خنثی هستید.

انتخاب رنگ در دکاپاژ باید به گونه‌ای باشد که طبیعی بودن چهره فرد حفظ شود و ظاهری غیرطبیعی ایجاد نگردد.

از همین‌رو از برای رسیدن به رنگ‌ مورد نظر و خنثی، از رنگ‌های مکمل استفاده می‌شود.

درصورتی که فرد ابروهای مشکی یا دودی تیره داشته باشد و بخواهد آن را به رنگ قهوه‌ای روشن درآورد، می‌تواند با دکاپاژ ابروی مشکی این امر را ممکن سازد. اما اگر تاتو فرد خیلی تیره باشد، با دکاپاژ این مشکل برطرف نمی‌شود و نیاز به یک مرحله ریموو دارد.

همچنین برای تاتوهای قدیمی که به رنگ قرمز درآمده‌اند، نمی‌توان تنها با خنثی‌کننده دکاپاژ این مشکل را برطرف نمود. بلکه باید برای ابروهای قرمز 50%، رنگ انتخابی و 50% رنگ خنثی‌کننده استفاده نمود.

انتخاب رنگ خنثی‌ کننده

  • درصورتی که رنگ تتو بنفش باشد، باید از خنثی کننده زرد استفاده شود.
  • برای ابرویی که قرمز شده باشد از خنثی کننده زیتونی استفاده می‌شود.
  • اگر تاتو ابرو تن دودی یا آبی زیادی داشته باشد، باید از خنثی کننده نارنجی استفاده نمود. اما برای تتویی که تن دودی با تن آبی بالا داشته باشد، رنگ قرمز برای خنثی کننده بکار می‎‌رود.

روش‌های انجام دکاپاژ ابرو

دکاپاژ ابرو یا روشن کردن ابروهای تیره به دو روش زیر انجام می‌شود:

  • بسته به شرایط مشتری، دکوپاژ انجام می‌شود. بدین معنا که اگر مشتری عجله داشته باشد یا امکان مراجعه مجدد نداشته باشد، دکاپاژ و رنگ اصلی به صورت همزمان در یک جلسه انجام می‌شود. اما بهتر است به مشتری توصیه شود که برای خروجی مطلوب کار، بهتر است حداقل دو جلسه مراجعه نماید.
  • دسته دوم زمانیست که مشتری امکان مراجعه مجدد داشته باشد و عجله‌ای برای حاصل شدن نتیجه نداشته باشد. در این هنگام قلمه زدن در 3 الی 4 جلسه به مدت 20 روز انجام می‌شود. روش دوم به دلیل تعداد جلسات بیشتر، نتیجه‌ای بهتر به دنبال خواهد داشت.

لازم به ذکر است رنگ قدیمی و تیره به دو الی سه جلسه دکوپاژ نیاز دارد. همچنین برای تاتوهایی با تن کم‌رنگ می‌توان در یک جلسه همزمان کار تاتو و دکوپاژ را انجام داد. اما رنگ‌های تیره، نیاز به دکوپاژ سه مرحله‌ای دارد.

نکات مهم تصحیح بدرنگی ابرو

در دکاپاژ ابروی توپر، باید براساس جنس و نوع پوست فرد، به روش ضربه‌ای و با عمق سوزن تاتو 0.8 تا 1.5 میل، رنگ را با زاویه 75 درجه به لایه اپیدرم رساند. سپس به صورت کوک کوک و حالت رفت و برگشتی تا یک سانت، با سوزن‌های 3 یا 5 و سرعت دست آهسته و سرعت دستگاه متوسط رو به بالا، دکاپاژ اجرا می‌شود.

روند تکرار حرکت به میزان روشن کردن ابرو بستگی دارد. درصورتی که شما پوست روشنی دارید باید، با عمق سوزن کمتر دکاپاژ را اجرا نمایید.

پس از 20 تا 25 روز، زمان بازسازی پوست و واکنش ترکیب رنگ‌هاست. درصورتی که از رنگ جدید راضی بودید می‌توانید با رنگ دلخواه هاشور ابرو را انجام دهید. همچنین این تکنیک باید در مرکزی تخصصی انجام گیرد تا فرد دچار عوارض دکاپاژ ابرو نشود. رعایت مراقبت بعد از دکاپاژ ابرو نیز از نکات مهم برای تصحیحی بدرنگی ابرو است.

آیا دکاپاژ ابرو با یک رنگ انجام می‌شود؟

این مسئله به رنگ ابرو فرد بستگی دارد. اگر بالا ابروی فرد دودی، وسط قرمز و انتهای آن بنفش است، در هر قسمت باید از خنثی کننده مناسب استفاده شود.

برای این نمونه نارنجی برای قسمت دودی، سبز برای ناحیه قرمز و زرد برای قسمت بنفش استفاده می‌شود.

دلیل تیره بودن مجدد ابرو بعد از دکاپاژ چیست؟

اگر بعد از انجام دکاپاژ ابروی فرد هنوز تیره بود، می‌تواند به علت نامناسب بودن ضرب دست پیگمنتر باشد.

قیمت دکاپاژ ابرو به چه عواملی بستگی دارد؟

دکاپاژ هزینه ثابتی ندارد. اما در کل قیمت دکاپاژ ابرو به وسایل و ابزار مورد استفاده، نوع رنگ مصرفی و مرکزی که به آن مراجعه می‌کنید بستگی دارد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.9 / 5. تعداد آرا: 41

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید