مقالات

ترکیب رنگ تاتو ابرو برای انواع پوست ها

ترکیب رنگ تاتو ابرو

ترکیب رنگ تاتو ابرو یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های یک پیگمنتر است. همانطور که می‌دانید رنگ‌هایی برای تاتو بدن و اجزای صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رنگ‌ها دارای تناژهای محدودی هستند. زمانی که تاتو ابرو انجام می‌شود باید با توجه به نوع پوست مشتری چند رنگ باهم مخلوط شوند و بر اساس تناژ پوست مشتری از رنگ مناسبی برای تاتو ابرو استفاده شود. هرچه مهارت و تکنیک مستر برای انجام این کار بیشتر باشد بدون شک قدرت تشخیص بیشتری هم برای ساخت رنگ دارد. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم با ما همراه باشید تا بیشتر با ترکیب رنگ تاتو ابرو برای انوع پوست‌ها آشنا شوید.

انتخاب رنگ تاتو برای انواع پوست

برای اینکه رنگ‌های تتو محدود هستند باید برای تاتو کردن ابروها از ترکیب انواع رنگ‌های مختلف استفاده کرد.به دلیل اینکه رنگ‌های تتو متنوع هستند می‌توان با استفاده از انواع رنگ‌های تنماژهای مختلفی را ایجاد کرد. در زیر به انواع مختلف رنگ‌ها اشاره کرده‌ایم:

 • رنگ‌های پایه: این رنگ‌ها معمولا از خانواده رنگ‌های قهوه‌ای هستند و بیشتر رنگ کلی را تشکیل می‌دهند.
 • کمکی: این نوع رنگ‌ها برای تاتو و هاشور ابرو استفاده می‌شوند و 25% از حجم رنگ را تشکیل می‌دهند. این نوع رنگ دارای دو گروه سرد و گرم است. در حقیقت خود رنگ‌های مکمل به دو دسته رنگ‌های روشن و تیره تقسیم بندی می‌شوند.

پایه رنگ چپیست و چه تاثیری در ماندگاری میکروبلیدینگ دارد؟

تمام رنگ‌های تاتو از حلال و اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند. اگر حلال در آب حل شود یعنی رنگ بر پایه آب است. رنگی که بر پایه آب است ماندگاری بالایی برای پوست‌های چرب و خشک دارد. پوست‌های چرب به دلیل اینکه منافذ بازی دارند و دائما در حال ترشح چربی از غدد سبوم هستند،حداقل ماندگاری را برای رنگ تاتو دارند. به همین دلیل تاتو و میکروبلیدینگ ابرو در این نوع پوست بسیار چالش برانگیز است. برای این دسته افراد تنها باید از رنگ‌های پایه آب استفاده شود. اگر حلال رنگ قابل حل در چربی و روغن باشد آن رنگ بر پایه روغن است. رنگ‌های پایه روغن خیلی سریغ بر روی پوست کاشت می‌شوند. اما برای افرادی با پوست خشک ماندگاری داردو برای پوست‌های چرب ماندگاری ندارد. در چندین سال اخیر رنگ‌هایی به بازار آمده‌اند که هم در آب حل می‌شوند و هم در چربی. این دسته رنگ‌ها یک سر قابل حل در آب و یک سر قابل حل در چربی دارند.

از کجا پایه رنگ را تشخیص دهیم؟

رنگ‌های اورجینالی مثل پرمابلند، وردفیمس و اینتنز و داینامیک رنگ‌های بر پایه آب هستند. رنگ‌های بیوتاچ و پیور بیوتاچ پایه روغن و رنگ‌های چیک دو فازی هستند.

نکات طلایی ترکیب رنگ تاتو برای انواع پوست

برای ترکیب رنگ تاتو ابرو باید به نکات طلایی زیر توجه شود و حتما باید این نکات توسط پیگمنتر رعایت شود:

 • برای ترکیب رنگ تاتو ابرو همیشه از رنگ‌هایی استفاده کنید که بیشترین سازگاری و نزدیکی به پوست مشتری را داشته باشد.
 • با توجه به رنگ پوست مشتری، یک رنگ پایه که شبیه به رنگ پوست است را انتخاب نمایید و سپس از رنگ‌های مکمل استفاده کنید.
 •  رنگ‌های مکمل برای ترکیب رنگ تاتو باید یک درجه نسبت به رنگ پایه تیره‌تر یا روشن‌تر باشند.
 •  پالت رنگ یک مستر باید کامل باشد. چنانچه پالت رنگی ناقص باشد، شما مجبور هستید برای تهیه رنگ مورد نظر رنگ‌های مختلفی را باهم ترکیب کنید. در نتیجه با گذشت زمان، کیفیت تاتو شما و رنگ پایه تاتو از بین خواهد رفت. به طور مثال اگر مایل هستید که رنگ قهوه‌ای روشن تولید کنید باید رنگ قهوه‌ای تیره را با خردلی مخلوط کنید. گاهی هم ممکن است در این ترکیب کردن تناژ دودی زیاد شود و حذف آن کار سختی است. دلیل آن هم این است که قهوه‌ای تیره و خردلی تفاوت رنگی زیادی دارند.

آموزش ترکیب رنگ تاتو ابرو

برای اینکه یک مستر ترکیب رنگ تاتو را به طور صحیح انجام دهد باید تمام موارد زیر را یاد گرفته باشد و در حیطه کاری خود به کار ببرد. این موارد عبارتند از:

 • تشخیص پایه رنگ
 • تشخیص نوع پوست مشتری از لحاظ سردی و گرمی و تشخیص تناژ رنگ از لحاظ سردی و گرمی
 •  اگر مشتری بر روی پوست خود تاتو قدیمی داشته باشد باید به تناژ رنگ قدیمی توجه شود. سپس بر اساس رنگ آن باید ترکیب رنگ تاتو انجام شود.
 •  مستر باید با رنگ شناسی در تاتو و چرخه رنگ آشنا باشد.
 •  شناخت خنثی کننده رنگ‌ها برای یک ترکیب رنگ عالی بسیار مهم است.

نکات مهم در زمان ترکیب رنگ ابرو تیره

در ادامه به نکات مهم ترکیب رنگ تتو ابرو تیره اشاره کرده‌ایم:

 1. یکی از نکات مهم این است که نباید رنگ های تیره را با بژ روشن کرد. چراکه تمامی رنگ ها 30% درصد ریزش رنگ دارند. اما رنگ بژ به علت داشتن سرب، ماندگاری بالاتری دارد. به همین دلیل بعد از ریزش رنگ خطوط سفید رنگی مانند مو سفید در ابرو دیده می‌شود.
 2. رنگ بلک (black) به دلیل بالا بودن مقدار آبی در پوست، تن بنفش آبی ایجاد می‌کند که برای از بین بردن آن از رنگ نارنجی یا قرمز استفاده می‌کنیم.
 3. قهوه ای روشن یا عسلی دارای رنگ زرد هستند که جلوی بنفش شدن یا خاکستری شدن رنگ ابرو را می‌گیرند. همچنین رنگ زرد باعث ماندگاری بیشتر تاتو ابرو می‌شود.
 4. یکی از نکات مهم ترکیب رنگ تاتو این است که افرادی که الکل مصرف می کنند پوستشان رنگ پذیری پایینی دارد. چرا که دفع مواد در این افراد از طریق ادرار یا تعریق، بیشتر است.
 5. همچنین افرادی که کافئین زیاد مانند قهوه مصرف می‌کنند، پیگمنت پوستی آنها تغییر می‌کند و برگشت رنگ بعد از 30 روز به تناژ آبی یا بنفش تیره خواهند داشت.
 6. افرادی که نیکوتین زیاد مانند سیگار و قلیان مصرف می‌کنند، برگشت رنگ به تناژ بنفش یا قرمز بنفش حتما خواهند داشت. چرا که غلظت خون بالایی دارند و بازتاب رنگدانه‌های آبی و بنفش در این افراد بیشتر است.

نحوه تشخیص پوست مشتری از لحاظ سردی و گرمی

برای اینکه یک رنگ تاتو خوب و مناسب برای تاتو بسازید کار چالش برانگیزی است. معمولا رنگ را باید چند درجه تیره‌تر برای ترکیب رنگ تاتو ابرو انتخاب کنید. زیرا بعد از مدتی ریزش رنگ تاتو ابرو اتفاق می‌افتد. به همین دلیل باید رنگ تتو چند درجه تیره‌تر باشد. برای ترکیب رنگ تاتو ابرو باید از تناژهای مکمل پوست استفاده شود. در لایه اول یا لایه اپیدرم پوست رنگدانه‌هایی مانند ملانین وجود دارند. با توجه به ملانین‌های پوست می‌توان متوجه تناژ رنگی پوست شد. رنگ پوست به دو نوع سرد و گرم تقسیم بندی می‌شود. با وجود ملانین می‌توان متوجه سردی یا گرمی پوست شد.

اگر ملانین قرمز باشد نشان دهنده این است که پوست گرم است. اگر ملانین آبی باشد یعنی اینکه پوست سرد است. برای پوست سرد باید از رنگ گرم استفاده کرد و بالعکس برای پوست گرم باید از رنگ‌های سرد استفاده کرد.در زیر به راه حل ساده‌تری برای تشخیص سردی و گرمی پوست اشاره کرده‌ایم:

 • پوست‌های سفید، سرخ، گندمی روشن پوست‌های گرم هستند.
 • پوست‌های گندمی متوسط و سبزه جزو پوست‌های سرد هستند.

چگونه رنگ تاتو سرد و گرم را تشخیص دهیم؟

گرمی و سردی هر رنگ تتویی با توجه به تناژ رنگی آن تعیین می‌شود. رنگ قرمز جزو رنگ‌های گرم است. همچنین برای ترکیب رنگ تاتو رنگ‌های سبز، آبی، دودی و خاکستری جزو رنگ‌های سرد هستند. برای تشخیص سردی یا گرمی رنگ تاتو مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا مقداری از رنگ را بر روی دست خود بریزید.
 • سپس دست خود را مقابل نور خورشید قرار دهید.
 •  هر رنگی که ته تناژ قرمز یا نارنجی متمایل به قرمز داشته باشد جزو رنگ‌های گرم برای ترکیب رنگ تاتو ابرو است.
 •  همچنین هر رنگی که ته تناژ آبی، سبز، دودی، خاکستری و یا بنفش متمایل به آبی داشته باشد جزو رنگ‌های سرد برای ترکیب رنگ تاتو محسوب می‌‌شود.

ترکیب رنگ تاتو ابرو برای تمام پوست‌های سبزه و سفید و…

مهم‌ترین اصل برای ترکیب رنگ تاتو ابرو و فیبروز ابرو و….. شناسایی رنگ پوست افراد و ترکیب رنگ تاتو ابرو بر اساس آن است. در زیر به اصول ترکیب رنگ تاتو برای انواع تناژهای پوستی اشاره کرده‌ایم:

ترکیب رنگ تاتو ابرو برای پوست روشن و سفید

برای پوست‌های سفید باید از خانواده رنگ‌های زیتونی برای هاشور ابرو و…. استفاده کرد. زیرا افراد دارای پوست سفید دارای پیگمنت‌های قرمز هستند و تناژهای سبز رنگ مکمل خوبی برای خنثی کردن پیگمنت قرمز هستند. بهترین تناژهای رنگی برای پوست‌های روشن و سفید، تناژهای زیتونی و سبز است.

ترکیب رنگ تاتو ابرو برای پوست سبزه

افرادی که پوست سبزه دارند دارای پیگمنت آبی هستند. بهترین مکمل و تکمیل کننده برای پیگمنت آبی یک رنگ گرم است. بنابراین برای افرادی که پوست آنها سبزه است بهترین رنگ، رنگی با تناژ قرمز است.

ترکیبات رنگ‌های تاتو برای افراد دارای پوست گندمی

پوست‌های گندمی ما بین پوست سفید و سبزه هستند. این نوع رنگ پوست دارای پیگمنت‌های آبی و قرمز است. بهترین مکمل رنگی برای پوست‌های گندمی تناژ قرمز و سبز و ترکیب آنها با یکدیگر است. پوست گندمی حساسیت بیشتری دارند. زیرا در این نوع پوست دو نوع پیگمنت وجود دارد. اگر تنها از دو مکمل سبز یا قرمز برای پوست گندمی استفاده شود پوست به سمت زردی می‌رود. بنابراین برای ترکیب رنگ تاتو ابرو برای پوست‌های گندمی باید از مکمل زرد یا خنثی کننده استفاده شود. در صورتی که از مکمل زرد یا خنثی کننده برای پوست‌های گندمی استفاده شود، اثرات زرد شدگی پوست کاهش می‌یابد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *