مقالات مرکز غزل زرگریان

ترکیب رنگ تاتو ابرو و میکروبلیدینگ برای انواع پوست

ترکیب رنگ تاتو ابرو
3.7
(38)

ترکیب رنگ تاتو ابرو و ترکیب رنگ میکروبلیدینگ برای انواع پوست‌ها، یکی از دغدغه‌های اصلی پیگمنترها است. پیگمنتر برای انجام خدمات آرایش دائم ابرو نظیر میکروبلیدینگ ابرو، فیبروز ابرو و … باید چندین رنگ تاتو ابرو را باهم ترکیب نمایند. پیگمنترهای مبتدی اصولا در شناخت سردی و گرمی پوست، تناژ رنگ‌ها و … دچار مشکل هستند. از این رو نیاز است تا قوائد و اصول ترکیب رنگ تتو را شناخته و بر اساس تناژ پوست هر فرد، از بهترین رنگ استفاده کنند. هرچه تخصص و مهارت پیگمنتر در تشخیص تناژ پوست و رنگ شناسی در تاتو بیشتر باشد، قدرت بیشتری در ساخت و ترکیب رنگ تاتو ابرو دارد.

ویدیو آموزش بهترین ترکیب رنگ میکروبلیدینگ

انتخاب رنگ تاتو برای انواع پوست

ترکیب رنگ تاتو ابرو متناسب با هر پوست در آرایش دائم، از اهمیت زیادی برخوردار است. باتوجه به محدود بودن تناژهای رنگ تاتو، برای داشتن رنگی متناسب با رنگ پوست هر فرد، باید انواع رنگ‌های مختلف را با هم ترکیب نمود. دو دسته اصلی رنگ‌های تاتو شامل موارد زیر هستند:

رنگ‌ پایه:

رنگ‌های پایه که اغلب رنگ‌های کلی را تشکیل می‌دهند، به رنگ‌هایی با تناژ قهوه‌ای گفته می‌شوند.

رنگ‌ کمکی:

این دسته از رنگ‌ها که 25% از حجم رنگ را شامل می‌شوند، در دو گروه گرم و سرد تقسیم‌بندی می‌گردند. درحالت کلی نیز می‌توان گفت رنگ‌های کمکی به دسته رنگ‌های روشن و رنگ‌های تیره تقسیم می‌شوند.

رنگ پایه چیست و چه تاثیری در ماندگاری میکروبلیدینگ دارد؟

رنگ‌های تاتو ازحلال‌ها و دیگر اجزا تشکیل می‌شوند. این رنگ‌ها بر اساس نوع حلال به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که در زیر به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

رنگ‌ بر پایه آب:

درصورتی که حلال در آب حل گردد، یعنی رنگ دارای پایه آب است. این رنگ‌ها دارای ماندگاری بالا حتی برای پوست‌های چرب هستند. برای اغلب افراد با پوست چرب، به دلیل وجود منافذ باز و ترشح مداوم چربی، دوام خدمات آرایش دائم مانند میکرو ابرو کم است. رنگ‌های برپایه آب، بهترین رنگ تاتو برای پوست چرب هستند. معمولا میکروبلیدنگ ابرو با رنگ‌های پایه آب، ریزش رنگ نداشته و ماندگاری خوبی دارد.

رنگ بر پایه روغن:

در ترکیب رنگ تاتو ابرو توجه داشته باشید، اگر حلال در چربی و با روغن حل شود، آن رنگ را بر پایه روغن می‌گویند. این دست رنگ‌ها خیلی سریع و تا 55 درصد، در پوست کاشته و جذب می‌شوند و برای افراد با پوست خشک مناسب هستند. این رنگدانه‌های طبیعی برای پوست‌های چرب ماندگاری خوبی ندارند و همچنین غلظت بالا و پخش شوندگی کمی دارند.

لازم به ذکر است رنگدانه‌هایی که هم قابلیت حل درآب و هم در چربی را دارند، دارای یک سر حل شونده در چربی و یک سر حل شونده در آب هستند.

چگونه می‌توان پایه رنگ را تشخیص داد؟

در پاسخ می‌توان گفت کافیست بدانید رنگ‌های اورجینالی همانند وردفیمس و اینتنز، پرمابلند و داینامیک بر پایه آب هستند. همچنین رنگ‌های پیور بیوتاچ، بیوتاچ بر پایه روغن و رنگ‌های چیک نیز دوفازی هستند.

نکات مهم در ترکیب رنگ تاتو برای تمام پوست‌های سفید و سبزه

در ترکیب رنگ تاتو ابرو و آموزش آن برای جدیدترین روش هاشور ابرو و … باید نکات زیر رعایت شود:

 • توجه به رنگ پوست فرد در ترکیب رنگ بسیار مهم است. برای مثال افراد با رنگ پوست سفید به دلیل وجود پیگمنت قرمز، باید از رنگ‌های زیتونی با تناژ سبز استفاده کنند.
 • سازگاری پوست مشتری و رنگ در ترکیب کردن رنگ تاتو مناسب، بسیار مهم است.
 • براساس رنگ پوست فرد باید از یک رنگ پایه متناسب با رنگ پوست او و رنگ مکملی یک درجه تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگ پایه استفاده کرد.
 • داشتن پالت کامال رنگ‌ها برای مستری که ترکیب رنگ را انجام می‌دهد، بسیار ضروری است.

آموزش ترکیب رنگ تاتو ابرو

مستری که تاتو ابرو را انجام می‌دهد باید بداند که بهترین رنگ تاتو ابرو چه رنگی است. بدین منظور باید بر تمامی موارد گفته شده در زیر تسلط داشته تا بتواند بهترین ترکیب رنگ فیبروز ابرو برای پوست گندمی، سفید و … انجام دهد.

 • شناخت پایه رنگ
 • شناخت نوع پوست مشتری از نظر گرمی و سردی و همچنین تناژ رنگ گرم و سرد
 • توجه به تناژ رنگ قدیمی مشتری و ترکیب رنگ بر اساس آن
 • آشنایی با مبحث رنگ شناسی در تاتو و شناخت چرخه رنگ
 • آشنایی با خنثی‌کننده‌های رنگ

نکات مهم در ترکیب رنگ ابرو تیره

پیگمنتر به دلیل اهمیت ترکیب رنگ در هاشور ابرو، باید تجربه و مهارت بالایی در ترکیب اصولی و صحیح رنگ‌ها به‌خصوص برای ابرو تیره داشته باشد. در زیر به چند نمونه از نکات مهم در رنگ تتو ابرو تیره اشاره می‌کنیم:

 • در ترکیب رنگ برای ابروهای تیره نباید رنگ‌ تیره را با رنگ بژ، روشن نمود. زیرا رنگ بژ به دلیل داشتن سرب، دوام بالایی دارد. از این‌رو بعد از ریزش رنگ تاتو، خطوط سفید رنگی مانند مو سفید در ابرو برجای می‌ماند.
 • رنگ مشکی در پوست، تن بنفش آبی به وجود آورده که ناچار به استفاده از رنگ نارنجی یا قرمز برای از بین بردن آن می‌شویم.
 • رنگ‌های عسلی یا قهوه‌ای روشن به دلیل دارا بودن رنگ زرد، از خاکستری و بنفش شدن رنگ ابرو جلوگیری می‌کنند. از طرفی رنگ زرد به دوام بیشتر تاتو کمک می‌کند.
 • افرادی که سابقه مصرف الکل دارند به دلیل بیشتر بودن دفع مواد از طریق تعریق و ادرار، پوستشان رنگ‌پذیری پایینی دارد.
 • مصرف زیاد کافئین موجب تغییر پیگمنت پوستی و بازگشت رنگ پس از 30 روز به تناژهای بنفش تیره و یا آبی خواهد شد.
 • مصرف نیکوتین بالا همانند قلیان و یا سیگار نیز به برگشت رنگ به تناژ قرمز متمایل به بنفش و بنفش کمک می‌کند.

تشخیص پوست افراد از نظر سردی و گرمی

ساخت رنگ تاتو و ترکیب رنگ‌ها برای هر رنگ پوست برای پیگمنتر می‌تواند بسیار چالش‌ برانگیر باشد. درحالت کلی رنگ تاتو را باید چند درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی ابرو انتخاب کرد. چرا که ریزش رنگ تاتو بعد از مدتی برای هر فرد طبیعی است. پیگمنتر می‌تواند براساس ملانین‌های پوست، در لایه اول یا اپیدرم متوجه تناژ رنگی پوست هر فرد بشود. بر این اساس رنگ پوست در دو دسته سرد و گرم تقسیم‌بندی می‌شوند. درصورتی که ملانین پوست قرمز رنگ باشد، پوست فرد گرم است.

درصورت مشاهده ملانین آبی نیز می‌توان به سردی پوست پی برد. پس از تشخیص نوع سردی و گرمی پوست، باید بدانید که برای پوست گرم باید از رنگ‌های سرد و برای پوست سرد باید از رنگ‌های گرم استفاده شود. درحالت کلی می‌توان گفت:

 • پوست‌های سرخ، سفید، گندمی روشن در دسته پوست‌های گرم قرار می‌گیرند.
 • پوست‌های سبزه و گندمی متوسط در دسته پوست‌های سرد قرار می‌گیرند.

نحوه تشخیص رنگ تاتو گرم و سرد

با توجه به تناژ رنگی هر رنگ می‌توان به گرمی و سردی آن پی برد. برای نمونه واضح است که رنگ قرمز در دسته رنگ‌های گرم قرار می‌گیرد. رنگ‌های آبی، سبز، خاکستری و دودی نیز در دسته رنگ‌های سرد هستند. اما برای تشخیص گرمی و سردی رنگ تاتو مراحل زیر باید انجام گیرد:

 • مقداری از رنگ تاتو را روی دست خود بریزید.
 • دست خود را مقابل خورشید بگیرید.

رنگی که ته تناژ نارنجی و یا قرمز دارد، در دسته رنگ‌های گرم است. همچنین رنگ دارای ته تناژ سبز، آبی، خاکستری و دودی یا حتی بنفش متمایل به آبی، در دسته رنگ‌های سرد قرار می‌گیرد.

ترکیب رنگ تاتو برای پوست‌های سبزه، سفید و…

در ترکیب رنگ تاتو مهم‌ترین اصل، تشخیص رنگ پوست افراد و ترکیب رنگ تاتو بر اساس آن است. در زیر به ترکیب رنگ تاتو برای تناژهای پوستی مختلف اشاره نموده‌ایم:

ترکیب رنگ تاتو ابرو برای پوست روشن و سفید

همانطور که گفته شد برای پوست‌های سفید به دلیل وجود پیگمنت‌های قرمز،باید از رنگ‌های زیتونی و سبز برای خنثی نمودن رنگ قرمز استفاده کرد. از این رو مناسب‌ترین تناژ رنگی برای پوست سفید، سبز و زیتونی می‌باشد.

ترکیب رنگ تاتو برای پوست سبزه

به دلیل وجود پیگمنت‌های آبی در افراد سبزه پوست، باید از رنگ‌های گرم استفاده نمود. از این‌رو برای افراد با پوست سبزه از رنگ‌هایی با تناژ قرمز استفاده می‌کنند.

ترکیبات رنگ‌های تاتو برای افراد دارای پوست گندمی

پوست گندمی به دلیل قرار گرفتن بین پوست سبزه و سفید، دارای پیگمنت‌های آبی و قرمز است. از این‌رو برای افراد با پوست‌ گندمی، از تناژهای سبز، قرمز و ترکیب آن‌ها استفاده می‌کنیم. البته لازم به ذکر است استفاده از دو مکمل قرمز و یا سبز به تنهایی، پوست را به سمت زردی خواهد برد. از این‌رو برای ترکیب رنگ تاتو برای این دسته از پوست، باید از خنثی کننده یا رنگ زرد استفاده شود. درصورت استفاده از رنگ زرد یا خنثی کننده برای پوست‌های گندمی، اثرات زردشدگی کاهش خواهد یافت.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 38

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

2 thoughts on “ترکیب رنگ تاتو ابرو و میکروبلیدینگ برای انواع پوست

 1. آواتار nilofar nilofar گفت:

  من میکرو ابرو سال پیش تو مرکز شما انجام دادم، مسترهایتون خیلی باتجربه بودن و متناسب با رنگ پوست و موی من میکرو انجام دادن و هنوزم نیاز به ترمیم پیدا نکرده.

  1. آواتار مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان گفت:

   عزیزم خدا را شکر که راضی بودید.

دیدگاهتان را بنویسید