مقالات

ترکیب رنگ تاتو ابرو برای انواع پوست ها

ترکیب رنگ تاتو ابرو

ترکیب رنگ تاتو ابرو یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های یک پیگمنتر است. همانطور که می‌دانید رنگ‌هایی برای تاتو بدن و اجزای صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رنگ‌ها دارای تناژهای محدودی هستند. بنابراین زمانی که شما می‌خواهید تاتو ابرو انجام دهید باید به نوع پوست مشتری توجه کنید تا چندین رنگ باهم مخلوط شوند. هرچه مهارت و تکنیک مستر برای انجام این کار بیشتر باشد بدون شک قدرت تشخیص بیشتری هم برای ساخت رنگ دارد. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان با ما همراه باشید تا بیشتر با ترکیب رنگ تاتو ابرو برای انوع پوست‌ها آشنا شوید.

انتخاب رنگ تاتو برای انواع پوست

برای اینکه رنگ‌های تتو محدود هستند باید برای تاتو کردن ابروها از ترکیب انواع رنگ‌های مختلف استفاده کرد. با استفاده از انواع رنگ‌ها می‌توان تناژهای مختلفی را ایجاد کرد. انواع مختلف رنگ‌ها برای ترکیب رنگ تاتو ابرو عبارت است از:

 • رنگ‌های پایه: این رنگ‌ها معمولا از خانواده رنگ‌های قهوه‌ای هستند و بیشتر رنگ کلی را تشکیل می‌دهند.
 • کمکی: این نوع رنگ‌ها برای تاتو و هاشور ابرو استفاده می‌شوند و 25% از حجم رنگ را تشکیل می‌دهند. این نوع رنگ دارای دو گروه سرد و گرم است. در حقیقت خود رنگ‌های مکمل به دو دسته رنگ‌های روشن و تیره تقسیم بندی می‌شوند.

نکات طلایی ترکیب رنگ تاتو برای انواع پوست

زمانی که مستر می‌خواهد ترکیب رنگ تاتو ابرو را انجام دهد باید به نکات طلایی زیر دقت کند:

 • برای ترکیب رنگ تاتو ابرو همیشه از رنگ‌هایی استفاده کنید که بیشترین سازگاری و نزدیکی به پوست مشتری را داشته باشد.
 • با توجه به رنگ پوست مشتری، یک رنگ پایه که شبیه به رنگ پوست است را انتخاب نمایید و سپس از رنگ‌های مکمل استفاده کنید.
 • رنگ‌های مکمل برای ترکیب رنگ تاتو باید یک درجه نسبت به رنگ پایه تیره‌تر یا روشن‌تر باشند.
 • پالت رنگ یک مستر باید کامل باشد. چنانچه پالت رنگی ناقص باشد، شما مجبور هستید برای تهیه رنگ مورد نظر رنگ‌های مختلفی را باهم ترکیب کنید. در نتیجه با گذشت زمان، کیفیت تاتو شما و رنگ پایه تاتو از بین خواهد رفت. به طور مثال اگر مایل هستید که رنگ قهوه‌ای روشن تولید کنید باید رنگ قهوه‌ای تیره را با خردلی مخلوط کنید. گاهی هم ممکن است در این ترکیب کردن تناژ دودی زیاد شود و حذف آن کار سختی است. دلیل آن هم این است که قهوه‌ای تیره و خردلی تفاوت رنگی زیادی دارند.

آموزش ترکیب رنگ تاتو ابرو

برای اینکه یک مستر ترکیب رنگ تاتو را به طور صحیح انجام دهد باید تمام موارد زیر را یاد گرفته باشد و در حیطه کاری خود به کار ببرد. این موارد عبارتند از:

 • تشخیص پایه رنگ
 • تشخیص نوع پوست مشتری از لحاظ سردی و گرمی و تشخیص تناژ رنگ از لحاظ سردی و گرمی
 • در صورت داشتن تاتو قدیمی بر روی پوست مشتری باید به رنگ تاتو قدیمی توجه زیادی شود و ترکیب رنگ تاتو ابرو باید بر اساس آن انجام شود.
 • مستر باید با رنگ شناسی در تاتو و چرخه رنگ آشنا باشد.
 • شناخت خنثی کننده رنگ‌ها برای یک ترکیب رنگ عالی بسیار مهم است.

نحوه تشخیص پوست مشتری از لحاظ سردی و گرمی

برای اینکه یک رنگ تاتو خوب و مناسب برای تاتو بسازید کار چالش برانگیزی است. معمولا رنگ را باید چند درجه تیره‌تر برای ترکیب رنگ تاتو ابرو انتخاب کنید. زیرا بعد از مدتی ریزش رنگ تاتو ابرو اتفاق می‌افتد. به همین دلیل باید رنگ تتو چند درجه تیره‌تر باشد. برای ترکیب رنگ تاتو ابرو باید از تناژهای مکمل پوست استفاده شود. در لایه اول یا لایه اپیدرم پوست رنگدانه‌هایی مانند ملانین وجود دارند. با توجه به ملانین‌های پوست می‌توان متوجه تناژ رنگی پوست شد. رنگ پوست به دو نوع سرد و گرم تقسیم بندی می‌شود. با وجود ملانین می‌توان متوجه سردی یا گرمی پوست شد.

اگر ملانین قرمز باشد نشان دهنده این است که پوست گرم است. اگر ملانین آبی باشد یعنی اینکه پوست سرد است. برای پوست سرد باید از رنگ گرم استفاده کرد و بالعکس برای پوست گرم باید از رنگ‌های سرد استفاده کرد. اما راه‌ دیگری هم برای تشخیص سردی و گرمی پوست وجود دارد که بسیار ساده‌تر است. به راه حل دوم برای تشخیص تناژهای پوستی در زیر اشاره کرده‌ایم:

 • پوست‌های سفید، سرخ، گندمی روشن پوست‌های گرم هستند.
 • پوست‌های گندمی متوسط و سبزه جزو پوست‌های سرد هستند.

چگونه رنگ تاتو سرد و گرم را تشخیص دهیم؟

گرمی و سردی هر رنگ تتویی با توجه به تناژ رنگی آن تعیین می‌شود. قرمز جزو رنگ‌های گرم است و رنگ سبز و آبی، دودی و خاکستری جزو رنگ‌های سرد برای ترکیب رنگ تاتو هستند. برای اینکه سردی یا گرمی رنگ تاتو را تشخیص دهید می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا مقداری از رنگ را بر روی دست خود بریزید.
 • سپس دست خود را مقابل نور خورشید قرار دهید.
 • هر رنگی که ته تناژ قرمز یا نارنجی متمایل به قرمز داشته باشد جزو رنگ‌های گرم برای ترکیب رنگ تاتو ابرو است.
 • همچنین هر رنگی که ته تناژ آبی، سبز، دودی، خاکستری و یا بنفش متمایل به آبی داشته باشد جزو رنگ‌های سرد برای ترکیب رنگ تاتو محسوب می‌‌شود.

ترکیب رنگ تاتو ابرو برای تمام پوست‌های سبزه و سفید و…

مهم‌ترین اصل برای ترکیب رنگ تاتو ابرو و فیبروز ابرو و….. شناسایی رنگ پوست افراد و ترکیب رنگ تاتو ابرو بر اساس آن است. در زیر به ترکیب رنگ تاتو برای انواع پوست پرداخته‌ایم:

ترکیب رنگ تاتو ابرو برای پوست روشن و سفید

برای پوست‌های سفید باید از خانواده رنگ‌های زیتونی برای هاشور ابرو و…. استفاده کرد. زیرا افراد دارای پوست سفید دارای پیگمنت‌های قرمز هستند و تناژهای سبز رنگ مکمل خوبی برای خنثی کردن پیگمنت قرمز هستند. بنابراین تناژهای زیتونی و سبز برای پوست‌های روشن و سفید عالی است.

ترکیب رنگ تاتو ابرو برای پوست سبزه

افرادی که پوست سبزه دارند دارای پیگمنت آبی هستند. بهترین مکمل و تکمیل کننده برای پیگمنت آبی یک رنگ گرم است. به همین دلیل بهترین رنگ برای افرادی دارای پوست سبزه رنگی با تناژ قرمز است.

ترکیبات رنگ‌های تاتو برای افراد دارای پوست گندمی

پوست‌های گندمی ما بین پوست سفید و سبزه هستند. این نوع رنگ پوست دارای پیگمنت‌های آبی و قرمز است. بهترین مکمل رنگی برای پوست‌های گندمی تناژ قرمز و سبز و ترکیب آنها با یکدیگر است. پوست گندمی حساسیت بیشتری دارند. زیرا در این نوع پوست دو نوع پیگمنت وجود دارد. اگر تنها از دو مکمل سبز یا قرمز برای پوست گندمی استفاده شود پوست به سمت زردی می‌رود. در این صورت باید حتما در ترکیب رنگ تاتو برای پوست‌های گندمی از مکمل زرد یا خنثی کننده استفاده شود. در صورتی که از مکمل زرد یا خنثی کننده برای پوست‌های گندمی استفاده شود، اثرات زرد شدگی پوست کاهش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *