مقالات

تاتو ابرو بر اساس فرم صورت

تاتو ابرو بر اساس فرم صورت

تاتو ابرو بر اساس فرم صورت یکی از بهترین تکنیک‌هایی است که باید در آرایش دائم استفاده شود. مدل ابرو متناسب با فرم صورت باعث می‌شود تا چهره ظاهر عالی‌تری داشته باشد. در انواع آرایش دائم رنگدانه‌های تتو با سوزن تاتو وارد لایه‌های زیری پوست می‌شوند. به دلیل اینکه ماندگاری آرایش دائم معمولا زیاد است و تا آخر عمر همراه هر فردی است، باید قرینه سازی و فرم دهی بسیار عالی انجام شود. چراکه اگر رنگ به دلخواه مشتری نباشد می‌توان آن را در جلسات ترمیم پاک و اصلاح کرد. اما شکل بد و ظاهر بد ابرو را نمی‌توان اصلاح کرد و فرد باید به فکر ریموو یا پاک کردن تاتو باشد. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم با ما باشید تا درباره تاتو ابرو بر اساس فرم صورت بیشتر بدانید.

طراحی و قرینه سازی ابرو برای تاتو چگونه انجام می‌شود؟

برای اینکه تاتو ابرو بر اساس فرم صورت باشد باید پیگمنتر یا مستر با فرم چهره آشنایی داشته باشد.برای اینکه تشخیص دهید فرم صورت شما چگونه است باید مو را  از اطراف چهره خود کنار بزنید و در آیینه به چهره و استخوان بندی و بافت ماهیچه‌ی صورت خود نگاه کنید. معمولا فرمهای چهره به شکل اشکال هندسی هستند و باید شکل اشکال هندسی را در چهره خود ببینید. برای مثال اگر چهره شما به فرم مثلث شباهت زیادی دارد بنابراین چهره شما مثلثی است.

انواع تاتو ابرو

این روزها تاتو ابرو بر اساس فرم صورت به روش‌های زیر انجام می‌شود:

 • تتو ابرو: در این روش قابی به دور ابروها کشیده می‌شود و فضای داخل ابرو با جوهر مخصوص تتو پر می‌شود.
 • هاشور ابرو: در این تکنیک تارهای باریک و ظریفی با سوزن در جهت رویش مو کشیده می‌شود. سپس با این تکنیک ابروها قرینه می‌شوند و ابروها حالتی طبیعی و نچرال پیدا می‌کنند.
 • سایه ابرو: در تکنیک سایه ابرو با رنگ‌های روشن نقاط خالی و کم پشت ابروها پر می‌شود. به این ترتیب حالت طبیعی ابروها حفظ می‌شود.
 • شیدینگ ابرو : در شیدینگ ابرو ابتدا تاج ابروها با دیوایدر ابرو طراحی می‌شود. تراکم رنگ در پایین ابرو در این تکنیک کم است اما در انتهای ابرو تراکم ابروها زیاد می‌شود.
 • میکروبلیدینگ
 • میکروپیگمنیشن ابرو از دیگر روش‌های آرایش دائم ابروها هستند.
 • فیبروز ابرو

تاتو صورت بر اساس فرم چهره

در زیر به نکات مهم برای طراحی تاتو ابرو بر اساس فرم صورت پرداخته‌ایم:

مدل ابرو مناسب برای تاتو ابرو بر اساس فرم صورت

برای تاتو ابرو بر اساس فرم صورت باید به فرم چهره مشتری دقت زیادی شود تا بهترین فرم ابرو طراحی و اجرا شود. شناسایی چهره یکی از تخصص‌هایی است که هر پیگمنتر یا مستری باید به آن تسلط داشته باشد. برای شناسایی فرم صورت باید به استخوان بندی و ماهیچه‌های چهره دقت کرد. سپس شکل هندسی را باید حدس زد. شکل‌های صورت بر اساس اشکال هندسی به چند دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • صورت بیضی و یا کشیده
 • چهره مربعی
 • صورت مستطیلی
 • چهره گرد
 • چهره مثلثی
 • صورت قلبی
 • صورت لوزی

اگر طراحی و قرینه سازی ابروها با توجه به فرم صورت انجام شود، چهره فرد زیباتر و جذاب‌تر می‌شود. تاتو ابرو بر اساس فرم صورت‌های مختلف به شرح زیر است:

مدل ابرو برای صورت کشیده و بیضی

صورت بیضی و کشیده به صورت افقی شامل 3 قسمت مساوی است. هر کدام از این قسمت بندی‌ها ۱/۳ صورت را در بر می‌گیرند. در این نوع فرم چهره، پیشانی نسبت به چانه بزرگتر است و خط گونه به انحنای کمی به چانه متصل است. در فرم صورت بیضی فک صورت به صورت ملایم به چپانه متصل است. اگر فرم صورت بیضی را به صورت عمودی تقسیم بندی کنید شامل 5 قسمت می‌شود. عرض صورت در صورت کشیده و بیضی 1.5 برابر کل پهنا و طول صورت است.

بهترین تاتو ابرو بر اساس فرم صورت که بیضی و کشیده است ابروهای پهن با طراحی‌های ظریف است. با این مدل ابرو چهره بیضی و کشیده جذاب‌تر و زیباتر می‌شود.

طراحی ابرو برای بلید ابرو فرم صورت مربعی

صورت‌های مربعی، صورت و فک زاویه داری دارند. طول و عرض صورت در این نوع فرم چهره باهم برابر است. همچنین خط گونه‌ها با خط فک در فرم صورت مربعی موازی هستند. پیشانی و استخوان گونه و فک در این فرم چهره در یک امتداد قرار دارند.بهترین تاتو ابرو بر اساس فرم صورت مربعی ابروهایی پهن و پرپشت است. چراکه در این صورت فک پهن‌ است. به همین دلیل باید توجه را از قسمت پایین صورت به قسمت بالا یعنی ابروها و چشم‌ها ببرید. بنابراین تکنیک هاشور ابرو برای این افراد بسیار عالی است.

تاتو ابرو بر اساس فرم صورت مستطیلی

چهره‌هایی که مستطیلی هستند به صورت‌های زاویه دار معروف هستند. این نوع صورت‌ها پیشانی و چهره بلندی دارند. سه قسمت این نوع فرم چهره بلندتر از قسمت‌های دیگر صورت است. پیشانی و چانه در این فرم صورت بسیار بلند است. همچنین افرادی که صورت‌های مستطیلی دارند گونه‌های صاف یا فرو رفته‌ای دارند. برای این نوع فرم صورت باید ابروها ترکیبی تاتو شوند.

یعنی اینکه ابرو باید کمی انحنا داشته باشد و قوس ابرو باید بیرون از عنبیه چشم، فرم دهی شود. ابروهای پهن و یا باریک مناسب فرم چهره مستطیلی نیست. بهترین فرم تاتو ابرو بر اساس فرم صورت مستطیلی این است که ابروها دارای کمی انحنا باشند. به دلیل اینکه ابروهای پهن مناسب این فرم صورت نیست به هیچ عنوان از تکنیک هاشور ابرو استفاده نکنید.

تاتو ابرو بر اساس فرم صورت گرد

چهره‌های گرد طول و عرض برابر و یکسانی دارند. در واقع تمام اعضای چهره در این نوع فرم صورت به یک اندازه است. در فرم صورت گرد معمولا گونه‌ها پر و صورت چاق و صاف است. همچنین اگر دقت کرده باشید در صورت گرد پیشانی و گونه‌ها و چانه باهم شکل یک دایره را تشکیل می‌دهند.بهترین فرم تاتو ابرو بر اساس فرم صورت گرد ابروهایی است که پهن و کشیده و پرپشت باشند. همچنین باید برای فرم صورت گرد ابروها رنگ تیره داشته باشند. بنابراین بهترین روش برای افرادی که صورت گرد دارند تکنیک میکروبلیدینگ ابرو است.

مدل ابرو برای چهره مثلثی

چهره‌های مثلثی دارای پیشانی باریک، چانه و فک پهن و زاویه داری هستند. تاتو ابرو بر اساس فرم صورت مثلثی ابروهایی کشیده رو به بالا و بلند و پهن است. به هیچ عنوان افرادی که چهره‌های مثلثی دارند نباید مدل ابرو صاف انتخاب کنند. زیرا در چهره مثلثی پیشانی پهن و چانه و فک باریک است و باید توجه از قسمت پیشانی به سمت پایین صورت برود.مناسب‌ترین فرم تاتو ابرو بر اساس فرم صورت مثلثی ابروهایی نازک است. به هیچ عنوان در این فرم چهره نباید ابروها کلفت و پهن و بزرگ باشد.

بهترین فرم تاتو ابرو بر اساس فرم صورت لوزی

این نوع فرم صورت زاویه دار است و پیشانی کوتاه است. در قسمت شقیقه‌ها، صورت پهن است. چنین افرادی با این فرم چهره باید به دنبال ابرو قوس دار و منحنی باشند. این مدل ابرو کمک می‌کند تا فرم صورت شما نرم شود و صورت شما متقارن شود. در این مدل فرم صورت ابروی خیلی تیز یا هلالی یا صاف اصلا مناسب نیست. در فرم صورت لوزی تنها کافیست ابروها کمی قوس داشته باشند.

صورت قلبی

این فرم صورت شبیه به فرم صورت بیضی است، بزرگترین تفاوت این دو نوع فرم صورت این است که افرادی که دارای صورت های قلبی هستند دارای یک چانه باریک هستند. چنانچه صورت شما قلبی شکل است، بهترین فرم تاتو ابرو بر اساس فرم صورت شما، یک مدل ابروی قوس دار و منحنی شکل است. اما ابرو را خیلی تیز یا گرد نکنید بلکه شکل طبیعی ابرو را دنبال کنید. همچنین از مدل ابروی صاف دوری کنید. چراکه این مدل ابرو، چانه شما را متعادل نشان نمی‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *