مقالات

بهترین مارک دستگاه تاتو بدن و انواع مدل های آن

انواع دستگاه تاتو بدن

در این مطلب از وب سایت مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان با انواع دستگاه تاتو بدن و بهترین مارک دستگاه تاتو بدن آشنا خواهید شد. با استفاده از این دستگاه و سوزن تاتو رنگدانه‌ها وارد پوست می‌شوند. با استفاده از آن سرعت کار پیگمنتر بیشتر می‌شود. همچنین با استفاده از دستگاه تتو بدن پیگمنتر خسته نمی‌شود. در ادامه این مطلب از وب سایت مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان با ما همراه باشید تا بهترین مارک دستگاه تاتو بدن را بشناسید و با توجه به نیاز خود بهترین دستگاه را خریداری کنید.

تاریخچه دستگاه تاتو بدن

در گذشته دستگاه تاتو بدن اصلا وجود نداشت. اما تاتو و طرح های آن قدمتی چندین هزارساله دارد. روش‌های خالکوبی سیر تکاملی پیچیده ای را طی کرده اند. ابتدایی ترین روش خالکوبی استفاده از لوله های فلزی و یا ساق گیاهان بود که از طریق آنها رنگ را وارد پوست فرد می‌کردند. بعد از این روش های سنتی دستگاه کویل ساخته شد که امروزه در برخی مراکز همچنان کاربرد دارد. اما از مدل قدیمی آن تغییر حالت داده و تمام تجهیزات آن به روز شده است.

عملکرد این دستگاه با استفاده از تبدیل جریان الکتریکی به مغناطیسی در سیم پیچ ها و در نهایت حرکت رفت و برگشتی سوزن است. نام دیگر این دستگاه قلم الکتریکی ادیسون است. اما این سیر تکاملی به همین جا ختم نشد و هر ساله برندهای تولید دستگاه های تاتو بدن یک نمونه دستگاه با قابلیت ویژه‌تری را ارائه می‌کنند. در حال حاضر مدرن ترین دستگاهی که در سالن‌های تاتو معتبر مورد استفاده قرار می‌گیرد دستگاه تاتو بدن روتاری است.

معرفی دستگاه تاتو بدن

انواع دستگاه تاتو بدن بسیار زیاد است و این دستگاه‌ها تنوع زیادی دارند. برای مثال برخی از آنها سوزن‌های تیزی دارند. برخی دیگر از مدل‌های دستگاه‌های تاتو بدن تک سوزنی هستند و برخی دیگر بیشتر از یک سوزن تاتو دارند. معمولا برای طرح‌های پیچیده یا ریز از دستگاه‌هایی با سوزن ریز استفاده نمی‌شود. این دستگاه مثل تفنگ است که طرح‌های تاتو را روی پوست ایجاد می‌کند. امروزه با پیشرفت علم انواع مختلفی از دستگاه‌های تاتو وجود دارند. تمامی این دستگاه‌ها کاربردهای مختلفی دارند. برای مثال سوزن ریز برای طرح‌های پیچیده کاربردی ندارد. پس استفاده از دستگاه تاتو بستگی به نوع تاتو دارد.

لازم است بدانید که دستگاه تاتو صورت با بدن تفاوت دارد. برای مثال برای تاتو خط چشم که ظریف است از انواع دستگاه تاتو صورت با سوزن‌های ظریف استفاده می‌شود. تاتو صورت و آرایش دائم دقت و ظرافت بیشتری دارد. البته طرح‌های ریز تاتو بدن هم به این صورت هستند.

معرفی انواع دستگاه تاتو بدن حرفه‌ای و بهترین مارک دستگاه تاتو بدن

انواع مختلف دستگاه تاتو بدن شامل دستگاه روتاری، کویل یا سیم پیچ، دستگاه خط زن، سایه زن و پنوماتیک و… است. هر کدام از این دستگاه‌ها دارای مزایا و معایبی هستند که با توجه به کاربرد متفاوت هستند. در زیر با بهترین مارک این دستگاه‌ها آشنا خواهید شد:

دستگاه تاتو کویل از انواع دستگاه تاتو بدن و بهترین دستگاه تاتو بدن

در واقع دستگاه تاتو بدن کویل همان قلم الکتریکی ادیسون است که با تغییرات کوچکی به این شکل درآمده است. به این دستگاه گان یا مگنتی هم می‌گویند. برخی از افراد با اسم گان برای این مدل دستگاه مخالف هستند. زیرا گان (gun) در انگلیسی به معنی تفنگ است.

دستگاه‌های کویل دارای دو سیم پیچ هستند که وقتی پای خود را بر روی پدال بگذارید جریان برق درون این سیم پیچ‌ها حرکت می‌کند. سیم پیچ‌ها خاصیت آهنربایی دارند. در این حالت صفحه فلزی پشت سیم پیچ‌ها به سمت آنها کشیده می‌شود. سپس آرماتور بار جلو می‌رود و باعث می‌شود که جریان برق از پیج اتصال قطع شود. مجددا آرماتور بار به عقب برمیگردد. این عمل بستگی به جریان ورودی برق دارد و بین 30 الی 60 بار در ثانیه تکرار می‌شود. به دلیل اینکه سوزن در آرماتور بار قرار دارد، سوزن جلو و عقب می‌شود و جوهر را وارد پوست می‌کند. در واقع دستگاه کویل مثل چکش عمل می‌کند و ضربه‌های بیشتری وارد پوست می‌کند.

دستگاه تاتو کویل

ویژگی‌های دستگاه کویل یکی از انواع دستگاه تاتو بدن

این نوع دستگاه تتو بدن دارای سر و صدای زیادی است. به همین دلیل ممکن است که موجب آزار برخی از افراد شود. اما این دستگاه به دلایل زیر مورد استفاده بسیاری از پیگمنترها قرار می‌گیرد:

 • سرعت و قدرت قابل تنظیم
 • قابلیت تنظیم
 • مدت زمان انجام کار با استفاده از این مدل دستگاه تاتو بسیار کم می‌شود.
 • دارای وزن سنگین : به دلیل اینکه دستگاه کویل سنگین است امکان کنترل بیشتری را برای مستر فراهم می‌کند. دلیل این سنگین بودن قطعات فلزی موجود در این دستگاه است.
 • این مدل دستگاه خراب نمی‌شود و فقط قطعات آنها قدیمی و فرسوده می‌شود و نیاز به تعویض پیدا می‌کند.
 • مناسب برای خط کشی
 • دارای استروک قابل تنظیم

انواع مختلف دستگاه تاتو بدن کویل

این مدل دستگاه دارای انواع مختلف زیر می‌باشد:

 1. Shaders Coil Tattooing Machines: هدف استفاده از این مدل دستگاه کویل ایجاد شیب‌های مختلف جوهر بر روی پوست است. این دستگاه به قسمت عمیق‌تر پوست یعنی به آستر می‌رود.
 2. دستگاه تاتو رنگی :در واقع از این مدل دستگاه تاتو بدن برای افزودن رنگ به تاتو استفاده می‌شود. این دستگاه‌های تاتو رنگی که از انواع دستگاه تاتو بدن و بهترین مارک دستگاه تاتو بدن هستند به تازگی وارد بازار شده‌اند.
 3. دستگاه تاتو بدن چرخشی کویل یکی از انواع دستگاه تاتو بدن: در این مدل دستگاه که به اسلحه تاتو معروف است از موتور الکتریکی برای هدایت سوزن‌ها به پوست استفاده می‌شود.

دستگاه تاتو بدن روتاری

روتاری‌ها از نظر شکل ظاهری به دو دسته L و Pen تقسیم می‌شوند. این تقسیم بندی صرفا از نظر شکل ظاهری است و از نظر عملکردی تفاوتی ندارند. انتخاب آنها سلیقه‌ای است. دستگاه‌های روتاری که یکی از انواع دستگاه تاتو بدن و بهترین مارک دستگاه تاتو یدن هستند، همانطور که از نامشان پیداست از یک آرمیچر قدرت می‌گیرند. این عمل چرخش توسط یک مکانیزم تبدیل شونده خاص به رفت و برگشت تبدیل می‌شود. در نتیجه سوزن تاتو به عقب و جلو حرکت می‌کند.

دستگاه تاتو بدن روتاری

ویژگی‌ها و مشخصات دستگاه روتاری یکی از انواع دستگاه تاتو بدن

دستگاه‌های روتاری دارای مشخصات و ویژگی‌های زیر هستند:

 1. بسیار سبک
 2. کنترل آسان است و کاهش گرفتگی دست و انگشت
 3. مناسب برای سایه زنی
 4. سر و صدای کم
 5. دستگاه روتاری که یکی از انواع دستگاه تاتو بدن و بهترین مارک دستگاه تاتو بدن است به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارد.
 6. مناسب برای مبتدیان
 7. به دلیل تنوعی که دستگاه‌های روتاری دارند بهترین انتخاب برای خرید دستگاه تاتو بدن هستند. نوع L نسبت به کارایی آن ار قیمت بالاتری برخوردار است و نوع pen قیمت مناسب‌تری دارد.
 8. این مدل دستگاه تاتو بدن لرزش کمتری دارد و برای شروع کار بسیار عالی است.
 9. این مدل دستگاه که یکی از انواع دستگاه تاتو بدن است ضربه‌های ملایم و لرزش کمتری دارد. به همین دلیل ضربات کمتری با استفاده از این دستگاه به پوست وارد می‌شود. همچنین درد تاتو با استفاده از این محصول کمتر می‌شود. به همین دلیل استفاده از این دستگاه برای شیدینگ و سایه زنی بسیار عالی است.
 10. استروک این مدل دستگاه تتو غیر قابل تعویض است و بر روی پهنای 3.5 میلی‌متر تنظیم شده است. این مدل دستگاه هم برای لاین زدن و هم برای سایه زدن عالی است.
 11. دستگاه‌های روتاری به عنوان دستگاه‌های همه کاره برای تاتو شناخته می‌شوند.

دستگاه تاتو پنوماتیک یکی از انواع دستگاه تاتو بدن و بهترین مارک دستگاه تاتو بدن

دستگاه پنوماتیک در ساختار خود یک کمپرسور هوا دارد. این کمپرسور باعث حرکت سوزن به بالا و پایین می‌شود. این مدل دستگاه بر خلاف دو مدل دستگاه قبلی به علت استفاده از فشار هوا در تزریق رنگدانه‌ها ماندگاری بیشتری در رنگ تاتو را ایجاد می‌کند. همچنین امکان شستشو راحت این دستگاه با اتوکلاو امکان پذیر است. بدون نیاز به جدا کردن قطعات می‌توانید به راحتی این مدل دستگاه تاتو بدن را شستشو دهید.

دستگاه‌های دو کاره

این مدل دستگاه از دو نوع سوزن تی و پیچی تشکیل شده است و با کمک پیچ به دستگاه متصل یا جدا می‌شود. برای تاتو بدن در بخش‌های ضخیم از این مدل دستگاه استفاده می‌شود.

دستگاه تاتو پن بهترین مارک دستگاه تاتو بدن

دستگاه پن یا مدادی مثل یک قلم یا مداد است. این مدل دستگاه بسیار سبک است و قیمت مناسبی دارد. از ویژگی‌های اصلی پن این است که به راحتی می‌توان آن را در دست گرفت و به علت وزن سبکی که دارد می‌توان ساعت‌ها بدون خستگی با آن کار کرد. این دستگاه کاملا بی‌صداست و استحکام این دستگاه بسیار بالاست و نگهداری آن آسان است.

دستگاه تاتو پن

این وسیله بسیار سبک است و حمل آسانی دارد و تاتوکار با آن احساس خستگی نمی‌کند. ولتاژ دستگاه تاتو پن حداکثر 15 ولت با دور موتور 8000 است. به دلیل اینکه این دستگاه بسیار قدرتمند است و لرزش کمی دارد از آن برای خطوط بسیار ظریف بر روی بدن استفاده می‌شود.

تفاوت دستگاه روتاری و کویل

دستگاه کویل وزن، صدا و لرزش بیشتری دارد و به همین دلیل محبوبیت کمتری دارد. اما با وجود سنگینی این مدل دستگاه، خطوط بسیار صاف و سایه‌های دقیقی را می‌توان با این دستگاه انجام داد. اما وزن زیاد این دستگاه باعث خرابی قطعات آن می‌شود. ولی در صورت خرابی به راحتی می‌توانید قطعات آن را تعویض کنید تا دوباره به خوبی کار کند.

روتاری‌ها وزن، صدا و لرزش کمتری دارند. اما قیمت و خرابی این مدل دستگاه بیشتر است. با استفاده از این مدل دستگاه درد کمتری برای مشتری ایجاد می‌شود. به دلیل اینکه قطعات این دستگاه به راحتی جدا نمی‌شوند باید در نگهداری و تمیز کردن این دستگاه حساسیت بیشتری به خرج داد. در دستگاه‌های روتاری پن‌ها نسبت به ال‌ها قیمت باصرفه‌تری دارند. به همین دلیل بیشتر افراد مدل پن را به مدل ال ترجیح می‌ دهند.

دستگاه تاتو بدن گان

این دستگاه یکی از مدل‌های اولیه دستگاه خالکوبی است. از ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به سنگین بودن آن، سر و صدای بالای آن و کاشت رنگ قوی آن اشاره کرد. دستگاه تاتو بدن گان با اتصال به ترانس روشن و تنظیم می‌شود. معمولا به دلیل زمانبر بودن تعویض سوزن و سرپلاک از پک دستگاه دوگان و پک یک گان و یک دوتاری استفاده می‌شود. در پک‌های دوگان یکی برای لاین زنی و یکی برای شیدینگ و سایه زنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عملکرد دستگاه گان مانند دستگاه تاتو بدن روتاری است. این دستگاه قیمت بالاتری نسبت به دستگاه‌های تاتو صورت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *