مقالات مرکز غزل زرگریان

بن مژه دائم چشم چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد؟

بن مژه چیست
3.5
(73)

بن مژه تکنیک نیمه دائم آرایش چشم است که موجب صرفه‌جویی زمان و هزینه در آرایش‌های روزانه خواهد شد. بن مژه طبیعی، خطی نازک و ظریف بین مژه‌ها برای پرتر، ضخیم‌تر و تیره‌تر به نظر رسیدن آن‌ها است. با توجه به حساسیت پلک چشم، برای انجام انواع بن مژه و خط مژه دائمی باید به مراکز معتبر مراجعه کنید تا دچار عوارض بن مژه و ورم چشم بعد از بن مژه نشوید.

با توجه به ظریف و طبیعی بودن بن مژه دائم و ماندگاری بن مژه، افراد می‌توانند طبق سلیقه‌شان انتخاب کنند که بن مژه بهتره یا تاتو خط چشم. همچنین شما می‌توانید با مشاهده عکس بن مژه بالا و پایین و فیلم بن مژه در نمونه‌کارهای مرکز مورد نظر و اطلاع از قیمت بن مژه، اقدام به اجرای این تکنیک نمایید.

در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان با اینکه بن مژه دائمی چه مزایا و معایبی دارد، فرق بن مژه و خط چشم و هر آنچه باید درباره بن مژه ظریف بدانید آشنا خواهید شد.

قیمت بن مژه در مرکز غزل زرگریان

1.700.000 تومان

1.700.000 تومان

مستر مرجان

مستر تینا

بن مژه چیست؟

بن مژه دائمی روشی جدید و پرطرفدار برای پرتر و تیره‌تر نشان داده مژه‌ها و زیباتر شدن حالت چشم است. در روش بن مژه ظریف خطی نازک پشت پلک و بین مژه‌های (پلک بالا یا پایین) ترسیم می‌شود. تتوی خط مژه، با تزریق رنگ‌های دائمی توسط دستگاه تاتو به پوست پلک انجام می‌گیرد. این روش باعث می‌شود نواحی خالی بین مژه‌ها پر شده و چشم‌ها حالتی برجسته و زیبا بگیرند همچنین مژه‌ها نیز بلندتر بنظر برسند.

خط مژه دائمی به دلیل حساسیت چشم، باید حتما در مراکز معتبر و زیرنظر متخصصان مجرب با استفاده از مواد باکیفیت انجام شود تا فرد دچار ریزش مژه و عوارض بن مژه نشود.

انواع بن مژه

خط مژه دائمی دارای مدل‌های مختلفی است. پیگمنتر با توجه به فرم چشم، نوع پوست، مدل پلک و سلیقه مشتری، یکی از انواع آن را برمی‌گزیند.

تفاوت این مدل‌ها در حالت و شکل درخواستی مشتری است و روند انجام آن با تزریق رنگدانه به پوست پلک صورت می‌گیرد. در ادامه به انواع بن مژه اشاره می‌کنیم:

تتو خط مژه پلک بالا

تتو خط مژه پلک بالا

بن مژه بالا را می‌توان رایج‌ترین مدل این روش معرفی کرد. در اجرای این مدل، برای پر کردن فضای خالی بین مژه‌ها، خطوطی ترسیم می‌شود که ظاهر چشم را عوض می‌کند.

در بن مژه بالا رنگدانه به آرامی روی پوست پلک بین مژه‌ها تزریق شده و خط نازکی در نزدیکی ریشه مژه شکل می‌گیرد. تتو مژه پلک بالا شاید نامحسوس باشد اما تاثیری زیادی در حالت چشم‌ها دارد.

تتو خط مژه پلک پایین

تتو خط مژه پلک پایین

برخی افراد عادت به کشیدن خط چشم روی پلک پایین و داخل چشم دارند. اجرای تکنیک تتو مژه پایین برای این دست از افراد بسیار مناسب است. در اجرای این روش با تزریق رنگدانه تتو به قسمت پایین پلک پایین، علاوه بر افزایش زیبایی چشم‌ها، بزرگتر شدن اندازه چشم را شاهد خواهید بود.

بن مژه دنباله‌دار

بن مژه دنباله دار

این مدل خط مژه دائمی در بین طرفداران تاتو چشم، محبوبیت زیادی دارد. در بن مژه دنباله دار بعد از تزریق رنگ تتو روی پوست اطراف مژه، خطی ظریف در امتداد مژه‌ها روی پلک کشیده می‌شود. این خط باریک موجب بزرگتر نشان دادن حالت چشم و بلندتر بنظر رسیدن مژه‌های انتهای پلک می‌شود.

بن مژه طبیعی

در این روش در امتداد خط مژه، رنگدانه تزریق شده و تغییری بسیار محسوس در چشم ایجاد می‌شود. بن مژه طبیعی برای بانوانی که قصد دارند چشمانشان به صورت کاملا طبیعی زیبا شود، مناسب است.

لازم به ذکر است، هرگونه اشتباه در بن مژه دائم، غیرقابل جبران است. از این‌رو مسترهای استاد غزل زرگریان قبل از اجرای کار، ابتدا طرح درخواستی شما را با مداد چشم ترسیم نموده تا تصویر کلی از نتیجه کار برای مشتری ارائه شود. پس از تایید فرد، کاشت رنگدانه انجام می‌شود.

روش انجام بن مژه دائمی روی پلک

اغلب برای اجرای این نوع تتو، از بهترین رنگ‌ مشکی برای تاتو استفاده می‌شود. اجرای تاتو روی پلک چشم امری بسیار حساسی است. از این‌رو باید حتما توسط متخصصی ماهر و باتجربه انجام شود.

پیگمنتر ماهر با شناخت ساختار چشم باید این روش را بدون آسیب به چشم و بدون ایجاد ورم چشم بعد از تاتو اجرا نماید. قبل از انجام این روش باید پیگمنتر مشاوره‌های لازم را به شما داده و در صورت دارا بودن موارد منع تاتو به شما توصیه لازم را بدهد.

این روش توسط دستگاه تاتو صورت انجام می‌شود. دستگاه تاتو دو شیار برای قرارگیری سوزن تاتو و مخزنی برای جوهر تتو دارد.

در اجرای این روش پیگمنتر باید از بهترین بی حسی برای تاتو نظیر پماد بی حسی تاتو tktx طلایی روی پشت پلک استفاده کند. پس از 15 دقیقه و بی حس شدن ناحیه مورد نظر، با استفاده از دستگاه تتو و سوزن‌های یکبارمصرف، رنگ تاتو روی پوست پلک تزریق می‌شود.

نکات مهم در اجرای خط مژه دائمی

 • تزریق رنگدانه خط مژه دائمی، باید به صورت منظم انجام شود.
 •  کنترل فشار دست پیگمنتر برای جلوگیری از ورم چشم و آسیب به چشم مهم است.
 •  درصورتی که قصد انجام تاتو بن مژه پلک پایین را دارید، از دارو بی حسی به دلیل نفوذ به داخل چشم و بروز حساسیت و سوزش خودداری کنید.
 • قبل از انجام تتو، از قطره استریل چشمی استفاده نمایید.
 •  از رعایت موارد بهداشتی در مرکز موردنظر اطمینان حاصل کنید.

مزایای کاشت بن مژه

با کاشت بن مژه دیگر نیازی به صرف زمان برای آرایش روزانه نخواهید داشت. و همیشه چشمانی زیبا و جذاب با حالتی طبیعی دارید.

 • با بالا رفتن سن، پوست صورت به‌ویژه پلک‌های افتاده و چروک می‌شود. شما با اجرای این تکنیک دیگر نگران دشواری کشیدن خط چشم در میانسالی و پیری نخواهید بود.
 • با این روش دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های گزاف برای آرایش چشم را نخواهید داشت. همچنین دچار حساسیت‌های چشم به دلیل استفاده از برندهای مختلف نخواهید شد.
 • جذاب و برجسته نمودن حالت چشم‌ها با تیره‌تر شدن خطوط مژه
 • امکان اجرای روی انواع پوست
 • ماندگاری بالا

بن مژه به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

برخی افراد به طور طبیعی دارای مژه‌های پراکنده و کم پشت هستند و برخی به دلیل شرایط درمان مژه‌هایشان کم پشت شده است.

این دست از افراد می‌توانند با این روش ظاهر مژه‌هایشان را تیره‌تر و پرتر نشان دهند. همچین افرادی که به لوازم آرایشی حساسیت و آلرژی دارند، می‌توانند با این روش همیشه چشمانی خوش حالت و مژه‌هایی پر و تیره داشته باشند.

درصورتی که شما زمان و مهارت کشیدن خط چشم را ندارید نیز می‌توانید از این روش استفاده کنید. لازم به ذکر است بن مژه ظریف برای افراد با بیماری‌های دیابت، گلوکوم چشمی و یا گریوز، خانم‌های باردار و افرادی که به تازگی جراحی چشم انجام داده‌اند توصیه نمی‌شود.

ماندگاری بن مژه

این روش بعد از دو هفته تا 20 روز بعد از جلسه اول، نیاز به مراجعه برای ترمیم اولیه دارد. درحالت کلی باتوجه به نوع پوست، بن مژه 3 تا 5 سال ماندگاری خواهد داشت.

افراد با پوست‌های چرب مدت زمان کمتری قادر به حفظ تتو مژه هستند از این رو بهتر است این افراد روش‌های کنترل چربی پوست را در پیش گیرند. البته بعد از چند سال، رنگ تتو شروع به کمرنگ شدن و محو شدن می‌کند. در این زمان می‌توانید با مراجعه به مرکز موردنظر اقدام به ترمیم مجدد خط مژه دائمی نمایید و ماندگاری این تکنیک را افزایش دهید.

بن مژه بهتره یا خط چشم؟

در بیان تفاوت میان تتو مژه و تاتو خط چشم یا کانتور چشم، می‌توان گفت خط چشم دائم یک خط شفاف رو پوست پلک است همانند خط چشمی که در آرایش‌های روزانه کشیده می‌شود. اما تتو مژه خطی بسیار ظریف و باریک به موازات ریشه مژ‌ه‌هاست.
بن مژه دائمی در عین حالت دادن به چشم‌ها به صورت کاملا نامحسوس، بهترین مدل تتو برای چشم‌های ریز است. همچنین خط چشم با کمی فاصله از خط مژه انجام می‌شود و دارای ضخامت‌های مختلفی است. درحالیکه تتو مژه، در نزدیک‌ترین فاصله به محل اتصال مژه و چشم اجرا می‌شود. همچنین تتو مژه موجب تقویت مژه‌ها نیز می‌شود.

افرادی که مژه‌های نازک و کم حجم دارند می‌توانند با اجرای این تکنیک مژه‌های خود را مشکی‌تر و پرتر کنند. افراد با توجه به سلیقه خود و حالت چشمانشان می‌توانند یکی از این دو تکنیک را برگزینند.

مراقبت قبل از انجام بن مژه

 • از سه ماه قبل از مراجعه برای اجرا این روش، از استفاده از سرم تقویت‌کننده مژه، لیزر پوست و لایه‌بردارهای شیمیایی خودداری کنید.
 • از دو هفته قبل از انجام تتو مژه، از رنگ کردن مژه‌ها و قرارگیری در معرض آفتاب پرهیز کنید.
 • از یک ماه قبل از تتو از انجام بوتاکس خودداری کنید.
 • یک هفته قبل از انجام تتوی مژه، اقدام به ریموو اکستنشن مژه نمایید.
 • مصرف الکل، کافئین و دخانیات را تا 24 ساعت قبل از انجام تتو متوقف کنید.
 • تا 48 ساعت قبل از تتو، از مصرف ایبوپروفن، آسپرین، ویتامینE و نیاسین خودداری کنید.
 • قبل از مراجعه به مرکز دوش بگیرید زیرا تا چند روز بعد از انجام تتو امکان استحمام ندارید.

مراقبت بعد بن مژه

 • استفاده از هرگونه مواد آرایشی ممنوع است.
 • از مرطوب کردن محل تتو پرهیز کنید و تا 24 ساعت محل تتو را خشک نگه دارید.
 • از کلاه آفتابی و عینک آفتابی استفاده کنید.
 • در جلسات لیزر از عینک مخصوص استفاده کنید.
 • تا زمان بهبودی کامل محل تتو برای مشاهده نتیجه کار صبر کنید.

عوارض بن مژه

این روش نیز مانند سایر تکنیک‌های آرایش دائم صورت در صورت عدم رعایت نکات مراقبت بعد از تاتو و مراجعه به مراکز نامعتبر می‌تواند عوارضی به دنبال داشته باشد. در زیر به برخی از شایع‌ترین عوارض بن مژه اشاره می‌کنیم:

 • حساسیت به رنگ تتو
 • ایجاد ورم چشم بعد از بن مژه
 • نفوذ رنگ تاتو به داخل بافت چشم
 • فرو رفتن سوزن تاتو به داخل عمق پوست پلک
 • ایجاد التهاب و قرمزی چشم
 • عفونت چشم
 • ریزش مژه
 • انتقال بیماری‌هایی مثل ایدز، هپاتیت و ...
 • عدم امکان ریموو تاتو چشم

از آنجایی که این تکنیک روی عضو حساس چشم انجام می‌شود، ممکن است خطرناک باشد. از این‌رو باید به مرکزی معتبر و افراد باتجربه مراجعه کنید تا دچار عوارض تاتو و مشکلات جبران‌ناپذیر نشوید.

آیا تاتو مژه درد دارد؟

در اغلب موارد، درد تاتو در این روش به‌صورت نامحسوس و تحریکی ملایم است. اما در برخی افراد بسته به آستانه تحملشان ممکن است درد بیشتری داشته باشد. برای این افراد می‌توان از بی حسی حین کار تاتو استفاده نمود.

دوره نقاهت بن مژه به چه صورت است؟

ایجاد ورم و التهاب تا چند ساعت اول طبیعی است. در هفته اول رنگ تتو، تیره و پررنگ‌تر از رنگ درخواستی شما است. پس از گذشت دو هفته با پوسته ریزی تاتو، رنگ روشن‌تر می‌شود. بهبود کامل تاتو حدود 4 تا 8 هفته زمان می‌برد. پس از این مدت زمان رنگ مورد نظر مشخص می‌شود.

آیا می‌توان تتو مژه را ریموو کرد؟

خیر. این روش بدلیل تزریق رنگدانه به لایه‌های زیرین پلک و اسیب به چشم، امکان ریموو نخواهد داشت. بهتر است اجازه دهید تتو به مرور زمان کمرنگ و محو شود.

علت پخش رنگ خط مژه دائمی چیست؟

دلایلی مانند عدم مهارت پیگمنتر، استفاده از رنگ بی‌کیفیت و تقلبی و رنگ‌های رقیق می‌تواند علت پخش رنگ تاتو باشد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد آرا: 73

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید