مقالات مرکز غزل زرگریان

آمبره ابرو چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

آمبره ابرو
2.3
(3)

آمبره ابرو یکی از روش‌های جدید آرایش ابرو مناسب برای افرادی است که زمان کافی برای آرایش روزانه ندارند و از کم پشتی ابروهای خود رنج می‌برند. آمبره ابرو در میکاپ سبب ایجاد ظاهری جذاب و صرفه‌جویی در هزینه و زمان می‌شود و طرفداران فراوانی پیدا کرده است.

برخلاف تکنیک میکروبلیدینگ ابرو، این مدل ابرو برای پوست چرب و انواع پوست مناسب است. با مشاهده عکس امبره ابرو می‌توانید ببینید که این متد برخلاف تاتو ابرو که باندی تیره روی ابروها بوجود می‌آورد، سبب زیباتر و ظریف‌تر دیده شدن ابروها می‌شود و کاملا طبیعی بنظر می‌رسد. در مدل ابروی آمبره تراکم رنگدانه‌ها در قسمت تاج ابرو کم است و ظاهری محو ایجاد می‌کند؛ با نزدیک شدن به دم ابرو، تراکم رنگدانه بیشتر و ابروها پررنگ‌تر می‌شوند.

در این مطلب از وب سایت مرکز غزل زرگریان قصد داریم به روش انجام آمبره ابرو، فواید و مقایسه میکروبلیدینگ با آمبره ابرو بپردازیم. با ما همراه باشید تا با این مدل ابرو پودری، ماندگاری و دیگر ویژگی‌های آن آشنا شوید.

آمبره ابرو چیست؟

آمبره ابرو چیست؟

آمبره ابرو یا مدل ابروی پودری روشی نیمه دائمی برای پرپشت‌ کردن و خوش حالت کردن ابروهاست. در این تکنیک که به آن میکروشیدینگ یا شیدینگ ابرو نیز می‌گویند، بجای ایجاد خطوط، از نقطه زنی سریع و نفوذ رنگ تاتو ابرو در لایه اپیدرمی پوست استفاده می‌شود. سایه آمبره یا هاشور ابرو، حالتی پودری و طبیعی به ابروها می‌دهد؛

بدین شکل که در بخش تاج ابرو تراکم رنگدانه کمتر است و با پیش رفتن به سمت دم ابرو، ابروها پررنگ‌تر می‌گردد. با مشاهده عکس امبره ابرو می‌توانید متوجه تفاوت این تکنیک با تاتو ابرو شوید. هدف از آمبره ابرو پر کردن نقاط خالی ابرو، بدون تغییر اغراق‌آمیز در ظاهر ابرو و ایجاد شکل مصنوعی است.

این متد آرایش دائمی ابروها، به نسبت سایر تکنیک‌ها فوق‌العاده ظریف است و مناسب آرایش اداری و روزانه برای افرادی می‌باشد که می‌خواهند ظاهر ابروهایشان کاملا طبیعی باشد. آمبره ابرو هیچ شباهتی با آمبره مو نداشته و قرار نیست ابرو فرد دو رنگ گردد. تنها با تغییر رنگی ظریف، تار ابروهایی که کم رنگ است پررنگ‌تر می‌شوند.

فواید آمبره ابرو کدام است؟

این مدل ابرو برای پوست چرب دارای فواید زیر است:

 • صرفه‎جویی در زمان و هزینه برای آرایش‌های روزانه
 • برخلاف میکرو ابرو این مدل ابرو برای پوست چرب و انواع پوست مناسب است.
 • برای افراد با پوست حساس هم مناسب است.
 • پرپشت کننده ابرو
 • برطرف کننده محو بودن ابروها
 • با اجرای آمبره ابرو در میکاپ زمان کمتری از افراد تلف می‌شود.

نکات مهم قبل از انجام آمبره

در زیر به برخی از نکات مهم که پیش از انجام آمبره باید رعایت شود اشاره می‌کنیم:

 • روز قبل از اجرای امبره استراحت کنید تا با صورتی سرحال به سالن بروید.
 • هیچگونه آرایش و میکاپی روی پوست بخصوص ابروها و چشم‌ها نداشته باشید.
 • در این متد ابروها مقداری خراشیده می‌شود، از این رو حداقل 48 ساعت پیش از اجرا از مصرف رقیق کننده‌ها پرهیز کنید.
 • حداقل 2 روز پیش از انجام این متد میوه‌ها و غذاهای رقیق کننده نخورید.
 • پش از اجرای این تکنیک از انجام بوتاکس و مصرف الکل و مسکن خودداری کنید.
 • درصورت مصرف رقیق کننده تا چند روز امکان انجام این تکنیک را ندارید؛ زیرا خونریزی حین تاتو سبب ضعیف شدن رنگدانه و عدم رضایت از نتیجه کار می‌شود.

نحوه انجام آمبره ابرو

در ادامه به نحوه اجرای این تکنیک برای رفع نواقص ابرو و پرپشت کردن طبیعی ابروها خواهیم پرداخت:

 • جلسات اجرای این متد بین 2 الی 3 ساعت زمان نیاز دارد.
 • پیش از اجرای این تکنیک پیگمنتر باید با استفاده از قوی ترین پماد بی حسی برای تاتو، پوست این ناحیه را بی حس کند.
 • تاثیر بی حسی نیاز به 20 الی 40 دقیقه زمان دارد.
 • بعد از بی حسی پوست، با استفاده از ابزاری مخصوص سطح پوست خراش داده می‌شود.
 • سپس قابی برای تعیین محل تزریق رنگدانه دور ابرو قرار می‌گیرد.
 • مشتری با مشاهده قاب ابرو رضایت خود را از فرم ابرو اعلام می‌کند.
 • پس از افزودن رنگدانه روی پوست، رنگ ابرو به مشتری نشان داده خواهد شد.
 • بعد از اطمینان از رضایت مشتری، با ابزار مخصوص رنگدانه‌ها روی ابرو اضافه می‌شوند.
 • بعد از اجرای این متد ممکن است ابروها تیره بنظر برسد و کمی احساس درد و سوزش بوجود آید.

دوران نقاهت و ماندگاری آمبره ابرو چقدر است؟

تکنیک آمبره تقریبا 1 الی 3 سال ماندگاری دارد. همانند دیگر متدهای آرایش دائمی ابرو نظیر میکرو تلفیقی ابرو، فشن بروز ابرو و … مدت زمان دوام این متد نیز به عوامل مختلفی از قبیل روتین مراقبت بعد از تاتو، نوع پوست و … بستگی دارد. در روش هاشور ابرو با سایه آمبره، به سبب نفوذ سوزن تاتو در لایه‌های عمیق پوستی، دوام بیشتری را نسبت به دیگر انواع آمبره ابرو مشاهده خواهید کرد.

بعد از اجرای این متد حدود 6 هفته زمان می‌برد تا ابروها حالت طبیعی بگیرند. 3 تا 4 روز پس از اجرای این متد، رنگ ابروها بسیار تیره‌ می‌باشد و بعد از آن ابروها شروع به پوسته پوسته شدن می‌کند که این قسمتی از روند بهبود است.

 

مقایسه میکروبلیدینگ با آمبره ابرو

مقایسه میکروبلیدینگ با آمبره ابرو

روش میکروبلیدینگ ابرو با استفاده از دستگاه تاتو به صورت دستی انجام می‌شود و خطوطی نازک همانند تارهای ابرو روی پوست اجرا می‌گردد. این خطوط به صورتی است که تشخیص آن‌ها از تار مو ابرو دشوار بوده و ظاهری یکدست، طبیعی و کرکی در ابروها ایجاد می‌کنند. این درحالی است که آمبره معمولا ظاهری مشخص‌تر به ابروها می‌بخشد و مثل این است که ابروهایتان را با مداد ابرو پر کرده‌اید. میکرو ابرو به سبب ایجاد ظاهری طبیعی در ابروها، برای افرادی که تصمیم دارند علاوه بر رفع نواقص ابرو و پرپشت‌سازی ابروها، ظاهر طبیعی آن را حفظ نمایند مناسب است. آمبره ابرو نیز برای پرپشت نشان دادن ابروها بکار می‌رود؛

اما به دلیل اینکه نسبت به میکرو ابرو پررنگ‌تر و واضح‌تر است، ممکن است برای برخی افراد ناخوشایند باشد.

از طرفی میکرو ابرو برای افراد با پوست‌ها چرب مناسب نیست و نتیجه خوبی را به دنبال ندارد. همچنین ترمیم میکروبلیدینگ برای پوست چرب بسیار دشوار است؛ زیرا پوست چرب از ترمیم ابرو و نفوذ رنگ جلوگیری می‌کند. اما تکنیک آمبره همانند پادر بروز، نوعی مدل ابرو برای پوست چرب است که رنگدانه‌ها به آسانی روی پوست چرب و حتی حساس نفوذ کرده و ترمیم آن نیز بسیار آسان است.

تفاوت ماندگاری آمبره ابرو با میکروبلیدینگ چیست؟

میکرو ابرو به طور میانگین تا 1 سال دوام دارد؛ اما ماندگاری آمبره ابرو 1 تا 3 سال است. از طرفی میکروبلیدینگ روی پوست چرب دوام زیادی نخواهد داشت. اما در حالت کلی هر دو روش به مرور زمان کم رنگ شده و نیزا به ترمیم دارند.

عوارض آمبره ابرو چیست؟

برخلاف سایر روش‌های نیمه دائمی، این تکنیک به ترمیم و فرم و تراکم ابروها می‌پردازد و درصورت اجرای تخصصی هیچگونه عوارض تاتو را به دنبال ندارد. در واقع از آنجایی که در این روش سوزن به عمق پوست نفوذ نمی‌کند، اثرات جانبی در پی ندارد.

آمبره ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

همانطور که می‌دانید بسیاری از متدهای اصلاح فرم ابرو روی پوست‌های چرب و .. نتیجه بهتری دارند، اما آمبره محدودیت مدارد. از این رو از آمبره ابرو در میکاپ برای هر نوع پوستی استفاده می‌شود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.3 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.