مقالات مرکز غزل زرگریان

تونر مو چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تونر مو
4.2
(10)

تونر مو یکی از محصولات آرایشی مو است که به‌منظور خنثی‌سازی تن نارنجی و زرد مو دکلره شده یا سفید بکار می‌رود. با استفاده از بهترین مارک تونر مو تناژ زرد و نارنجی دکلره از بین می‌رود و رنگ مو به دودی یا خاکستری تبدیل می‌شود. تونر رنگ مو سبب زیبایی دوچندان رنگ مو می‌شود. شاید تابحال برای شما هم این اتفاق پیش آمده باشد که بعد از دکلره یا اجرای انواع لایت مو پس از شستشو، تناژ زرد یا نارنجی روی موها ایجاد شود. در این حالت شما برای از بین بردن نارنجی موی دکلره شده نمی‌توانید موهایتان را مجددا روشن کنید؛

زیرا موهایتان آسیب خواهد دید. شما می‌توانید برای ایجاد رنگ خاکستری روی دکلره نارنجی و یا رنگ دودی برای از بین بردن نارنجی مو از تونر ضد نارنجی مو  استفاه کنید. در این شرایط با آشنایی با طرز استفاده از تونر مو می‌توانید از انواع تونر مو مانند تونر مو نقره‌ای، تونر آبی مو، تونر مو بنفش و ... با پرداخت قیمت تونر ضد نارنجی مو استفاده نمایید.

در ادامه این مطلب از وب سایت سالن زیبایی غزل زرگریان بیشتر به کاربرد و نحوه استفاده از تونر مو برای از بین بردن نارنجی موی دکلره شده، بهترین مارک تونر مو و ... خواهیم پرداخت.

تونر مو چیست؟

تونر رنگ مو محصولی برای تغییر رنگ مو و خنثی کننده رنگ بنفش مو، تناژ زرد و نارنجی موهای دکلره شده می‌باشد. در عکس تونر مو معمولا این محصول آبی و یا بنفش است و سبب تغییر رنگ و خنثی سازی رنگدانه‌های نارنجی و یا زرد مو به رنگ دودی یا خاکستری می‌شود. در واقع شما می‌توانید برای اجرای رنگ خاکستری روی دکلره نارنجی و یا رنگ دودی برای از بین بردن نارنجی مو از تونر ضد نارنجی مو استفاده کنید.

درواقع بهترین مارک تونر مو برای متعادل‌سازی تناژ موهای دکلره شده بکار می‌رود. تونر مو نقره ای می‌تواند با احیای موهای دکلره شده، موهای مات و رنگ پریده را براق و شفاف نماید. تونر ضد قرمزی مو به طور کامل رنگ موی شما را تغییر نمی‌دهد و تنها سایه‌های ناخواسته موی شما را اصلاح می‌کند.

طرز استفاده از تونر مو چگونه است؟

طرز استفاده از تونر مو چگونه است؟

همانطور که می‌دانید در تکنیک‌های لایت مو نظیر سان لایت مو، موون لایت مو، بالیاژ مو، هاف لایت مو و ... از پودری به نام دکلره مو استفاده می‌شود. مواد دکلره به مو نفوذ می‌کنند و رنگدانه‌های مو را از بین می‌برند.

بسته به مدت زمان باقی ماندن دکلره روی مو، مو ممکن است ته رنگی ناخوشایند داشته باشد. در این مرحله آرایشگر باید از انواع تونر مو استفاده کند. تونر مو درواقع برای تغییر ته رنگ و خنثی کردن رفله‌های نارنجی و زرد بکار می‌رود.

طرز استفاده از این محصول خنثی کننده رنگ بنفش مو همانند استفاده از شامپو است. بدین صورت که برای طرز استفاده از تونر مو باید مقداری از آن را روی کف دست بریزید. سپس آن را به مو بمالید و خوب ماساژ دهید تا کف کند. بعد از چند دقیقه مکث با آب ولرم مایل به سرد موها را آبکشی نمایید.

انواع تونر مو چیست؟

انواع تونر مو چیست؟

تا اینجا با اینکه تونر مو چیست و چه کاربردی دارد آشنا شدید. در ادامه بهتر است انواع این محصول را بشناسید تا بسته به نوع و نیاز موهای خود، بهترین نوع و بهترین مارک تونر مو را تهیه کنید. اگر برای شما این پرسش پیش آمده که طرز استفاده از تونر مو چگونه است؟ نیز باید در پاسخ گفت طرز استفاده از تونر مو نیز بسته به نوع آن متفاوت است. در ادامه به انواع تونر مو خواهیم پرداخت:

تونر مو بنفش

تونر بنفش

براساس قوانین دایره رنگ، رنگ بنفش خنثی کننده رنگ زرد است. بنابراین هنگامی که مو شما در پایه زرد می‌ماند باید از تونر مو بنفش استفاده کنید. لازم به ذکر است تونر مو خنثی‌کننده رفله‌های بد رنگ می‌باشد و قابلیت از بین بردن آن‌ها را ندارد.

برای استفاده از تونر بنفش مقدار کمی از آن را بردارید و با مقدار زیادی نرم کننده سفید مخلوط کنید و برای مدت 15 تا 35 دقیقه رو موهایتان نگه دارید و سپس آبکشی نمایید.

تونر آمونیاک دار

تونر آمونیاک رنگی موقت حاوی آمونیاک است. این تونر سبب تغییر رنگ ساقه مو می‌شود. برای استفاده از این تونر باید موی شما روشن باشد. زیرا این محصول قابلیت روشن کردن رنگ موی شما را ندارد. درصورتی که به تازگی مو خود را دکلره کرده‌اید، بهتر است چند روز صبر کنید. زیرا مو بعد از دکلره به شدت شکننده می‌شود. در این مدت سعی کنید مو خود را نشویید؛ زیرا شامپو سبب خشک شدن مو می‌شود.

شامپو بنفش

شامپو بنفش و یا تونر مو نقره ای محصولی برای حفظ مو روشن است. تونر مو نقره ای ملایم‌تر از تونر آمونیاک بوده و بعد از دکلره کردن مو بکار می‌رود. رنگ این شامپو بنفش است و از همین‌رو اگر چند دقیقه روی مو بماند، رنگ نارنجی مو به صورت کامل از بین خواهد رفت.

هفته‌ای 2 تا 3 بار مو را با این تونر ضد نارنجی مو بشویید. سپس هر بار 10 تا 15 دقیقه زمان بدهید و سپس مو را شستشو دهید.

نکات مهم و کاربردهای تونر رنگ مو

در زیر به برخی از کاربردهای تونر رنگ مو و نکات مهمی که در زمان استفاده از این محصول که باید بدان توجه شود اشاره می‌کنیم:

 • تونرها باعث تغییر ته رنگ مو می‌شوند. اما در سایه مو تغییری ایجاد نمی‌کند. از این رو باید روی مو سفید یا بلوند اجرا شود. زیرا تونر روی مو تیره تاثیری ندارد.
 • تونر می‌تواند کمک کند سایه بلوند خود را دستکاری نمایید تا رنگ موی شما ملایم‌تر، سردتر، تیره‌تر شود و یا حتی به رنگ‌های مختلف نظیر بنفش یا صورتی تبدیل گردد.
 • تونر را می‌توانید به کل مو و یا فقط قسمت‌های خاصی از مو که می‌خواهید سایه را تغییر دهید بکار ببرید. برای نمونه تونر می‌تواند تنها تناژ بخشی از مو را به صورت هایلایت یا تنها در ریشه‌ها برای طبیعی‌تر بنظر رسیدن تغییر دهد.
 • هراندازه بیشتر موهایتان را بشویید، تعداد دفعاتی که باید از این محصول استفاده کنید افزایش میابد.
 • اگر به این رسش برخورده‌اید که برای از بین بردن رنگ بنفش مو چه باید کرد؟ در پاسخ باید گفت بهتر است از تونر زرد یا تارنجی استفاده کنید.

ماندگاری تونر ضد نارنجی مو چقدر است؟

مدت زمان دوام این محصول به تعداد دفعات شستشوی موها بستگی خواهد داشت. هراندازه موهای خود را کمتر بشویید، رنگ مو شما دوام بیشتری داشته و زمان بیشتری ثابت می‌ماند.

شما می‌توانید بواسطه مراقبت حرفه‌ای از مو، سبب افزایش ماندگاری رنگ موهای خود و درمان خانگی ریزش مو شوید. براساس وضعیت و نوع مو، ماندگاری تونر بین 2 تا 6 هفته است. برخی مواقع موهایی که قبلا رنگ شده‌اند، اثر تونر را کمتر حفظ می‌کنند. در این حالت به نونیگ منظم‌تر و بیشتری نیاز خواهند داشت. معمولا تونرهایی که مصارف خانگی دارند، ماندگاری کمتر و تونرهای موجود در سالن‌های زیبایی اثربخشی بیشتری دارند.

ما در سالن زیبایی غزل زرگریان با استفاده از بهترین مواد رنگ و دکلره مو، دوام رنگ موهای شما مانند آمبره مو، سامبره مو و ... را افزایش داده و از بهترین مارک تونر مو با بهترین قیمت تونر ضد نارنجی مو برای شما استفاده می‌کنیم.

شما همچنین می‌توانید در این مرکز تخصصی از انواع خدمات میکروبلیدینگ ابرو، فیبروز ابرو، تاتو خط چشم، ریموو تاتو ابرو، سایه ابرو دائمی، تاتو لب و خط لب و ... با بهترین قیمت و کیفیت بهره‌مند شوید.

عوامل تاثیرگذار بر ماندگاری تونر مو چیست؟

پارامترهای زیادی هستند که می‌توانند رنگ‌های خاکستری، بلوند، هایلایت یا بالیاژ مو را به رنگ قرمز یا زرد تغییر دهند. با جلوگیری از برخی عوامل می‌توان مدت زمان ماندگاری این محصول را افزایش داد. این قبیل موارد عبارتند از:

 •  آب سخت
 • آلودگی هوا
 •  کلر و مواد شیمیایی موجود در استخر
 • قرارگیری زیر نور آفتاب
 • استفاده زیاد از ابزارهای حرارتی مو
 • روند طبیعی کمرنگ شدن مو

برای مو بلوند چه زمانی باید از تونر استفاده کرد؟

درحالت کلی زمان که رنگ مو شما شبیه رنگ زرد باشد، برای از بین بردن نارنجی موی دکلره شده می‌توانید از این محصول استفاده کنید. درغیر این صورت استفاده از تونر سفید کننده مو توصیه نمی‌شود.

آیا تونر ضد قرمزی مو برای موها مضرر است؟

تونرهای مبتنی بر آمونیاک برای مو مضر هستند. از این رو متخصصان توصیه می‌کنند بعد از دکلره کردن بهتر است چند روز صبر کنید و سپس از این محصول استفاده نمایید. تونرهای بدون آمونیاک گزینه‌های مناسب‌تری برای استفاده در خانه می‌باشند. همچنین استفاده زیاد از این محصول نیز برای موها ضرر دارد.

فواید تونر مو کدام است؟

درخشان کردن مو، ایجاد طراوات در مو، نرم و لطیف شدن مو، کاهش موخوره، صاف شدن مو، کاهش تخلخل و جلوگیری از وزی مو، یکسان و طبیعی کردن رنگ موهای دکلره شده و از بین بردن نارنجی موی دکلره شده از فواید تونر آبی مو و دیگر انواع تونر مو می‌باشد.

تونر آبی مو چیست؟

زمانیکه مو در پایه نارنجی استوپ می‌کند، به‌منظور خنثی سازی رنگدانه نارنجی باید از تونر آبی مو استفاده نمود.

تخفیف ویژه رنگ و لایت مو

نوع تخفیف مد نظر شما(Required)

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 10

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

2 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها