مقالات

تغذیه مناسب قبل از تاتو

تغذیه مناسب قبل از تاتو

تغذیه مناسب قبل از تاتو یکی از نکات بسیار مهمی است که حتما باید رعایت شود. تاتو فرآیندی بسیار مهم می‌باشد که اگر یکسری عادت‌های غذایی قبل و بعد از آن رعایت گردد، به روند بهبودی بعد از تتو کمک زیادی خواهد کرد.  مصرف برخی از خوردنی‌ها قبل از تاتو و عدم مصرف برخی از آنها و حتی زمان مناسب خوردن مواد غذایی تاثیر زیادی در روند بهبودی زخم تاتو  دارد.  با خواندن  این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم درباره خوردنی‌ها و نخوردنی ها قبل از تاتو اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

دلیل رعایت تغذیه مناسب قبل از تاتو

اگر در یک روز می‌خواهید انواع خدمات آرایش دائم نظیر فیبروز ابرو، تاتو رژلب دائم و تاتو خط چشم را انجام دهید، باید توجه زیادی به تغذیه مناسب قبل از تاتو داشته باشید. چراکه زمانی که در صورت اجرای خدمات آرایش دائمی صورت، بدن شما تحت ضربه فیزیکی ثابتی قرار خواهد گرفت. به این ترتیب پوست شما تحت آسیب است. برای انجام خدمات آرایش دائم، باید انرژی بالایی داشته باشید. چراکه زمانی که بدن شما در یک سطح بیولوژیکی قرار دارد، سطح بالای انرژی از اهمیت بسیار بالایی  برخورددار است. به همین دلیل زمانی که بدن شما در این حالت است، انرژی بدن از طریق ماهیچه‌ها تامین خواهد شد. بنابراین اگر به اندازه کافی ذخیره کالری نداشته و غذای کافی نخورده باشید احساس خوبی در زمان تتو و آرایش دائم نخواهید داشت.

نخوردنی ها و خوردنی ها قبل از تاتو

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که چه چیزهایی بخورید و چه چیزهایی نخورید؟ باید به شما بگوییم که پاسخ این سوال را در دو بخش به شما عزیزان در ادامه این مطلب ارائه می‌دهیم:

خوردنی‌های قبل از تاتو

شب قبل باید به اندازه کافی کربوهیدرات بخورید. چراکه تمامی کربوهیدرات‌ها به قند خون در بدن شما تبدیل می‌شوند. کمی پروتیین مصرف کنید. علاوه بر آن قبل از اینکه به رختخواب بروید مطمئن شوید که آب را به اندازه کافی نوشیده‌اید. چراکه یکی از خوردنی های قبل از تاتو که به شما در زمان تتو کمک زیادی خواهد کرد، آب است. نوشیدن آب را حتی 2 ساعت قبل از رفتن به سالن تکرار نمایید. اگر کار شما طولانی مدت است حتما همراه خود غذاهای دارای کربوهیدرات داشته باشید. شکلات، آبنبات و نوشیدنی حال شما را بهتر خواهند کرد. حتما قبل از اینکه خدمات آرایش دائم را انجام دهید، غذاهای متعادل و مفید بخورید تا انرژی لازم برای بهبودی به بدن شما برسد.

مصرف غذاهای حاوی ویتامین C

غذاهایی که حاوی ویتامین سی هستند برای انرژی بدن قبل از تتو بسیار عالی می‌باشند. به همین دلیل مصرف آنها را افزایش دهید.  مواد غذایی دارای ویتامین سی عبارتند از:

  • مرکبات
  • سبزیجات شیرین
  • سیب زمینی شیرین
  • کلم بروکلی
  • گل کلم

مصرف این مواد گیاهی از طبیعت به ترمیم بافت بدن کمک زیادی کرده و بازسازی پوست را به سرعت انجام خواهد داد.

خوردن مایعات

مصرف مایعات علاوه بر آب یکی از تغذیه های مناسب قبل از تاتو است. این مواد شامل سوپ، آبمیوه، چای گیاهی و… می‌باشند. هیدراته نگهداشتن پوست در طول تاتو از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخورددار است. چراکه بعد از تتو ممکن است دچار سر درد و سرگیجه شوید. به همین دلیل قطع مصرف خوردنی‌ها قبل از تاتو اصلا کار خوبی نیست. پس از وعده‌های غذایی خود صرف نظر نکنید و بدن خود را با مصرف مقدار کافی از غذا، قوی نگهدارید. با این کار تحمل درد تاتو برای شما آسان‌تر خواهد شد.

مصرف زیاد سیر و پیاز از تغذیه های مناسب قبل از تاتو

بعد از تتو مصرف سیر و پیاز را در رژیم غذایی خود افزایش دهید. بسیاری از طبیعت گرایان بر این باورند که سیر و پیاز به دلیل خاصیت ضد میکروبی روند درمان را سریع‌تر می‌کنند.

خوردن یک وعده غذایی کامل

قبل از اینکه کار تتو را انجام دهید ممکن است کمی استرس داشته باشید و اعصاب شما ضعیف شود. این موضوع به این دلیل است که هیجان زده شده‌اید. لازم است این نکته را بدانید که در زمان تتو، پوست و بدن در معرض ضربه‌های خفیفی است. به همین دلیل باید بدن خود را آماده‌ی این تنش هیجانی کنید. بنابراین یک وعده غذایی کامل خورده و خودتان را به هیچ عنوان محدود نکنید.

مصرف پروتئین از جمله تغذیه های مناسب قبل از تاتو

به مقدار زیاد پروتئین مصرف کنید. چراکه پروتئین به افزایش سطح انرژی بدن کمک زیادی می‌کند. از جمله مواد غذایی که پروتئین بالایی دارند و نباید از مصرف آنها غافل شوید عبارتند از:

  • ژامبون
  • کره بادام زمینی

نخوردنی های قبل از تاتو

در ادامه به عدم مصرف برخی از مواد غذایی قبل از تاتو و رعایت تغذیه مناسب قبل از آن اشاره خواهیم کرد:

جلوگیری از خونریزی با رعایت تغذیه مناسب قبل از تاتو

در زمان تاتو به دلیل اینکه سوزن تاتو با پوست برخورد دارد با خونریزی مواجه خواهید شد. برای جلوگیری از خونریزی بیش از اندازه و آسیب به پوست، 24 ساعت قبل از تاتو از مصرف الکل و قهوه خودداری کنید. همچنین برای تسکین درد خود به هیچ عنوان از آسپیرین استفاده ننمایید. چراکه تمامی این موارد باعث رقیق شدن خون شما خواهند شد و خونریزی حین تاتو را زیادتر می‌کنند.

عدم مصرف لبنیات از جمله تغذیه مناسب قبل از تاتو

لبنیات، شیر، پنیر و خامه را به هیچ عنوان مصرف نکنید. زیرا این مواد مقاومت بدن را کاهش داده و روند بهبود را دیرتر می‌کنند.

عدم مصرف شکر

برای اینکه تغذیه مناسب قبل از تاتو داشته باشید نباید قبل از انجام آن، شکر مصرف کنید. زیرا شکر هم درست مثل لبنیات رفتار می‌کند.

عدم مصرف الکل و نوشیدنی‌های انرژی زا

علاوه بر اینکه قبل از تاتو باید الکل نخورید باید از مصرف نوشیدنی های انرژی زا و قهوه خودداری نمایید. این مورد یکی از تغذیه های مناسب قبل از تاتو است. بنابراین حتما در رعایت این مورد دقت کرده تا مشکلی حین تتو برای شما پیش نیاید. حداقل از 24 ساعت قبل، از الکل استفاده نکنید. زیرا الکل باعث رقیق شدن خون شما می‌شود و در سیستم بدن شما باقی می‌ماند. بنابراین هم کار شما سخت خواهد شد و هم کار پیگمنتر. خوردن نوشیدنی انرژی زا و قهوه هم درست مانند الکل است. پس حتما قبل از تتو از مصرف این مواد خودداری نمایید. اگر فکر می‌کنید که برای افزایش انرژی باید یک فنجان قهوه بخورید سخت در اشتباهید. این ایده اصلا خوب نیست و به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید.

سوالات متداول

در ادامه به سوالات پر تکرار شما درباره این موضوع پاسخ داده‌ایم:

آیا استراحت کافی در میزان درد تاتو تاثیر دارد؟

شب قبل از تتو سعی کنید به مهمانی نروید و شب آرام و بدون استرسی را بگذارانید. زیرا شما به یک استراحت کامل نیاز دارید. خواب کافی برای افزایش آرامش شما تاثیر زیادی داشته و  استراحت کافی در میزان درد تاتو تاثیرگذار می‌باشد. با استراحت کافی و رعایت تغذیه مناسب قبل از تاتو یک تجربه شیرین از تتو خواهید داشت.

آیا رعایت تغذیه مناسب قبل از تاتو تاثیر دارد؟

شاید انجام تتو برای شما ترسناک باشد اما اگر به انجام آن تمایل دارید حتما رعایت تغذیه مناسب قبل از تاتو را جدی بگیرید. سعی کنید شبی بدون گرسنگی را بگذرانید. با رعایت تغذیه مناسب قبل از تاتو سختی و درد تاتو برای شما به یک لذت تبدیل خواهد شد. همچنین با رعایت این موارد کار پیگمنتر راحت‌تر شده و شما زودتر به نتیجه دلخواه خود می‌رسید.

چگونه استرس و میل شدید به پرخوری قبل از تاتو را کاهش دهیم؟

حتما قبل از اجرای تاتو و آرایش دائم یک جلسه مشاوره با پیگمنتر خود بگذارید تا استرسی بابت طرح انتخابی نداشته باشید. همچنین از سلامت محیط اطمینان پیدا کرده تا دچار بیماری‌ها و آسیب‌های جبران ناپذیر نشوید. با رعایت این نکات و استراحت کافی می‌توانید پرخوری ناشی از استرس خود را برای اجرای تاتو کمتر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *