مقالات

کشش پوست در میکروبلیدینگ و اهمیت آن

کشش پوست در میکروبلیدینگ

یکی از مهم‌ترین عوامل در انجام صحیح میکرو ابرو، نحوه کشش پوست در میکروبلیدینگ است. عامل‌های دیگری هم وجود دارند که برای تتو و آرایش دائم مهم هستند. برای مثال عمق کاشت رنگدانه، طراحی و قرینه سازی ابرو و….. در انجام فرآیند تتو بسیار مهم هستند. یکی از مهارت‌های مهم که هر پیگمنتری باید به آن تسلط داشته باشد این است که بداند باید پوست را در زمان انجام کار چگونه بکشد؟ در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم بیشتر با نحوه کشیدن پوست برای انجام میکروبلیدینگ آشنا خواهید شد.

آموزش کشش پوست و انگشت گذاری در میکروبلیدینگ ابرو

کشش سه نقطه برای میکرو ابرو بسیار مهم است. همیشه در آموزش میکروبلیدینگ ابرو این مورد یکی از سر فصل‌های آموزشی است. اما یادگیری نحوه انجام این تکنیک در عمل کار ساده‌ای نیست. البته لازم است بدانید که برخی از هنرجوها این تکنیک را به آسانی یاد می‌گیرند اما برخی دیگر نیاز به آزمون و خطای زیادی دارند. بنابراین اگر در ابتدای مسیر آموزش میکروبلیدینگ ابرو هستید ما در ادامه این مطلب به شما می‌آموزیم که کشش پوست باید چگونه باشد. در این مطلب به توضیح کشش سه نقطه و کشش دو نقطه برای میکرو با دستگاه می‌پردازیم.

چرا کشش پوست در میکروبلیدینگ اهمیت دارد؟

پوست انسان حالت ارتجاعی دارد و دارای چین و چروک است. در زمان انجام میکرو و هر تکنیک دیگری یه یک سطح صاف و کشیده نیاز دارید. این سطح صاف این امکان را برای شما فراهم می‌کند که رنگدانه‌های تاتو را دقیقا در جایی که می‌خواهید قرار دهید. با این وجود رنگ تاتو در عمق مناسبی از پوست قرار می‌گیرد. این امکان از طریق کشش و محکم نگهداشتن پوست در محل به دست می‌آید. اگر پوست در زمان کاشت رنگدانه سفت نباشد مشکلات زیر ایجاد می‌شود:

 • تیغه یا سوزن تاتو حرکت نمی‌کند. در نتیجه مستر با دقت کافی نمی‌تواند رنگدانه‌ها را وارد پوست کند. همچنین تیغه یا سوزن نمی‌تواند به عمق مناسبی برسد، بنابراین رنگدانه به اندازه کافی و به صورت عمیق وارد پوست نمی‌شود.
 • در صورت عدم کشش پوست در میکروبلیدینگ، ضربه و آسیب به پوست زیاد می‌شود.
 • خطوط ابرو به اندازه کافی دیده نمی‌شود.
 •  الگوی سایه در زمان انجام کار بهم می‌ریزد و به صورت تکه تکه می‌شود.

بنابراین کشش پوست در میکروبلیدینگ مهم است و این موضوع به کشیدن خطوط ابرو کمک زیادی می‌کند. اگر این کار برایتان سخت است سطح کوچکی را با انگشتتان طوری قرار دهید تا فضای کافی برای مانور داشته باشید.

نحوه صحیح کشش پوست برای میکروبلیدینگ ابرو

چنانچه دوست دارید کشش صحیح پوست در میکرو ابرو را یاد بگیرید طبق مراحل زیر پیش بروید:

کشش سه نقطه

کشش سه نقطه به معنی استفاده از انگشت وسط و اشاره است. با این انگشتان هیچ ابزاری را نگه نمی‌دارید. انگشت دستی که با آن ابزار را نگه می‌دارید برای کشش پوست، یک سطح صاف را ایجاد می‌کند. قرارگیری انگشتان برای کشیدن پوست در میکروبلیدینگ به شرح زیر است:

 1. انگشت اشاره دستی که ابزاری را با آن نگه نمیدارید باید بالای قوس ابرو باشد. البته بسته به موقعیت صورت مشتری سمت نوک انگشتی را که فشار می‌دهید باید دور کنید.
 2. انگشت میانی باید زیر قوس ابرو باشد. در راستای این انگشت، نوک انگشت باید فشار وارد کند و در جهت مخالف پوست کشیده شود.
 3. با انگشت دستی که ابزار را نگه میدارید باید در مجاورت انگشتان دست دیگر قرار دهید. اما به اندازه‌ای دور نگه دارید که جایی برای حرکت ابزار باشد. کنار نوک انگشت را کمی فشار دهید و پوست را به اطراف بکشید.
 4. انگشت حلقه به صورت طبیعی روی صورت قرار دارد. این انگشت به شما پشتیبانی کافی برای نگهداشتن ابزار می‌دهد.
 5. زمانی که بر روی ابرو کار می‌کنید در حین حرکت دستان و انگشتان خود را حرکت دهید. سپس سه نقطه را برای قسمت‌های مختلف قوس ابرو تکرار کنید.
 6. زمانی که بر روی سر و دم ابرو کار می‌کنید، 2 نقطه از دست که ابزار را نگه نمیدارند، به سمتی می‌روند که پایین‌ترین نقطه فشار است. این نقطه نه در بالا و نه در پایین قوس است.
 7. تغییر مکان انگشت نسبت به ابرو هیچ اشکالی ندارد. اما پیکربندی انگشت‌ها باید نسبت بهم ثابت باشد.

کشش دو نقطه

گاهی کشش سه نقطه سخت است و پیگمنتر احساس راحتی نمی‌کند. مخصوصا اگر پیگمنتر دست‌های ریز یا انگشتان کوتاهی داشته باشد، کشش سه نقطه برایش سخت است یا فضای کافی برای کشش سه نقطه ندارد. بسیاری از افراد حالت سه نقطه را از دست می‌دهند و از حالت دو نقطه استفاده می‌کنند. کشش دو نقطه‌ای به شرح زیر است:

 •  زمانی که بر روی قوس ابرو به صورت چند قسمتی کار می‌کنید دست‌ها را باید در امتداد ابرو حرکت دهید. اما زمانی که می‌خواهید روی قسمتی از قوس کار کنید باید پوست را بکشید.
 •  انگشت شست دست را در نقطه پایین قوس ابرو قرار دهید. این کار را به گونه‌ای انجام دهید که انگار در کنار صورت مشتری کار می‌کنید. اگر اینگونه نیست موقعیت انگشت را تنظیم کنید.
 • سمت نوک انگشتی که صاف است را بر روی صورت قرار دهید و فشار وارد کنید تا پوست دور شود.
 •  انگشت اشاره را در مقابل انگشت شست قرار دهید. سپس کناره انگشت را صاف بر روی صورت قرار دهید و پوست را از انگشت شست دور کنید.
  نکات مهم در زمان نحوه درست کشش پوست و کشیدن تیغ بلید در هنگام میکروبلیدینگ
  در زیر به نکات کاملا حرفه‌ای و مهم در زمان کشیدن پوست در میکروبلیدینگ اشاره کرده‌ایم:
 •  قرارگیری دست و انگشت نیاز به زمان دارد تا شما عادت کنید. پس اصلا نگران عدم یادگیری این موضوع نباشید. شما باید فاصله‌های مختلفی را امتحان کنید و موقعیت انگشت حلقه را تنظیم کنید تا راحت‌ترین حالت را پیدا کنید.
 • ناحیه ابرو یک سطح سه بعدی است و شما باید محل قرارگیری نقاط فشار را با توجه به ساختار استخوانی مشتری خود تنظیم کنید.
 •  اجازه دهید دستان شما به طور طبیعی بهترین موقعیت را پیدا کنند. تا زمانی که کشش محکمی داشته باشید، فضایی برای اصلاح خواهید داشت.
 •  نگهداری انگشت نباید از هر دو طرف رها شود. دست‌های خود را به گونه‌ای عادت دهید که نیروی کشش ثابت بماند. با این کار عمق ضربه‌ها یا سایه یکنواخت و ثابت می‌شود.
 •  اگر از انگشت شست و اشاره برای 2 نقطه بالا و پایین قوس استفاده می‌کنید باید بند وسط انگشت به صورت صاف بر روی پیشانی مشتری باشد. با این کار باید نقطه چهارمی فراهم شود. این کار را هم امتحان کنید و ببینید با کدام راحت‌تر هستید.
 • اگر انگشت را به طور مستقیم بر روی پیشانی قرار دهید حرکات شما منقبض می‌شود. در این صورت سوزن تاتو با زاویه‌ای مایل به درون پوست می‌رود.
 •  با کشش دو نقطه‌ای باید بر روی ثابت نگهداشتن کشش تمرکز داشته باشید. با وجود اینکه کار بدون نقطه سوم، فضا را راحت‌تر می‌کند. اما شما نقطه متقابل را از دست می‌دهید. بنابراین باید با دو نقطه باقیمانده مابقی کارها را انجام دهید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *