مقالات

قرینه سازی ابرو و آموزش جدیدترین روش‌ ها

قرینه سازی ابرو

قرینه سازی ابرو یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در زیبایی و کیفیت کار آرایش دائم ابروها است. ابروها تاثیر مستقیمی بر زیبایی چهره افراد دارند. ابروهای زیبا و طبیعی که تا حدودی قرینه هستند می‌توانند زیبایی چهره را زیادتر کنند. امروزه قرینه سازی ابروها به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. به همین دلیل قبل از هر چیزی از متخصص و یا مستر خود بخواهید تا قبل از آرایش به قرینه سازی ابروهای شما بپردازد. زیرا اگر اشتباهی در میکروبلیدینگ، فیبروز، میکروپیگمنتیشن و هاشور ابرو به وجود بیاید، جبران آن بسیار پر هزینه و زمان‌بر است. پس قرینه کردن ابروها بسیار مهم است و احتمال خطا را کاهش می‌دهد. پس اگر شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارید در دوره‌های آموزش آرایش دائم شرکت کنید باید مهارت‌های لازم و کافی در زمینه قرینه سازی ابروها را داشته باشید.

در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم با ما همراه باشید تا بیشتر با روش‌های قرینه کردن ابروها آَشنا شوید.

نکات مهم در زمان قرینه سازی در طراحی ابروها

برای قرینه سازی ابروها با روش‌های مختلف باید دقت لازم را در موارد زیر داشته باشید:

 • پایین ترین نقطه تاج ابرو
 • بالاترین نقطه تاج ابرو
 • بالاترین نقطه کمان ابرو باید اندازه گیری شود.
 • یکی از موارد با اهمیت خط وسط ابروها است.
 • شروع تاج ابرو
 • کمانه ابرو
 • دنباله و خمیدگی ابرو

جدیدترین روش‌های قرینه سازی ابرو

امروزه روش‌های زیادی برای قرینه کردن ابروها در آرایش دائم مانند فیبروز ابرو، میکرو ابرو و… وجود دارند. این روش‌ها جای خود را به مداد ابرو و سایه ابرو داده‌اند. به همین دلیل شما عزیزانی که از فرم ابروهای خود ناراضی هستید می‌توانید با این روش‌ها عیب‌هایی که در ابروهایتان وجود دارد را برطرف کنید یا اینکه می‌توانید مدل ابروها را به هر فرمی که دوست دارید تغییر دهید. قرینه کردن دو ابرو حتی برای نقاشی روی کاغذ هم دشوار است. چه برسد به اینکه بخواهید با تیغ یا قلم بلید میکروبلیدینگ ابرو را انجام دهید. طراح ابرو باید اصول طراحی چهره و ترکیب رنگ را به خوبی بداند تا بتواند بهترین فرم ابرو را ایجاد کند.

لازم است این موضوع را بدانید که استفاده کردن از هر کدام روش‌ها به میزان مهارت و تسلط پیگمنتر بستگی دارد. معمولا روش‌های قرینه کردن ابروها عبارتند از: خط کش‌های مخصوص اندازه گیری ابرو، کولیس، قرینه سازی ابرو با نخ و دستمال کاغذی، استفاده از دیوایدر ابرو در زیر به شرح این روش‌ها به طور کامل پرداخته‌ایم:

آموزش قرینه سازی ابرو برای میکروبلیدینگ با خط کش و کولیس

برای اینکه با این روش ابروها قرینه شوند باید طبق مراحل زیر عمل کرد:

 1. در وسط ابروها نقطه‌ای را مشخص کنید. برای انجام این کار باید از وسط بینی به سمت بالا حرکت کنید تا نقطه وسط ابرو مشخص شود. افرادی که انحراف بینی دارند باید به این مرحله توجه زیادی داشته باشید. زیرا قرینه کردن ابروها ممکن است با خطا مواجه شود.
 2. برای مشخص کردن محدوده قرینه ابروها باید از ماژیک‌های آرایشی استفاده کرد. این ماژیک‌ها فاقد سرب هستند و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر ماژیک‌ها دارند. این محصول باعث می‌شود تا طرح ابرو پاک نشود.
 3. روی خط قرینه سازی ابرو وسط دو ابرو خط کش تقارن را قرار دهید. این کار را به گونه‌ای انجام دهید که نقطه صفر روی خط قرینه سازی وسط ابرو قرار بگیرد. معمولا 1.5 سانتی‌متر کافیست. چراکه ممکن است با بیشتر انتخاب کردن این فاصله مقدار زیادی از ابروها برداشته شود و فاصله بین دو ابرو به طور چشم‌گیری زیاد شود.
 4. سپس از قسمت 1.5 سانتی‌متری که از تاج ابرو مشخص کردید اندازه 6.5 سانت علامت‌گذاری کنید.
 5. اگر یکی از ابروها کوتاه است آن را به اندازه ابروی بلندتر بکشید. اگر قله ابرو یکی از ابروها پایین‌تر است آن را متناسب با ابروی دیگر کنید و به همین ترتیب ادامه دهید تا قرینه سازی ابروها انجام شود.
 6. در این مرحله باید ازکولیس استفاده کنید. سپس خط ها را بهم وصل کنید. دو قله ابرو باید بهم متصل شوند. دو تاج ابروها هم به طور متقارن باید با یکدیگر طراحی شوند. به همین دلیل به صورت موازی تاج ابروها را بهم وصل کنید.
 7. اکنون کار قرینه سازی ابرو به اتمام رسیده است و باید کشیدن خطوط را انجام داد.

قرینه سازی ابرو با دیوایدر

دیوایدر ابرو جزو یکی از ابزارهای استاندارد برای قرینه سازی است. استفاده از این محصول چندان سخت نیست. این محصول دارای دو جنس مختلف پلاستیکی و فلزی است. معمولا این محصول دارای 4 تیغه علامت گذاری است. با کمی تمرین می‌توانید از این محصول استفاده کنید و انواع فرم تاتو ابرو را به صورت قرینه و یکسان طراحی کنید. دیوایدر انعطاف پذیری بالایی دارد و قابل تنظیم شدن است. همین ویژگی باعث شده تا کار با این محصول هم برای دست راست‌ها و هم برای چپ دست‌ها راحت باشد. نحوه اندازه گیری ابرو با این محصول مثل سایر ابزارهاست. فقط این اندازه‌ها با دیوایدر تنظیم می‌شود.

آموزش قرینه سازی ابرو با دستمال کاغذی

این روش از روش قبلی آسان‌تر است. برای اینکه از این روش استفاده کنید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • در این روش ابتدا باید دستمال کاغذی را بر روی قسمت‌های پایینی ابرو بگذارید.
 • سپس با کمک ماژیک مخصوص آرایش، دو نشانه روی قسمت‌هایی که دستمال قرار می‌گیرد بگذارید.
 • ابتدا، آرگ و انتها و ابتدا ابرو را مشخص کنید.
 • سپس دستمال را بر روی قسمت بالایی ابروها بگذارید و دوباره ابتدا، انتها و قسمت شکسته شدن ابروها را مشخص کنید.
 • سپس دستمال را روی ابرو دیگر قرار دهید و به کمک علامت‌ها قرینه بودن ابروها را چک کنید.
 • در این مرحله یک خط صاف از دو تاج ابرو به یکدیگر وصل کنید تا از قرینه بودن تاج ابروها اطمینان حاصل پیدا کنید.
 • ابتدا با مقایسه کردن نقطه‌ها مطمئن شوید که ابروها تقارن کافی دارند.
 • سپس در آخرین مرحله سایر نقاطی که علامت گذاری شده‌اند را بهم وصل کنید.

قرینه سازی ابرو با نخ

برای قرینه سازی ابرو با این روش ابتدا باید نخ را روی قسمت پایینی ابرو قرار دهید و با استفاده از یک مداد ابرو یا ماژیک نقاط ابتدایی و انتهایی و البته وسط ابرو را نشانه گذاری کنید. سپس نخ را در قسمت بالایی ابرو یعنی پیشانی قرار دهید و همین کار را برای قسمت‌های پایینی هم انجام دهید. بعد از اینکه نقاط را مشخص کردید تمامی نقاط مشخص شده را بهم وصل کنید. دو تاج ابرو را به صورت موازی به یکدیگر وصل کنید. بعد از اتصال نقاط می‌توانید کار ابروها را شروع کنید.

قرینه سازی ابرو با استفاده از مداد چشم

برای قرینه سازی ابروها به این روش کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در ابتدای کار باید تاج ابرو را مشخص کنید. سپس مداد یا یک خط کش را کنار پره بینی قرار دهید طوری که به صورت عمود از گوشه داخلی چشم بگذرد و نقطه تلاقی ابرو با خط کش نقطه‌ای است که ابرو از آن قسمت شروع می‌شود.
 2. برای کشیدن قسمت دنباله ابرو، مداد را کنار پره بینی قرار دهید.  به طوری که مداد از گوشه خارجی چشم بگذرد. نقطه تلاقی مداد با دم ابرو نقطه‌ای است که انتهای ابرو را مشخص می‌کند. این نقطه متعادل‌ترین اندازه دم ابرو است.
 3. برای قوس ابرو که دو سوم زیبایی ابرو به حالت آن بستگی دارد. یک مداد از سمت پره بینی به سمت عنبیه چشم قرار دهید و نقطه‌ای که ابرو را قطع می‌کند، نقطه درست قوس ابرو است. قوس ابرو باید از جلوی صورت انجام شود و سر نباید حالت نیم رخ داشته باشد.

نقش قرینه سازی ابروها در آرایش دائم چیست؟

اندازه‌گیری و قرینه سازی مهمترین و طولانی‌ترین بخش قبل از انجام آرایش دائم ابروها است. گاهی اوقات مشخص نیست که ابروهای مشتری چقدر نامتقارن است. به همین دلیل با اندازه گیری به راحتی می توان این مصیبت ها را پیدا کرد و آنها را اصلاح کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *