مقالات مرکز غزل زرگریان

قرینه سازی ابرو در میکروبلیدینگ با 5 روش کاربردی

قرینه سازی ابرو در میکروبلیدینگ
4.1
(10)

قرینه سازی ابرو در میکروبلیدینگ از مهم‌ترین بخش‌ها در زیبایی و کیفیت کار آرایش دائم ابرو است. ابروها تاثیر مستقیمی بر زیبایی چهره افراد دارند. ابروهای زیبا و طبیعی که تا حدودی قرینه هستند می‌توانند زیبایی چهره را افزایش دهند. امروزه قرینه سازی ابرو برای میکروبلیدینگ به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. به همین دلیل قبل از هر چیزی از متخصص و یا مستر خود بخواهید تا قبل از انجام کار به قرینه سازی ابرو در میکروبلیدینگ بپردازد. زیرا اگر اشتباهی در میکروبلیدینگ، فیبروز، میکروپیگمنتیشن ابرو و هاشور ابرو به وجود بیاید، جبران آن بسیار پرهزینه و زمان‌بر است.

فایل صوتی قرینه سازی ابرو برای میکروبلیدینگ

ویدئو معرفی ابزارهای قرنیه سازی ابرو

پس متعادل سازی ابرو، قرینه کردن ابرو و استفاده از ابزارهای قرینه سازی بسیار مهم است و احتمال خطا را کاهش می‌دهد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارید در دوره‌های آموزش آرایش دائم شرکت کنید باید مهارت‌های لازم و کافی در زمینه قرینه سازی ابروها را داشته باشید. از روش‌های قرینه کردن ابرو می‌توان به قرینه سازی ابرو با خط کش، قرینه سازی ابرو با دستمال کاغذی، طراحی ابرو با دیوایدر، اپلیکیشن قرینه سازی ابرو، قرینه سازی ابرو با کولیس و قرینه سازی ابرو با مداد و ... اشاره کرد.

در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم با ما همراه باشید تا بیشتر با ساده‌ترین روش کاربردی قرینه سازی ابرو آشنا شوید.

نکات مهم در زمان قرینه سازی در میکروبلیدینگ و سایر تکنیک ها

برای نحوه قرینه سازی ابرو در میکروبلیدینگ و قرینه کردن ابرو با روش‌های مختلف باید دقت لازم را در موارد زیر داشته باشید:

 • پایین‌ترین نقطه تاج ابرو
 •  بالاترین نقطه تاج ابرو
 •  اندازه‌گیری بالاترین نقطه کمان ابرو
 • خط وسط ابروها
 •  شروع تاج ابرو
 •  کمانه ابرو
 •  دنباله و خمیدگی ابرو

معرفی ابرو و قسمت های آن

جدیدترین روش‌های قرینه سازی ابرو

امروزه روش‌های زیادی برای قرینه سازی ابرو در میکروبلیدینگ و سایر آرایش دائم مانند فیبروز ابرو، هاشور ابرو، بولد بروز ابرو و… وجود دارند. این روش‌ها جای خود را به مداد ابرو و سایه ابرو داده‌اند. به همین دلیل شما عزیزانی که از فرم ابروهای خود ناراضی هستید می‌توانید با اموزش صفر تا صد قرینه سازی ابرو عیب‌هایی که در ابروها وجود دارد را برطرف کنید یا اینکه می‌توانید مدل ابروها را به هر فرمی که دوست دارید تغییر دهید.

قرینه سازی ابرو با خط کش روی کاغذ و در کل قرینه سازی ابرو روی کاغذ هم دشوار است. چه برسد به اینکه بخواهید با تیغ یا قلم بلید، میکروبلیدینگ ابرو را انجام دهید.

طراح ابرو باید اصول طراحی چهره و ترکیب رنگ را به خوبی بداند تا بتواند بهترین فرم ابرو را ایجاد کند. لازم است این موضوع را بدانید که استفاده کردن از هر کدام روش‌ها به میزان مهارت و تسلط پیگمنتر بستگی دارد.

معمولا روش‌های قرینه کردن ابروها عبارتند از: قرینه سازی ابرو با خط کش‌، قرینه سازی ابرو با کولیس، قرینه سازی ابرو با دستمال کاغذی، قرینه سازی ابرو با نخ، طراحی ابرو با دیوایدر ابرو. در زیر به شرح این روش‌ها به طور کامل پرداخته‌ایم:

آموزش قرینه سازی ابرو با خط کش و کولیس برای میکروبلیدینگ

برای آموزش قرینه سازی ابرو با خط کش ژله ای و کولیس طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. در وسط ابروها نقطه‌ای را مشخص کنید. برای انجام این کار باید از وسط بینی به سمت بالا حرکت کنید تا نقطه وسط ابرو مشخص شود. برای افرادی که انحراف بینی دارند باید در این مرحله توجه زیادی داشته باشید. زیرا قرینه کردن ابروها ممکن است با خطا مواجه شود.
 2.  برای مشخص کردن محدوده قرینه ابروها باید از ماژیک‌های آرایشی استفاده کرد. این ماژیک‌ها فاقد سرب هستند و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر ماژیک‌ها دارند. این محصول باعث می‌شود تا طرح ابرو پاک نشود.
 3. روی خط قرینگی ابرو وسط دو ابرو خط کش تقارن را قرار دهید. این کار را به گونه‌ای انجام دهید که نقطه صفر روی خط قرینه سازی وسط ابرو قرار بگیرد. معمولا 1.5 سانتی‌متر کافیست. چراکه ممکن است با بیشتر انتخاب کردن این فاصله مقدار زیادی از ابروها برداشته شود و فاصله بین دو ابرو به طور چشم‌گیری زیاد شود.
 4. سپس از قسمت 1.5 سانتی‌متری که از تاج ابرو مشخص کردید اندازه 6.5 سانت علامت‌گذاری کنید.
 5. اگر یکی از ابروها کوتاه است آن را به اندازه ابروی بلندتر بکشید. اگر قله ابرو یکی از ابروها پایین‌تر است آن را متناسب با ابروی دیگر کنید و به همین ترتیب ادامه دهید تا قرینه سازی ابرو در میکروبلیدینگ انجام شود.
 6. در این مرحله باید از کولیس دیجیتال تاتو استفاده کنید. در قرینه سازی ابرو با کولیس خط ها را بهم وصل کنید. دو قله ابرو باید بهم متصل شوند. دو تاج ابروها هم به طور متقارن باید با یکدیگر طراحی شوند. به همین دلیل به صورت موازی تاج ابروها را بهم وصل کنید.
 7. اکنون کار قرینه سازی ابرو در میکروبلیدینگ با خط کش به اتمام رسیده است و باید کشیدن خطوط را انجام داد.

انواع خط کش قرینه سازی ابرو

در آموزش قرینه سازی ابرو با خط کش از دو نوع خط کش استفاده می‌شود که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

خط کش چسبی یکبار مصرف:

این نوع خط کش به عنوان ساده‌ترین و رایج‌ترین روش برای قرینه سازی ابرو در میکروبلیدینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از این خط کش، یافتن خط وسط بینی بسیار مهم است. از این خط کش برای متقارن سازی ابرو افراد با پوست‌های چرب و پیشانی‌های کوتاه استفاده نمی‌شود. این افراد باید قبل از انجام این متد قرینه کردن، روش‌های کنترل چربی پوست را انجام دهند.

خط کش ژله‌ای تاتو برای قرینه سازی ابرو

خط کش ژله‌ای:

این نوع خط کش نیز همانند خط کش چسبی بوده و تنها در متریال تشکیل‌دهنده‌ با هم متفاوت هستند. آموزش قرینه سازی ابرو با خط کش ژله ای بسیار ارزان و به‌صرفه است.

آموزش کار با دیوایدر ابرو برای قرینه سازی ابرو در میکروبلیدینگ

آموزش کار با دیوایدر ابرو (اصول طراحی و قرینه سازی)

دیوایدر ابرو جزو یکی از ابزارهای استاندارد برای قرینه سازی ابرو در میکروبلیدینگ است. طراحی ابرو با دیوایدر روی صورت چندان سخت نیست. این محصول دارای دو جنس مختلف پلاستیکی و فلزی است. معمولا دیوایدر دارای 4 تیغه علامت گذاری است. با کمی تمرین طراحی ابرو با دیوایدر روی کاغذ و آموزش طراحی ابرو با دیوایدر می‌توانید از این محصول استفاده کنید و انواع فرم تاتو ابرو بر اساس فرم صورت را به طور قرینه و یکسان طراحی کنید. دیوایدر انعطاف‌پذیری بالایی دارد و قابل تنظیم شدن است.

همین ویژگی باعث شده تا کار با این محصول هم برای دست راست‌ها و هم برای چپ دست‌ها راحت باشد. در آموزش قرینه سازی ابرو با دیوایدر نحوه اندازه‌گیری ابرو با این محصول مثل سایر ابزارها است. فقط این اندازه‌ها با دیوایدر تنظیم می‌شود.

آموزش قرینه سازی ابرو با دستمال کاغذی

قرینه سازی ابرو با دستمال کاغذی از طراحی ابرو با دیوایدر آسان‌تر است. برای اینکه از این روش استفاده کنید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • در این روش ابتدا باید دستمال کاغذی را بر روی قسمت‌های پایینی ابرو بگذارید.
 • سپس با کمک ماژیک مخصوص آرایش، دو نشانه روی قسمت‌هایی که دستمال قرار می‌گیرد بگذارید.
 • ابتدا، آرک و انتها و ابتدا ابرو را مشخص کنید.
 • سپس دستمال را بر روی قسمت بالایی ابروها بگذارید و دوباره ابتدا، انتها و قسمت شکسته شدن ابروها را مشخص کنید.
 • سپس دستمال را روی ابرو دیگر قرار دهید و به کمک علامت‌ها قرینه بودن ابروها را چک کنید.
 • در این مرحله یک خط صاف از دو تاج ابرو به یکدیگر وصل کنید تا از قرینه بودن تاج ابروها اطمینان حاصل پیدا کنید.
 • ابتدا با مقایسه کردن نقطه‌ها مطمئن شوید که ابروها تقارن کافی دارند.
 • سپس در آخرین مرحله سایر نقاطی که علامت گذاری شده‌اند را بهم وصل کنید.

قرینه کردن ابرو با نخ

قرینه سازی ابرو با نخ

با یادگیری و آموزش قرینه سازی ابرو با نخ شما می‌توانید به سادگی طراحی ابرو متقارن را انجام دهید. برای قرینه کردن ابرو با این روش ابتدا باید نخ را روی قسمت پایینی ابرو قرار دهید و با استفاده از یک مداد ابرو یا ماژیک نقاط ابتدایی و انتهایی و البته وسط ابرو را نشانه گذاری کنید.

سپس نخ را در قسمت بالایی ابرو یعنی پیشانی قرار دهید و همین کار را برای قسمت‌های پایینی هم انجام دهید. بعد از اینکه نقاط را مشخص کردید تمامی نقاط مشخص شده را بهم وصل کنید.دو تاج ابرو را به صورت موازی به یکدیگر وصل کنید. بعد از اتصال نقاط می‌توانید کار ابروها را شروع کنید.

قرینه کردن ابرو با استفاده از مداد چشم

برای قرینه سازی ابرو با مداد کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در ابتدای کار باید تاج ابرو را مشخص کنید. سپس مداد یا یک خط کش را کنار پره بینی قرار دهید طوری که به صورت عمود از گوشه داخلی چشم بگذرد و نقطه تلاقی ابرو با خط کش نقطه‌ای است که ابرو از آن قسمت شروع می‌شود.
 2. برای کشیدن قسمت دنباله ابرو، مداد را کنار پره بینی قرار دهید. به طوری که مداد از گوشه خارجی چشم بگذرد. نقطه تلاقی مداد با دم ابرو نقطه‌ای است که انتهای ابرو را مشخص می‌کند. این نقطه متعادل‌ترین اندازه دم ابرو است.
 3. برای قوس ابرو که دو سوم زیبایی ابرو به حالت آن بستگی دارد. یک مداد از سمت پره بینی به سمت عنبیه چشم قرار دهید و نقطه‌ای که ابرو را قطع می‌کند، نقطه درست قوس ابرو است. قوس ابرو باید از جلوی صورت انجام شود و سر نباید حالت نیم رخ داشته باشد.

نرم افزار قرینه سازی ابرو

اپلیکیشن قرینه سازی ابرو

یکی دیگر از روش‌‌های قرینه کردن ابروها، استفاده از اپلیکیشن قرینه سازی کمپانی فی است. این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا چشم‌ها، ابروها و لب‌های متقارنی طراحی کنید. استفاده از اپلیکیشن قرینه سازی ابرو بسیار ساده و آسان است. کافیست اپلیکیشن را نصب کرده و پس از ثبت نام و اجازه دسترسی به موبایل، از ان استفاده نمایید.

نقش قرینه سازی ابرو در آرایش دائم چیست؟

شاید شما هم به این پرسش برخورده باشید که قرینه‌سازی ابرو چیست؟ برای انجام خدمات آرایش دائم پیگمنتر می‌بایست دوره آموزش طراحی ابرو برای میکروبلیدینگ را دیده باشد. در طراحی ابرو برای اجرای تکنیک‌های آرایش دائم، با استفاده از ابزاری نظیر خط کش قرینه سازی ابرو و … طراحی ابرو کاملا متقارن و متناسب با فرم چهره انجام می‌گیرد.

اندازه‌گیری و قرینه سازی مهمترین و طولانی‌ترین بخش قبل از انجام آرایش دائم ابروها است. گاهی اوقات مشخص نیست که ابروهای مشتری چقدر نامتقارن است. به همین دلیل با اندازه گیری، به‌راحتی می توان این معایب را پیدا و آنها را اصلاح کرد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد آرا: 10

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید