مقالات

ریموور کالر لیفت و طرز استفاده از آن

ریموور کالرلیفت

ریموور کالر لیفت یکی از انواع برندهای ریموور است که استاد غزل زرگریان با توجه به عمق تاتو و سن تاتو از این برند برای ریموو تاتو استفاده می‌کنند. با استفاده از این برند ریموور می‌توان تاتوهای قدیمی را به راحتی پاک کرد. از این محصول برای پاک کردن انواع تاتوها نظیر ریموو تاتو خط چشم، ریموو لب و…. استفاده می‌شود.  ریموور تاتو  کالر لیفت اصل محصولی از کمپانی بیوتاچ آمریکا است. ریموور کالر لیفت قدرت خروج رنگ بسیار زیادی دارد. اما به همان میزان، کار با این ریموور بسیار سخت است و باید برای استفاده از آن آموزش اصولی و دقیق دیده باشید. در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان، بهترین مرکز ریموو ابرو با این برند ریموور بیشتر آشنا خواهید شد.

ریموور کالر لیفت بایوتاچ چیست و چه کاربردی دارد؟

به طور کلی تتو با استفاده از انواع دستگاه تاتو صورت در زیر پوست کاشت می‌شود. اما گاهی بنا به دلایلی ممکن است که افراد از انجام تاتو پشیمان شوند و قصد ریموو آن را داشته باشند. ریموور کالر  لیفت یکی از بهترین روش‌های ریموو تاتو است. این برند یکی از شناخته‌ شده‌ترین ریموورهای ایمن برای ریموو تاتو ابرو، خط چشم و…. است. ریموو خط چشم با کالر لیفت بهترین روش برای ریموو انواع تاتو خط چشم‌ها است. همچنین ریموو تاتو قدیمی با کالر لیفت بیوتاچ (color lift) بسیار عالی است.

ابزار لازم جهت استفاده از ریموور تاتو کالر لیفت اصل

برای اینکه با استفاده از این برند به ریموو تاتو بپردازید باید وسایل زیر را تهیه کنید:

  • دستگاه و سوزن تاتو
  • ریموور تاتو کالر لیفت
  • رنگ تاتو
  • پد الکلی
  • فی براش و پک‌های یکبار مصرف

طرز استفاده از ریموور تاتو کالر لیفت

در زیر به آموزش ریموور کالر لیفت برای پاک کردن تاتو پرداخته‌ایم:

پاکسازی پوست

ابتدا باید لایه‌های مرده پوست و چربی پوست پاک شود. برای زدودن چربی‌ها می‌توانید از پد الکلی استفاده کنید. وقتی پوست پاک شد از بهترین بی حسی استفاده کنید. سپس باید بر روی بی حسی تاتو، سلفون بی حسی تاتو بکشید تا بی حسی جذب پوست شود.

سرعت دستگاه و طریقه سوزن زدن بر روی پوست

در این مرحله سوزن را باید بر روی دستگاه ببندید. سرعت دستگاه باید متوسط رو به پایین باشد. بعد از تنظیم سرعت دستگاه، ظرف ریموور کالر لیفت را تکان دهید. مقدار کمی از ریموور کالر لیفت را درون انگشتری رنگ تاتو بریزید. در دور اول به صورت نقطه نقطه و با زاویه 90 درجه سوزن را بر روی پوست بزنید. با این کار کانال‌هایی برای ورود مواد ریموور کالر لیفت به پوست ایجاد می‌شود. بعد از اینکه مواد را بر روی پوست گذاشتید باید رنگ‌های روی پوست را پاک کنید.

در دور دوم سوزن باید به حالت شیدینگ بر روی پوست کشیده شود. در این مرحله باید لایه اپیدرم خراش داده شود تا رنگدانه‌ها بیشتر با مواد ریموور کالر لیفت در تماس باشند. با اینکار خروج رنگ بهتر اتفاق می‌افتد. سپس باید با فی براش رنگ و خونابه را پاک کرد. در این مرحله پوست باید بررسی شود. اگر هنوز قسمت‌هایی از پوست رنگ دارد فقط همان قسمت‌ها را به حالت شیدینگ و به صورت ملایم، سوزن بزنید تا رنگدانه‌ها از پوست خارج شوند.

مرحله آخر آموزش ریموور کالر لیفت برای پاک کردن تاتو

در دور سوم که می‌خواهید بر روی پوست سوزن بزنید، یک قطره رنگ پیور مخصوص کاموفلاژ مثل نود، ماشروم یا مجیک کالر را مناسب با رنگ پوست مشتری با ریموور درون انگشتری رنگ تاتو مخلوط کنید. دور سوم را مثل دور دوم انجام دهید. این رنگ‌ها در ترکیب با ریموور بر روی پوست کاشت نمی‌شوند. بلکه به خروج رنگدانه‌های تاتو کمک زیادی می‌کند. مواد کالر لیفت قدرت اسیدی بسیار زیادی دارند. بنابراین در پایان کار بهتر است با آب مقطر و فی براش سطح پوست را پاک کنید تا پوست دچار آسیب نشود.

نکات مهم برای استفاده از ریموور کالر لیفت

برای اینکه این محصول قدرت اسیدی بسیار بالایی دارد در زمانی که می‌خواهید از این برند ریموور استفاده کنید باید به نکات زیر توجه زیادی داشته باشید:

  • قبل از شروع کار حتما ظرف ریموور کالر لیفت را تکان دهید.
  • بعد از اتمام کار از هیالورونیک اسید استفاده کنید. این ماده به احیا و ترمیم بافت پوست کمک می‌کند و هیچگونه اثر آلرژی‌زا ندارد.
  • در حین کار پد پنبه‌ای را بر روی پوست نکشید. بلکه آن را بر روی پوست بگذارید و فشار دهید تا مواد اضافی جذب پد پنبه‌ای شوند. اگر پنبه را بر روی پوست بکشید آسیب زیادی به بافت پوست وارد می‌شود.
  • در زمان کار می‌توانید از بی حسی استفاده کنید.
  • حتما از کوکتل مخصوص میکرونیدلینگ استفاده کنید.

عمق مناسب سوزن یکی از نکات کلیدی در زمان استفاده از ریموور کالر لیفت

اگر می‌خواهید پاک کردن میکروبلیدینگ را انجام دهید باید عمق سوزن را کمتر کنید. عمق سوزن باید به حالت شیدینگ باشد و فقط لایه دوم را خراش دهد. همین مقدار عمق سوزن برای پاک کردن خطوط بلید ابرو کافیست.

به دلیل اینکه رنگدانه‌های تاتو در لایه دوم هستند بهترین عمق سوزن برای ریموو تاتو 1.5 میل است. اما برای ریموو تاتو خط چشم باید عمق سوزن کمتر باشد. چون لایه اپیدرم پلک بسیار نازک است. به همین دلیل عمق 0.5 تا 0.75 برای ریموو تاتو خط چشم کافی است. برای اینکه درک صحیحی از عمق مناسب سوزن برای هر قسمت از بدن داشته باشید باید با لایه‌های پوست در تاتو آشنایی داشته باشید.

مراقبت‌های بعد از ریموور کالر لیفت

حتما مراقبت‌های بعد از ریموو تاتو با استفاده از ریموور کالر لیفت را به خوبی رعایت کنید تا دچار مشکلات بعد از ریموو نشوید. این مراقبت‌ها عبارتند از: محل ریموو تا چندین روز باید خشک باشد و آبی به آن زده نشود. به مدت چند روز باید با پماد ویتامین آ د محل ریمو شده را چرب کنید. از ورزش سنگین و استخر و… خودداری کنید.

معایب ریموور کالر لیفت چیست؟

با وجود اینکه ریموور تاتو کالر لیفت قدرت خروج رنگ بالایی دارد اما کار با این ریموور بسیار حساس است و باید توسط یک پیگمنتر حرفه‌ای این محلول مورد استفاده قرار بگیرد. ریموور کالر لیفت قدرت اسیدی 3.5 درصدی دارد. این عدد نشان دهنده این است که این ریموور بسیار اسیدی است. اگر در زمان استفاده از این محصول به حالت دورانی یا لوپ لوپ بر روی پوست کار شود آسیب‌های زیادی به پوست وارد می‌شود. همچنین در صورتی که از ریموور کالر لیفت به میزان زیادی استفاده شود لایه درم آسیب زیادی می‌بیند. چنانچه از ریموور کالر لیفت به میزان زیادی استفاده شود احتمال ایجاد گوشت اضافه (کلوئید) و گودی پوست بسیار زیاد است.

قیمت ریموور کالر لیفت و مزایای خرید آن

قیمت ریموور کالر لیفت بیوتاچ با توجه به کارایی که دارد بسیار عالی است. یکی از مزایای خرید ریموور کالر لیفت این است که برای ریموو تاتو ابرو و ریموو تاتو خط چشم کاربرد دارد. با استفاده از این محصول هیچ آسیبی به پوست وارد نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *