مقالات

خونریزی حین تاتو و راه‌های جلوگیری از خونریزی در حین کار

خونریزی حین تاتو

خونریزی حین تاتو دلایل و علت‌های مختلفی دارد. در زمان تاتو و میکروپیگمنتیشن، سوزن تاتو به لایه میانی پوست نفوذ می‌کند. بر اثر برخورد سوزن به مویرگ‌های خونی، شاهد خونریزی و پارگی خواهید بود. در نتیجه خونریزی حین تاتو امری کاملا طبیعی است. این مسئله برای هر پیگمنتری رخ می‌دهد. خونریزی حین تاتو باعث می‌شود تا رنگ تاتو با خون ترکیب شود. در نتیجه رنگ تاتو تغییر رنگ می‌دهد. هرچه شدت خونریزی حین تاتو بیشتر باشد تغییر تناژ رنگ تاتو بیشتر است. در نتیجه رنگ تتو بر روی پوست تناژ دودی می‌گیرد. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان با علت‌های خونریزی حین تاتو و جلوگیری از خونریزی تاتو آشنا خواهید شد.

علت خونریزی تاتو

در مواردی پوست مشتری به علت مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپیرین خونریزی شدیدی حین کار تاتو و آرایش دائم می‌کند. داروهای رقیق کننده خون باعث افزایش خونریزی حین تاتو می‌شوند. بنابراین قبل از اینکه خدمات آرایش دائم نظیر:

و…. را انجام دهید، مشاوره‌های لازم را انجام دهید. حتما از سه روز قبل از انجام خدمات آرایش دائم، خوردن این داروها را قطع کنید.

خونریزی حین تاتو و میکروپیگمنتیشن و راهکارهای جلوگیری از آن

برای اینکه با خونریزی در زمان تاتو مواجه نشوید لازم است که پیگمنتر شما راهکارهای زیر را به کار بگیرد:

راه اول برای جلوگیری از خونریزی حین تاتو

سرعت دستگاه تاتو و عمق زیاد سوزن باعث خونریزی شدید می‌شود. در صورتی که حین کار نیاز است که سرعت دستگاه تاتو زیاد شود باید عمق سوزن را روی متوسط و یا سرعت پایین‌تر از متوسط تنظیم کنید. همچنین در صورتی که حین کار نیاز است تا عمق سوزن تاتو بیشتر شود حتما سرعت دستگاه را بر روی دور متوسط تنظیم کنید. رعایت این دو نکته در زمان تاتو بسیار مهم است. با رعایت این کار شاهد خونریزی تاتو نخواهید شد. بنابراین فشار دست در تاتو بسیار مهم است و یکی از عوامل تاثیرگذار در خونریزی تاتو همین مورد است.

راه حل دوم استفاده از کول پد

از کول پد برای جلوگیری از خونریزی حین تاتو استفاده کنید. کول پد را در یخچال نگهداری کنید. در مواقعی که خونریزی بسیار زیاد است کول پد را درون نایلون فریزر نگهدارید. سپس به مدت چندین دقیقه کول پد را با نایلون بر روی ناحیه مورد نظر قرار دهید. می‌توانید به جای کول پد از چند قالب یخ استفاده کنید. چند قالب یخ را داخل نایلون فریزر بگذارید. سپس به مدت چند دقیقه بر روی محل مورد نظر قرار دهید. نکته‌ای که باید رعایت کنید این است که نباید به هیچ عنوان یخ را بدون نایلون در تماس مستقیم با پوست قرار دهید. زیرا تماس مستقیم یخ با پوست ممکن است باعث عفونت‌های پوستی شود.

راه سوم استفاده از چای سبز

سومین راهکار برای جلوگیری از خونریزی حین تاتو این است که از چای سبز استفاده کنید. چای سبز حاوی ویتامین K است. ویتامین k عامل اصلی انعقاد خون می‌باشد. مستر باید در زمان مشاوره از مشتری خود سوال کند که آیا موقع بریدگی بر روی بدنش، خونریزی زیادی دارد یا خیر؟؟ همچنین مستر باید میزان نازکی و حساسیت پوست مشتری و میزان رقیق بودن خون را مورد بررسی قرار دهد. در واقع مستر باید با علم پوست شناسی در تاتو آشنا باشد.

در صورتی که مشتری پاسخ مثبتی به این سوالات داد و پوست مشتری نازک و حساس بود یا خون رقیقی داشت، مستر باید به مشتری توصیه کند که از 24 ساعت قبل از تاتو چند مرتبه چای سبز بنوشد. همچنین قبل از تاتو و در مرحله بی حسی و طراحی تاتو بهتر است که به مشتری خود چای سبز دهید. بهتر است کیسه چای سبز را تمیز نگهدارید. در صورتی که خونریزی شدید شد کیسه را بر روی محل مورد نظر به مدت چند دقیقه قرار دهید. با این کار بعد از چند دقیقه خواهید دید که خونریزی قطع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *