مقالات مرکز غزل زرگریان

تقویت مژه و پرپشت شدن مژه با 12 روش خانگی

تقویت مژه و پرپشت شدن مژه
4
(41)

تقویت مژه و پرپشت شدن مژه یکی از مواردی است که بانوان بسیار به آن اهمیت می‌دهند. چشم‌ها گیراترین عضو صورت هر فرد هستند و مژه‌ها نیز نقش بسیار مهمی در افزایش جذابیت چهره ایفا می‌کنند. از این‌رو معجزه رشد مژه و پرپشتی آن به طور چشمگیری زیبایی چهره را افزایش می‌دهد. با رشد سریع مژه در سه روز و پرپشت شدن مژه دیگر نیازی به استفاده مداوم از لوازم آرایشی نخواهید داشت. چندین روش برای تقویت مژه و پرپشت شدن مژه وجود دارد که برخی از آن‌ها شامل استفاده از قوی ترین دارو برای پرپشت شدن مژه، قرص برای رشد مژه، سرم تقویت مژه خانگی و .. هستند.

علاوه‌بر آن با چند روش خانگی و طبیعی نظیر وازلین رشد سریع مژه در سه روز، استفاده از روغن‌های کرچک، رزماری، هسته انگور و … نیز در تقویت مژه تاثیر دارند.

در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان قصد داریم به معجزه رشد مژه بواسطه چند روش خانگی و طبیعی بلند شدن مژه با وازلین و … بپردازیم.

اهمیت تقویت مژه

داشتن مژه‌های پرپشت و بلند یکی از معیارهای جذابیت چهره افراد است که باعث افزایش زیبایی چشم‌ها می‌شود. از همین رو بسیاری از بانوان به دنبال روش‌هایی برای تقویت مژه و ابروهای خود هستند.

با این حال برخی از این نعمت خدادادی ابروها و مژه‌های پرپشت بی بهره‌اند و عده‌ای دیگر نیز ممکن است بنا به دلایل مختلفی دچار ریزش مژه یا ریزش ابرو شده باشند؛

بصورتی که نواحی خالی در چشم و ابروهای خود دارند. از سوی دیگر مژه‌ها قاب زیبایی برای چشمان شما ایجاد می‌کنند و گیرایی صورت را افزایش داده و توجه افراد را به سوی چهره شما جلب خواهند کرد.برای نمونه در آرایش و میکاپ عروسکی لایت عروس، آرایش چشم اسموکی و سبک‌های میکاپ دیگر برای حضور در مهمانی‌ها و مراسمات داشتن مژه‌هایی پرپشت و زیبا بسیار در جذابیت چهره و زیبایی بیشتر میکاپ شما تاثیرگذار است.

با اینکه تاثیر تقویت مژه و پرپشتی آن بر زیبایی چهره، بر هیچ کس پوشیده نیست، اما متاسفانه افراد زیادی آبرسانی و مراقبت از آن را جدی نمی‌گردند و به مرور شاهد ریزش مژه خود هستند.شاید رشد سریع مژه در سه روز و معجزه رشد مژه و ابروها سخت بنظر برسد؛ اما اگر شما به هر دلیلی دچار ریزش ابرو و مژه شده‌اید، برای تقویت مژه و ابرو روش‌هایی وجود دارد که سبب تحریک رشد مجدد خواهد شد. در ادامه به روش‌های پرپشت شدن مژه خواهیم پرداخت.

آیا امکان تقویت و پرپشت شدن مژه وجود دارد؟

امروزه روش‌های مصنوعی فراوانی برای افزایش زیبایی به مژه‌ها و ابروها در صنعت آرایشگری رایج شده است. اکستنشن مژه، کاشت مژه، لیفت مژه و استفاده از مژه‌های مصنوعی برخی از روش‌های زیبایی بخشی به مژه و میکروبلیدینگ، شیدینگ ابرو، دیجیتال بلیدینگ، هاشور، لیفت ابرو و … نیز روش‌های افزودن زیبایی و پرپشت بنظر رسیدن ابروهاست. از طرفی افرادی که دچار ریزش مو شقیقه و کم پشتی مو شده‌اند نیز امکان بازگشت مجدد زیبایی چهره خود را بواسطه اجرای خدمات اسکالپ سر خواهند داشت.

اما ممکن است برخی افراد به دلایلی از قبیل آلرژی به جوهر تاتو، مضرات تاتو ابرو در بارداری و … نتوانند از اجرای روش‌های زیباسازی ابرو یا مو بهره ببرند.

برخی دیگر نیز به دلیل حفظ زیبایی طبیعی و سلامت مژه‌ها طبیعی به دنبال روش‌های پرپشت شدن مژه طبیعی باشند. استفاده از قرص برای رشد مژه و قوی ترین دارو برای پرپشت شدن مژه نیز می‌تواند براساس دستور پزشک مفید واقع شود. اما روش‌های طبیعی و خانگی نیز برای تقویت مژه وجود دارد که می‌توانند معجزه رشد مژه را برای شما پدید آورند. بدین سبب در ادامه به این روش‌های تقویت مژه خانگی خواهم پرداخت.

روش های تقویت مژه خانگی

علاو‌ه‌بر محصولات تقویت کننده مژه، قرص برای رشد مژه و قوی ترین دارو برای پرپشت شدن مژه، استفاده از روغن‌ها و برخی از مواد طبیعی نیز در پرپشت شدن مژه‌ها عملکرد موثری عمل خواهند داشت. در زیر به برخی از مواد طبیعی و روغن‌های تقویت مژه اشاره می‌کنیم:

روغن کرچک برای تقویت مژه

روغن کرچک برای تقویت مژه

درصورتی که به دنبال روغن تقویت مژه خانگی هستید، روغن کرچک گزینه مناسبی است. این روغن گیاهی حاصل از دانه بذر لوبیا بوده و محرکی قدرتمند جهت رشد و تغذیه فولیکول مو می‌باشد. روغن کرچک علاوه‌بر پرپشت شدن مژه، عفونت‌هایی که سبب ریزش مژه شده است را نیز از بین خواهد برد.

برای تقویت مژه با روغن کرچک باید با برس آرایشی یا یک تکه پنبه تمیز قبل از خواب این روغن را با دقت به مژه‌های خود بزنید و تا صبح اجازه دهید باقی بماند تا به صورت کامل جذب گردد. در صبح نیز مژه‌هایتان را به آرامی بشویید.

روغن هسته انگور برای تقویت و پرپشت شدن مژه

روغن هسته انگور

این روغن تقویت مژه فاقد کلسترول و سدیم است و 90 درصد اسیدهای چرب غیر اشباع دارد. خاصیت آنتی اکسیدانی عصاره انگور از ویتامین E، پنجاه برابر و از ویتامین C نیز 20 برابر بیشتر است.

روغن خالص دانه انگور، برای فعالسازی مجدد رشد پیاز مو ترکیبی فوق العاده موثر دارد و با ماساژ آن روی پوست می‌توانید به تاثیر شگرف آن پی ببرید. این روغن برای پرپشتی و تقویت مژه نیز بسیار موثر و تاثیرگذار است.

روغن بادام تلخ یا شیرین برای تقویت مژه

روغن بادام تلخ یا شیرین

روغن بادام حاوی ویتامین E، کلسیم، چربی و منیزیم است که همه این مواد در تغذیه و تقویت مژه بسیار موثرند. استفاده از این روغن تقویت مژه خانگی نیز همانند روغن کرچک تاثیری شگرف در معجزه رشد مژه دارد.

روغن زیتون برای تقویت مژه

روغن زیتون

این روغن به سبب داشتن مقادیر زیادی ویتامین E و اسید اولئیک تاثیر فراوانی در افزایش رشد مو و تقویت مژه دارد. از این رو برای مدت دو تا سه ماه باید هر شب از روغن زیتون برای تقویت مژه استفاده کرد و صبح آن را شست.

ژل آلوئه ورا برای تقویت مژه

ژل آلوئه ورا

یکی از خواص شگفت‌انگیز آلوئه ورا، تقویت مژه و کمک به پرپشت شدن مژه و بلند شدن آن است. ژل آلوئه ورا سرشار از ویتامین‌ها و مواد مغذی می‌باشد که مانع از ریزش مژه‌ها می‌گردند. از طرفی به دلیل داشتن خاصیت مرطوب‌کنندگی، باعث جلوگیری از شکنندگی و آبرسانی مژه‌ها می‌شود. برای تقویت مژه با ژل آلوئه ورا کافیست با فی براش پنبه‌ ای مقداری از این ژل را به مژه‌های خود بزنید و تا صبج اجازه دهید باقی بماند و سپس آن را بشویید.

ویتامین E

این ویتامین در رشد و تقویت مو، مژه و ابرو نقش مهمی دارد و مصرف آن به صورت غذایی یا موضعی می‌تواند در رشد مجدد موها تاثیرگذار باشد. برای تقویت مژه با استفاده از ویتامین E باید چند قطره از آن را با برس مژه روی مژه‌هایتان بکشید.

برس کشیدن

یکی از روش‌های ساده تقویت مژه برس کشیدن مژه‌هاست. این کار سبب افزایش خون رسانی در پلک‌ها شده و به رشد مجدد مژه‌ها کمک کرده و همچنین رشد مژه‌های قبلی را نیز بیشتر می‌کند. از سوی دیگر برس کشیدن مژه ذرات گرد و غبار لابه لای مژه را که سبب ریزش آن شده، از بین خواهد برد.

مخلوط پوست لیمو

پوست لیمو روشی عالی برای پرپشت شدن مژه می‌باشد. از آنجایی که پوست لیمو حاوی ویتامین‌های C و B است، به صورت مستقیم روی رشد مژه‌ها تاثیر دارد. البته پیشنهاد می‌شود پوست لیمو را با مقداری روغن زیتون مخلوط کنید تا قدرت و تاثیر تحریک‌کنندگی آن بیشتر شود.

تخم مرغ

با توجه به اینکه تخم مرغ دارای مقدار زیادی بیوتین و آلبومین است، می‌توان به سادگی از آن برای پرپشت شدن مژه کمک گرفت. تنها باید با کمک فرچه استریل، هر روز مقداری تخم مرغ را با مقداری گیلیسرین ترکیب کرده و روی مژه بمالید.

چای سبز

چای سبز به سبب داشتن فلاونوئید برای پرپشت شدن مژه بسیار مناسب است. تنها باید یک فنجان چای سبز دم کرده و بگذارید خنک شود. سپس با یک تکه پنبه مقداری کمی از چای را به ریشه مژه‌هایتان بزنید و بعد از گذشت 15 دقیقه بشویید.مراقب باشید که چای وارد چشمانتان نشود.

بلند شدن مژه با وازلین

وازلین همانند یک لایه محافظ سبب حفظ رطوبت طبیعی مژه و ابرو و همچنین رشد آن‌ها می‌شود. برای دستیابی به معجزه بلند شدن مژه با وازلین باید قبل از خواب مقداری از وازلین را با گوش پاکن روی مژه‌های خود استفاده کنید. البته برخی از پزشکان با بلند شدن مژه با وازلین مخالفند و این محصول را مناسب نمی‌دانند.

روغن رزماری

اکلیل کوهی یا رزماری نوعی گیاه دارویی معطر با خواص درمانی و نفوذپذیری بالا است. روغن رزماری یک روغن محرک بوده که بوی گرم و نافذی دارد و روی اعصاب مرکزی تاثیر موثری می‌گذارد. از این گیاه دارویی برای تقویت مژه، ابرو و مو استفاده می‌شود و تاثیر فوق العاده‌ و ماندگاری به دنبال دارد.

آیا رشد سریع مژه در سه روز ممکن است؟

فارغ از علت ریزش مژه، مژه‌ها هم مانند مو همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند و تارهای ریخته شده به مرور با رشد مجدد تارهای جدید جبران می‌شوند. اما سرعت رشد مژه‌ها بسیار کند می‌باشد.

به صورتی که بین 30 تا 45 روز زمان نیاز است تا هر تار مژه 10 میلی متر نهایت رشد کند.پس از توقف روند رشد، فولیکول مژه از بین می‌رود و جایگزینی انجام می‌گیرد و این روند بین 2 تا 3 هفته زمان می‌برد. در نتیجه باتوجه به اینکه رشد و جایگزینی مژه‌ها نیاز به 4 تا 8 هفته زمان دارد، رشد سریع مژه در سه روز غیرممکن است.

در واقع هیچ نوع سرم تقویت مژه خانگی و قوی ترین دارو برای پرپشت شدن مژه وجود ندارد که رشد سریع مژه در سه روز را ممکن نماید. اما با کمک روش‌های گفته شده در بالا می‌توان تا حد زیادی رشد و تقویت مژه را به مرور ممکن ساخت.

بهترین روغن تقویت مژه خانگی برای رشد مژه‌ها کدام است؟

براساس متن بالا روغن‌های رزماری، کرچک، بادام شرین و تلخ و زیتون در تقویت مژه تاثیرگذارند.

درمان های خانگی تقویت مژه چقدر زمان می برد؟

تمامی روش‌های طبیعی تقویت مژه برای داشتن مژه‌های بلند و ضخیم نیاز به پیگیری یک الی دو ماه دارد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 41

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.