مقالات

ترانس دستگاه تاتو چیست؟

ترانس دستگاه تاتو

ترانس دستگاه تاتو یا منبع تغذیه تاتو یک جعبه کوچک است. از ترانس تتو برای انتقال نیرو به ماشین‌های مدرن تتو استفاده می‌شود. به طور کلی دو منبع برق در منبع تغذیه وجود دارد. یکی از آنها به دستگاه تاتو می‌رود و دیگری به پدال پا می‌رود که قدرت دستگاه تاتو را کنترل می‌کند. بسته به کیفیت، منبع تغذیه روی یک، دو یا سه آمپر اجرا می‌شود. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم اطلاعات بیشتری درباره ترانس تتو و انواع آن کسب خواهید کرد.

ترانس دستگاه تاتو چیست؟

ترانس‌ها یکی از لوازم مهم برای هر پیگمنتر هستند. ترانس‌ها انواع مختلف و زیادی دارند. یکی از ابزارهای مهم در زمینه تاتو برای استفاده از دستگاه‌های گان، ترانس یا منبع تغذیه است. به طور کلی ترانس دستگاه تاتو همان منبع تغذیه تاتو است که به صورت یک جعبه کوچک برای تنظیم سرعت و برق دستگاه‌های تاتو مثل روتاری و … استفاده می‌شود. اگر دقت کرده باشید در توضیحات هر یک از دستگاه‌های موجود تاتو مشخصات ترانس مورد نظر برای هر یک گزارش شده است. در این صورت به راحتی می‌توانید ترانس متناسب با هر دستگاه دلخواه خود را تهیه کنید.

انواع ترانس دستگاه تاتو

پیگمنتر های حرفه‌ای همیشه به دنبال بهترین تجهیزات تاتو برای کار خود هستند. دستگاه ترانس به عنوان یکی از موارد مورد نیاز شناخته می‌شود. در ادامه قصد داریم که چندین نوع دستگاه ترانس تاتو کاربردی را به شما معرفی کنیم که بهترین گزینه‌های موجود در بازار هستند. انواع ترانس دستگاه تاتو عبارت است از:

ترانس دستگاه تاتو دو پورت

یکی از کاربردی‌ترین و متداول‌ترین ترانس‌ها، ترانس دستگاه دو پورت است. این نوع ترانس این امکان را برای مستر فراهم می‌کند که با کلیدی که بر روی ترانس تعبیه شده از دو دستگاه برای لاین و شید استفاده کند. با استفاده از این دکمه دیگر نیازی به کم و زیاد کردن ولتاژ برای تنظیم مجدد نیست. همچنین لازم است این نکته را بدانید که این نوع ترانس دستگاه تاتو دارای صفحه نمایش دیجیتال است که میزان ولتاژ را نشان می‌دهد.

ترانس 2 خروجی کلیدی مخصوص برای وصل و قطع کردن پدال به صورت یکسره دارد. از ترانس 2 خروجی برای انواع دستگاه‌های تاتو بدن پن و روتاری و کویل استفاده می‌شود. مهم‌ترین مزیت ترانس دو کاناله این است که می‌توان همزمان از آن برای 2 دستگاه تاتو استفاده کرد. برای مثال یکی برای سایه زنی و دیگری برای خط زنی کاربرد دارد. به طور کلی مشخصات آن عبارت است از:

 1. کلید اتصال پدال
 2. دارای صفحه نمایش دیجیتالی
 3. 2 خروجه

ترانس سنگین دو خروجه و سه خروجه

این نوع ترانس سنگین دو خروجه و سه خروجه دارای وزن بسیار زیادی است و کیفیت خوبی دارد. طول عمر این دستگاه بسیار زیاد است و با دوام می‌باشد. یک نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که افرادی که در حرفه آرایش دائم و تاتو فعالیت دارند می‌دانند که در چندین سال گذشته از ترانس‌های سنگین دو خروجه و سه خروجه استفاده میکردند. اما امروزه این نوع ترانس دستگاه تاتو جزو یکی از قدیمی‌ترین ترانس‌ها محسوب می‌شود. اما لازم است بدانید که از نظر هزینه این مدل ترانس دستگاه تاتو قیمت کمتری دارد. تفاوت بین ترانس دو خروجه و سه خروجه از نظر هزینه است و هزینه سه خروجه بیشتر است.

ترانس دستگاه تاتو مدل آرورا 1 و 2

ترانس اتمی آرورا در بازار با دو مدل آرورا 1 و آرورا 2 وجود دارد. تراس اتمی آرورا 1 و 2 وزن بسیار کمی دارند و کاملا سبک و قابل حمل و نقل هستند. این مدل ترانس دستگاه تاتو قابلیت اتصال به انواع دستگاه‌ تاتو را دارند و در مدت کارکرد طولانی، داغ نمی‌شوند. در زیر به توضیحات کامل هر کدام از این دستگاه‌ها پرداخته‌ایم:

ترانس دستگاه تاتو آرورا 1

این مدل ترانس دستگاه شامل 5 درجه کنترل سرعت است. با هر تغییر سرعت، لامپ‌های LED دور دستگاه تغییر می‌کند و هر تغییر رنگ نشانه سرعت است.

ترانس دستگاه تاتو مدل Aurora-2 بهترین ترانس دستگاه تاتو

این مدل ترانس بسیار جدید است و دارای مزایای زیادی است. از نظر کاربرد و کارکرد این ترانس، سرعت دستگاه را به صورت دیجیتال بر روی نمایشگر نشان می‌دهد. همچنین این مدل دارای 6 درجه تنظیم سرعت است. با هر تغییر سرعت LED های موجود در کنار بدنه تغییر می‌کند.

قیمت ترانس دستگاه تاتو مدل آرورا 2 بیشتر از آرورا 1 است.

از جمله ویژگی‌های این مدل ترانس عبارت است از:

 • سبک و کم حجم : به همین دلیل جابجایی ان بسیار راحت است.
 • پک شامل؛ ترانس، آداپتور و یک کابل رابط برای اتصال به انواع مختلف دستگاه ها
 • دارای چند درجه سرعت و قدرت موتور که لامپ ال ای دی دور دستگاه با هر تغییر سرعتی تغییر رنگ می دهد و هر رنگ نشانگر سرعت خاصی است.
 • دارای دو سوکت خروجی که یکی برای پدال و دیگری برای تاتو است.
 • آداپتور با آمپراژ ۳٫۴ ولت
 • تمامی دستگاه های پن و دستگاه تاتو بدن قدیمی گان قابلیت اتصال به این ترانس را دارند.
 • طول عمر بالا
 • این دستگاه‌ هم ترانس هست و هم پدال

ترانس تک پورت LED

ترانس تک پورت LED تک خروجی و دیجیتال است. این مدل ترانس دستگاه تاتو با تمامی دستگاه‌های تاتو سازگاری دارد و قیمت ارزانی دارد.

ترانس تتو مدل HP2

یکی از مدلهای جدید ترانس دستگاه تاتو موجود در بازار، مدل HP2 است. این مدل ترانس دارای قابلیت‌های ویژه و خاصی است. در زیر به قابلیت‌های این مدل ترانس دستگاه تاتو اشاره کرده‌ایم:

 •  قابلیت تنظیم 4 حافظه برای لاینینگ و 4 حافظه برای شیدینگ
 • دارای قفل پدال
 • دارای تایمر (تنظیم کننده زمان)
 • هزینه بالاتر نسبت به سایر ترانس‌های دستگاه تاتو

قیمت ترانس تاتو

ترانس دستگاه تاتو را باید به صورت اصل و اورجینال خریداری کنید. با توجه به اینکه ترانس تتو دارای انواع مختلفی است، قیمت‌های متفاوتی دارد. باید برای دستگاه خود بهترین ترانس تتو را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *