مقالات

انواع دستگاه تاتو صورت به همراه مزایای آنها

انواع دستگاه تاتو صورت

انواع مختلف دستگاه تاتو صورت بسیار زیاد است و در بازار تنوع زیادی دارد. به طور کلی به دستگاهی که برای ایجاد طرح تاتو یا آرایش دائم استفاده می‌شود، دستگاه تاتو می‌گویند. از جمله انواع دستگاه تاتو صورت عبارت است از: دستگاه میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن و دستگاه تاتو پن و….. که بیشتر پیگمنترکاران از این دستگاه‌ها برای آرایش دائم صورت استفاده می‌کنند. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان با انواع مختلف دستگاه‌‌های تاتو صورت و مشخصات هر کدام آشنا خواهید شد. با خواندن این مطلب می‌توانید بهترین دستگاه تاتو صورت با توجه به نیاز خود را خریداری کنید.

معرفی دستگاه تاتو بدن و صورت

از آنجایی که انواع دستگاه تاتو بسیار زیاد است ابتدا لازم است تا اطلاعاتی از خود دستگاه تاتو داشته باشید. با وارد کردن سوزن به لایه اپیدرم که یکی از لایه‌های پوست است رنگ تاتو وارد پوست می‌شود. دستگاه تاتو کاری می‌کند تا سرعت عمل مستر بیشتر شود و بدون خستگی تاتو را انجام دهد. برخی از دستگاه‌های تاتو بدن سوزن‌های تیزی دارند و برخی دیگر بیشتر از 1 سوزن دارند. اما برخی از دستگاه‌های تاتو بدن هستند که تک سوزنی هستند و این نوع دستگاه‌ها برای طرح‌های پیچیده و ریز مناسب نیستند. سوزن‌های تاتو بعد از هر بار استفاده باید عوض شوند. زیرا در صورت عدم رعایت بهداشت سلامت مشتری به خطر می‌افتد. بنابراین مشتری منجر به بیماری و عفونت‌های پوستی می‌شود.

دستگاه تاتو بدن وسیله‌ای مانند تفنگ است که طرح‌های تاتو را ایجاد می‌کند. لازم است بدانید که دستگاه تاتو بدن با تاتو صورت متفاوت است. زیرا برای تاتو صورت باید دقت و ظرافت کار بسیار بالا باشد. دستگاه تاتو صورت دارای دقت بالایی است و با ظرافت بیشتری تاتو را ایجاد می‌کند. به طور کلی دستگاه‌ها یا ماشین‌های مختلفی برای انجام تاتو و آرایش دائم وجود دارد. انتخاب دستگاه مناسب بستگی به نوع تاتو، محل تاتو و نوع پوست مشتری دارد. برای مثال معمولا برای تاتوهای ظریف از دستگاه‌های نوک تیز استفاده می‌شود. همچنین برای تاتو خط چشم که روی یک قسمت حساس بدن انجام می‌شود و به دقت و ظرافت بالایی نیاز دارد به این نوع دستگاه نیاز است.

آشنایی با انواع دستگاه تاتو صورت و مزایا و معایب هر کدام

در زیر با انواع دستگاه‌های تاتو صورت آشنا خواهید شد:

دستگاه تاتو صورت پیچی

این نوع دستگاه تاتو صورت با سوزن پیچی کار می‌کند. سوزن تاتو پیچی معمولا طوسی رنگ است و با پیچ خوردن روی سر قلم بسته می‌شود. به همین دلیل این سوزن‌ها به خوبی بر روی قلم قرار می‌گیرند. در این نوع دستگاه تاتو پرش سوزن در حین کار معنایی ندارد. این قلم‌های تاتو معمولا صدای ملایم و لرزش بسیار کمی دارند. همچنین کاشت رنگدانه با این نوع دستگاه تتو که یکی از انواع دستگاه تاتو صورت است بسیار منظم انجام می‌شود و رنگ را بسیار ظریف زیر پوست تزریق می‌کند. همین ویژگی باعث می‌شود تا پوست مشتری با استفاده از این دستگاه تتو آسیب نبیند. همچنین حتی اگر پوست مشتری کلوئید ساز هم بود مشکلی برای آن با این دستگاه به وجود نمی‌آید.

دستگاه تاتو صورت پیچی

برای هاشور ابرو و هاشور مویی، تاتو خط چشم، تاتو خط لب از دستگاه تاتو صورت پیچی استفاده می‌شود. برای سایه ابرو و تاتو لب دستگاه پیچی با کاشت رنگ ظریف اما قوی را انتخاب کنید. قدرت کاشت رنگ یک دستگاه تتو بستگی به قدرت موتور دارد. انواع دستگاه‌ها با قدرت موتور 5 الی 14 ولت هستند. ولتاژ 7 نرمال‌ترین ولتاژ است و ولتاژ 14 بسیاری قوی است. اگر از رنگ باکیفیت و اورجینال استفاده شود حتی با دستگاه تاتو پیچی 7 ولتی هم می‌توان بهترین و ماندگارترین تاتو را انجام داد.

دستگاه تاتو کارتریجی یا همان قلم تاتو تی یکی از انواع دستگاه تاتو صورت

سوزن دستگاه کارتریجی بسیار متفاوت است و به دلیل وجود سوزن متفاوت به این دستگاه‌ها، دستگاه‌های کارتریج می‌گویند. کارتریج تی با نیم دور چرخش بر روی زبانه‌های قلم تاتو چفت می‌شود. دستگاه‌های قلم تاتو تی همان اوایل که آمده بودند، یک عیب بزرگ داشتند و آن هم پرش سوزن در حین تاتو بود. برای مثال تصور کنید که داشتید تاتو خط چشم می‌زدید و ناگهان یک سوزن آن پرت شود. همین امر باعث شده تا بیشتر مسترها از خرید این مدل دستگاه تاتو صرف نظر کنند و ترس داشته باشند. اما طی دو سال اخیر  دستگاه‌های تی با کیفیتی به بازار آمده‌اند. دستگاه‌های کارتریجی که یکی از انواع دستگاه تاتو صورت است طی چندین سال اخیر کاشت رنگ قوی‌تری پیدا کرده‌اند. معمولا صدای این قلم‌ها بسیار زیاد است.

دستگاه تاتو کارتریجی

دستگاه تاتو دوکاره یکی دیگر از انواع دستگاه تاتو صورت

دستگاه‌های تاتو دو کاره پیچی و تی طراحی خلاقانه‌ای دارند. این مدل دستگاه‌ها هم پیچی هستند و هم تی. یعنی این مدل دستگاه شامل یک سر پیچی و یک سر تی است. هر زمانی که ظرافت و کاشت رنگ اهمیت بیشتری دارد مثل خط چشم و هاشور مویی ابرو سر پیچی را بر روی قلم ببندید و با سوزن پیچی تاتو کنید. همچنین زمانی که کاشت رنگ قوی اهمیت بیشتری داشت مثل سایه ابرو و تاتو لب با سری تی و کارتریج تی، تاتو را انجام دهید. دستگاه‌های دوکاره در 2 قدرت موتور 7 و 14 ولتی است.  واضح است که کاشت رنگ با 14 ولت بسیار قوی‌تر اعمال می‌شود.

دستگاه تاتو دوکاره

دستگاه‌ تاتو تبلت دار از انواع دستگاه تاتو ابرو

برخی از پیگمنتر ها هستند که به اشتباه پرستیژ و ظاهر دستگاه برای آنها اهمیت بیشتری دارد. اما آنچه در ذهن مشتری می‌ماند، کیفیت کار است که بر روی صورت او به یادگار گذاشته‌اید. دستگاه‌های تبلت دار بسیار گران‌قیمت هستند. اما مزیتی که این مدل دستگاه برای مبتدی‌ها دارد این است که می‌توانند با سرعت مشخص و تنظیم شده تاتو خط چشم، لب و ابرو را انجام دهند. دستگاه تاتو تبلت دار می‌تواند پیچی یا تی باشد. مزایایی که دستگاه تی و پیچی دارند، دستگاه‌های تبلت دار هم شامل می‌شوند.

دستگاه‌ تاتو تبلت دار

انواع دستگاه تاتو صورت سوزن و سرپلاکی

افرادی که در حرفه آرایش دائم و تاتو قدیمی هستند و تخصص بالایی در این زمینه دارند این مدل دستگاه را به خوبی می‌شناسند. در دستگاه تاتو سوزن و سرپلاکی از سوزن‌هایی شبیه سوزن خیاطی و یک سرپلاک استفاده می‌شود. این مدل دستگاه تاتو که یکی از انواع دستگاه تاتو صورت است منسوخ شده  است. زیرا خونابه و رنگ به درون قلم در این مدل دستگاه نفوذ پیدا می‌کند و باعث انتقال عوامل بیماری زا مسری به مشتریان دیگر می‌شود.

یک مدل دستگاه سوزن و سرپلاکی وجود دارد که به دستگاه موزاییک یا بایوتاچ معروف است. این مدل دستگاه تتو صورت ساخت آمریکاست و کاشت رنگ قوی دارد. بر خلاف مدل قدیمی، سوزن و سرپلاک آن به گونه‌ای طراحی شده که امکان ورود رنگ و خونابه به درون قلم وجود ندارد و این مدل دستگاه که یکی از انواع دستگاه تاتو صورت است بسیار ایمن است. اما متاسفانه سوزن‌های این مدل دستگاه بسیار گرانقیمت و کمیاب هستند.

اهمیت درجه سوزن در هنگام استفاده از انواع دستگاه تاتو صورت

تا اینجا با ویژگی‌های خاص هر مدل دستگاه تاتو صورت آشنا شدید. علاوه بر این موارد یک دستگاه تاتو صورت خوب باید تنظیم سرعت خوبی داشته باشد و بتوان عمق سوزن را به راحتی مشخص کرد. اگر تاتوکار مبتدی است باید درک درستی از عمق سوزن‌های نیم، 1 یا 1.5 میلی‌متر و… داشته باشد. پس درجه سوزن تاتو باید به طور دقیق باشد و باید مدرج قابل تنظیم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *