بروزترین مطالب آرایش دائم و زیبایی

دستگاه تاتو صورت و بررسی 7 مدل از محبوب ترین ها

انواع دستگاه تاتو صورت

در اجرای تاتو و آرایش دائم از انواع دستگاه تاتو صورت استفاده می‌شود که شناخت بهترین دستگاه تاتو ابرو و بدن بسیار مهم است. در حالت کلی به دستگاهی که برای آرایش دائم و ایجاد طرح تاتو استفاده می‌شود، دستگاه تاتو می‌گویند. از انواع دستگاه تاتو صورت می‌توان به دستگاه میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن و دستگاه تاتو پن و … اشاره کرد. هر تاتوکار حرفه‌ای با بهترین برند دستگاه تاتو صورت و بدن و طرز استفاده از آن‌ها را بداند. اما شاید برخی به این پرسش برخورده باشند که دستگاه تاتو چی بخرم؟ برای پاسخ به این پرسش شما باید با کاربرد هر دستگاه تاتو آشنا شده و بهترین آن‌ را خریداری نمایید.

در این مطلب از وب سایت غزل زرگریان، شما با انواع دستگاه تاتو صورت و مزایای آن‌ها آشنا خواهید شد.

فایل صوتی معرفی انواع دستگاه تاتو صورت

معرفی دستگاه تاتو صورت

با توجه به تفاوت میان انواع دستگاه تاتو، شناخت انواع آن برای هر تاتوکار و شخصی که در زمینه آرایش دائم فعالیت می‌کند، الزامی است. تاتوکار باید با انواع دستگاه خالکوبی و تاتو ابرو آشنا بوده و بداند چه دستگاهی برای تاتو صورت مناسب‌تر است. با نفوذ سوزن به لایه‌های پوست، رنگ تاتو به پوست تزریق می‌شود. دستگاه تاتو به‌منظور افزایش سرعت عمل پیگمنتر و کاهش خستگی او مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیج اینستاگرام مرکز غزل زرگریان:ghazalzargarian_brows@

مشاوره تخصصی رایگان:09128998646

برخی دستگاه‌های تاتو بدن سوزن‌های تیز و برخی دیگر بیشتر از یک سوزن دارند. دستگاه‌های تاتو بدن دارای یک سوزن، برای طرح‌های پیچیده و ریز مناسب نیستند. سوزن‌ تاتو مورد استفاده در این دستگاه‌ها پس از هربار استفاده باید تعویض گردند زیرا در غیر این‌صورت سلامت مشتری به خطر می‌افتد.

دستگاه تاتو وسیله‌ای همانند تفنگ است که طرح تاتو را بر روی پوست ایجاد می‌کند. لازم به ذکر است انواع دستگاه تاتو صورت با دستگاه تاتو بدن متفاوت است. چراکه دستگاه تاتو صورت با دقت و ظرافت بیشتری تاتو را ایجاد می‌کند. انتخاب دستگاه مناسب به نوع تاتو، محل تاتو و نوع پوست مشتری بستگی دارد. برای نمونه برای تاتو خط چشم که یک عضو حساس بدن است، از دستگاه‌های نوک تیز استفاده می‌شود.

ویدئو معرفی انواع دستگاه میکروپیگمنتیشن

آشنایی با انواع دستگاه تاتو صورت و مزایا و معایب هر کدام

در زیر با انواع دستگاه‌های تاتو صورت آشنا خواهید شد:

دستگاه تاتو پیچی

دستگاه‌های تاتو صورت در دو حالت کارتریج تی و پیچی هستند. تفاوت این دو نوع در نحوه بسته شدن آن‌هاست. دستگاه‌های پیچی دارای صدا و لرزش کمی هستند، اما دستگاه‌های کارتریج صدای زیادی ایجاد می‌کنند. از طرفی دستگاه‌های پیچی کاشت رنگی ظریف و منظم انجام می‌هند. این نوع دستگاه با سوزن پیچی کار کرده که با پیچ خوردن روی قلم بسته می‌شود. از همین‌رو این سوزن‌ها روی قلم به خوبی قرار می‌گیرند. یکی از مزیت‌های این دستگاه، عدم پرش سوزن درحین کار است. از این دستگاه برای هاشور مویی، هاشور ابرو، تتو خط لب، تاتو خط چشم و … استفاده می‌شود.

همچنین برای تاتو لب و سایه ابرو می‌توان از این دستگاه با کاشت رنگ ظریف اما قوی استفاده کرد. انواع این دستگاه‌ها با قدرت موتور 5 الی 14 ولت کار می‌کنند. نرمال‌ترین ولتاژ این دستگاه، ولتاژ 7 بوده و ولتاژ 14 بسیار قوی است. در صورت استفاده از رنگ باکیفیت و اورجینال می‌توان حتی از این دستگاه با ولتاژ 7 ولتی نیز استفاده کرد و تاتویی باکیفیت و دوام بالا داشت.

دستگاه تاتو صورت پیچی

دستگاه تاتو کارتریجی یا همان قلم تاتو تی

این نوع دستگاه تاتو صورت دارای سوزن‌هایی است که بر روی زبانه‌های قلم چفت می‌شوند. این دستگاه، کاشت رنگ را با قدرت بالایی انجام داده و انتخاب مناسبی برای تاتو لب است. سوزن این دستگاه متفاوت است و از همین‌رو به آن‌ها، دستگاه‌های کارتریج می‌گویند. عیب بزرگ این دستگاه‌ها، پرش سوزن در حین تاتو است. این عیب باعث شده بیشتر مسترها از خرید این مدل دستگاه خودداری کنند. اما در طی سال‌های اخیر دستگاه‌های تی با کیفیت بالاتری به بازار عرضه شده‌اند که کاشت رنگ قوی‌تری دارند.

دستگاه تاتو کارتریجی

دستگاه تاتو دوکاره

دستگاه‌های دوکاره، با طرحی خلاقانه هم شامل دستگاه‌های پیچی و هم کارتریجی می‌شوند. بدین معنا که این مدل دستگاه یک سر پیچی و یک سر تی دارد. در زمان‌هایی که ظرافت و کاشت رنگ اهمیت بیشتری دارد مثل تاتو خط چشم و هاشور مویی ابرو، سر پیچی روی قلم بسته می‌شود. همچنین هنگامی که کاشت رنگ قوی اهمیت بیشتری دارد مانند سایه ابرو و تاتو لب، سر تی و کارتریج تی، روی قلم قرار می‌گیرد. دستگاه‌های دوکاره دارای 2 قدرت موتور 7 و 14 ولتی هستند که کاشت رنگ با 14 ولت قوی‌تر است.

دستگاه تاتو دوکاره

دستگاه‌ تاتو تبلت دار از انواع دستگاه تاتو ابرو

در این مدل دستگاه، قلم تتو بوسیله یک سیم به مانیتور متصل می‌شود و تنظیمات مختلف توسط دکمه‌های روی این دستگاه انجام می‌گیرد. این دستگاه برای اجرای میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست نیز بکار می‌رود. در دستگاه بدون تبلت، قلم دستگاه به طور مستقیم به آداپتور وصل شده و سرعت دستگاه توسط دکمه‌ی قرار گرفته روی آن تنطیم می‌شود. دستگاه‌های تبلت‌دار گران‌قیمت هستند، اما برای افراد مبتدی به سبب تنظیم سرعت مشخص برای تاتو خط چشم، لب و ابرو گزینه مناسبی هستند.

دستگاه‌ تاتو تبلت دار

انواع دستگاه تاتو صورت سوزن و سرپلاکی

این دستگاه برای تاتو صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد که از یک سوزن خیاطی و یک سرپلاک تشکیل شده است. نمونه‌های قدیمی دستگاه تاتو صورت به دلیل سرو صدای زیاد منسوخ شده است. همچنین این دستگاه می‌تواند به دلیل نفوذ خونابه و رنگ به درون قلم، باعث انتقال عوامل بیماری‌زا مسری به مشتریان شود. از نمونه‌های این دستگاه می‌توان به دستگاه موزاییک یا بایوتاچ اشاره کرد.

امروزه طراحی این مدل دستگاه برخلاف نمونه‌های قدیمی به گونه‌ای است که امکان ورود خونابه و رنگ به درون قلم وجود نخواهد داشت. از این‌رو می‌توان گفت این دستگاه، کاشت رنگ قوی داشته و ایمن است. اما متاسفانه سوزن‌های آن بسیار گران‌قیمت و کمیاب هستند.

دستگاه تاتو میکروپیگمنتیشن

از دستگاه میکروپیگمنتیشن برای تاتو ابرو، تاتو لب، هاشور ابرو و تاتو خط چشم، میکروپیگمنتیشن ابرو و .. استفاده می‌شود. با استفاده از این دستگاه تاتو ابرو، حالت مویی و بسیار ظریف و زیبایی می‌توان در ابروها ایجاد کرد. این دستگاه که جزو پیشرفته‌ترین نمونه‌های دستگاه تاتو صورت است در مدل‌های مختلفی در بازار عرضه شده است.

قلم میکروبلیدینگ

از بهترین نمونه‌های دستگاه تاتو صورت مناسب برای تاتو ابرو می‌توان به قلم میکروبلیدینگ اشاره کرد. این قلم وسیله‌ای غیر برقی است که جهت اجرای جدیدترین تکنیک هاشور ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. هاشور ابرو، میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو توسط این قلم بسیار ظریف و طبیعی انجام می‌شوند. میکروبلیدینگ از تکنیک‌های آرایش نیمه دائم ابرو است که با برش‌هایی توسط بهترین دستگاه تاتو ابرو بر روی سطح پوست انجام می‌شود. سپس رنگ تاتو از طریق این خراش‌ها به لایه‌های میانی پوست تزریق می‌گردد. انواع قلم میکروبلیدینگ شامل موارد زیر می‌شوند:

  • قلم میکروبلیدینگ تک کاره
  • قلم میکروبلیدینگ مست mast
  • قلم میکروبلیدینگ فیبروز دوکاره

اهمیت درجه سوزن در هنگام استفاده از انواع دستگاه تاتو صورت

تا اینجا با انواع دستگاه‌های تاتو صورت و ویژگی‌ها و مزایای هرکدام آشنا شدیم. از دیگر ویژگی‌های یک دستگاه تاتو صورت خوب، تنظیم سرعت مناسب و مشخص نمودن عمق سوزن است. تاتوکار مبتدی برای اجرای بهترین تاتو بدون آسب رساندن به پوست مشتری باید درک درستی از عمق سوزن تاتو نیم، 1 و یا 1.5 میلیمتر و … داشته باشد. بنابراین درجه سوزن تاتو و استفاده از سوزن تاتو مدرج و قابل تنظیم در اجرای تاتو اهمیت فراونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *