مقالات مرکز غزل زرگریان

بولد بروز ابرو دخترانه چیست؟!

بولد بروز
4.4
(8)

بولد بروز دخترانه از روش‌های آرایش دائم ابروهاست. در این تکنیک با سوزن‌های ریز استریل شده، در ابروها خطوط ظریف ترسیم می‌شود. امروزه داشتن ابروهایی پرپشت و زیبا یکی از دغدغه‌های بانوان است. مدل ابرو بولد بروز برای پرپشت کردن ابروهای خالی و کم‌پشت استفاده می‌شود. همچنین به سبب ظاهری طبیعی و سه بعدی طرفداران فراوانی پیدا کرده است. بولد بروز همانند نانو بروز، پادر بروز، فیکانتور و .. از متدهای ارائه شده توسط کمپانی فی است. هاشور ابرو بولد بروز به دلیل اینکه در عمق کمتری از پوست نفوذ می‌کند، درد و سوزش کمتری به نسبت سایر روش‌های فرم دهی ابرو دارد.

در ادامه این مطلب از وب سایت غزل زرگریان، به پرسش‌های شما از قبیل بولد بروز ابرو چیست؟ بولد بروز بهتره یا فیبروز،تفاوت میکروبلیدینگ و بولد بروز، ماندگاری بولد بروز، هزینه بولد بروز ابرو و ... پاسخ خواهیم داد.

بولد بروز چیست؟

بولد بروز از تکنیک‌های نیمه دائمی آرایش ابروهاست که برای افرادی که ابروهای کم‌پشتی دارند استفاده می‌شود. این تکنیک توسط مدیر آکادمی فی، خانم منسورا هودزیک مگی معرفی شد. مدل بولد بروز ابروهایی با ظاهر طبیعی و ماندگاری عالی برای شما ایجاد می‌کند. خطوط در روش بولد بروز s مانند و دارای ریزپرزهای اولیه و ثانویه است. در این تکنیک خطوط ابرو قوس‌دار، منظم و هم‌جهت با تارهای ابرو ترسیم می‌شود.

افرادی که ابروهای خالی و نازکی دارند با بولد بروز ابرو می‌توانند نواقص ابروهای خود را برطرف نموده و ابروهایی پرپشت و جذاب به چهره خود هدیه کنند. هاشور ابرو بولدبروز به‌صورت دستی و با استفاده از سوزن تاتو یکبار مصرف انجام می‌شود.

بولد بروز نسبت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن ابرو روشی مدرن‌تر و بروزتری است. همچنین این روش درد و سوزش کمتری نسبت به سایر روش‌های تاتو ابرو دارد. همچنین خطوط بولد بروز با گذشت زمان و عدم مراجعه برای ترمیم میکروبلیدینگ ابرو، از بین می‌روند. این روش هیچ‌گونه قرمزی و سایه دودی از خود به جا نمی‌گذارد.

مزیت‌ های بولد بروز ابرو

درادامه به چند مورد ازمزیت‌های بولد بروز اشاره شده است:

 •  اصلاح و فرم دادن به تاج ابرو یا آرک ابرو
 •  پاک کردن و تغییر فرم راحت این مدل تتو
 •  قرینه‌ سازی ابرو
 •  حالت نچرال و طبیعی ابرو
 •  سوزش و درد کمتر به نسبت سایر روش‌ها
 •  گیاهی و بدون سرب بودن رنگ آن
 •  دقت و ظرافت بیشتر به سبب دستی بودن اجرای این روش

معایب تکنیک بولد بروز

از معایب بولد بروز می‌توان به این اشاره کرد که به دلیل اجرای آن به صورت دستی، باید حتما توسط مستری حرفه‌ای انجام گیرد.

همچنین افرادی که قبلا سابقه انجام تاتو را داشتند، نمی‌توانند از این متد برای فرم‌دهی ابروهای خود و کاور تاتو قدیمی استفاده کنند. همچنین برخی افراد با سابقه بیماری و مشکلات پوستی نیز تنها درصورت تایید پزشک اجازه انجام این تکنیک را دارند.

بولد بروز ابرو
بولد بروز چیست
مراقبت های بعد از بولد بروز
هزینه بولد بروز ابرو

تفاوت میکروبلیدینگ و بولد بروز

فیبروز میکروبلیدینگ و بولد بروز هر دو روش‌های زیباسازی و فرم دهی ابروها هستند اما در برخی موارد باهم متفاوتند. میکرو ابرو با استفاده از قلم میکروبلیدینگ، خطوطی ظریف در بین تارهای ابرو ایجاد می‌کند که شبیه مو ابرو به نظر می‌رسند. این تکنیک برای فرم‌دهی به ابروهای نازک و کم‌پشت مناسب است.

مدل ابرو بولد بروز با استفاده از رنگ مخصوص، ضخامت و تیرگی به ابروها می‌بخشد. در این متد، با قلمی سر تیز و نازک، رنگ در سطح پوست کاشته می‌شود.

بولد بروز به ابروها ظاهری بلندتر و متراکم‌تر می‌دهد. بنابراین می‌توان گفت تفاوت این دو متد در روش اجرا و ظاهر ابروهاست. همچنین میکرو ابرو از تیغه‌های نازک برای ایجاد خطوط استفاده می‌شود اما در بولد بروز، قلمی مخصوص رنگی به‌منظور افزایش ضخامت و تیرگی ابرو بکار می‌رود.

مراقبت های بعد از بولد بروز

این تکنیک نیز مانند سایر روش‌های آرایش دائم صورت نیاز به رعایت مراقبت بعد از تاتو دارد تا فرد دچار عوارض تاتو نگردد. در زیر به چند نمونه از نکات مراقبتی بعد از تاتو اشاره کرده‌ایم:

 • بعد از انجام تتو از پماد آ استریل چشمی 2 الی 3 مرتبه در روز استفاده کنید.
 • تا 72 ساعت بعد از تتو از استحمام خودداری کنید.
 • از کشیدن لیف و هر وسیله‌ی دیگری بر روی ناحیه ابرو خودداری کنید.
 • از شامپوهایی که اسیدی و قلیایی است استفاده نکنید.
 • از کندن زخم تاتو به‌منظور عدم ایجاد اسکار و تغییر رنگ ابرو خودداری کنید.
 • به مدت یک ماه بعد از تتو از مواد آرایشی، رفتن به سونا، سولاریوم پرهیز کنید.
 • از قرارگیری در زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.
 • برای درمان جوش زدن بعد از تاتو ابرو از کرم کرم فیس دوکس، کرم تاتو فوگرا و ... استفاده کنید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکلی در پوست به پزشک مراجعه کنید.

سوزن مورد استفاده در روش بولد بروز

سوزن مورد استفاده در این تکنیک تلفیقی از سوزن سرکج و سوزن یو شکل است. البته می‌توان این تکنیک را با سوزن یو مشکی نیز انجام داد. اجرای بولد بروز با سوزن یو مشکی به سبب نتیجه بهتری که در پی دارد، مناسب‌تر است. سوزن تاتو مورد استفاده برای این متد، توسط کمپانی فی با کیفیت بالا تولید شده‌اند.

سوزن مشکی فیبروز ( PHIBROWS 18U-BLADES)

این سوزن دارای تیغه‌ای مشکی به شکل U است. این سوزن یکبارمصرف از 18 پین تشکیل می‌شود. سوزن یو مشکی، اولین تیغ یو فیبروز است که در مقایسه با تیغ طلایی، دارای پین‌های ضخیم‌تری است. این تیغ برای افراد مبتدی و برای استفاده روی پوست‌های حساس و چرب مناسب‌ است.

سوزن مشکی فیبروز

سوزن بولد بروز ( PHI BOLD BLADE 16PINS )

این نوع سوزن با تیغه دقیق و 16 پین، ترکیبی از سوزن سرکج و سوزن یو است. این سوزن برای سبک‌های مختلفی استفاده می‌شود. این سوزن از دو سر تشکیل شده است. برای کشیدن خطوط بلند از سر بزرگ آن و برای کشیدن خطوط کوتاه و اتصالات ظریف، از سر کوتاه آن استفاده می‌شود.

سوزن بولد بروز

بولد شیدینگ ابرو چیست؟!

شیدینگ ابرو یا سایه ابرو تکنیکی است که در آن رنگدانه توسط سوزن میکروشیدینگ به پوست نفوذ کرده و نقاط ریزی روی پوست ایجاد می‌کند. نقاط ریز، نواحی خالی و کم پشت ابرو را می‌پوشاند و حالت مخملی و شبیه سایه ابرو ایجاد می‌کنند.

نتیجه این تکنیک بسیار طبیعی و زیبا بوده و حالت پودری به ابروهای شما می‌دهد. میکروبلیدینگ ابرو و بولد شیدینگ ابرو با هم متفاوتند. در میکرو ابرو خطوطی همانند ابرو ترسیم می‌شود. اما در شیدینگ ابرو داخل ابرو با نقاط ریز پوشیده و حالت سایه‌ای به ابروها می‌دهد.

تکنیک مجیکال بروز ابرو چیست؟

این تکنیک به‌منظور طراحی و ترمیم ابروها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مجیکال بروز ابروها با ترکیب رنگ‌های مختلف بلند شده و شکلی نچرال می‌گیرند. این روش به سبب تغییر فرم ابرو در عین طبیعی بودن بسیار محبوبیت پیدا کرده است. در زیر به 4 مرحله اجرای تکنیک مجیکال اشاره شده است:

 1. مشاوره: پیش از انجام این تکنیک باید با متخصصی باتجربه مشورت کرد. این شخص به شما در انتخاب سایز، فرم و رنگ مناسب ابرو کمک می‌رساند.
  2. کاشت رنگ: در این مرحله، رنگ‌های متفاوتی مانند رنگ قهوه‌ای، رنگ طبیعی مو و دیگر سایه‌ها با ابزار مخصوص به پوست اعمال می‌شود.
  3. ترکیب رنگ: پس از گذاشتن رنگ روی پوست، با بکارگیری ابزاری مخصوص، رنگ‌ها با یکدیگر ترکیب شده و ظاهری طبیعی ایجاد می‌کنند.
  4. مرحله آخر: در انتها ابروها جهت جلوگیری از عفونت واکسینه می‌شوند.

در این روش رنگ به پوست تزریق نشده و از رنگنمایی برای طراحی ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین به سبب ترکیب رنگ‌های مختلف، ابروها ظاهری طبیعی می‌گیرند. میکروبلیدینگ به روش بولد بروز را مجیکال بروز می‌گویند که به دلیل طبیعی بودن مجیکال نامیده می‌شود.

ترمیم و پوسته ریزی بولد بروز

در جلسات ترمیم نواقص ابرو با استفاده از رنگ کردن و پر کردن ابرو برطرف می‌شود. در زیر به مراحل ترمیم اشاره می‌کنیم:

 • روز اول: مشتری از ابروهای خود راضی است.
 • روز دوم تا چهارم: رنگ ابرو تیره شده و مشتری احساس ناراحتی می‌کند.
 •  روز پنجم تا هفتم: رنگ رو خطوط پوسته پوسته شده و میریزد.
 • روز هشتم تا دهم: استروک‌ها و خطوط ابرو به طور کامل محو می‌شوند.
 • روز چهاردهم تا بیست و هشتم: رنگ برخی استروک‌ها بازمی‌گردد.
 •  روز چهل و دوم: در این بازه مشتری، ترمیم اولیه رو انجام داده و زیبایی ابرو برمی‌گردد. در این مرحله ابروها یکسان و قرینه است.

ماندگاری بولد بروز

ماندگاری و دوام این تکنیک همانند سایر روش‌های زیباسازی ابرو، به عواملی بستگی دارد:

 • سبک زندگی افراد
 • کیفیت مواد مصرفی
 • جنس و نوع پوست فرد
 •  شرایط فیزیکی و جسمی فرد
 • تخصص و مهارت پیگمنتر

بدون شک حتی در صورتی که پیگمنتر مجرب از بهترین مواد و تکنیک استفاده کند، اما نوع پوست مشتری و شرایط فیزیکی او مساعد نباشد، نتیجه کار مورد رضایت نخواهد بود. این تکنیک برای پوست‌های خشک و نرمال ماندگاری و کیفیت بهتری دارد.

دوام این روش برای افراد با پوست چرب و مختلط ممکن است کمتر باشد. اما درکل می‌توان گفت ماندگاری بولد بروز به دلیل اینکه در عمق کمتری از پوست نفوذ می‌کند، بین 6 ماه الی 1 سال است.

هزینه بولد بروز ابرو 1402

از مهم‌ترین فاکتورها در هزینه بولد بروز ابرو و سایر تکنیک‌های زیباسازی ابرو، مهارت و تجربه مستر یا پیگمنتر است. این فاکتور در قیمت بولد بروز تاثیرگذار است. چرا که طبیعی است هزینه و کیفیت خدمات پیگمنتری کم تجربه با مستری حرفه‌ای متفاوت باشد. از دیگر پارامترهای تاثیرگذار در قیمت بولد شیدینگ ابرو، مواد و متریال مصرفی است. استفاده از متریال اورجینال و سازگار با انواع پوست، بدون شک در کیفیت نهایی کار اثر دارد.

از این رو برای داشتن بولد بروزی باکیفیت و جذاب، باید به مرکزی با مسترهای حرفه‌ای که از بهترین برندهای رنگ استفاده می‌کنند مراجعه کنید. همچنین عواملی مانند تکنیک بکار رفته، حجم کار، موقعیت مرکز و .. نیز در تعیین قیمت بولد بروز تاثیر می‌گذارند.

1.000.000 تومان

1.500.000 تومان

2.000.000 تومان

2.500.000 تومان

3.000.000 تومان

مستر صدف

مستر پریناز

مستر فرنوش

مستر نازنین

مستر تاجیک

مستر مینو

مستر مهسا

مستر تینا

مستر بهنوش

مستر شادی

مستر الینا

مستر فریماه

فرم تخفیف

نوع تخفیف مد نظر شما(Required)

بولد بروز بهتره یا فیبروز؟

اگر شما هم تا به حال به این پرسش برخورده‌اید که بولد بروز بهتر است یا فیبروز؟ باید به این نکته توجه کنید که بولد بروز همان فیبروز ابرو است. تفاوت این دو تکنیک تنها در ظرافت خطوط است. درواقع بولد بروز از روش‌های مدرن و جدید فیبروز به شمار می‌رود.

خطوط ایجاد شده در این متد، دارای ظرافت و نرمی بیشتری نسبت به خطوط فیبروز هستند. در بیان شباهت این دو تکنیک می‌توان به این نکته توجه داشت که حتی رنگ‌های مصرفی در این دو تکنیک مشابه هستند.

نانو بروز چیست؟

هر نوع میکرو ابرو که با استفاده از سوزن مخصوص فیبروز که بسیار ظریف است انجام گیرد، نانو بروز ابرو می‌گویند. شما می‌توانید با بهترین قیمت نانو بروز ابرو، ابروهایی زیبا و نچرال داشته باشید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 8

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها