مقالات

علت ریزش رنگ تاتو و هاشور ابرو

علت ریزش رنگ تاتو

علت ریزش رنگ تاتو، هاشور ابرو، فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ و…به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان با دلایل ریزش رنگ تاتو ابرو به طور کامل آشنا خواهید شد. رنگ تاتو یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در ریزش رنگ تاتو و کمرنگ شدن ابروها است. برخی از عوامل هستند که باعث می‌شوند تا رنگ تتو زودتر بریزد و در برخی اوقات انجام کارهایی از روی عدم آگاهی باعث ریزش رنگ تاتو ابرو می‌شود. در برخی اوقات هم ترس و اطلاعات ناکافی از جمله علت ریزش رنگ تاتو هستند. تا آخر این مطلب با ما در مرکز غزل زرگریان، بهترین مرکز آرایش دائم همراه باشید.

دلایل ریزش رنگ تاتو ابرو

میکروبلیدینگ ابرو و فیبروز و…. زیر دسته تکنیک تاتو ابرو هستند. در روش میکروبلیدینگ ابرو با استفاده از قلم میکروبلیدینگ برش‌هایی بر روی پوست داده می‌شود. تمامی برش‌ها با رنگدانه‌های تاتو پر می‌شوند. بعد از انجام این کار سطح پوست در حدود 2 هفته بسته می‌شود. یکی از عوامل تاثیرگذار در ریزش رنگ تاتو، رعایت مراقبت‌های بعد از تاتو است. بنابراین یکی از علت های ریزش رنگ تاتو، عدم مراقبت بعد از تاتو و میکرو ابرو و…. است.

دلایل رنگ نگرفتن و کمرنگ شدن هاشور ابرو، میکروبلیدینگ و…

عوامل زیادی هستند که در رنگ پذیری تاتو تاثیرگذار هستند. 2 عامل مهم در رنگ پذیری تاتو عبارت است از :

 • متریال مورد استفاده
 • نوع و جنس پوست مشتری

اما مهم‌ترین و اصلی‌ترین علت ریزش رنگ تاتو، متریال و رنگ‌هایی است که در زمان تاتو استفاده می‌شود. رنگدانه‌های بی کیفیت مهم‌ترین علت ریزش رنگ تاتو ابرو هستند. به دلیل اینکه کشور ایران در حال حاضر تحریم است حتما قبل از هاشور ابرو و میکرو ابرو یا دیگر موارد آرایش دائم از رنگ تاتو مطمئن شوید. زیرا در غیر اینصورت مشکلات زیادی برای پوست شما به وجود می‌آید. اما در صورتی که دستگاه تاتو صورت و رنگدانه اصل و اورجینال و باکیفیت باشد، علت ریزش رنگ تاتو به دلایل زیر است:

 1. سرعت زیاد دستگاه تاتو
 2. سرعت زیاد دست پیگمنتر و مستر
 3. زاویه نامناسب دست
 4. فشار زیاد دست مستر
 5. عمق نامناسب سوزن
 6. مصرف داروهای خواب آور
 7. وجود بیماری‌هایی مثل تیروئید از جمله علت های ریزش رنگ تاتو است.
 8. اعتیاد به مواد مخدر
 9. مصرف الکل
 10. کشیدن سیگار
 11. پوست چرب و تیره مشتری از علت ریزش رنگ تاتو است.
 12. فشار خون بالای مشتری از جمله دلایل ریزش بعد از تاتو است.
 13. استفاده از رنگ‌های کمرنگ بدون چربی زدایی پوست توسط پیگمنتر برای مشتری
 14. وجود استرس و ترس مشتری از علت ریزش رنگ تاتو است.
 15. رقیق بودن خون و خونریزی شدید
 16. عدم مهارت مستر
 17. تجربه کم مستر

استفاده از بی حسی زیاد دلیل ریزش رنگ در تاتو و هاشور ابرو

اگر در زمان هاشور ابرو و …. از بی حسی تاتو به مقدار زیاد استفاده شود مشتری با ریزش رنگ تاتو و کمرنگ شدن تاتو مواجه می‌شود. به همین دلیل مستر نباید در زمان کار بیش از اندازه از لیدوکائین و بی حسی استفاده کند. زیرا این کار باعث انقباض عضلانی پوست می‌شود. در این صورت رنگ پذیری تاتو با این کار بسیار کم می‌شود. برای بی حسی باید از پمادهایی استفاده کرد که لیدوکائین کمتری دارند.

عدم تخصص و دانش کافی پیگمنتر از علت ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ

عدم تجربه و دانش کافی از جمله علت های ریزش رنگ تاتو ابرو است. برای مثال پیگمنتر باید در موارد زیر دانش کافی و مهارت داشته باشد:

دانش کافی در تمامی موارد بالا باعث می‌شوند که مشتری با ریزش رنگ تاتو ابرو مواجه نشود. اگر مستر تیغه و بلید ابرو را به اندازه کافی فشار ندهد رنگدانه‌های تاتو در لایه سطحی پوست کاشت می‌شوند و همین امر از علت‌ های ریزش رنگ تاتو ابرو است. زیرا کاشت رنگدانه در لایه اپیدرم باعث کمرنگ شدن و ریزش رنگ تاتو می‌شود. بنابراین مستر باید لایه‌های پوست را به خوبی بشناسد تا مشتری با ریزش رنگ تاتو مواجه نشود.

عدم تخصص و دانش کافی پیگمنتر از علت ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ

تاثیر پوست در رنگ پذیری

به طور کلی ممکن است عواملی مثل ژنتیک باعث شوند که پوست مشتری نسبت به رنگ تاتو مقاوم باشد. عوامل تاثیرگذار در رنگ پذیری تاتو در پوست به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 1. بیرونی
 2. درونی

عوامل درونی مانع رنگ پذیری پوست می‌شوند. از جمله عوامل درونی که علت ریزش رنگ تاتو هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بیماری‌های قلبی
 2. ناراحتی‌های اعصاب
 3. اختلالات هورمونی
 4. دوران پریودی و شیردهی و یارداری

همچنین عوامل بیرونی که در رنگ پذیری تاتو تاثیر گذار هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جنس و رنگ پوست مشتری
 • رنگ تاتو و برند مورد استفاده در زمان کار
 • تماس پوست با آب و آفتاب
 • استفاده از محصولات لایه بردار
 • مصرف زیاد پمادهای بعد از تاتو

تاثیر پوست در رنگ پذیری

شناخت پوست مشتری از جمله علت ریزش ابرو بعد از تاتو

شناخت پوست مشتری به مستر برای تعیین رنگ و ترکیب رنگ تاتو کمک زیادی می‌کند. زیرا بر اساس نوع پوست مشتری، پیگمنت‌هایی در پوست وارد می‌شود و پوست مهم‌ترین علت ریزش رنگ تاتو است. همچنین چنانچه مستر بتواند نوع پوست را به خوبی تشخیص دهد می‌تواند از رنگ‌های متناسب با پوست استفاده کند. در نتیجه عدم شناخت پوست باعث ریزش رنگ تاتو ابرو می‌شود.

علت ریزش رنگ تاتو در پوست چرب

همچنین لازم است بدانید که اگر پوست چربی دارید کمتر رنگ پذیری خواهید داشت و این نوع پوست خیلی دیر رنگ می‌گیرد.اگر پوست چرب با منافذ بزرگ دارید ممکن است دچار ریزش رنگ تاتو شوید. زیرا چربی سبوم رنگدانه را بیرون می‌زند و ابروها سریع محو می‌شوند. بهترین راه حل برای افرادی که پوست چرب دارند این است که تاتوهایی که با دستگاه انجام می‌شوند را باید انجام دهند.

عدم مراقبت بعد از تاتو از دلایل ریزش رنگ فیبروز

رعایت مراقبت‌های بعد از تاتو باعث می‌شوند تا رنگ تاتو به زیبایی روز اول بماند. حتما در روز اول بعد از انجام فیبروز ابرو و آرایش دائم، زخم‌های خود را بپوشانید. بعد از گذشت چندین ساعت پوشش را بردارید. ممکن است زمانی که می‌خواهید پوشش را بردارید، ترشحاتی بر روی پارچه ببینید. این اتفاق کاملا طبیعی است. زیرا ترشحات خون و جوهر که اضافی رنگدانه‌هاست باید از پوست خارج شوند. حتما با مستر خود درباره چرب کردن پوست مشورت کنید.

از روز سوم به بعد می‌توانید پوست خود را بشویید. تا سه روز نباید به صورت خود آب بزنید. تا زمانی که زخم شما بهبود نیافته است در معرض نور خورشید قرار نگیرید. به هیچ عنوان محل تاتو را نخارانید. از دیگر مواردی که باید رعایت کنید عبارت است از:

 • تا 1 هفته به استخر نروید. زیرا آب استخر برای محل زخم بسیار بد است و علت ریزش رنگ تاتو است.
 • از انجام فعالیت‌هایی که باعث ثعریق و خیس شدن ابروها می‌شود تا دو هفته پرهیز کنید.
 • حتما ابروها را بشویید و به آرامی آنها را خشک کنید تا از پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری شود.

چنانچه مستر همه موارد را به درستی انجام دهد و تخصص داشته باشد ممکن است علت ریزش رنگ تاتو به دلیل عدم مراقبت بعد از تاتو باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *