مقالات

درمان تبخال بعد از تاتو لب

درمان تبخال بعد از تاتو لب

مراقبت بعد از تاتو لب شامل درمان ورم لب و درمان تبخال بعد از تاتو لب است. گاهی لب‌ها عفونت می‌کند و باید به دنبال راه حلی برای درمان عفونت باشید. مراقبت بعد از تاتو لب بسیار مهم است. زیرا در صورت عدم مراقبت بعد از تاتو لب ممکن است با عوارض و حساسیت‌های پوستی مواجه شوید. مراقبت بعد از تاتو باعث جلوگیری از عوارض تاتو می‌شود. مراقبت از تتو لب نکاتی دارد که باید توسط یک فرد متخصص تجویز شود و شما الزاما باید آنها را رعایت کنید. در واقع مراقبت بعد از تاتو مساوی است با داشتن یک تاتو بدون عارضه و باکیفیت. پس حتما این نکات را جدی بگیرید. در ادامه این مطلب از مرکز استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم با ما همراه باشید تا بیشتر با درمان تبخال بعد از تاتو لب آشنا شوید.

مراقبت قبل از تاتو لب

قبل از انجام آرایش دائم برای لب موارد زیر را انجام دهید:

  • به مدت 3 روز روزی یکبار به مدت 10 دقیقه از عسل استفاده کنید. عسل را بر روی لب‌های خود بگذارید.
  • اگر سابقه تبخال دارید به پیگمنتر خود اطلاع دهید. این کار به جلوگیری از تبخال و درمان تبخال بعد از تاتو لب کمک می‌کند.

مراقبت بعد از تاتو لب

برای مواظبت بعد از تتو باید اطلاعاتی کافی درباره عوارض تاتو داشته باشید. قبل از اینکه کارهای زیبایی را انجام دهید حتما با مزیت‌ها و خطرات احتمالی آن کار مطلع شوید. با اقدامات و مراقبت‌هایی که بعد از تاتو انجام می‌دهید خودتان را از مواجه با بسیاری از عوارض تاتو لب نجات می‌دهید. برای اینکه از تاتو خود راضی باشید باید مراقبت‌های بعد از آن را به خوبی انجام دهید. برخی از مراقبت‌های بعد از تاتو لب عبارتند از:

  • تا سه روز نباید لب‌ها را بشویید.
  • سه بار در روز از پماد ویتامین آ چشمی استفاده کنید. این کار به درمان تبخال بعد از تاتو رژلب کمک می‌کند.
  • از کندن پوست لب و خاریدن محل تاتو پرهیز کنید.
  • از استخر و سونا به مدت 1 هفته استفاده نکنید.
  • تا سه هفته از پمادهای ترمیم کننده استفاده کنید.
  • برای درمان تبخال بعد از تاتو لب همزمان با پماد A از پماد آسکلوویر بر روی تبخال استفاده کنید.
  • بعد از پوست ریزی لب از بالم لب استفاده کنید.

درمان ورم لب بعد از تاتو

التهاب لب بعد از تاتو به صورت قرمزی و ورم نمایان می‌شود. گاهی التهابات بعد از تاتو دردناک است. بین 1 تا 3 روز بعد از تاتو رژلب دائم این امر کاملا طبیعی است. اما اگر از این مدت بیشتر شد باید به پزشک برای درمان ورم لب مراجعه کنید. برای درمان ورم از کمپرس یخ بر روی لب استفاده کنید. از قرص‌های کاهش التهاب استفاده کنید. همچنین برای درمان ورم بعد از تتو باید از خوردن غذاهای چرب و ادویه‌دار پرهیز کنید. عدم استفاده از رژلب تا زمان مشخصی تا حدودی ورم لب را کنترل می‌کند.

کاربردی‌ترین روش برای درمان تبخال بعد از تاتو

تبخال یک حمله ویروسی در نواحی مختلف بدن است. شایع‌ترین نوع تبخال در کنار لب و روی لب است. تبخال در مرحله اول به شکل یک زخم است و به مرور زمان عفونی و دردناک می‌شود. در واقع تبخال ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس است. ای عارضه از ترس و استرس نیست. یکی از علت‌ های تبخال بعد از تاتو لب اهمیت ندادن به مراقبت بعد از تاتو رژلب دائم است. پس حتما برای درمان تبخال بعد از تاتو لب مراقبت‌ها را جدی بگیرید و رعایت کنید. برای درمان تبخال بعد از تاتو لب در صورتی که با مراقبت‌ها بهتر نشد باید به پزشک مراجعه کنید.

قرص تبخال بعد از تاتو لب

اگر سابقه تبخال دارید حتما برای درمان تبخال بعد از تاتو لب از داروهای ضد تبخال استفاده کنید. از جمله قرص‌های ضد تبخال که برای درمان تبخال بعد از تاتو لب مناسب است، قرص‌های آسیکلوویر 200 یا 400 است.

علت ریزش رنگ تاتو لب بعد از ایجاد تبخال

هر سالن زیبایی برای انجام کارهای زیبایی و آرایش دائم معتبر نیست. حتما سالنی معتبر را انتخاب کنید. همچنین سعی کنید مستر خود را از حساسیت پوست لب آگاه کنید. فشار زیاد سوزن باعث ریزش رنگ تاتو می‌شود. همچنین در صورتی که اولین بار است تتو لب را انجام می‌دهید ممکن است با تبخال مواجه شوید. یکی از علل ریزش رنگ تاتو، تبخال لب است. تبخال لب باعث ریزش زیاد رنگ لب می‌شود. همزمان از پماد و قرص برای درمان تبخال بعد از تاتو لب استفاده کنید.

درمان عفونت بعد از تاتو لب

عفونت بعد از تاتو رژلب دائم یکی از بدترین و ناخوشایندترین بخش تتو لب است. با انتخاب بهترین سالن آرایش دائم و یک محیط امن و استرلیزه مثل سالن‌های زیبایی مجوزدار و افراد خبره و ماهر برای انجام تاتو از بروز عفونت جلوگیری می‌کنید. همچنین یکی دیگر از نکات مهم برای درمان تبخال بعد از تاتو لب و جلوگیری از عفونت رعایت مراقبت‌‌های بعد از تاتو است. اگر زمان بهبودی عفونت لب طولانی شد هرچه سریع‌تر با مراجعه به پزشک برای درمان عفونت لب بعد از تاتو اقدام کنید.

عوارض و خارش بعد از تاتو لب

ممکن است بعد از انجام تتو با خارش و زخم، تبخال و عفونت بعد از تاتو لب روبرو شوید. حتی گاهی در شرایط بدتر ممکن است دچار بیماری‌های خطرناکی مثل HIV و هپاتیت ب شوید. اگر سابقه تبخال دارید حتما برای درمان تبخال بعد از تاتو سعی کنید قبل از انجام تتو از قرص ضد حساسیت استفاده کنید.

خواهشا قبل از انجام تتو از مراقبت‌ بعد از تاتو اطلاعات کافی داشته باشید. با دانستن اطلاعات کافی و درست دچار عوارض کمتری خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *