مقالات

درد تاتو در نقاط مختلف بدن و شناسایی بهترین جای بدن برای تاتو

درد تاتو در نقاط مختلف بدن

درد تاتو و سوزش تتو در افراد مختلف متفاوت است. چراکه آستانه تحمل درد هر فرد با فرد دیگری تفاوت دارد. به دلیل اینکه در فرآیند تتو توسط یک دستگاه، سوزن تاتو وارد پوست می‌شود و رنگدانه زیر پوست تزریق می‌شود، درد زیادی دارد. در این مطلب از وب سایت استاد غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم نقاط دردناک تاتو بدن و راهکارهای مفید برای کاهش آن را یاد می‌گیرید. برای شناسایی نقاط دردناک تاتو بدن باید با نمودار درد و سوزش تاتو در نقاط مختلف بدن آشنا باشید. هر نقطه از بدن به دلیل تراکم رشته‌های عصبی، ضخامت پوست و…. دردهای متفاوتی وجود دارد. برای شناخت بهترین جای بدن برای تاتو با ما تا آخر این مطلب همراه باشید.

نمودار درد تاتو و سوزش تاتو در نقاط مختلف بدن

در زیر تصویری برای شما ارائه داده‌ایم که متوجه شوید که چه نقاطی بیشترین درد و چه نقاطی کمترین درد را برای تتو دارند:

 • نقاط قرمز: بیشترین درد
 •  نقاط نارنجی: درد کمتری نسبت به نقاط قرمز رنگ دارد.
  در حقیقیت نقاط قرمز و نارنجی جزو نقاط دردناک تاتو هستند.
 •  نقاط آبی: کمترین درد

نمودار درد تاتو و سوزش تاتو در نقاط مختلف بدن

 

تاتو بدن در کدام قسمت دردناک است؟

درد تاتو در افراد مختلف، متفاوت است. به همین دلیل ممکن است که نمودار درد برای یک فرد هیچ کارایی نداشته باشد. اما قسمت‌هایی از بدن که بیشترین تراکم رشته‌های اعصاب مثل رگ، تاندوم و استخوان در آن بیشتر است، درد تتو بیشتر می‌باشد. برای مثال کف دست و انگشتان دست رشته‌های عصبی زیادی دارند، به همین دلیل در زمان تتو بیشترین درد را دارند.  همچنین قسمت‌هایی از بدن که چربی بیشتری دارند درد کمتری را برای تتو خواهند داشت. به همین دلیل بیشترین درد تتو در قسمت پلک، نوک سینه، دنده‌ها، سر و گوش، زانوها و شکم است. همچنین قسمت‌های انگشتان دست و پاف ستون فقرات، قسمت بیرونی آرنج، دنده، ران، ساق و مچ پا به ترتیب بیشترین درد تا کمترین درد را دارند. همچنین پشت زانو، قسمت درونی آرنج، بالای شکم، باسن و قسمت پایینی سینه به ترتیب بیشترین درد تا کمترین درد را دارند.

درد تاتو در نقاط مختلف بدن

در ادامه به بررسی نقاط دردناک تاتو در نقاط مختلف بدن میپردازیم:

زیر بغل از جمله نقاط دردناک تاتو بدن

زیر بغل یکی از بدترین جاها برای تتو بدن است. چراکه بیش ترین درد را دارد. درد تتو در این ناحیه به قدری زیاد است که با سایر دردها در نقاط مختلف بدن قابل مقایسه نیست. بیشتر تاتو آرتیست‌ها به دلیل درد زیادی که در این ناحیه وجود دارد، تتو در این قسمت را پیشنهاد نمی‌کنند.

تاتو لب

پوست لب بسیار نازک است و رشته‌های عصبی زیادی در این ناحیه وجود دارد. به همین دلیل درد تاتو رژلب دائم بسیار زیاد است. اما استاد غزل زرگریان که بهترین پیگمنتر در ایران هستند از بهترین بی حسی برای تاتو استفاده می‌کنند تا شما عزیزان هیچگونه دردی احساس نکنید. همچنین علاوه بر این موضوع به دلیل تخصص بالایی که استاد غزل زرگریان دارند سوزن تاتو را به گونه‌ای قرار می‌دهند که هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

درد تاتو خط چشم و راهکار مفید برای کاهش درد تتو خط چشم

پوست پلک بسیار ظریف و حساس و نازک است. پشت پلک از جمله نقاط دردناک تتو است . به همین دلیل بهترین راه برای کاهش درد تتو خط چشم این است که پیگمنتر از بهترین مواد بی حسی و سوزن تاتو مناسب استفاده کند.

بهترین جای بدن برای تاتو کجاست؟

اگر از درد تتو هراس دارید و دوست دارید یکبار آن را امتحان کنید، ما در ادامه بهترین نقاط بدن برای خالکوبی را ارائه داده‌ایم:

 • مچ دست
 • قسمت خارجی ران
 • گودی کمر
 • بالای کمر
 • شانه دست
 • ساعد دست
 • پشت ساق پا
 • جلوی ران

این نقاط جزو بهترین نقاط برای تاتو بدن هستند که کمترین درد را دارند. اما به طور کلی هیچگاه به دلیل درد تاتو از انجام دادن آن صرف نظر نکنید و کاری که دوست دارید را انجام دهید.

سوالات پر تکرار

در ادامه به سوالات پرتکرار شما عزیزان پاسخ داده‌ایم:

آیا تاتو درد دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله تاتو درد دارد و کسی حاضر نیست که سوزن تاتو را وارد بدن خود کند. اما اگر عاشق تاتو هستید از درد آن نترسید. چراکه میزان تحمل درد در افراد متفاوت است و اگر از بهترین بی حسی تاتو استفاده شود هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

برای کاهش درد تاتو چه باید کرد؟

برای کاهش درد تاتو بهتر است خودتان را با موزیک سرگرم کنید و از تاتو کار خود بخواهید که از بهترین بی حسی برای شما استفاده کند. همچنین اگر پیگمنتر شما کاملا حرفه‌ای و مسلط باشد، عمق سوزن و سرعت دستگاه تاتو را به گونه‌ای قرار می‌دهد که کمترین میزان درد را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *