مقالات مرکز غزل زرگریان

درد تاتو در نقاط مختلف و 12 نقاط درد تتو

درد تاتو در نقاط مختلف و 12 نقاط درد تتو
4.3
(32)

درد تتو چقدر است؟! میزان درد تتو و سوزش تتو در افراد مختلف با توجه به آستانه تحمل درد هر شخص، متفاوت است و به عوامل گوناگونی بستگی دارد. روند تتو به دلیل استفاده از دستگاه تاتو و وارد شدن سوزن تاتو در پوست درد زیادی دارد. عواملی همچون عمق سوزن، سرعت دستگاه تاتو بدن، محل تاتو و تراکم رشته‌های عصبی در آن ناحیه، ضخامت پوست، مهارت تاتوکار و ... در درد تاتو تاثیرگذارند. برای شناسایی نقاط درد تتو و دردناک ترین نقاط بدن باید با نمودار درد و سوزش تاتو در نقاط مختلف بدن آشنا باشید.

در ادامه این مطلب از وب سایت مرکز میکروبلیدینگ غزل زرگریان، بهترین سالن آرایش دائم، شما به پاسخ این سوالات خواهید رسید که ایا تاتو درد داره؟ آیا درد تاتو قابل تحمل است؟تاتو بدن در کدام قسمت دردناک است؟ و برای کاهش درد تاتو چه باید کرد؟

نمودار نقاط درد تتو و سوزش تاتو در نقاط مختلف بدن

برای بررسی میزان درد تتو در نقاط مختلف و دردناک ترین نقاط بدن در زیر تصویری برای شما ارائه داده‌ایم:

نمودار درد تاتو و سوزش تاتو در نقاط مختلف بدن

 • نقاط قرمز: بیشترین درد
 • نقاط نارنجی: درد کمتری نسبت به نقاط قرمز رنگ دارد.
  در حقیقیت نقاط قرمز و نارنجی جزو نقاط دردناک تاتو بدن هستند.
 •  نقاط آبی: کمترین درد

تاتو بدن در کدام قسمت دردناک است؟؟!

میزان درد تتو و سوزش در افراد مختلف و طرح‌های مختلف تاتو، متفاوت است. به دلیل تفاوت در آناتومی بدن و آستانه تحمل افراد مختلف، نمودار درد تتو ممکن است برای همه یکسان نباشد. اما در پاسخ به این سوال که خالکوبی در کدام قسمت بدن درد بیشتری دارد؟ می‌توان گفت در حالت کلی نواحی از بدن که دارای بیشترین تراکم رشته‌های عصبی مانند تاندوم، رگ و استخوان هستند، درد تتو بیشتری دارند. برای مثال کف دست و انگشتان دست رشته‌های عصبی زیادی دارند، به همین دلیل در زمان تتو بیشترین درد را دارند.

در تعریف آناتومی بدن انسان به نقل از وب سایت فرادرس می‌توان به آناتومی بدن مطالعه علمی ساختار بدن موجودات از جمله سیستم‌ها، اندام‌ها و بافت‌های آن‌ها است که شکل ظاهری و موقعیت قسمت‌های مختلف، ترکیبات سازنده، محل قرارگیری و روابط آن‌ها با یکدیگر را بررسی می‌کند. آناتومی بدن کاملاً متمایز از فیزیولوژی و بیوشیمی است که به ترتیب با عملکرد اندام‌ها و فرایندهای بیولوژیک آن‌ها سروکار دارند، اشاره کرد.

درد تاتو در محل تراکم رشته های عصبی

همچنین نواحی از بدن که دارای چربی بیشتری هستند، درد تاتو قابل تحمل است و نسبت به نواحی استخوانی درد کمتری دارند. به همین دلیل بیشترین درد تتو در قسمت پلک، نوک سینه، دنده‌ها، سر و گوش، زانوها و شکم است. همچنین قسمت‌های انگشتان دست و پا، ستون فقرات، قسمت بیرونی آرنج، دنده، ران، ساق و مچ پا به ترتیب بیشترین درد تا کمترین درد را دارند. همچنین پشت زانو، قسمت درونی آرنج، بالای شکم، باسن و قسمت پایینی سینه به ترتیب بیشترین درد تا کمترین درد تاتو را برای خالکوبی و آرایش دائم خواهند داشت.

درد تاتو در نقاط مختلف بدن

در زیر به بررسی نقاط دردناک تاتو بدن اشاره می‌کنیم:

زیر بغل

زیر بغل بدترین ناحیه برای انجام تاتو است. چراکه بیش ترین درد را دارد. درد تاتو در این ناحیه به قدری زیاد می‌باشد که با سایر دردها در نقاط مختلف بدن قابل مقایسه نیست. بیشتر تاتو آرتیست‌ها به دلیل درد زیادی که در این ناحیه وجود دارد، تتو در این قسمت را پیشنهاد نمی‌کنند.

درد تاتو لب

تاتو لب

پوست لب به دلیل نازکی و وجود رشته‌های عصبی زیاد، ممکن است در حین تتو دردناک باشد. به همین دلیل درد تاتو رژلب دائم بسیار زیاد است. اما استاد غزل زرگریان که بهترین پیگمنتر در ایران هستند از بهترین بی حسی برای تاتو استفاده می‌کنند تا شما عزیزان هیچگونه دردی احساس نکنید. همچنین علاوه‌بر این موضوع به دلیل تخصص بالایی که استاد غزل زرگریان در زمینه آرایش دائم دارند، با تکنیک اختصاصی خود خدمات تاتو را بدون هیچ‌ دردی برای شما انجام خواهند داد.

درد تاتو خط چشم

پوست پلک یکی از نواحی حساس و بسیار ظریف صورت است. از این‌رو از جمله نقاط دردناک تتو محسوب می‌شود. برای کاهش درد تتو چکار کنیم؟ بهترین روش‌های کاهش درد تاتو بدن و تاتو خط چشم این است که پیگمنتر از بهترین مواد بی حسی، آمپول بی حسی برای تاتو و سوزن تاتو مناسب استفاده کند.

درد تاتو چشم

قفسه سینه و دنده‌ها

قفسه سینه یکی از بدترین نواحی برای انجام تتو است. زیرا قفسه سینه دارای پوست نازک و چربی کمی است و درد تاتو در این ناحیه خیلی احساس می‌شود. علاوه‌بر آن ممکن است پس از هربار تنفس و بالا پایین رفتن قفسه سینه، این درد شدیدتر شود.

ساق پا و مچ

پوست روی استخوان مفاصل پا و مچ بسیار نازک است و از همین‌رو خالکوبی و تتو در این نقاط با درد زیادی همراه است. از لحاظ شدت درد می‌توان گفت درد این ناحیه با درد تاتو روی قفسه سینه در یک اندازه است.

کشاله ران

کشاله ران به دلیل وجود تارهای عصبی زیاد بسیار حساس است. و تحریک این تارهای عصبی، موجب درد زیادی می‌شود.

آرنج و زانو

در این نواحی بدلیل نازک بودن لایه پوست، ارتعاشات تتو درد زیادی ایجاد می‌کند.

تتو پشت زانو

دراین قسمت پوست شل و دارای تارهای عصبی زیادی است و از همین‌رو به سوزن تاتو حساس و درد زیادی ایجاد می‌کند.

تتو باسن

بدلیل وجود استخوان لگن در زیر پوست این ناحیه، درد تاتو در این قسمت زیاد است. این درد در افرادی که چربی کم و پوست نازکی در این ناحیه دارند، بیشتر است.

تتو گردن، پشت بدن و ستون فقرات

باتوجه به اینکه ستون فقرات و گردن از نقاط بسیار حساس بدن هستند، انجام تتو در این ناحیه دردناک خواهد بود.

تتو صورت، سر و گوش

این نواحی نیز مانند گردن، تارهای عصبی فراوانی دارند و به دلیل عدم چربی زیاد ممکن است در حین تتو تحریک شده و درد زیادی ایجاد کنند.

درد تاتو ترقوه

این ناحیه به دلیل وجود پوست خیلی نازک روی استخوان ترقوه، درد تاتو ترقوه خیلی زیادی هنگام تتو زدن دارد.

کدام ناحیه بدن درد تاتو قابل تحمل است؟

قسمت‌هایی از بدن که پوستی سفت و محکم دارند، کمترین درد تتو را نیز به همراه خواهند داشت. این نواحی تارهای عصبی کمتری داشته و به استخوان نیز نزدیک نیستند. در ادامه به نواحی که درد تاتو قابل تحمل است، اشاره می‌کنیم:

قسمت بیرون و بالای ران

این ناحیه به دلیل تجمع چربی و رشته‌های عصبی کم، درد کمی در هنگام تاتو خواهد داشت.

پایین و بالای کمر

انجام تتو در قسمت‌های بالا و پایین کمر به دلیل پوست ضخیم این قسمت، درد متوسط و کمتری دارد. همچنین هرچه از استخوان‌ها و تارهای عصبی در این قسمت فاصله بگیریم، درد تاتو نیز کمتر خواهد شد.

ناحیه بیرونی شانه

این ناحیه به دلیل کمتر بودن تارهای عصبی و پوست ضخیم، بهترین ناحیه برای انجام تتو است.

ساعد دست

این قسمت دارای پوست ضخیم و عضله زیادی است تارهای عصبی کمتری نیز دارد. از این‌رو تاتو در این ناحیه درد کمتری خواهد داشت.

جناق سینه

این ناحیه یکی از نقاطی است که درد کمتری در حین تتو دارد اما با این حال برخی این ناحیه را حساس میدانند.

نواحی اطراف معده

این نواحی بدلیل عضله دارای بافت، چربی زیاد، نبود استخوان و پوست سفت کمترین درد تتو را به دنبال دارد.

برای کاهش درد تاتو چه باید کرد؟

بسیاری از افراد می‌گویند چگونه بدون درد تتو کنیم یا برای کاهش درد تتو چکار کنیم؟ این دست از افراد با روش‌های کاهش درد تاتو بدن می‌توانند درد ناشی از تاتو رژ لب، کانتور لب، کانتور چشم، تاتو خط چشم، فیبروز ابرو و ... برسانند. از مهم‌ترین اقدامات برای کاهش درد تاتو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  انجام تتو توسط یک تاتوکار حرفه‌ای
 •  استفاده از بهترین بی حسی برای تاتو و آموزش بی حسی تاتو 
 •  قبل از تاتو وعده غذایی مناسب مصرف کنید و سیر باشید.
 •  عدم مصرف الکل
 •  مصرف آب فراوان
 •  صحبت کردن و حواس پرتی در حین تتو
 •  عمق مناسب سوزن تاتو و سوزن و کارتریج اسکالپ
 •  سرعت متوسط روبه کم دستگاه تاتو و ترانس دستگاه تاتو
 •  پخش موزیک آرامش‌بخش
 •  انتخاب طرح‌هایی که درد کمتری دارند.
 • مشغول کردن فکر و ...

تاثیر بی حسی در کاهش درد تاتو

دغدغه بسیاری از علاقه‌مندان به خالکوبی و تتو این است که چگونه بدون درد تتو کنیم؟ استفاده از بی حسی در تاتو به روش صحیح یکی از روش‌های کاهش درد تاتو بدن است. اما باید حتما از بی‌ حسی‌های مناسب و مخصوص تاتو استفاده کرد. چرا که بی‌حسی‌هایی برپایه الکل و لیدوکائین، موجب از بین رفتن رنگ تاتو شما می‌شود.

بی حسی‌های مخصوص تتو شامل بی‌ حسی‌های حین کار و قبل از تتو هستند. بی حسی‌های موضعی 10 الی 15 دقیقه قبل از شروع کار زده می‌شوند. البته بیشتر تاتوکارها استفاده از بی حسی را به دلیل کاهش کیفیت کار توصیه نمی‌کنند.

میزان درد تتو چقدر است؟! آیا تتو درد دارد؟!

در پاسخ به این سوال که آیا تتو زدن درد دارد؟ باید بگوییم بله تاتو به دلیل نفوذ سوزن به پوست درد دارد. اما اگر عاشق تاتو هستید از درد آن نترسید. چراکه میزان تحمل درد در افراد متفاوت است و اگر از بهترین بی حسی تاتو استفاده شود هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

بهترین سن برای تاتو چیست؟

بهترین سن برای تاتو 18 سالگی به بالا است. افرادی که قصد انجام تاتو را دارند باید به سن قانونی رسیده باشند.

آیا مصرف قرص برای درد تاتو موثر است؟

بله. درصورتی که تحمل درد ناشی از تتو را ندارید، می‌توانید از قرص‌های مسکن جهت کاهش درد استفاده کنید. لازم به ذکر است انجام تاتو ابرو در بارداری به دلیل فشار و درد زیاد به هیچ وجه توصیه نمیشود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 32

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید